Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

mnamko
5. mar 2011

@izina no nestraš,ale tvrdia na sone že je tam jedno,

veronkaj
7. mar 2011

@janettka no snažím sa

až na to že si mladý zas ku mne dooluje

lilien33
7. mar 2011

Ahojky děvčata.Zdravím vás po delší odmlce.
Dnes me pustily z nemocnice domu.Byla sem tam od minulého týdne čtvrtka. ☹
Už od pondělka me bylo divně.Pak sem začala špinit a ve čtvrtek msem trocu zakrvácela.
A začaly me stahy po 20min pak 15min A 10min.Jela sem ke svému doktoru co mám dělat.
Ten me poslal do nemocnice.Tam me prohlídly udělaly ultrazvuk a pásy.
Prý se to dá ještě zastavit.Hned mě daly na pokoj začaly me píchat magnézka a pro maličkou
na dovivinutí plyc taky něco.Dyby náhodou se to nezastavilo.A ještě kevšemu byla napříč tak by ji braly císařem.
Ale podařilo se jim to zastavit a dneska me ráno kontrolovaly a malá se me otočila hlavičkou dolu.Tak sem ráda.
A pustily me domu stímže klidně do týdne mužu porodit,že tet už je vše dobrý.Dyby byla příčně nebo koncem pánevním tak by mě domu nepustily.Mám ale vydržet aspon 14dní tak sem zvedavá.Hlavně abych nepřenášela. 😲
Bříško mám taky hrozně vyklenutý dopředu.Jestli se meto podaří tak sem dám foto.
Nějak me to nejde tam přidat.Budu skoušet.
@mnamko máš krásný bříško.Taky mám takové.Stále slyším od lidí jestli tam nemám dvě.
Opravdu nemám.Malá váží zhruba 3080g odpovídáme 36+3 týden.Tak žádný drobeček to nebude.

gejbule1
8. mar 2011

Ahoj holky,to je dneska krásně 😀 .Právě jsme se vrátily z parku.¨
Zítra jdeme na zápis do školky.Dnes jsem byla vyšetření v Podolí kde mi brali krev a vysledky budou za 3týdny.Pak mě čeká ještě imunologie.Tak jsem zvědavá co najdou.
@lilien33 držím ti pěsti aby holčička u tebe ještě chvíli byla.

gejbule1
9. mar 2011

No holky co to je??????Taková docházka????
Doufám že se polepšíte? 😀 😀 😀

rastak
10. mar 2011

Zdravím všetky. Momentálne som po prvom neúspešnom IVF. Mám 42 podľa kalendára ale inak 24 a veeeeeeeeeľmi chceme byť samodruhí. Máme už dospelé dcéry 20 a 18, ale mám pocit, že na úlohu babičky mám ešte čas a nakoľko viem, že moje baby budú ešte dlho študovať, tak im chcem dopriať intelektuálnej realizácie a túžbu po tom malom zázraku chceme realizovať my. A tak sa snažííííííííííííííííííííííííííííme a hneď ako to pôjde ideme na to znova. Prajem dnes krásny dník všetkým, i keď zdá sa, bude slniečko trochu skúpe. 🙂

ankava
10. mar 2011

@gejbule1 nojo, když bylo tak krásně, tak toho bylo třeba využít 🙂 a navíc jsou daně 🙂 🙂 takže počítač jede, ale musí se makat 🙂 JInak tě moc zdravím a ať vám vyjde školka 🙂

@rastak ahoj, bezva přístup, tak ať se vám při příštím pokusu podaří 🙂

syslica
10. mar 2011

Ahoj všetky,
kvôli behaniu po pooperačných kontrolách s malým syslíkom sa k PC dostávam len úchytkom. A dnes v noci som navyše ešte písala mail šéfovi, či so mnou počíta, že sa vrátim do pôvodnej práce. Bohužiaľ rozhodnutie zrejme nie je na ňom (mali sme vždy korektné vzťahy), ale na majiteľoch firmy, takže neviem... a riešiť to treba, pretože mi RD za chvíľu končí. Pravdaže som mu nenapísala, že o pár rokov chceme ešte syslinku, to sú predsa veľmi intímne veci 😉
@veronkaj Ako dopadol hormonálny profil? Nejaké nové pozitívne zvesti?
@lilien33 Ešte chvíľočku vydržte "pospolu", čím dlhšie, tým lepšie, veď vieš 😉 Na mene pre dcérku sa rodinná rada už zhodla?
@rastak Vitaj medzi nami, napísala si napriek neúspechu krásny pozitívny príspevok 🙂 - nech nám ten optimizmus všetkým dlho vydrží - až do // a potom do pôrodu, obdobia vzdoru, puberty a sobášov našich zlatíčiek 😀

veronkaj
10. mar 2011

no tak mala som voľno kvôli dcére a jej prvej vážnej včerajšej skúške

takže horm. profil v poriadku takže sme po dohode s lekárkou urobili záver že mi nasadila duphaston 2x1 ale hoci zvykne dávať že 3 týždne, pauza, a znovu tak mi ho dala že v kuse 3 balenia kvôli tomu jednému vajíčkovodu a že keby sa podarilo aby bolo maličké hned chránené.
včera som mala dostať menzes ale asi stes z dcéry a podobne len trošku špinenie bolo tak sa to hádam dnes rozbehne a môžem začať brať.

a jedna dobrá správa než som tam išla hoci muž nemá rád tieto debaty som sa ho len opýtala že aký postoj bude mať k tomu dieťatku až by sa narodilo a že či mi to niekedy nebude vyčítať a pod. vraj nie vie čo robí a deti má rád aj mňa a bude nás ľubiť aj pomáhať mi v rámci svojich možností. že to sa nemusím báť, keby fakt nechcel tak že viem že ho nič nedonúti.
takže tak

syslica
10. mar 2011

@veronkaj Veď to je skvelá správa! Tvoj manžel vlastne bábo akceptuje a bude ho ľúbiť a uvidíš, keď už bude rásť v brušku, budete sa naň tešiť obaja, všetci traja aj s Vierkou... včera bol Monitor 9, pravda?
Po Duphastone vážne mnoho žien otehotnelo a doktori gynekológovia vraj žartujú, že keď sa skombinuje Duphaston s Clostilbegytom v správnom dávkovaní, často sa rodia priam dvojičky 🙂 .

No paráda, zatiaľ čo ja sa tu rozpisujem a propagujem burzy, malý syseľ kakal do slipkov 😀 Takže prestávka na osprchovanie a prezlečenie dieťaťa...

veronkaj
10. mar 2011

@syslica 😀 😀 😀 to bola super poznámka tá posledná

a som rada že to povedal ako povedal bez všeličoho ostatného aj ked zafrfle že je starý a tak, a teraz už nech sa to len podarí po dobratí tabletiek už dávame snaženiu stop tak máme necelé tri mesiace ale iba jeden vajíčkovod takže šanca o 50% hned nižšia,.

no treba veriť.

veronkaj
10. mar 2011

a áno bol monitor a matika bola vraj ťažká aj na moju a tej matika celkom dobre ide a aj podla vyjadrenia učiteľov v tv to tak bolo teraz už len čakať na výsledok.

janettka
10. mar 2011

ahojík holky tak nakukuju jak vám to jde...vidím že jste se se psaním polepšili.Jsou daně,to je vždycky honička..pak zas bude jaro a zahrada,pořád je něco tak si tu chvilku na koníka musíme urvat!!! 😉
@rastak teda ta radost co z tebe prýští je nakažlivá...mě bude za 2měsíce 42 a nějak se přestávám cítit na to jít ještě jednou do toho...já jsem teď už dvojnásobnou babičkou tak mám tak trochu pocit nepatřičnosti 😀 😀

veronkaj
10. mar 2011

@janettka ahoj ako sa máš???
no ja ešte tiež makám na daniach

a včera som mala dostať ms a nič len trošičku jednorázové špinenie a od tej doby len pobolieva brucho a čakám ale unavená som neskutočne normálne by som dokázala zaspať pri písaní a kávu už mám tretiu.

ale asi z tých dcériných stresov mešká. no čakám kedy príde aby som začala brať ten duphaston.

janettka
10. mar 2011

@veronkaj může meškat i z jiného důvodu.... 😉

gejbule1
10. mar 2011

No koukám že se to tady trochu zlepšilo 😀 😀 .
@ankava máš pravdu končně se dá alespoň být venku.Taky cele dny někde lítáme.Už se strašně těším na jaro až půjdeme na hřiště atd.
@rastak Ahooooooj 😀 krásný přístup.Já mám za sebou jedny odběry a za 14dní další.Škoda že se tak dlouho čeká na ty výsledky.Budu napnutá.
@janettka Teda tady skoro každá děláte daně.Já jsem teda taky dělala účetnictvi ale pro Městskou část Praha 8.
@veronkaj je dobře že jste si popovídali.No a třeba mrška už ani nedorazí 😉 .
Já naopak doufám že tento měsíc mi dorazí včas.Moc jsme to nepřeháněli a hlavně jsem hřešila na to v tomhle věku to není hned.

janettka
10. mar 2011

@gejbule1 já už to dělám skoro 20 let...už z toho někdy magořím....a letos mi to fakt nejde.není asi správná konstalace hvězd...

gejbule1
10. mar 2011

@janettka To jsi dobrá dělat to tolik let.I když já to před mateřskou dělala 10 a to je taky dost.Když jsem celý den hledala 10 halířů tak jsem byla vyřízená 🙂

veronkaj
11. mar 2011

@janettka
@gejbule1

no dorazila, dnes ráno začína a je dobre lebo som brala aj silné antibiotiká čo som mala zdrav. problémy a tak teraz začneme s duphastonom
len keby ešte doma bolo všetko ok a mladý sa choval normálne

a ja ešte dnes dorobím jedno daňové a už potom len mužové, to už predbežné mám

lilien33
11. mar 2011

@syslica zatím se malá umě drží. 😀 Doufám,že aspon ještě 14 dní.Inak na ménu sme už se
dohodly.Bude to Julinka.Už si všichni zvykaj.Už i kluci se ptaj co Julča jestli se má dobře atd.
Hlavně tedy mají starosti abych jim neporodila doma haha 😀
Říkam,že nemusí mít strach že to tak rychlý nebude. 😅 Ikdyž mám už ty poslíčky ale zatím se to
dá zvládnout.Vždy to přejde.

syslica
11. mar 2011

@lilien33 Tak pozdravujem Julinku a držte sa! Chlapom odporuč naštudovať si v knižke o tehotenstve pasáž o pôrode doma (resp. o rýchlom pôrode), nech môžu asistovať 🙂 - a odkiaľ vieš, že to nepôjde rýchlo, viacrodičky to majú zvyčajne jednoduchšie a podstatne rýchlejšie. Ja som dorazila do pôrodnice otvorená na 7 cm, hneď ma šupli na pôrodnú sálu- behom! Potom začali do mňa šťúrať tými prístrojmi, čo sa syslíkovi nepáčilo, tak sa skryl až kdesi pod hrudnú kosť ... no a keď sa mu konečne uráčilo zliezť zas dolu, vytlačila som ho na 1 kontrakciu 🙂 🙂
Až bude tretie, rada by som, aby sa narodilo bez lekárskeho zásahu (nie doma, až taká hazardérka nie som, ale dr. sa môže pokojne prizerať).

lilien33
11. mar 2011

@syslica to nevím jestly by to zozdychaly dybych jim řekla,že by meli nastudovat a nedejbože aby ,me asistovaly.
Nevím jak rychlí porod budu mít.Doufám,že bude rychlej. 😝
Ja zas tak rychlí porody jak ty nemela.Kluci byly vyvolaní a Marka ta šla přirozeně do 2 a pul hodky byla nasvetě.
Já se otvírám až tak hodku před porodem pak sou fofry. 😅
A tentokrát nevím nevím.Malou chvilu sem byla na záchodě a na toal,papíru sem naška krvavej hlen.
Tak nevím co mám dělat.Zachovat chladnou hlavu a počkat do rána co se bude dít nebo plašit.
Ale asi počkám.Začalo me bolet v podbžišku a ztahy mám slabé jen občas.
Tak uvydíme.NEchci plašit ani vás tady na koníku.

lilien33
12. mar 2011

Ahojky děvčata.Sem doma a zatím se nic neděje.Akorát vnoci sem mela pár stahu a zaspala sem to. 😀
Už sem stoho celá vyplašená.v pondělí du na pásy tak budu vedět víc.

syslica
12. mar 2011

@lilien33 To je ešte v pohode, plašiť sa netreba, dúfam, že teraz sa máš dobre 😉 Myslím, že Julinka sa tento víkend ešte nenarodí.... a už je to 37.týždeň, super! Ja keď som bola tehotná s Ondríkom, deň pred pôrodom som lopatou na záhrade prehadzovala hnoj zo šampionárne a vyberala z neho hríbky 😀 😀 - spracovať som ich už nestihla, to som bola v pôrodnici...

rastak
13. mar 2011

@ankava ...zadarí sa, keď sa zadariť bude mať. chceme naraz dve a to je niečo, čo chce veľa trpezlivosti. sú okolnosti medzi nebom a zemou, ktoré potrebujú čas a tak my ich chceme vytvárať a dúfať 😉

rastak
13. mar 2011

@syslica mám dve zlatíčkovské puberty za sebou a je to teda zaberák..... ale s láskou sa vraj robia zázraky a tak z mojej komplikovanejšej, teraz už osemnástky sa vykľula krásna dáma, ktorá miluje tanec....ale keď mala dvanásť nebolo nám všetkým jedno. bolo to na hrane života a smrti a to iba pre jej hlúposť. keby mi vtedy bol niekto ukázal jej dnešný obraz povedala by som, že je s ružovej knižnice a je to nereálne a predsa..... láska robí zázraky - myslím tú materinskú.

rastak
13. mar 2011

@veronkaj prajem úspešný pokus a potom, aby všetko dobre a ukážkovo prebiehalo. veľa šťastia!!!!!!

rastak
13. mar 2011

@gejbule1 prepáč, ale aké odbery sa robia po 14-tich dňoch?

rastak
13. mar 2011

@janettka sledujem, že si veľmi vytrvalou pisateľkou na koníkovi a tak myslím, že musíš byť aj perfektnou babinou a naprosto chápem aj žienky, ktoré to v našom veku už neláka. je konečne čas na seba a záľuby a navyše každý deň si vieme akosi inak vychutnávať, ako keď sme boli o niečo mladšie. už som písala, že tak rýchlo babinou nebudem - to ti úprimne a v dobrom závidím - a tak pre nás nie je iného východiska ako si privoňať k malému zlatíčku ako si ho dopriať sami sebe. prajem krásny týždeň. 🙂

syslica
13. mar 2011

@rastak Ty píšeš málo, ale krásne - a pravdivo. Netuším, ako budem sysliu pubertu zvládať ja a či sa jej vôbec dožijem, ale pokúsim sa obstáť so cťou 🙂 .Tak vy sa pokúšate o dvojičky? S pomocou doktorov je tu aj reálna šanca, nepochybujem, že to aj zvládnete s dvoma takými skvelými pomocníčkami.
My sme mali so syslíkmi minule debatu o sestričke... starší syslík chce jednu... mladší tiež jednu pre seba ... takže 2 x sestrička = dvojičky, inak to nevidím 😀 ak máme splniť ich náročné požiadavky 😀 😀 To som zvedavá!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre