Nízka hodnota AMH a šanca otehotnieť

zuzzi18
28. máj 2020

Ahojte, namerali mi v CAR veľmi nízku hodnotu AMH - 0,12 a FSH - 14. Mala som endometriózu. Som prvý krát v stimulácii (Diphereline plus Meriofert) a po 6 dňoch sa mi vytvoril len jeden folikul, ktorý zatiaľ nie je ani dostatočne veľký. Zajtra idem znova na sono, či dorástol a bude možný odber. Prosím máte podobné skúsenosti? Podarilo sa niekomu s takými hodnotami otehotnieť cez IVF? Alebo už len darované vajíčka?

sinduss
9. okt 2020

@zuzzi18 wau a darovane vajka ste kde riesili?

zuzzi18
autor
9. okt 2020

@sinduss my sme v ISCARE v BA, sme tam spokojni velmi aj sme mali velmi uspesne oplodnenie..ale darovane vajicka su uz bezne vsade vo vsetkych centrach 🙂

kawasakier6n
11. okt 2020

@sonka_miro ahoj chcem sa spytat v akych davkach si ho uzivala to decko..dakujem

sonka_miro
11. okt 2020

@kawasakier6n ahoj ja som brala 1 tabletu denne, da sa aj viac tabliet ale treba potom odsledovat. A nezapijat iba prehltnut. 🙂

nila1111
16. okt 2020

@zuzzi18 a nemozu byt zle spermije ?

zuzzi18
autor
16. okt 2020

@nila1111 ahoj nie, tie sú v poriadku. Problém je vo mne, nemám už vajíčka kvôli endometrióze. Nedá sa s tým už nič robiť. Na všetko sú lieky ale na predčasné zlyhanie vaječníkov bohužiaľ nie.

zuzzi18
autor
6. dec 2020

ahojte, som 11ty den po KET (nas druhy pokus). Mala som intralipidy tyzden pred vkladom aj tyzden po vklade a aj embryoglue. Vkladali sme jednu blastocystu A kvality a dnes sa mi objavila na teste druha ciarka 🙂

kawasakier6n
10. dec 2020

@zuzzi18 ako vies ze uz ich nemas?

kawasakier6n
10. dec 2020

@zuzzi18 pockat pisala si ze nemas vajicka a si tehotna???

zuzzi18
autor
11. dec 2020

@kawasakier6n nemam vajicka lebo moja hodnota hormonu AMH je 0,12. Som tehotna s darovanym vajickom 🙂

kawasakier6n
11. dec 2020

@zuzzi18 jaaaaaaj jasneeee..a nemal manzel problem s darovanym vajickom resp.ty? Bo moj sa tomu nejako brani..ze akoby spal s inou 🤦‍♀️🤦‍♀️ a ja mam tiez pocit ze neviem ako by som to brala ze nie je z mojich genov..neviem..hlavne je to strasne draheeee na to asi mat nebudeme 😔

zuzzi18
autor
14. dec 2020

@kawasakier6n nie pre nás je to úplne v pohode, my by sme si aj adoptovali, keby to netrvalo roky. Toto je teda prijateľnejšia možnosť

nila1111
17. dec 2020

@kawasakier6n aj ja prave toto v hoave riesim ... keby mi tam vedeli genetici pridat aspon daky moj gen... zial ani peniaze na to a ani nie som v kraijine lde by sa to dalo :(
Alebo keby som aspon vedela o tej darkyni ako vyzera atd...
nieviem ci by som s tym nemala problem ... ze je cudzej zeny :(

zuzzi18
autor
17. dec 2020

@nila1111 o darkyni vies zaklade veci a teda farba vlasov, oci, vyska, vaha, vzdelanie, zaluby, krva skupina...ver tomu ze poznat by si ju nechcela, potom by si stale v dietatku hladala ju..takto je to dobre vymyslene, ze je to anonymne
a dieta je toho, kto ho porodi 🙂

kawasakier6n
17. dec 2020

@nila1111 presne

kawasakier6n
17. dec 2020

@zuzzi18 ano od monentu vlozeneho embrya si po pravnej stranke matka a partner otec..ale ja mam moralny problem..proste viem ze babatko nema moje geny a to mi robi v hlave problem..citim to akoby som ja vynosila cudzej zene dieta..a dokonca moze hlavne geny zdedit po darkyni..neviem poznam jeden pripad co dieta je z darovaneho vajicka a vobec sa nepodoba na svojich rodicov a vyzera jak male vietnamca. Znie to divno a sprosto ale je to tak zial 🙄 no ja nie som na to pripravena 🙄

nila1111
18. dec 2020

@zuzzi18 a este som pocula, snad mi to casom potvrdis , ze v brusku don z teba prechadzaju dake geneticke informacie mRNA , co ma za nasledok, ze sa deti podobaju na mamky ... vraj to pozorovali az prilis casto nato aby to bola len nahoda..

nila1111
18. dec 2020

@kawasakier6n nuz presne toto ma zoziera, ale sikme oci mame aj my v rodine a to nik z rodicov nie je vietnamec ... a deti su ich vlastne ... v kazdom pripade je to na cely zivot .. cize vazne rozjodnutie ale ja by som mozno radsej potom hladala nahradne materstvo, zial nemam dost penazi :(

kawasakier6n
18. dec 2020

@nila1111 ano presne no..ale na to zial vela zien nema peniaze..je to strasne drahe cize len dufat ze sa to inym sposobom podari

zuzzi18
autor
18. dec 2020

@nila1111 ako chces riesit nahradne materstvo ked nemas ake svoje bunky poskytnut tej nahradenj matke? ak sa tu teda bavime o nedostatku vajicok..a nahradna matka by ti uz nevadila? ze ti niekto vynosi a porodi dieta? ved to je este horsie podla mna a zaroven na slovensku to nie je ani mozne tento institut.

nila1111
18. dec 2020

@zuzzi18 zial u;mna je problemov viac ... zrejme by to nedopadlo dobre ani s DV :(

sugar8
10. jan 2021

@pink_lady Tá holka s 0,03 amh otehotnela s dvojičkami prirodzene alebo mala IVF?

pink_lady
10. jan 2021

@sugar8 prirodzene. Ja som pred dvoma rokmi mala 0.06. otehotnela dom odvtedy 2x prirodzene. Raz to nedopadlo dobre, ale to nebolo AMH, teraz som v 16.tt.

zuzzi18
autor
10. jan 2021

@pink_lady tak to je neskutočný dar, za taký sa stále modlim

meca
10. jan 2021

@pink_lady gratulujem 💗

kawasakier6n
10. jan 2021

@pink_lady akoze toto ma fascinuje..gratulujeeem..ja mam amh 0,85 a nedari sa teda..uzivala si nejake specialne pripravky alebo co mas pocit ze ti pomohlo?

pink_lady
10. jan 2021

@kawasakier6n vitamín D3 5600 iui kotvicnik, drmek, alchemilka ...tak nejak na striedačku...po zistení nízkeho AMH D3, Q10, melatonín, materskú kašu...po 2 mesiacoch stuplo na 0.74. Ale ono vraj nedostatok D3 skresľuje hodnotu AMH. a za mna kotvicnik na dozrievanie vajíčok je myslim top. Ono nie je dôležitá kvantita ale kvalita 🙂 aj to posledné vajicko môže byť víťazné. Ja som sa ale prakticky na to posledný mesiac vykašľala, lebo mi zistili nejaký problém na imuno...za celý mesiac sme boli len raz aj to som sa akosi donútila 🙈 a ešte presvedčená ze ovulácia nie je, že ideme mimo plodných dni...vobec som ju totiž necítila, inokedy bolesti.

pink_lady
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pink_lady
10. jan 2021

omluvam sa za preklepy 🙈to mobil 🤦

lienka_9
8. nov 2021

Dievčatá, mne poslali výsledok z AMH 5,03 ale nič viac k tomu nenapisali...tak neviem načom som, pisala som aj doktorovi naspäť len stále neodpísal

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre