Nové centrum Repromedica

petrapet
7. máj 2014

Ahojte baby, rada by som začala novú tému a to IVF v novom centre Repromedica. Tri cykly som už absolvovala a prišlo na ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť do ďalšieho cyklu a rozhodli sme sa ho absolvovať v Repromedice. Už sme tam boli na konzultácii a prvý dojem je úžasný, krásne priestory a milí personál. Boli sme u doktorky Ďurechovej. Rada by som sa podelila o skúsenosti a zážitky s niekým, prípadne by sme sa mohli navzájom podporiť. Tak ak sa chystáte, napíšte, budem rada. PS: všetkým snažilkám držím palce 😉

radina
13. máj 2014

@sasa1983 preto chodim casto k lekarom a cele moje okolie si mysli, ze som hypochonder. 😀 😝

smoulinka13
13. máj 2014

@radina ahoj dakujem, ano tie mutacie mi vysetria, to mi dnes povedali. v care mi naposledy povedali ze mi pri dalsom KETE daju Fraxipirin ako prevenciu (neviem kvoli comu, ale mala som horsie vysledky zo zrazanlivosti a pri poslednom kete som skoro cely cas krvacala, tak asi preto, ale vysledky z hematologie este nemam)..

usinko
14. máj 2014

Baby, prosim, akonahle niektorej z vas poslu cennik, preposlete aj mne prosim? dakujem

little_miracle
14. máj 2014

Ahojte baby, tiez by som poprosila o ten cennik. Vdaka!

isabella22
18. máj 2014

Babule poslali mi cennik a celkom dost skoro 🙂
http://mail.centrum.sk/download.php?msg_id=0000...

petrapet
autor
19. máj 2014

ahojte, aj ja ho mám. Boli sme s manželom vo štvrtok na spermiograme a tam som si ho vypýtala. Ak by niekto ešte potreboval, viem posunúť. Inak vám poviem, úplný luxus pre pánov 🙂

radina
19. máj 2014

@petrapet Ahoj, vies tu ale nejde o luxus, dolezite pre vsetky zeny je to, aby lekari trosku aj uvazovali ked k nim pride neplodny par, hladali pricinu. Sama tvrdis, ze mas za sebou 3 neuspesne ivf - dosli ti na nieco doteraz? lebo asi niekde chyba bude. 😒

petrapet
autor
19. máj 2014

Jasné, že tu nejde o luxus, ale človek sa musí cítiť príjemne. Aj stres, nepohoda má veľký vplyv na SPG. My chodíme s mužom spolu pokiaľ sú na to možnosti, bolo na ňom vidieť, že to nieje pre neho taký psychický tlak. Preto to viem posúdiť.

radina
19. máj 2014

@petrapet mna by muzov psychicky stav trapil najmenej, kazda co podstupila ivf vie, aky tlak to je najma na samotnu zenu, narkoza, odber vajok, vykyvy nalady z hormonov, bolesti krizov, a 14 dni cakania na vysledok. takze tych 10 min co je muz v danej miestnosti nie je az taky horor . ako hovorim, vie to len ta, co na ivf aj naozaj bola. 😉

petrapet
autor
20. máj 2014

@radina Tak závisí to aj od samotného postoja ženy, pre mňa to nebolo až také strašné. Injekcie mi pichal doma manžel, to bolo v pohode, samotný odber nie je bolestivý, len náročný na psychický stav ženy. Výkyvy nálad z hormónov som nemala, ale to by si sa reálne musela spýtať môjho manžela. Ja si myslím, že sme to zvládli dobre. Injekcia pregnyl pred odberom vajíčok bola znesiteľná, ale cítila som ju ešte aj dva dni potom. Po odbere vajíčok som mala menšie bolesti v podbrušku. Jediné čo bolo podľa môjho názoru najťažšie bolo čakanie na výsledok. Robila som si aj tehu test doma, bol negatívny, ale stále som dúfala, že to ešte nemusí nič znamenať. Ja som taký typ človeka, ktorý sa viac pozerá na druhých ako na seba, a pre mňa bolo dôležité, aby to môj manžel zvládol v pohode. Ale každý z nás má iný prah bolesti a inú empatiu. Tak prajem všetkým snažilkám krásny slnečný deň

petrapet
autor
20. máj 2014

Baby, ja som všetky cykly absolvovala v GF, prvý cyklus nám vyšiel a máme doma poklad. Ďalšie dva sme mali neúspešné a dokonca sme išli aj raz zo zmrazených ale tie sa tiež neujali. S tým som aj tak viac menej počítala, že z toho asi nič nebude... Centrum sme si zmenili preto, nakoľko sa zmenil aj prístup samotného lekára v GF. Mala som pocit, že nás už berie len ako číslo, nie ako ľudskú bytosť. Veľmi ma to mrzelo. Mapovali sme si aj iné centrá prostredníctvom recenzií, ale je to tak koľko ľudí, toľko chutí. Akonáhle sa objavilo nové centrum, išli sme na konzultáciu. Veľmi milo som bola prekvapená z doktorky Ďurechovej. Všetko čo ma zaujímalo a potrebovala som vedieť mi vysvetlila. Verím, že sa nám to teraz podarí ... 🙂

maja2385
20. máj 2014

Ahoj petrapet, vidim, ze si si uz poriadne preskakala. Urcite to nebolo jednoduche. My ideme teraz do prveho cyklu, tak ani neviem, co ma caka. Boli sme v tej repromedice na konzultacii, pacilo sa nam, ideme skusit tam. Drzte palce.

petrapet
autor
20. máj 2014

@maja2385 Super, budem držať mooooc palce. Tak to sa tam možno aj stretneme ... 😉

smejlicka
20. máj 2014

ahojte a este okrem dr. durechovej je tam aky doktor/ka..? nerobi na antolskej? lebo tam som sa chystala

radina
20. máj 2014

@petrapet Ja chodim tie k dr Durechovej, ale na Antolskej 🙂)

radina
20. máj 2014

@smejlicka evidentne cela antolska robi aj v tomto novom centre. 😖

smejlicka
20. máj 2014

@radina aha no a ako to budu stihat ci na antolskej sa skonci ? a aka je ta doktorka? aj riesia zdrav.problemy ci len sup na umele..?

radina
20. máj 2014

@smejlicka pokial viem tak na antolskej robi uz len dva dni, predtym 4. :(
je v pohodke, mna najskor poslala aj na vysetrenia,ale kvoli podozreniu na nejake diagnozy , ale zaroven som si dalsie musela vypytat a dalsie si zriadit sama uplne mimo car.
Vsetko zavisi od toho kolko ivf mas za sebou, ci mas nejake zdr. problemy, ci mas za sebou potraty, atd. a podla toho ta riesia. Ale ak sa nedari a nemas ine diagnozy, ani potraty, nikto ta na hematologiu neposle, ani na reprodukcnu imunologiu.

petrapet
autor
20. máj 2014

Podľa mňa je fajn, že lekár spolupracuje s najmodernejším centrom v BA. Na Antolskej som bola len pár krát, nie ohľadne IVF, nemala som z nej moc dobrý pocit, veľa ludi a pôsobila na mňa trochu chaoticky. Počula som, že majú v centre dobrú embryologicku.

usinko
21. máj 2014

@petrapet ano, ktora pracuje aj na Antolskej...

petrapet
autor
21. máj 2014

@usinko ahoj, čo ja viem, už nepracuje. V pondelok sme si boli pre výsledky zo spermiogramu a rozprávali sme sa priamo s embryologičkou, výsledky z spg nám nedopadli najlepšie čo sme aj čakali 😢 a tak sme sa trochu zarozprávali. Tiež nám povedala, že na Antolskej už nepracuje, a dokonca aj jej bývalá kolegyňa prechádza do repromedici.

radina
21. máj 2014

@usinko a stavim sa , ze o tyzden sem pribudne prispevok, ze toto nove centrum ma uspesne tehule ! 😀

radina
21. máj 2014

@petrapet ved antolska je statna nemocnica, ako kazda ina, takze niet sa comu cudovat ... pokial viem aj durianova tam rodila 😀 😀 ... bohuzial si nemame co sa tyka nemocnic z coho vyberat. 😒

lubomira364
21. máj 2014

@radina veď na stránke majú uvedenú dosť vysokú úspešnosť na to, ako krátko pôsobia 🙂

petrapet
autor
22. máj 2014

@radina To máš pravdu, nemocníc nie je veľa a niektoré úkony sa dajú robiť len v nemocnici. Napríklad čo sa týka novorodencov, majú ževraj najlepšie vybavenie zo všetkých vrámci BA. Osobne si myslím, že skôr to závisí, či máš lekára, ktorý sa o Teba postará. Ak áno, tak je to úplne jedno, v ktorej nemocnici si. Tiež som počula, že v železničnej nemocnici sú dobrí genetici. My sme boli na Kramároch a to bolo ok. Až na to bludisko. Sme to tam hľadali ako dvaja..... motáci 😉

ulicnica
27. máj 2014

@petrapet Ahoj, môžem poprosiť aj ja ten cenník z centra Repromedica? Ďakujem

kako23
27. máj 2014

@petrapet Ahoj, môžem aj ja informačne poprosiť ich cenník. Ďakujem pekne 🙂

kako23
27. máj 2014

@petrapet už netreba, už ho majú zverejnený na stránke.
Pre ostatné baby tu je link:
http://repromedica.sk/wp-content/uploads/2013/1...

labocca
15. jún 2014

...ja uz som asi JELEN zo vsetkych nasich CAR🙂)) ale asi nie som jedina, ci??? Hm...aj Durechova aj Marsik su z Antolskej ..a Petrenko zostal na Antolskej ci tiez je v tomto novom centre? Kazdy je niekde "rozlietany", potom sa necudujme,ze nas to taha do Brna.

ivanya
19. jún 2014

@sasa1983 To bolo este celkom lacne. Mne ponukla sedenia uz so zlavou 😉 1 mesiac 250 eur, 2 mesiace 460 a 3 mesiace 650 eur...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre