Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

majka43
16. sep 2013

@sweetest Ahoj, tak jak jsi dopadla? Jedno nebo dvě? Celý den čekám a nic.

sweetest
16. sep 2013

@majka43 Ahoooj. Tak jen jedno srdíčko mi dr. ukázal (tak snad nic nepřehlédl 😉 )...jsem v 7.tt a termín porodu mám 10.5.2014, ale já budud stopro rodit dřív, takže někdy v dubnu "to" vrhnu 😀 😀 😀

majka43
16. sep 2013

@sweetest Tak to vrhnem, třeba spolu.

majka43
16. sep 2013

@sweetest Myslela jsem, že ty dvě budeš mít, na tak krásný HCG, ale s jedním si tu mateřskou zase lépe užijem. Gratuluju.

majka43
16. sep 2013

@sweetest Neříkal ti kolik mám mimčo mm.

sweetest
16. sep 2013

@majka43 Také jsem myslela, že by mohly bít dvě, ale co se dá dělat 😉 Třeba tam ještě je někde schované 😀 😀 😀 Jooo , a budu rodit ve Vrchlabí 😀 😀 😀 😝 😀

sweetest
16. sep 2013

@majka43 0,55 cm dle utz a 6+2 +- 4...čumím na fotku 😀 😀

majka43
16. sep 2013

@sweetest Já taky uklidňovala přítele po UZ, že druhý je tam taky, akorát ho dr neviděl. Tak uvidím v pondělí.

majka43
16. sep 2013

@sweetest Mě říkal jenom 4mm. Kolikátý den po transferu ti UZ vychází? Mě 29 a měla jsem jen dvou a čtyřbuněčný embryjko, tak snad je to v poho, aspoň nic neříkal, že by bylo něco blbě.

sweetest
16. sep 2013

@majka43 25 den po ET to je dnes 🙂

majka43
16. sep 2013

@sweetest Tak to asi jsem nějak pozadu, ale snad to mimčo dožene.

stastenka42
16. sep 2013

@majka43 zlatko nie si pozadu,my sme mali na prvej kontrole tiež iba 3mm a podla tabulky sme boli na hranici a po dvoch tyzdnoch sme boli uz o tyzden dopredu😀😀

majka43
16. sep 2013

@stastenka42 Tak moc děkuju, docela se s tím trápím, že je malinký, ale když myslíš, že je to v pořádku, tak ti budu věřit.
V pondělí uvidím co a jak.

mnamko
17. sep 2013

@sweetest mojej švagrinej sa ukázali dve až na druhej poradni,takže je tam ešte nádej 😉

milu71
18. sep 2013

Dneska mi přišla zpráva z Reprofitu, že mám 3 embrya ve stádiu blastocyst, zamrazená. 🙂

manita
18. sep 2013

@milu71 krása!

milu71
20. sep 2013

Tak jsem nevydržela čekat až do příštího pátku a udělala test už dneska. Jsou tam dvě čárky 😵 🙂 ještě je slabá ale je tam!!! 🙂 🙂

manita
20. sep 2013

@milu71 Bodaj by to bolo! Veľmi ti to prajem. Ktorý si deň? (Do 10. dňa po ET ešte môže druhú čiarku ukazovať Pregnyl - to je HCG injekcia.)

milu71
20. sep 2013

@manita jsem 6 den po ET, ještě se uvidí ten příští týden. Předevčírem se mi z ničeho nic zvednul žaludek a šla jsem zvracet ale bolela mi ještě hlava, tak to možná byla migréna ☹

manita
20. sep 2013

@milu71 ešte buď trpezlivá, moja

ja verím, že budeš tehuľka, ale neboj, vrackať budeš až okolo 8. týždňa tehu, hneď tak skoro nie
to ten utrogestan, aj mňa z neho bolelo brucho a bola som z neho celá divná
vydrž to a zamestnaj svoju myseľ niečím iným, viem, že je to na zbláznenie 😉

manita
25. sep 2013

Umelosnažilky staršie ako 39 rokov, prosím vás, vaši gynekológovia vám bez problémov urobia folikulometeriu, hormonálny profil a všetko to, čo je okolo IVF (predpisovanie liekov: clostil, pregnyl, utrogestan)?
Môj dr. povedal, že 39 preč, tak už nemám nárok absolútne nanič, čo sa týka umelého oplodnenia, že už mi neurobí nič, ani folikulometriu, ani hormonálny profil, ani nepredpíše lieky, dokonca ani nezoberie krv na HCG 14. deň po ET, lebo u žien nad 39 rokov mu poisťovňa nehradí nič spojené s umelým oplodnením. Ževraj na toto sú CAR-y a všetko si mám platiť tam ako samoplatca, aj tieto sprievodné veci. (Chodím do CAR-u v ČR ako samoplatca.) Neverím, že je to tak. Ešte predtým, ako sa nato pôjdem povypytovať do poisťovne, chcela by som sa vás spýtať na vašu osobnú skúsenosť. Ďakujem.

Logicky mi vychádza, že takto by každý gynekológ na SR musel odpálkovať aj hociktorú oveľa mladšiu snažilku, ktorá už vyčerpala limit 3 IVF hradených poisťovňou. A to mi pripadá fakt nonsens. Veď ide o liečbu neplodnosti.

Ďakujem za každé info.

mufyxa
25. sep 2013

@manita TO JE NESMYSL co to je za zařízení "lékaře" který ti tohle nakukal mě je 40 pryč a platím pouze odsátí vajíček což je tady 6000 a potom 2000 transfér tj vše veškerá vyšetření kolem toho + léky platí pojištovna doplácela jdem za léky cca 30 kč za clostík ale tj při minimálce velká stimulace stojí cca 80-90000 kč,/3000 euro. A nevíc test na HCG hradí pojištovna tj blbost že by jsi to platila sama být tebou změním kliniku. 😉 😉 😉

mufyxa
25. sep 2013

@manita ted před týdnem jsem byla na minimálce bohužel nebylo žádné vajíčko takže jdeme ted znovu alu tentokrát budu mít větší stimulaci a bude mě to stát asi 25000´= 1000 euro snad se povede je to náš poslední pokus víc už do toho nejdeme,už toho trápení bylo dost. 😖 😖 😖

manita
25. sep 2013

@mufyxa ide o normálneho gynekológa 1. kontaktu, ktorý ma takto odrovnal, že si mám dať všetko robiť v CAR-e, za ním chodiť nemám s ničím okolo IVF

manita
25. sep 2013

@mufyxa budem na teba myslieť
tiež sa mi stalo, že som po clostile nemala žiadne vajíčko
potom sme dali silnejšiu stimuláciu a boli tri
drž sa! je to hrozné trápenie, neviem, dokedy to ešte vydržím...

manita
25. sep 2013

@mufyxa a čím ideš teraz stimulovať? clostil + merional 2 ampule?

milu71
26. sep 2013

@manita Ahojky, dneska je den, kdy jsem měla udělat těhu test, jak mi řekl pan doktor. Mrkni na to. Jeden test je dělaný 24.9. což bylo brzo a pak jsou tam dva dnešní testy. Jeden, který jsem dostala v Reprofitu a druhý je můj pro kontrolu. Myslíš, že by to mohl být ještě Pregnyl? Měla jsem 500 Pregnyl a dneska je to už 13. den po transferu. Měsíčky jsem měla dostat včera a zatím nic.

majka43
26. sep 2013

@milu71 Gratujuju k těhotenství. Budeš mamina. Žádný pregnyl.

milu71
26. sep 2013

@majka43 Moc děkuji 🙂 😵

mimika1973
26. sep 2013

@milu71 ahojky, velka gratulka tehulka! 😵
Mala si blastocysty, jeden ci dva vlozene? a akeho gradu? HB, XB, EB atd.?
Po vklade si brala aj nieco ako estrofem, anopyrin, fraxiparin alebo ine?
Kedy ides na krvicku? 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre