Nové centrum Repromedica

petrapet
7. máj 2014

Ahojte baby, rada by som začala novú tému a to IVF v novom centre Repromedica. Tri cykly som už absolvovala a prišlo na ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť do ďalšieho cyklu a rozhodli sme sa ho absolvovať v Repromedice. Už sme tam boli na konzultácii a prvý dojem je úžasný, krásne priestory a milí personál. Boli sme u doktorky Ďurechovej. Rada by som sa podelila o skúsenosti a zážitky s niekým, prípadne by sme sa mohli navzájom podporiť. Tak ak sa chystáte, napíšte, budem rada. PS: všetkým snažilkám držím palce 😉

iphonik
6. aug 2014

Mozem sa popytat??ake su pocity po hormonalnych injekciach??

iphonik
6. aug 2014

Aky mate nazor naozaj uprimne na centrum?

candour
7. aug 2014

Absolvovala som tam moje prve ifv,teraz v juli,neuspesne a viac tam nepojdem.Ideme do Brna,kde to vo finale vyjde aj lacnejsie ako s doplatkami tam..personal a prostredie pekne,ale to je tak vsetko..

candour
7. aug 2014

marsik a durechova robia subezne v repr.med. aj na antol.,v. repro.m.su len oni dvaja,ziaden iny lekar a jedna embryologicka co je sucasne aj na antolskej,petrenko je len na antolskej

iphonik
7. aug 2014

@candour
Dik ...prosim a s cim ste boli nespokojni??
To neva ze su tam len 2 ...ci??
Dolezita je hadam najviac embeyologicka
Aky ke pocit po horm inj??
Dakujem
Ja sa pryve chystam ist do tohto centra..teda asi

candour
7. aug 2014

Ahoj.ja som zacala chodit na jar na antolsku,chcela som ist na cyklus v lete ked mam menej stresu,ale ant.v lete nerobit,tak mi navrhli prejst do rep.horm.pripravu som uplne v poho zvladala,len raz mi tam vzali krv a usg.vsetko vyzeralo fajn,ale po odbere som mala fakt bolesti,transfer o tri dni som myslela ze nezvladnem,fakt zle ako ma bolelo,uz vtedy som nemala dobry pocit..zaplatili. sme aj to lepidlo a monitoring plus pisci podla odpor.ich emb.dokopy cc.900e..plus za lieky 460
v polke cakania po trans.som tam volala ze kolko z5embryi co zo 7 ostali zamrazili,oznamili ze ziadne ze vsetky boli zle..to ma polozilo a tak aj dopadlo,ani dve co mi vlozili sa neujali,hoci dr.bol presv.ze to vyjde lebo mam uplne zdravu mater.aj vajecniky,bohuzial..podla nich je to norm.situacia..skusim urcite teraz Brno..ale inak prostr.je tam pekne..aj personal ok.mne sa nepacilo ze mi nedavali dokopy ziadne info..mam dojem ze na sk je to fakt len system pokus omyl a cista komercia...skusim brno a potom porovnam☺je to tazke😀😇😠

candour
7. aug 2014

v kazdom pripade to tam skus.treba najma psychicky sa dobre naladit a bude dobre,ja som v tomto smere tazky orech tak aj to mohlo byt zasadny faktor.drzim palce

haimi
7. aug 2014

@candour ahoj, urcite odporucam brno. Ja chodim do reprofitu a velka spokojnost. Za posledne ivf som platila 900eur + lieky cca 300eur, ktore som kupila tu na konovi. V cene som mala icsi a pk. Stimulovala som 225j. gonalu. Pokial by som mala ist na svk, asi by som skusila ferticent. A uz vies do ktoreho centra v brne chces ist?

iphonik
7. aug 2014

Dakujem za odpoved ...to fakt si mala bolesti??juuj toho sa bojim ale co narobime

iphonik
7. aug 2014

@candour
Dakujem ...drzim palce

candour
7. aug 2014

dakujem haimi.idem do reprofitu,v sep.tam mam 8termin u Dr.stelcla.podla dojdu sa rozhodnem ci tam ci este raz risknut tu..☺

leplezetlen
15. sep 2014

Aj my ideme na IVF (repromedica), prvá konzultácia bude v októbri. 🙂

candour
16. sep 2014

Bola som na na prvej konzultacii u Dr. Stelcla, bolo to super, ale vo finale sme to zhodnotili s partnerom, ze vlastne ziaden rozdiel oproti Repromedice, co sa postupu tyka, Dr. Stelcl podla toho co hovoril, vsetko tak isto by bol robil a postupoval, ako postupovali tu v RM, takze to idem skusit druhy krat este v RM..

jaya47
17. sep 2014

Baby, nestalo sa vam, ze sa neviete dva dni dovolat do Repromedici?

candour
17. sep 2014

dnes tam idem na 13 hod tak im poviem nech sa polepsia🙂 ja som v lete ked som tam bola na prvom ivf sem tam mala s recepciou problem, kedze tam maju dost malo personalu, ale dva dni to sa mi nestalo..

jaya47
17. sep 2014

@candour Vdaka 🙂 Ako si dopadla?
A povedala si im?

candour
17. sep 2014

som nestihala tak som tam volala ze meskam a zdvihli ma na prvy krat🙂 no ja som sla papiere vypisovat na 2. ivf, bud tyzden laparoskopia :( a v novembri ideme na to, ked to u nich ani na druhy krat nevyjde, co verim ze vyjde🙂 tak treti krat pojdem do brna, tam som uz bola na konzultacii pred dvoma tyzdnami ale sa mi nezdal nejaky rozdiel tak to tu este cez poistovnu v RM skusime a uvidime ..Ty si v RM uz bola ci sa len chystas?

jaya47
17. sep 2014

@candour Tak ja neviem, my sme volali asi 20x a nedovolali sa ;) Ale uz som volala Marsikovi a vyriesila to s nim priamo 🙂
A to na tu laparo sa chodi priamo u nich?
No, budem drzat palce, nech vyjde 🙂
Ja som este nebola, manzel bol tam na spermiograme. Ale s Mudr. Marsikom som sa stretla uz predtym a teraz sa stanem jeho pacientkou 🙂

Inak potom, ked konkretne niekomu pises, napr mne, tak klikni na odpovedz, aby sa mi ukazalo, ze ma niekto spomenul a mohla som odpovedat 🙂

iphonik
30. sep 2014

Ja len tolko ohladom centra-vsetko super aleze totalne super vrelo odporucam
A aj budem odporucat ...si myslim ze je tam vsetko
Vyborne aj priestory aj technika a vyborni ludia

candour
1. okt 2014

@iphonik Ides tam teda na cyklus? ja idem tam v novembri na 2. ivf, tak ci nebudeme naraz?🙂

lilitela
9. okt 2014

Ja tu teda skusenosti nemam, ale som si ich tukla do obch. registra + google a su to ludia od Penty, resp. prepojeni na Pentu.
Tak spolu s tym, co tu citam, ze lekari pendluju, a uz im ide iba o peniaze (nie ze by som cakala ze budu robit zadarmo), tak som si poskladala tuto "skladacku".

janj
20. okt 2014

pozdravujem, -nahodou ja ich poznam, a vobec to nie je o peniazoch...maju velmi uspesne centrum v Brne, vola sa Reprogenesis, (www.reprogenesis.cz) -mali pocit ze v SR je priestor priniest novu kvalitu, tak projekt zrealizovali...

candour
21. okt 2014

@janj idem tam do mesiaca na druhe ivf tak potom dam vediet, ci sa im ta kvalita dari ci nie🙂 ad Lilitela, neviem ako si na to dosla, ale pochybujem o tom silno, ze nieco maju s P

janj
21. okt 2014

@candour maju nieco s P, ved hovorim ze ich poznam, jeden spolocnik v P dlho pracoval...ale to predsa s kvalitou sluzby nema nic spolocne, ci...? 🙂

candour
22. okt 2014

@janj oki, ak je to tak tak potom naopak by kvalita mohla / mala byt vyssia🙂 je fakt ze maju najnovsie a najmodernejsie laboratorium v SK

janj
22. okt 2014

no, a to bola iniciativa embryolozky-veducej kliniky...only the best! 🙂

andreakap
27. okt 2014

Ja mám osobnú skúsenosť s Repromedicou a rozhodla som sa opustiť ju. Tak amatérsky prístup a toľko "prešlapov" som ešte nikde nezažila!
Najskôr Vám zabudnú povedať jedno, potom druhé, potom Vám strčia do ruky papier po samotnom zákroku, ktorý musíte po správnosti podpísať ešte pred zákrokom spolu s manželom u notára, takže prvé kroky po IUI nevedú do pokoja domova ale k notárovi a späť do Repromedica...Najlepšie je, že toto tlačivo je povinné len u párov, ktoré nie sú zosobášené. Vrcholom bolo, keď môjmu manželovi dali pri druhom IUI toto tlačivo do ruky ráno ako opúšťal kliniku, kým ja som ešte bola doma a len sme sa doma míňali, nakoľko ja som išla do centra tesne po ňom na samotný zákrok a Dr. Ďurechová mi povedala, že mi zákrok neurobí, pretože nemám popdípsaný formulár u notára (ktorý sme nemali šancu podpísať kvôli nedostatku času a vlastne pri manželoch nie je potrebný)...byrokracia a absolútne zlyhanie ľudského faktora, o empatii nemôže byť reč ani náhodou. Keď Vás lekár otočí kvôli jednému papieru, ktorý mu môžete priniesť dodatočne (ako v minulom mesiaci), pričom prebehla stimulácia hormónmi, to podľa mňa nie je prejav záujmu o pacienta. Pritom som bola v týždni pred zákrokom 2x na kontrole a folikulometrii a spomínané tlačivo mi mohli kľudne dať vtedy, ale nie, oni si myslia, že stačí ho strčiť klientom do rúk hodinu a pol pred zákrokom, pričom v centre sa nachádza len 1 z partnerov.
Takže baby, ak sa nechete pravidelne stresovať s týjm, že Váš lekár zase na niečo zabudol, obchádzajte túto kliniku oblúkom, Ja už na kliniku nejdem ani na krv, aby mi zistili, či som alebo nie som po druhom IUI teho.

andreakap
27. okt 2014

A áno, je tam napojenie na Pentu a napr. Dr.Maršík pendluje medzi 3 ambulanciami, čiže myšlienky mu lietajú kade tade a z toho pramení ich chaos, bordel...a potom Vám s kľudným hlasom povedia, že sa stresujete, pričom jediný, kto ten stres vyrába, je samotný doktor,pretože nezvláda svoju agendu.

sprituska
27. okt 2014

@andreakap tento sposob jednania mozem len potvrdit, cisty chaos a komedia. Ked som prisla na punkciu sestricka na mna pozera kde mam papuce a nocnu koselu- hovorim nic take ste mi nepovedali? Dalsia vec, pytam sa ci moze byt na izbe so mnou manzel- ako viem vsade uplne normalna zalezitost, odpoved, nie. Coby tam robil? Komunikacia s embryologickou? Este horsie. Ked som jej volala kedy mozem prist na vklad, samozrejme som najskor obvolala pol centra, kym mi vedel niekto odpovedat, mi povedala do telefonu, ci si neuvedomujem ze neustale vytahovanie embrya z inkubatora skodi. Kto jej to kazal? Cely cas som chcela vediet len datum vkladu. Jednoducho chaos, strach, panika. Nikdy viac repromedica! A o tlacivach ani nehovorim, to nas sestricka nahanala po parkovisku, ze nam to zabudla dat. A po zakroku som dve hodiny cakala na to kym doktor natuka spravu na zdrap papiera, ktory nemal ani hlavicku.... A takto by som za tu kratku dobu co som tam bola mohla pokracovat donekonecna...

andreakap
27. okt 2014

@sprituska ja som mala tiez cest s ich embryologickou po tom, ako mi Durechova odmietla urobit IUI....Spytala som sa, preco mi nedali to tlacivo v piatok, ked som bola u Marsika na Antolskej (IUI bolo v pondelok) a embryologicka mi s uplnou vaznostou povedala, ze som nemala chodit na Antolsku....Asi mam podla nej, ako pacient, narok, diktovat doktorovi, aby kvoli mne prisiel na Budkovu,lebo mi asi zabudnu dat ten papier...Proste, prava ruka nevie, co robi lava...Zrazu nebol problem pokusit sa o prirodzeny sposob doma vecer s manzelom, i ked rano odovzdaval spermie na IUI, zrazu nebolo treba kvalitne a dozrete spermie, rovnako, ako zrazu nebol problem, ze by sa nedodrzalo 36 hodin od pichnutia Pregnylu. Vlastne, zivot gombicka, naco som samu seba stresovala, ze, ved o nic nejde, len o snahu mat dieta?!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre