November,december 2009 začníme zázrakom na IVF,IUI

cisielko
5. nov 2009

Ahojte 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Neviem či sa niekto pripojí ale je tu už toho toľko, že som sa rozhodla skúsiť hodiť túto tému pre tie, ktoré sa v tomto období chystajú na zázrak v podobe iVF, ICSI alebo IUI..lebo ja sa cyhstám a konečne začínam so stimulkou a to zajtra teda 06.11.2009 a začínam papať prvé liečky, teda Proveru a týždeň na to teda 13.11. začínam pichať DIPEHERELINE 😀 😀 😀 😀 😀 😀 všetky, ktoré máte chuť a veríte, že nádej umiera posledná pripojte sa a spolu to nejako zvládneme..spoločnými radami, povzbudením a hlavne vierou, že raz sa to PODARIŤ MUSÍ 😀 😀 😀

cisielko
autor
9. mar 2010

Diva...nebojaj, všetko bude dobré...ak by sa ti niečo nezdalo radšej zavolaj dokimu aby sa nič nestalo..hlavne klud a žiadna panika..vaeru yt si príklad, že ja kEt môže výsť..inak sa ako cítiš?

Jani..no aj sa spolieham práve na tieto vložky, že mi omôžu, odstránai cystu a kto vie čo spravia s vaječníkom...ak ich budeš chcieť daj vedieť, môžem ti ich zohnať..a neboj KEtko výde , prečo by nemalo..ved už by bola ja čas..takže hlavu hore a ver asoň trošku 😉

diva1902
9. mar 2010

Cisielko, ako som už písala, je to stres, aj keď sa snažím si to nepripúšťať. Do Heliku som volala v piatok s dr. Gaťovou, zdalo sa mi, že začínam špiniť, tak som hneď na otočku letela z práce domov a mm mi išiel pre duphaston k môjmu gynek., no to sa nič nedialo až do nedele večera, keď som zistila, že naozaj špiním, tak som hneď volala Krajkovi, dávkovanie mi nezmenil, len som sa mu mala ozvať ešte aj včera, ako to so mnou vypadá, tak som povedala, že to zatiaľ ustalo, tak mi kázal iba odpojiť úplne hlavu a vôbec nerozmýšľať, no to by mi ju museli odrezať 😀 ale snažím sa, veď pokiaľ je všetko v poriadku tak sa to v pohode dá, no poviem Ti, sú to väčšie nervy, ako keď sa to vôbec nepodarí 😖

Inak, váha mi klesá, zatiaľ -2,5 kg, nič mi nechutí jesť.

cisielko
autor
10. mar 2010

Ahojte

Diva...no viem si predstaviť ako sa dá nato nemylsieť..ako je teraz, je to lepšie, ešte špiniš? inak, to v tom pase to čo je že zatial úspešné...mylsím, že to by si tam nemala mať 😒

Jani..kde si..zajtra máš ten KET, koľko ich idete vložiť?

Gubik, teba som tu už tiež dlhšie nevidela..no jasné, tehula tak akšla na nás 😠 ☹

jani2
10. mar 2010

diva - veď to, každý káže nemyslieť na to, ale to veru nejde....ja sa teraz tiež zaprisáhavam, že na embryjko zajtra nebudem moc myslieť, nech si robí čo chce....ale poznám sa, stačí že sa len nejak viac ohnem a budem si myslieť že som ho nebodaj už vytlačila 😵 ....no nervy budú zas na pochode!....ale ty sa neboj, HCG máš veľmi pekné, ak by ti nevkladali len jedno myslela by som, že to budú dvojičky.....raz keď sa už embryjko uchytilo, ukázalo že je životaschopné a prípadne potraty sú fakt zriedkavé, tak sa nebojkaj! 😉
čisielko - tak ja zasa zajtra do Helíku na KET, ráno mám samozrejme volať či sa embryjko rozmrazilo a to mi aj povedia o ktorej prísť....takže zas sa všetko opakuje, ale dúfam, že už so šťastnejším koncom.....uvidím ako dopadne KET ak by zle, tak potom sa dám na tie vložky....a ty máš tiež cystu na vaječníku?

cisielko
autor
10. mar 2010

Jani..tak držím palce, takže ide iba jedno byť, nejdete si dať teda 2 rozmraziť? bude to už dobré, musíš veriť, že tentokrát to výde..ja mám cystu aj upchatý vajíčkovod, plus totálne rozbitý cyklus a to nehovorím o výtokoch..tiotálna katastrofa a to všetko vdaka liekom, ktoré som do seba pchala 😠 😠 😠 😠 😠 😠 som zvedavá ako dopadnem, kto vie možno ani laparka nebude 😀

jani2
10. mar 2010

ahoj,
tak ja len na skok, moje embryjko sa práve v tomto momente už rozmrazuje, zajtra o 7:30 volám na embryologiu, dúfam, že bude krásne rozmrazené, až sa môže vložiť 🙂
....bodaj by tiež vložky pomohli!....nie je bohviečo behať po lapárkach! 😝 ....a akú veľkú máš cystu?...inak ja som kedysi cítila ten ucpatý vajíčkovod tak, že sa tam hromadila tekutina a pri predklonení, či nejakej námahe som pocítila vodnatý výtok...proste sa tá tekutina vyprazdňovala cez maternicu pošvou von.... 😢

cisielko
autor
11. mar 2010

Ahojte

Janíííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííí...silno držím palce, verím že sa embryjko rozmrazilo ked tu niesi..silno držím palce aby bolo toto KET úspešné a čakám na tvoje dojmy...drž saáááááááááááááááááá 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jani2
11. mar 2010

ahoj čísielko,
tak som doma z centra....embryjko sa pekne prebralo zo zmrazenia, vkladali mi peknú expandovanú blastocystu....embryologička vravela, že keď sa aj druhé embryjko takto pekne rozmrazilo, že je viac ako pravdepodobné, že všetky ostatné embryjka z tohto "vrhu" budú veľmi životaschopné...no, už len aby sa aspoň jedno ujalo...tiež mi vravela, že ak by sa tento KET nevydaril, vraj by som mala skúsiť vložiť aj dve!, no uvidím!....v každom prípade som pri tomto KETe psychicky omnoho kľudnejšia, proste ak to nevýjde svet sa nezrúti.....vraví sa, že bábätka si rodičov vyberajú samé, tak ak to embryjko chce nech ku nám príde, je to na ňom!

cisielko
autor
11. mar 2010

Jani..to je super..takže s krásne rozmrazilo a už je u maminky v brušku..tak držím palce nech to dobre dopadne...pfuj pfuj a čakám ifošky a ko sa ti darí 🙂 🙂 🙂

diva1902
12. mar 2010

Ahojte 😀

Jani, silno držím palce nech to výjde 😉 takže predsa len jedno? Ja som predsa nemohla plýtvať, nechcela som si zabiť jediné dve embryjká naraz 😀

Takže ja som namiesto dneška bola v heliku už včera, nakoľko som v noci z utorku na stredu začala zase špiniť, potom to cez deň ustalo a včera ráno ma čakalo opäť prekvapko vo forme krvi 😲 No krvi by ste sa vo mne nedorezali, ešte som spravila kontrolný testík akože na pamiatku a leteli sme do Martina. Bola som zmierená už so všetkým, už mi to bolo všetko jedno, len nech to nejako skončí, ešte som v aute mm povedala, že ma porazí, ak mi doktorka povie, že je to tam a choďte si domov zase ľahnúť a povedala presne to 😠 takže som vôbec nebola pripravená na to, čo mi povie a vôbec som dr. nevnímala, ale výsledok je takýto - mám hematóm pod plodovým vačkom 😲 , ale aj drobca 😀 včera mal 3,6 mm a počuli sme už aj srdiečko 😀 čiže podľa veľkosti som dnes 6tt. Jani, aj ja som bola teraz pri Ketku v oveľa väčšej pohode ako pri IVF, vtedy som bola normálne v šoku z toho, že mám v sebe embryjko 😀

Cisielko, tak to nemáš bohvie čo, tak sa pekne daj do poriadku, nech si o.k. pre mimi 😉

Dnes som zrušila Prahu, už o týždeň sme mali vycestovať. Možno niekto bude mať radosť, že je voľný termín 😉

Neverila by som, že budem mať takú strašnú chuť ísť do práce, táto nečinnosť je hrozná 😖

jani2
12. mar 2010

diva - toho hematómu sa neboj, ja som ho mala pri prvom tehu tiež a do 12 tt sa pekne vstrebal...len sa treba viac šetriť, to znamená, že zas len neležať, aj sa hýbať, ale nepreháňať to s fyzickou prácou 😉 .
...inak ja som včera po KET a ešte aj dnes mala také hnusné mrchovské pocity a bolesti, bála som sa, každú chvíľu som odbiehala na vecko, či sa už ms nespustila, ale už to našťastie prešlo.....tak dúfam, že to nebolo nič zlé!

cisielko
autor
14. mar 2010

Ahojte

Diva..si ma riadne vystrašila, ešte že Janka je u múdrejšia..tak sa len pekne šetri a dávaj si pozor na seba i na drobca..už si očula srdiečko 😵 to už sa dá tak skoro? musel to byť úžasný zážitok 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Jani..prestaň panikáriť a snaž sa byť v klude...neboj všetko bude ok a tento krát sa to podarí, budem ti držať palce 🙂

jani2
14. mar 2010

cisielko - tak dnes som prežila ten nešťastný 3.deň po KET....pri minulom KETku som mala špinenie a krvácanie...teraz našťastie nič....ale ten mrchovský pocit mám stále trochu...no uvidím, budem testovať v stredu...to som 6.deň po KET a to už môže byť niečo vidno...neznášam totižto toto čakanie a pocit neistoty!

cisielko
autor
15. mar 2010

Ahojte

Jani...hlavne klud a snaž sa nestresovať, aj tak to nedokážeš zmeniť..bojuj a ber to tak ako to je...držím ti palce 🙂

jani2
17. mar 2010

ahojky
tak na testíku samozrejme len /....nuž, vzalo ma to, čo budem klamať, ja som taký somár sprostý, že si hneď namýšľam, že som tehu a potom len padnem na hubu...ale obišlo sa to bez slzičiek .....ešte budem testovať cez víkend a ak ani vtedy nič, tak už budem vedieť naisto, že to zas nevyšlo....no, uvidím čo potom, ale určite si dám pauzu od tých liekov...možno skúsim KET v prirodzenom cykle...ach jaj, prečo to niekomu s otehotnením ide tak ťažko! 😢

cisielko
autor
17. mar 2010

Ahojte

Janííííííííííííí...čo blázniš preboha..ved to je ešte skoro čo si 6 deň o KET..to si ešte nemala, vydrž aspoň 4 dni a potom testuj..nie tak skoro 😠

Inak...30.03 idem na konzultáciu.-.by som to sem napísala aj pred 2 dňami ale kdeže ma máte všetky na saláme a už sem samozrejme tehule ani nepáchnete tak to nemám komu napísať 😅 dúfam, že ste ok 😉

jani2
17. mar 2010

cisielko - a kam ideš na konzultáciu?

diva1902
20. mar 2010

Ahojte 😀

No cisielko, nemáme Vás na saláme, ale stále mám so sebou patálie a akosi som nemala moc chuť, len som ležala a potichu trpela, že čo zas príde, stále dokola to špinenie, no Ti poviem, že až toto sú poriadne nervyno, keď už máš naozaj čo stratiť, ale konečne od včera mám trochu kľud, prvý deň bez špinenia 😉 , tak dúfam, že to nezakríknem, každú chvíľu si kukám do gatí 😀 Stále si to nemôžem užívať, aj dr. mi povedala, že ma to musí riadne vytrápiť, aby to nebolo len tak. Od 5.3. sa doma vyvaľujem, len raz som bola v práci spraviť mzdy a to som tam skysla na 10,5 hod., a ešte ma prepadla aj prvá poriadna nevoľnosť, šéf ma hneď po príchode do práce posielal ísť si ľahnúť na gauč 🙂 ani som poriadne do papierov nevidela, ale musela som to vydržať, keďže neviem, kde budem z hodiny na hodinu. Ako čítam, tak aj Teba Helik prekvapil skorším termínom, ako aj mňa tou poslanou žiadosťou o ďalšie IVF. Tak sa pohnete trochu ďalej 😉

Jani, ja som testovala až na 11 deň po KET, tak neplaš!

diva1902
20. mar 2010

A ešte, dnes som v 7tt+2 😉 , v pondelok idem na utz, tak dám potom vedieť, čo je nové, dúfam že srdiečko bije aj naďalej 😵

diva1902
20. mar 2010

Jani, teraz som si prečítala starší príspevok, kde mi píšeš, že sa toho hematómu nemám báť a mám sa viac šetriť, ale to sa už asi viac nedá, nakoľko stále ležím, aj keď mi to dr. nekázala, ale asi som zlenivela a už mi je to prirodzené nič nerobiť, jediné čo spravím je, že sa ráno a večer umyjem a medzitým sem tam najem, ešte aj kabelku mi nosí manžel 😀 😀 😀 samozrejme keď ideme k lekárovi, lebo ja nikam inam nechodím 😉

cisielko
autor
21. mar 2010

Ahojte

Diva, som rada, že už je lepšie a zajtra napíš ako sa máte a čo nové, budem na teba myslieť 🙂

Jani..a ty ako, testovala si už?

cisielko
autor
24. mar 2010

Ahojte, no kde ste všetky?????????????????? ☹ ☹ ☹

Janiíííííííííííííííííí...no ako, už si určite testíkovala či?

diva1902
26. mar 2010

Ahojte

Cisielko, sorry že píšem až dnes, ale dnes ma pustili z nemocnice, takže patálie pokračujú s menšími prestávkami 😠 V pondelok na utz v Heliku mimi 12,7mm čiže 7+3tt, srdiečko bilo ako zvon a z hematomu ostala iba bodka, takže sa s nami v Heliku už rozlúčili. V utorok mi môj gyndoš dal už aj tehu knižku 😉 čo sa mi zdalo priskoro, no ale čo už. Konečne som minulý piatok začala chodiť do práce a v stredu prišla zase výstraha, po príchode s práce domov som si zase našla krv, tak sme hneď leteli do nemocnice a oni si ma tam nechali na pozorovanie a dr. na príjme mi podľa utz napísala iba 7+1tt, takže sa mi mimi asi zmenšuje or čo, ale utz mi robila cez brucho, tak si myslím, že ho dobre nevidela. No tento krát sa potvrdilo to, čo som si myslela a síce, že som v období predpokladanej ms, tak preto tá krv, ale zľakli sme sa, či nemám ďaľší hematóm, no keby si človek videl do vnútra. Vraj mám radšej 100x prísť zbytočne ako raz neprísť a ..... 😲 takže som sa opäť vrátila do starej dobrej horizontálnej polohy a ničnerobeniu 😀

Jani a Ty ako, testovala si znovu?

diva1902
31. mar 2010

Ahojte

kde ste všetky, nejako to tu viazne 😖

cisielko
autor
2. apr 2010

Ahojte, prišla som vám popriať pekné sviatky 🙂

Veľa vône koláčikov,
ešte viacej korbáčikov,
dobré vínko do skleničky,
veľa vody zo studničky.
Veselú veľkú noc.

Diva, takže zase leškáž júj dávaj si len na seba pozor aby ste boli ok...no viazne, už tu skoro nikto nieje, baby sa kde tu zatúlajú ale to je všetko ☹ Janke KEt zase nevyšiel, tak asi pôjde do dalšieho 😉

diva1902
14. apr 2010

Ahojte 🙂

cisielko, som zvedavá ako ste pochodili v Prahe 😉 aj keď počasie ste mohli mať lepšie, no nie?

cisielko
autor
26. apr 2010

Ahojte 🙂

Dlhšie osm tu nebola, veľa práce a nejako som ani neriešila ani neriešim tehu ale musela som kuki ako sa máte aj ked vidím, že tu je strašne tichúčko..kde ste baby, ako sa máte?

Diva..no počasie sme mali na hovby ale Praha je neskutočne krásna..výsledky ešte nemám, ešte také 2t musím počkať..a čo ty ako sa máš?

Kubik, Janka, Melinda, LIndus kde ste dievčatá?

diva1902
26. apr 2010

Ahojte 🙂

No cisielko, ako vidíš, zubami nechtami som sa prehupla do 13tt, teda presnejšie dnes mám 12+4tt, ale stálo to kopu nervov. Až tri týždne som mala pokoj a včera ráno slabulinké zašpinenie, ale asi sa mi zase len trochu pripomenula mrcha, teda že by mala v tomto období prísť, ale dúfam, že to bolo naposledy, malo by to byť len do 12tt. Dúfam, že nebudem výnimka 😠 No pomaly si PN-kujem a sem-tam skočím do práce, hlavne keď treba spraviť mzdy. Doktor ma tak trochu podviedol, lebo keď mi vypisoval PN-ku, tak povedal, že aspoň do toho 12tt je to potrebné, no 19.4. na prvej poradni mi povedal, že určite mám zostať doma aspoň do ďalšej poradne, tú mám 17.5., no najradšej by ma nechal doma až do konca. Konečne som po mesiaci videla mimi, riadne sa hmírilo, malo 9cm, no je to stále neuveriteľné, že sa zmrzlinka takto chytila a rastie 😀
Verím, že sa to určite podarí aj Vám s Kati, možno už čochvíľa 😉

Tak ste si výletík užili, ja by som tak straaaašne rada išla niekam na dovolenku, ale to preto, lebo som v podstate od ketka väčšinou zavretá doma, ale zase radšej doma ako v nemocke 😉

cisielko
autor
26. apr 2010

Diva..super, teším sa, že ste v poraidku a krásen ratsiete aj ked msuíš byťdoma ale čo by sme už nepsravili pre drobca..hlavne že ste ok..no vpRahe bolo super, boli sme aj s Kati, bolo to super, teraz čakáme ale ani jedna z nás nerieši tehu takže je to o to lepšie ako pred tým..takto je to naozaj super 🙂

diva1902
28. apr 2010

Ahoj cisielko, takže Vám je sveta žiť 😉 keď neriešite tehu, veru treba si od toho oddýchnuť a začať trochu normálne žiť a myslieť aj na niečo iné, lebo to by sa človek z toho zcvokol 🙂 Aj ja som plánovala, že ak ketko nevýjde, tak sa na to vykašlem a dám si pauzu aspoň do konca roka a vidíš, "príroda" to zariadila takto 🙂
No tá Praha mi leží v žalúdku, aj by som si mohla spraviť výletík niekedy v júni ak bude všetko ok 😉
Ozaj a Ty si sa už dala zdravotne do poriadku , a ako dopadla konzultácia v Heliku, niečo ste vymysleli?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre