Nízke AMH, vysoký vek a neúspešná intrauterinná inseminácia

nene1133
18. mar 2021

Ahojte, mam 37 a dlhsie sa snazime neuspesne o 2.babatko. Bola som v CAR : vysledky vsetky OK, az na AMH. To mam velmi nizke - 0.5. Manzel spermiogram tiez nic moc - teratozoospermia. Skusala som najskor prirodzene s ovitrelle, teraz IUI. Doktorka ma vsak varovala,ze tam je pre nas mala sanca otehotniet a asi mala pravdu, kedze test mam po 14 dnoch od IUI biely. Som z toho nestastna a neviem co dalej. Dr hovorila,ze este skusit IUI s hormnonmi, kedze teraz som nebrala ziadne lieky. Ale ja sa bojim,ze pri tom AMH stracam cas. je potrebne kvoli poistovni este skusat IUI alebo mate nejake skusenosti z podobnej situacie?

macik9
13. jún 2021

@nene1133 ahoj, ako pokračujete? ja som včera začala so stimuláciou, dali mi krátky protokol... včera prvá injekcia Decapeptyl a od dnes k nej pridám ešte Bemfolu 300IU, v stredu pôjdem na kontrolu... partnerovi zistili terato.....

majinka81
13. jún 2021

@macik9 Aj mna by zaujimalo🙂.A vy idete teraz na ivf?

macik9
13. jún 2021

@majinka81 áno, prvýkrát 🙂

majinka81
16. jún 2021

@macik9 a ako?Pocitovo sa citis?drzim obrovsky palce👍👍👍.

macik9
16. jún 2021

@majinka81 ďakujem si zlatá ☺️ dnes som pichla piaty den, take zvlastne pocity v bruchu, pobolievanie, v sobotu sono a pohovor s embriologom, ja mám len 3 vajká 😟

majinka81
17. jún 2021

@macik9 Ale neboj,aj tri je pekny pocet👌.A to bude prve babo?

macik9
18. jún 2021

@majinka81 dúfam 🙏 áno, prvé a jediné, ak sa podarí

matuskam
23. aug 2021

@sonka_miro a to si brala 5000 iu D denne jednu tabletku a spolu s tým aj omega?

sonka_miro
23. aug 2021

@matuskam ano 5000ku o.ega som nebrala, brala som este inozitol to mi tiez jedna poradila na podporu otehu, alr mne po roku uzivania déčka 5000ky 0,2 amh vyslo na 0,8 potom mi doky este odporucik afrodite alga na 3 mesiace je to cisto prirodne 1 flaska je na mesiac a tretiu som nestihla dobrat a take kolajnice ze az, po dlhych 8 rokoch snazenia. Drzim palce. My tiez zaciname pracovat na druhom dufam ze sa podari.

pietrula
30. jún 2022

@ab727 Ako dlho (celkovo) ste sa snazili? A po akej dobe od zistenie AMH = 0.11 si prvykrat otehotnela ?

macik9
4. júl 2022

ahojte, písala som tu pred rokom v máji, moje AMH bolo 0,47...mali sme jedno IVF/ jún 2021, z troch folikov-jedno vajicko,nepodarilo sa oplodnit....zacali sme s partnerom uživat rôzne vitaminy, o ktorých som sa dočítala tu v diskusiách 🙂 (partner mal teratozoospermie) bral zinok,selen, Tribulus-kotvičnik ....ja som brala (už ani presne neviem,čo vsetko :D ) kyselinu listovu, vitamin D, Q10, DHEA, zinok, magnezko, matersku kasicku, peľ....november/december 2021 sme sa boli dat znovu vysetrit na klinike, partner mal zlepsene hodnoty, ja AMH znížene...niečo cez 0,2... Na klinike nám povedali, že ak nechceme zbytocne stracat cas (ja 39rokov, partner 42) a peniaze s mojimi vajickami, tak si máme dat rovno ziadost o darovane vajicka,ak by sme sa rozhodli pre túto moznost, lebo že uspesne IVF s mojimi vajickami je sanca asi ako otehotnenie prirodzene,co vraj bolo 5-10%...tak sme rovno podali žiadost o darovane vajicka do Brna,kde bola vtedy doba cakania polroka ( s krvnou skupinou 0+) na SVK rok..... v januári 2022 mi meškala ms...na 31 den som si spravila test a bol pozitívny...bola som už 3+ 😍 nemohla som tomu uveriť, prvé tri mesiace som sa bála,či sa bábo udrží...a udržalo sa, dnes začíname už siedmy mesiac....koncom septembra budem mať svoje prvé dieťatko-naše dievčatko, mesiac po 40tke 🙂 Ked som tu pred rokom čitala taketo-podobne príbehy, ako sa aj s nízkym AMH (nie idealnym spermiogramom) podarilo prirodzene otehotniet,tak som si pomyslela,že taketo štastie ja určite mať nebudem a predsa to prišlo 🙏 V marci (o 3mesiace skôr) nám volali, že maju pre nas darkynu, ktoru sme my uz nepotrebovali...či to bolo vitamínmi alebo tým, že sme sa nastavili na darovane vajicka neviem....tak len na povzbudenie, som sa chcela aj ja s vami podelit o môj príbeh s nízkym AMH, na ktorom zrejme naozaj az tak nezálezi, v našom prípade sme sa nesnažili ani rok 🙂 držím vám všetkým, ktoré sa snažíte o babätko palce.... 🍀

zuzzi18
4. júl 2022

@macik9 tak to je obrovské šťastie a dar, gratulujem

luccija
4. júl 2022

@macik9 to je krasne gratulujem

macik9
5. júl 2022

@zuzzi18 to teda áno 🙂 dakujem velmi pekne ❤

macik9
5. júl 2022

@luccija dakujem ❤

pietrula
19. mar 2023

@ab727 zadarilo sa potom este dalsie? ;)

pietrula
19. mar 2023

@zuzzi18 zadarilo sa s darovanymi? Alebo nebodaj este aj s vlastnymi?

zuzzi18
23. apr 2023

@pietrula áno posledné šieste embryo darované sa chytilo a už ma 5.5m 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre