Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

aja37
1. máj 2010

Ahojte baby ... tak sa hlasim po OPU. Ani neviem, ze ci sa mam radovat alebo plakat. 6 folikulov, z toho 5 prazdnych a 1 plne. Vraj je to zdrave, dozrete vajicko. Baby, prosim, velmi prosim, drzte mi palce, aby sa oplodnilo. V pondelok okol 8.30 mam volat, ze ci sa oplodnilo a ak ano, tak kedy asi by bol transfer. Embryologicka povedala, ze spermiu tam dopravia ICSI a ze sa teda uvidi.

Ja tomu fakt nerozumiem, preco mam tie folikuly prazdne. No povedzte? NIc, ludia, nic mi nenasli. Hormonalny profil dobry, genetika dobra, imunologia dobra, nie som na nic alergicka, nemam nic, som normalna (alebo je to nenormalne) zdrava zena, normalnej vahy, nemam ani nadvahu, ani podvahu. Snad jedinou "chybou" na krase je tych 38rokov, ale to som si myslela, ze ked je hormonaly profil dobry, tak ze by to malo byt ok. Proste ziadna chyba a folikuly mam uz po 4krat prazdne. A to uz mi menili aj protokol, aj medikamenty. Ja to prosto nechapem. Vytvori sa mi 6-8 folikulov a su prazdne.

A uprimne? Nechcem sa ruhat, ale ... sama sebe nerozumiem. Alebo som s tym uz tak nejak stotoznena, ze pojdeme do darovanych vajicok, alebo proste verim, ze sa to podari. Vedma mi povedala, ze budem mat dievcatko. 1 dievcatko. Tak si hovorim, ze mozno to to jeono. Kiezby. ☹

Pet´s , baby maju pravdu. Mas dost komplikovany zdravotny stav a to mi pride logicke, ze ovplyvni vysledky tych testov. Nie som doktor, ale sedliacky rozum mi hovori, ze sa to na tom moze odrazit. Zvlast, ked su to tabulkove cisla. Pockaj na tu plodovku a uvidis. V pondelok, vsak? Drz sa baba!

iva7
1. máj 2010

Aja no čo k tomu dodať, držím ti palce, aby ti aspoň to jedno tentokrát vyšlo. Nám sa tiež už dlhšie nedarí, teraz obiehame vyšetrenia , uvidíme aké budú výsledky a potom ideme do umelého, lebo mám už 39 rokov a teda čas nás tlačí. Najviac čo ma na tom štve je, že kopec žien po 40 okolo mňa otehotneli, aj keď o to nestáli, potom nasledovalo prerušenie a ja čo by som si mimi strašne priala a strašne by sme sa z neho tešili, tak nič. Je to na prd, pardon za výraz.

awalancha3
1. máj 2010

pets---------------- po tom, co si brala a beries + vek + vaha...... proste by som sa divila keby triple testy vysli dobre, to sa totiz vypocitava, to nie je fakt ze to a to nasli, to su proste vypocty......... vobec ti ich nemali robit, mali len morfo UZV a amniocentezu........ ale.... do pondelka vydrzis.... keby si musela cakat 3 tyzdne na vysledky, tak by si zblaznila.... Ale CHAPEM TA, ja budem prezivat to iste asi, lebo vypocty z mojej vahy a veku- normalne som uzrozumena ze triple vyjdu blbo.......A mimochodom, ako prebiehala amnio?.......bolelo? a mysli na to, ze v pondelok sa dozvies ok spravy a uz si mozes pomalinky vyberat kocik a v klude cakat na porod............... 😉

awalancha3
1. máj 2010

babenky.............. teraz je velka celoslovenska vlna otehotneni.. vsimli ste si to......? teraz sa vam bude darit, len vydrzte..... nevzdavajte to............ a na vek sa vykaslite.............Ja som myslela ze budem hrdina dna ked vo svojom okoli sa vytasim v 40tke s bruchom- a vcera 43 rocná susedka priznala ze je v 4 mesiaci.......... takze hlavna hviezda ulice je ona.........(myslim to s láskavou ironiou)....skratka....... teraz otehotnievaju prave tie zrelsie zeny..........

pet.s
1. máj 2010

Danielko, jsi zlatá..mámi diabetes i hypertenzi, ptala jsem se sestřičky jestli může cukrovka tohle ovlivnit, protože to ráno při odběrech jsem ji měla fakt velkou a bála jsem si vzít inzulín.Vzala jsem si ho až po tom.

pet.s
1. máj 2010

danielko..fakt mi ty tvoje infa moc pomohly.Vlily do mě zase naději.

pet.s
1. máj 2010

danileko, koukám že jsem napsala jen půlku, jak jsem se ptala v gennetu sestřičky, a ona mi řekla, to by nemělo ovlivnit. Tak bud měla říct nevím a nebo nemělo.A ne mě takhle nechat trnout. Byla jsem i na genetice, proč tam mi neřekli, že nižší AFP můžou ovlivnit tyhle faktory.Však mě viděla, že nejsem drobeček. Navíc nás dr z genetiky zná. Řešila s námi tenkrát Matyáška, tak přeci ví, co jsme prožili a viděla jak jsem ubrečená a vyděšená!!. Já nevím.Oni všichni řeknou nestresujte se a čekejte. Fajn kdyby mi bylo 20 a otěhotněla jsem při náhodném sexu, tak to budu brát jinak,ale tohle je moje poslední šance na dítě. Do dalšího umělka už nepůjdu. nebudu plodit ubožáčky, co pak se musí zabít. Jsem fakt naštvaná.

awal..vůbec nemusíš mít strach..amnio byla úplná sranda..opravdu to nebolí. Ani, že je to do břicha. Oni to tak natáhnou, že to necítíš. A mně nabírali dlouho a rvali to tam, protože mám jizvu v podbřišku a blbě zahojenou. Navíc tam mám změny v tkáni, protože si tam píchám často inzulín. Fakt se nemusíš bát. Navíc jsem zavřela oči a mluvila s Terinkou, aby hajala a nemrskala sebou, aby se nezranila.

awalancha3
1. máj 2010

ty uz vies co to bude?...........................

pet.s
1. máj 2010

awal, kéž bych pak už v klidu mohla vybírat kočik. 😉 ale pak budu zase trnout do 20tt na UZ, no a pak začne přemlouvání mého těla, aby se nerozsypalo. Ted mi našla krev v moči, a docela mi otékají nohy. Dr říkal, že to dost brzy. Nemohla bych já mít něco jednodušše?

pet.s
1. máj 2010

awal. vím..nám to řekli na 3D v pondělí...a v pátek to muž zkusil na tom UZ..říká dr. "tak je to ten kluk jo?" a já jsem začala vrtět hlavou a ona se divila, prý ne není.
Muž má jednoho syna a 3 dcery, tohle je čtvrtá 😀

gabikri
1. máj 2010

Ahojky 😉

aja: musíš tomu jednomu vajíčku věřit...tohle bude určitě ta holčička 😵 😵 Držím palce na pondělí, budu na Tebe myslet 😉

iva: přesně tak, je to na prd 😉

awa : no tak my máme v baráku samé staré babky a ty mě doufám netrumfnou 😀

pets : Holky mají pravdu, četla jsem ten odkaz od Danielky a zní to dost logicky..takže žádné chmury 😉

Jinak já se celý den válím a byli jsme pouze před barákem se políbit pod třešní a pak honem zpátky 🙂

Doufám, že jste všechny políbené?? 😉

pet.s
1. máj 2010

aja...drž se berunko..hele na mě..já vždy měla jedno krásné vajíčko a ostatní nic moc. A pokaždé jsem z toho jednoho otěhulila tak věř. neboj.

pet.s
1. máj 2010

gabikri..políbená ano,ale ne pod třešní..ten můj maloval vedle v bytě a já spinkala. Nika se nám nechtělo 😉

aja37
1. máj 2010

A my zase nemame v okoli ziadnu ceresnu, tak sme sa rozhodli, ze to urobime pod jablonou 😉 Baby, teraz to moje male skvrna niekde bojuje a oplodnuje sa. Strasne mu drzim palce.

gabikri
1. máj 2010

aja : jabloň je taky dobrá 😵 😵 To je stejně zvláštní pocit..co? Mě bojují ještě dvě v laboratoři..tak jsem taky zvědavá na pondělí 😉

pet.s
1. máj 2010

aja a gabikri..jo pamatuji se ajk jsem měla mateřskou lásku už ke svým vajíčkům 😉 těm vašim drží plaečky.

aja37
1. máj 2010

Gabi, a ty si dostala vsetky vajicka, ktore mala ta darkyna? Alebo ako to funguje. Oni ti aj garantuju nejaky pocet? Ozaj a co vsetko si vedela o darkyni? Mohla si si urcit nejake kriteria?

gabikri
1. máj 2010

aja : to Ti nezaručí nikdo, to je příroda. To je sázka do loterie, kolik jich dárkyně bude mít. Proto se modlím, aby ty dvě vydržely a bylo by na zamrazení, kdyby to teď nevyšlo. Jinak jsem v ..... no víš kde 😝 Další dárkyni v záloze nemám a čekačka je u nás v CARu dva roky. nebo soukromé a tam si to pořádně zaplatíš. Vyplňuješ takový dotazník, kde je výška, váha, barva očí, vlasů, etnikum, národnost, krevní skupina u tebe i u manžela. Pak je tam u každého kolonka : je toto kritérium pro vás bezpodmínečnš důležité? ano-ne Je jasné když tam vyplníš, že chceš štíhlou, modrookou, vysokou blondýnku s dvěma vysokoškolskými diplomy že budeš čekat do soudného dne 😉 Ale prý podle nepsaných pravidel vybírají podobné typy, jako jsi ty. Jinak jsem se po ET doktorky ptala, jestli bych o dárkyni nemohla něco vědět a rázně mi řekla, že ať se nezlobím, že ne 😝

aja37
1. máj 2010

Hm, tak nejak som si to predstavovala. Skoda, ze ti aspon neukazu fotku. Ja chapem, ze treba chranit sukromie tej darkyne, ale na druhej strane je tu ta nasa zvedavost. Alebo by sme napr. mohli vediet, ake ma zaujmy, alebo aku skolu ma skoncenu a tak. A ty si si dala nejake kriteria?

gabikri
1. máj 2010

aja: to jo, to bych taky chtěla vědět. 😉 Já si dala jen bezpodmínečně nutné barvu pleti a národnost. Jinak jsem tam napsala, aby byla podobný typ jako my. Hlavně vyšší postavy( já 180cm manžel 196) ale nedala jsem, že na tom trvám. No a jinak tam bez maturity neberou...a jelikož já nejsem žádný vědátor, tak na vzdělání zas až tak netrvám...mě stačí ta maturita 😉

aja37
1. máj 2010

Ja ked som rozmyslala nad kriteriami, ktore by som pripadne uvadzala, tak som si hlavne hovorila, ze to nesmie byt vysoka, stihla blondyna 😀 nakolko ja som 164cm a bruneta a manzel je 174 a tiez ma tmave vlasy. Ale potom som si povedala, ze na tom vlastne asi ani nezalezi. Ale teda stihla by mohla byt. Skor mi asi bude zalezat na vzdelani. Ale zase, dnes bola so mnou na odbere nejaka pani ... no upipana bola, ze az. Skoro sme sa s manzelom zhodli, ze je nejaka divna. A vsimla som si, ze bola Ing. Takze, ono je to asi prast, jak uhod.

Gabi a manzel bol s tym v poho? Ja si obcas hovorim, ze co ak to jemu bude vadit .... manzel je sice zlaticko a urobi vsetko co mi na ociach vidi, ale co ak bude mat pocit, ze ma dieta s nejakou cudzou pani. Boze, tusim mi hrabe ....tusim mi fakt hrabe.

gabikri
1. máj 2010

aja : to víš, že ze začátku nebyl. Ale časem uznal, že když je to naše jediné řešení, že je to správná cesta. Řekl mi, že mě má natolik rád, že kdybychom neměli děti žádné, že se mnou bude. Navíc spermie jsou jeho a na to je každý chlap citlivý. Myslím, že daleko horší by bylo, kdyby byly darované spermie. 😝 Bude to jeho dítě a vyrovnat se s tím budu muset spíš já 😉
Ale co už...kuš...ty na takové věci vůbec nemysli...ty to nebudeš potřebovat!!!!!!! 😉

iva7
1. máj 2010

Aja to tak nemôžeš brať. Však koniec koncov si to dieťatko žena vynosí a porodí, takže je jej. Ja keby som nemala inú možnosť, tak by som tiež išla do darovaných.

gabikri
1. máj 2010

iva: přesně tak 😉

aja37
1. máj 2010

Ja viem, baby, ja viem. Ved ja som tiez rozhodnuta do toho ist, ak by nahodou ten moj jedinacik ten svoj boj prehral. Ale ja mu stale drzim palce. Asi aj preto tu teraz neronim slzy, ze bolo 5 folikulov prazdnych, pretoze citim nejaku nadej, ze sa to da. Myslim, ze som na tom stale lepsie, nez baby, ktore napr. nemaju maternicu. No tie su vybavene uplne.

Iva, mozno si to nezachytila, ale ja som vravela, ze toto moje 6IVF je tak nejak rozhodujuce. Ze podla jeho vysledkov sa rozhodnem, ci to budem skusat dalej na vlastne vajicka, alebo ci pojdem do darovanych.

danielax
1. máj 2010

teda vy jste se rozjely 😀 konečně jsem dočetla 🙂

pet.s...... vypadá, že už jsi maličko v lepším rozpoložení.... nebo se mi to zdá? 😉

awal... to je krásný, ta tvoje sousedka.....pořád si říkám, že do těch 43 let to budeme zkoušer a když vidím, že to jde, hned mám lepší pocit 🙂

gabi.. tebe obdivuju... přemýšlela jsem jak bych se srovnala s darovaným vajíčkem.... jenže já už jedno dítě mám, takže je to asi něco jiného... kdybych neměla... nevím....

holky a letos uschnu- u nás se nekonala ani třešeň, ani jabloň ani nic.....moje sluníčko jelo pracovat na domečku, zítra bude pokračovat a přijede až večer ☹ Nemohla by se počítat pusa u výtahu? Nebo u auta? To by šlo ne? 😀

gabikri
1. máj 2010

daniela: to víš, že jsem si svoje probulela. Ale co se dá dělat..a být bez dětí je pro mě nepředstavitelné. Jak někdo chytře radí...budeš se s tím muset srovnat...tak já vím, že bych se nikdy nesrovnala 😒

danielax
1. máj 2010

gabi v tom má 100% pravdu... když jsem tak uvažovala, možná by byl spíš problém v chlapovi než ve mě.....ale člověk neví.Sice mám jedno dítě, ale půl života jsem čekala na chlapa u kterého bych řekla- ANO s tím bych děti chtěla, prožít to celý těhotenství....já měla těhu pohodový co do zdravotní stránky, ale jinak jsem byla zoufale sama..... a ještě plno problémů s "tatínkem" Tomáše. Byl to hnus.

aja37
1. máj 2010

danielax, u nas sa hovori, ze dievca na 1.maja nebozkane, nie je milovane ... a nic o ceresni a tak sa tam nehovori. takze podla slovenskych pravidiel neuschnes 😀 neboj.

danielax
1. máj 2010

aja... tak paráda, to jsem ráda 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre