Nové centrum Repromedica

petrapet
7. máj 2014

Ahojte baby, rada by som začala novú tému a to IVF v novom centre Repromedica. Tri cykly som už absolvovala a prišlo na ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť do ďalšieho cyklu a rozhodli sme sa ho absolvovať v Repromedice. Už sme tam boli na konzultácii a prvý dojem je úžasný, krásne priestory a milí personál. Boli sme u doktorky Ďurechovej. Rada by som sa podelila o skúsenosti a zážitky s niekým, prípadne by sme sa mohli navzájom podporiť. Tak ak sa chystáte, napíšte, budem rada. PS: všetkým snažilkám držím palce 😉

radina
13. máj 2014

@sasa1983 za tu cenu si viem spravit psycho-hygienu aj inak 😀

kako23
13. máj 2014

@sasa1983 aj ja ju poznám a veľmi dobre. Mala som s ňou 3 mesiace fertility koučing cez skype. Takže som to mala lacnejšie a potom ešte pár stretnutí aj osobne aj cez skype ale to už bolo z jej dobrej vôli a tak trochu aj z priateľstva, ktoré sa medzi nami vyvinulo počas skypovania.
Ja ju aj napriek tým cenám, môžem len odporúčať. Mne pomohla veľmi aj keď nie otehotnieť ale aj napriek 4,5 ročnému snaženiu som na tom psychicky veľmi dobre. Bez nej by som už bola na psychiatrii a napájala sa antidepresívami....

sasa1983
13. máj 2014

@kako23 ja som z nej mala tiež dobrý pocit, len tá cena sa mi zdala vysoká..

kako23
13. máj 2014

@sasa1983 Je to relatívne, tá cena, keď si predstavím koľko stojí jedno IVF či na SR alebo v ČR, tak tá čiastka je ešte ako tak primeraná. A hlavne keď to pomôže človeku k úspechu napr. hneď prvé IVF vyjde, alebo nebodaj prirodzene sa podarí, tak ešte aj ušetrí ako by mal ísť na ďalšie pokusy.
Určite odporúčam a cez Skype to je lacnejšie ale rovnako účinné a dá sa s ňou dohodnúť aj na splátkach.
Ale to je len môj názor 🙂

petrapet
autor
13. máj 2014

@maja2385 Mne sa tam veľmi páčilo. Dr. Ďurechová, bola veľmi milá, všetko nám vysvetlila. Akurát manžel ide vo štvrtok na spermiogram, tak som zvedavá 🙂

smoulinka13
13. máj 2014

a kde je to centrum babenky?

petrapet
autor
13. máj 2014

@smoulinka13 Je to na Búdkovej 26, Horský park, skús pozrieť ich stránku 😉

isabella22
13. máj 2014

Tak baby ak sa nam s manzelom tento mesiac uz nezadarilo tak tiez planujeme navstivit tuto kliniku. Napisala som im tiez o cennik. Tak som zevdava ci ho poslu abo nie.
@kako23 a moja a co je vlastne lacnejsie cez skype?? mozno blba otazka 😉

smoulinka13
13. máj 2014

@petrapet dakujem..a je to nove overene centrum? ja chodim do MT do heliosu ale caka nas 2.IVF ta zvazujem kam ist..

smoulinka13
13. máj 2014

ak mate dakto cennik poslite 🙂 som zvedava, nech porovnam s ostatnymi carmi 🙂

kako23
13. máj 2014

@isabella22 v tom čase, keď som to riešila ja, to lacnejšie cez Skype znamenalo o 50% ako naživo. V každom prípade bola otvorená aj zľavám alebo plateniu na časti.

petrapet
autor
13. máj 2014

@smoulinka13 My sme ho dostali doporučené od známej. Zatiaľ je z našej strany spokojnosť. Držím palce na ďalší cyklus.

smoulinka13
13. máj 2014

@petrapet dakujem.ty si v akom stadiu teraz?

petrapet
autor
13. máj 2014

Skúsim si cenník vypýtať vo štvrtok, keď budeme s manželom na spermiograme. Dám vám potom vedieť 🙂

isabella22
13. máj 2014

@petrapet neviem ale preco nemaju zverejneny cennik nakolko v kazdom takomto reprodukcnom centre ho maju na stranke normalne zverejneny...

smoulinka13
13. máj 2014

@petrapet aj ja potom poprosim cennik 🙂

radina
13. máj 2014

Kocky, som zvedava, ci bude rovnaky ako cennik na antolskej , potom ho sem prosim dajte ! 🙂

radina
13. máj 2014

Inak dalsia vec co som si vsimla, pred par dnami bola hlavna lekarka uvedena durechova a teraz je marsik. 😀

radina
13. máj 2014

hoops, a teraz je vlastne durechova odborny zastupca a marsik gynekolog. nejako sa im to tam meni. 😀

petrapet
autor
13. máj 2014

@smoulinka13 my ideme do 4 IVF cyklu.

smoulinka13
13. máj 2014

@petrapet fuu...ja idem do 2.cyklu a mam dost.obdivujem kazdu kto ide tolkokrat 🙂

petrapet
autor
13. máj 2014

Baby, tak mi to nedalo, práve som dovolala ohľadne cenníku. Pani bola veľmi milá, povedala, že cenník mi pošlú dnes prípadne zajtra do mailu. Na stránke ho zverejnia koncom týždňa nakoľko budú mať úplne nový web. Že s týmto nie sú spokojní. Tak uvidíme, ako to bude vyzerať. 🙂

lubomira364
13. máj 2014

Baby, MUDr. Ďurechová bola mojou lekárkou viac ako 5 rokov a vlastne ešte stále je. A áno je aj veľká odborníčka, ale bohužiaľ momentálne je jej hlavnou prioritou zarábanie na ženách, ktoré urobia čokoľvek pre to, aby sa konečne dočkali dvoch čiaročiek na tehotenskom teste. Ja som jej totálne verila a po dvoch neúspešných pokusoch IVF som si povedala dosť. A to nechcem myslieť ani na MUDr. Maršíka - už v pohľade má eurá a čaká, kedy žena vytiahne peňaženku. Nemám nič proti nikomu a samozrejme, že každá je spokojná v tom centre, kde ostane tehotná a nespokojná, kde jej nepomôžu, ale toto som sa rozhodla napísať pre všetky ženy, aby vedeli ako to u nich chodí. A hlavne sa nemôžu 100% venovať všetkým pacientkach, keď zarábajú všade kde sa dá a každý z nich má ešte aj iné aktivity, napr. v Procare, na Antolskej a MUDr. Maršík má ešte aj iné súkromné centrum. Chápem, že chcú zarobiť, ale nie na úkor nás všetkých. Samozrejme, že každá žena, ktorej sa nedarí otehotnieť urobí pre to všetko a obetuje aj našetrené peniaze, ale je fajn, keď vidí, že aj tí lekári sa jej snažia pomôcť a vyriešiť problém. Ale tu to tak bohužiaľ nie je. Baby držím nám všetkým palce, aby sa to podarilo už v hociktorom centre a boli sme šťastné 🙂

usinko
13. máj 2014

fasa...este aj embryologycka je z antolskej...aspon uz chapem, preco durechova nie je v poslednej dobe zastihnutelna...

sasa1983
13. máj 2014

@lubomira364 to je podľa mňa HLAVNÝ problém väčšiny slovenských CAR. Som lekárka a nevzbudzuje vo mne dôveru zdravotnícke zariadenie, kde sú všetci viac menej na part time job. To je to hlavné, čo mi vadilo na Iscary, kde určité doktorky robili v určité hodiny určité dni..neviem si predstaviť kvalitu svojej práce, keby som pondelky a stredy bola v národnom onkologickom ústave, utorky a štvrtky by som bola napr. niekde v štátnej nemocnici a piatky tak na striedačku.

lubomira364
13. máj 2014

@sasa1983 presne tak, povedala si to výstižne. Toto sú veci, keď každá žena ocení starostlivosť a individuálny prístup, lebo ona robí všetko pre to, aby sa to podarilo a to isté očakáva aj od lekára, lebo má na to diplom. Nechcela som nič písať, ale povedala som si, že ženy majú právo mať informácie a rozhodnúť sa na základe viacerých informácií. Ja si stále myslím, že je odborníčka, ale je viac ako isté, že nestíha a preto sa žene 100% nevenuje. Pohadzujú si tam pacientky a toto viem od viacerých kamarátok, ktoré tam boli a odišli do iných centier.

sasa1983
13. máj 2014

Pokiaľ na Slovensku nepochopia, ako majú také centrá fungovať, žiaľ bude to podobne aj vyzerať. Ja som zástanca Brna, Reprofit, nie je všetko 100%, ale nedá sa to porovnať, jednoducho je to o level inde. Snáď aj u nás na Slovensku to raz bude tak..

radina
13. máj 2014

@lubomira364 myslela si tym, ze si pohadzovala pacientky v car na antolskej ci v procare?
mna prave tento fakt zarazil, ze som v statnom car a zrazu pribudne nove zariadenie , v ktorom je ta ista lekarka a este aj embryologicka. za nejaky cas ma caka ivfko, tak si vies predstavit, ako zacinam stresovat ci ma neodflaknu, alebo mi nedajboze isci bude robit nejaka rychlokvasna embryologicka alebo studentka VS narychlo zaskolena , pretoze personal si odisiel do noveho car. 😠 ... uz mi to pripada ako nahromadit co najviac penazi pred odchodom do dochodku !

radina
13. máj 2014

ja si asi fakt naordinujem soft cyklus nech mam co najmenej vajok, nech niet co mrazit a padam do brna 😀

usinko
13. máj 2014

@radina som presne na tom rovnako, cakam na schvalenie ziadosti na antolskej u durechovej...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre