Nové centrum Repromedica

petrapet
7. máj 2014

Ahojte baby, rada by som začala novú tému a to IVF v novom centre Repromedica. Tri cykly som už absolvovala a prišlo na ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť do ďalšieho cyklu a rozhodli sme sa ho absolvovať v Repromedice. Už sme tam boli na konzultácii a prvý dojem je úžasný, krásne priestory a milí personál. Boli sme u doktorky Ďurechovej. Rada by som sa podelila o skúsenosti a zážitky s niekým, prípadne by sme sa mohli navzájom podporiť. Tak ak sa chystáte, napíšte, budem rada. PS: všetkým snažilkám držím palce 😉

lubomira364
13. máj 2014

@radina Áno, pohadzovala ma. Raz som bola v Procare, raz na Antolskej. Ja by som s tým vôbec nemala problém, lebo človek urobí hocičo pre ten malý uzlíček 🙂 A potom keď nemohla ona, tak ma dala Maršíkovi a ten je totál na prachy. Akože posranduje, ale hneď Ti dáva do ruky vizitku, že lepšie centrum je to jeho. Akože nechápem.
Moc Ti držím palce, aby Ti to vyšlo.
No moje prvé ivf neúspešne, pýtala som sa v čom problém, čo treba urobiť, aby to bolo dobre a ona, že prvý pokus je vždy pokus omyl. Hovorím si, že dobre, druhý pokus bude úspešný, lebo snáď niečo zmení, niečo navrhne. A zas ako na bežiacom páse, raz ona, raz Maršík. A keďže to bolo neúspešné, objednala som sa na konzultáciu, aby som vedela, čo treba robiť, lebo tak snáď ona má diplom a má vedieť, lebo ja som laik a viem iba to, čo si dočítam na nete a vo fórach a keď mi sestrička do telefónu povedala, že mám zavolať inokedy, lebo teraz majú veľa pacientiek na ivf, tak neni o čom.
Akože oni sú milí, usmievaví, ale to nás bohužiaľ neotehotní.
Držte sa všetky a hlavne pozitívne ideme do toho, lebo tento rok je úspešný na otehotnenie, tak rýchlo šup šup, nech sa to nalepí aj na nás všetky, ktoré sme boli doteraz neúspešné 🙂

radina
13. máj 2014

@usinko ja ju uz mam schvalenu , uz som u nich jedno ivf absolvovala davnejsie ... vtedy mi to tam pripadalo fajn najma pre pohodickovy pristup, malo ludi na chodbe, moznost objednania sa aj na 7h rano a este aj zo dna na den ,alebo aj bez objednania, velmi mile sestricky - to prostredie statnej nemocnice mi nejako nevadilo...skor som sa citila bezpecne, keby sa mi daco stalo pocas narkozy. .. .ale to uz je minulost, durechova ordinuje len 2x tyzdenne a to mi povedala sestricka ze len do 9h.

usinko
13. máj 2014

@radina viem, viem, aj ja mam uz jedno ivf u nej za sebou a teraz cakam teda na dalsie...ach jaj, trosku ma to cele sklamalo...

radina
13. máj 2014

@lubomira364 ja som k nej chcela do procare objednat moju mamu, ale povedali mi ze uz nove pacientky neberie. .. aha, uz viem preco... ja som bola u marsika 2x, raz mi kukol do susky, a raz som odisla dost znechutena, lebo mi zacal vykladat, ze on na nejake protilatky v maternici neveri ! hlavne ze aj dnes som sa docitala o zene, ktora potratila 20x az kym jej nezistili vysoke NK bunky, nasadili liecbu a az potom sa zadarilo.
Ak chces poradit, na ake vysetrenia ist ,tak mi kludne napis IP , ja mam za sebou uz vsetko ! som si povedala, ze na ivf nejdem kym nebudem od hlavy po paty vysetrena. 😉

radina
13. máj 2014

@usinko aj mna :( preto sa tu dnes rozculujem. 🙄

sasa1983
13. máj 2014

treba ísť do Brna, pričom ja nie som vášnivou cestovateľkou, ale je to tam lepšie...

usinko
13. máj 2014

@radina premyslam, ze sa Durechovej na ferovku opytam, kde ist...ci antolska alebo repromedica...kde je technologia a embryolog na vyssej urovni...

smoulinka13
13. máj 2014

@radina aj ja by som potrebovala poradit :( mam za sebou 3 vklady a neviem co dalej.dnes sme boli na genetike, idem este na hematologiu.protilatky proti spermiam a trofoblastu mam dobre..kam by som mala este ist? dakujem za radu....lebo v care mi nic nepovedia

sasa1983
13. máj 2014

@smoulinka13 endokrinológia a AMH

smoulinka13
13. máj 2014

@sasa1983 na endokrinoligii som bola par krat a vsetko ok, myslis ze mam ist znova?...a AMH je co? dakujem

radina
13. máj 2014

@usinko ked uz mas ziadost vypisanu na antolsku ,asi by si si to nemohla preniest, ci? myslim ze by ti velmi diplomaticky odpovedala. 😀

smoulinka13
13. máj 2014

ziadost sa neda preniest z jedneho caru do druheho? ja mam podanu ziadost v heliku ale asi pojdem inam...takze musim podat odznova a tu v heliku zrusit?

sasa1983
13. máj 2014

@smoulinka13 nie, ak máš všetko ok, nie je dôvod, myslím najmä štítnu zľazu..AMH je antimulleriannsky hormón-ovariálna rezerva, hoci jeho hodnota má skôr význam pred stimulkou, prediktor ako silno zareaguješ na hormóny. Pokiaľ budeš mať imunológiu, hematológiu aj endokrinológiu ok, nie je veľmi čo dopĺňať...jedniducho je to potom o šťastí a podľa mňa o úrovni embryológie tohoktorého centra. Ak máš všetko ok, ale oni kultivujú a zamrazujú povedzme ledabolo, je to o šťastí

smoulinka13
13. máj 2014

@sasa1983 dakuujem..toto som potrebovala vediet....takze vsetko budem mat a uz zalezi od stastia jasne. a PGD je dobre si spravit? nam to navrhovali ze v 2.cykle si to mame spravit...ale je to dost penazi...tak neviem ci aano alebo nie...

sasa1983
13. máj 2014

@smoulinka13 neviem sa k tomu vyjadriť, robím onkológiu.. Ale pokiaľ máte všetko ok, Ty aj muž a nie je veľká patológia, nevidím indikáciu PDG...

smoulinka13
13. máj 2014

@sasa1983 manzel mal patologiu spermii 25 percent (ked robili halosperm) a museli sme dat PICSI...ale dakujem za rady 🙂 uvidime ake budu vysledky z genetiky

sasa1983
13. máj 2014

@sasa1983 ešte ma napadla biochémia, hladina vit D môže robiť galibu, alebo dáky chronický zápal, ale to si myslím, že sa Ťa netýka...ochorenie obličiek, imunitné...to je asi skôr extrém

sasa1983
13. máj 2014

ježiš, to je preklep!

radina
13. máj 2014

@smoulinka13 hlavne tie trombofilne mutacie nech ti vysetria - pri nich treba pichat fraxiparin, potom tie vsetky protilatky na reprodukcnej imunologii - proti spermiam, trofoblastu, kardiolipidom, fosfolipidom, annexinu, zona pellucida - to co vysetruju v Prahe v Podoli - na Slovensku neviem , kde robia tieto vysetrenia komplexne. na to davaju prednison. Potom dalsia imunologia je v Medirexe , tam robia tie NK bunky, ANA protilatky, celiakiu, Th1/Th2 cytokínový profil a dalsie parametre. Len ta dr co to robi je na materskej, cize si treba zavolat,kto robi za nu nahradu, ale podobne vysetrenie robi aj dr Malickova v Prahe.
tu je o tom prezentacia, co vsetko http://ulbld.lf1.cuni.cz/file/319/reprodukcni_i...
potom samozrejme genetika, priechodnost vajcovodov, laparka, aj rengen maternice. Mozno existuje aj podrobnejsia genetika, ale na tej som nebola.

radina
13. máj 2014

To Dcko robia v medirexe ako sucast tych vysetreni co som spominala. amh ti zmeria uz aj tvoj gyndos. napr ja som ich v medirexe poprosila aj o homocystein, lebo mam zistenu mutaciu a musim brat ten fraxik.

radina
13. máj 2014

@sasa1983 mozem sa pls spytat, co si myslis o brani tych hormonov a stimulacii a suvis s onko ochorenim?
cpu nas tymi hormonmi ale rizika ti nikto nepovie. 😒

sasa1983
13. máj 2014

@radina no nič dobré to neprinesie....treba chodiť na pravidelné USG prsníkov, a cytológie..a dúfať, lebo šance na onkoochorenie nie je zanedbateľná

radina
13. máj 2014

@sasa1983 mne sa zhorsila cyto aj myom mi narastol, odkedy riesim ivf.
a branie prednisonu? ... ale nie dlhodobo a vo vysokych davkach. 😖 .. dakujem za info. 😉

sasa1983
13. máj 2014

@radina toho prednisonu sa báť nemusíš, v malých dávkach iste nie, len treba kontrolovať hladinu glukózy, ak by si aj bez toho mávala hraničné hyperglykémie, s prednisonom sa Ti to môže zhoršiť...a obličky. Skôr prsníky a endometrium je dôležité...

radina
13. máj 2014

@sasa1983 uff, uz aj ficim sa objednat na sono cici 😉 ... ja sa toho onko desne bojim, mali sme to v rodine - dedko pluca , babka maternica.

sasa1983
13. máj 2014

@radina dedko pľúca, babka maternica pre Teba nepredstavuje riziko, skôr keby mala mama, teta, sestra, babka prsník, vaječníky... ale zase je tu tá stimulka..

radina
13. máj 2014

@sasa1983 si vezmi, ze niektorym kockam vysiel az nejaky ten 10ty pokus. 😖 ....ale napr viem ze v Brne robia aj uplny nativ , sice to bude znamenat nizsie sance a castejsiu narkozu, ale ta snad nie je az taka nebezpecna ako tie konske davky hormonov.

sasa1983
13. máj 2014

@radina to si myslím, že je na zváženie, ja sama by som na viac ako pár pokusov IVF nešla, neviem číslo.

radina
13. máj 2014

@sasa1983 ake cislo mas na mysli?
mna caka teraz tretie ivf. este som ochotna ist do jedneho softu v Brne a koncim s ivfkami.

sasa1983
13. máj 2014

@radina ja neviem, to sa nedá povedať, to Ti nikdo nepovie, ani gynekológ, ani onkológ, napr. ak sa Ti zhoršuje po každom IVF cytolog. nález, alebo ak máš fibroadenómy na prsníkoch, ktoré rastú, to treba zobrať do úvahy...ale číslo 3-4 je ok, teda ak to nemáš za krátku dobu. Podľa mňa, ak je všetko pod kontrolou IF nemusí byť problém, len treba o tomto riziku vedieť a neriešiť len vyšetrenia pred IVF, ale chodiť aj na kontroly kvôli stimulke...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre