Otehotneli ste, aj keď ste vytvárali protilátky na spermie?

ivanka0603
30. jan 2015

Ahojte, podarilo sa Vám niektorej otehotnieť, aj keď ste vytvárali protilátky na spermie?

margarita
30. jan 2015

hej, mne dokonca 6x 😉
to, ze si vytvaram protilatky mi zistili po 4.tehotenstve, lebo som v tom case 3.x potratila. najprv 2 potraty, porod, potrat a potom som s tymto mala dalsie 2 deti.

jalucija
30. jan 2015

skoda ze nespecifikujes tie protilatky. protilatky proti spermiam ci proti plodu?

pet1308
31. jan 2015

@ivanka0603 Aj ja vytvaram protilatky proti spermiam,predpisali mi na to medrol,ale este k tomu mam syndrom lepivych dosticiek,takze aj injekciami riedim krv,no nam sa podarilo otehotniet len pomocou IVF a kvoli tym protilatkam sme pred poslednym vkladom uz mesiac pouzivali len kondom,aby som nedrazdila imunitu a taktiez aj teraz pocas tehu,pretoze aj napriek nasadenej liecbe som po vkladoch viackrat potratila,ale nakoniec sa to podarilo 🙂 priridzenou cestou to bude mozno dlhsie trvat,lebo bez kondomu by ste mohli len v case ovulacie a u mna to bol problem odsledovat,lebo mam nepravidelne cykly.Tak drzim palce,aby sa co najskor zadarilo 😉

vlockasnehu
31. jan 2015

Ano, mam pozitivne protilatky proti spermiam, otehotnela som prirodzenym sposobom, bez liecby.

oladuna
31. jan 2015

Kazda zena vytvara protilatky v tele.je to prirodzene.ale niekedy hladina tych protilatok je vysoka.teraz sa to uz da sledovat a docasne napravit.vacsinou zene daju infuziu.vola sa to intralipidy ale su aj injekcie ktore znizia hladinu NK buniek u zeny na 9-12 mesiacov.
Ja som tiez mala zvysenu hladinu a cez IVF sme otehotneli.teraz mame rocne dvojicky.treba zajst za odbornikom lebo prirodzene len velmi tazko zena otehotnie ak je hladina zvysena.

marec2018
24. aug 2018

@oladuna mozte mi povedat viacej..navstivili ste to centrum v Bratislave-reprodukcna imunologia..pozeram ze ste prispevok pisali davno.mne povedali ze mam hraničné výsledky co sa tyka vytvárania protilatok voci spermiam.kolko embryi vam vkladali?

pietrula
26. júl 2022

@marec2018 Ako sa u Teba vyvinula situacia?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre