Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Otehotneli ste bez predĺženej kultivácie?

lucia2505
11. dec 2012

Ahojte kočky, zaujíma ma, či ste otehotneli aj bez PK. My sme skúšali PK, ale teraz už chcem skúsiť bez. Aká je vaša skúsenosť??

kamilkanr
11. dec 2012

Ahoj, ak ti to pomoze ja som mala OPU vo stvrtok a ET v nedelu. Vkladali mi 2 vajicka 7 a 8-bunkove. Myslim, ze to nebola PK. Jedno vajicko sa ujalo a ma teraz 2 roky 😀

lucia2505
autor
11. dec 2012

@kamilkanr supeeer, tak gratulujem a vyšlo hneď na prvý pokus??

pupendo5
11. dec 2012

Ja som mala OPU v stredu a vkladali v piatok, a len jedno (viac ich nebolo 😢 ), 4 bunkove a čuduj sa svete, zadarilo sa na 1 x 😅 ! Takze hlavu hore, držím moc palce!!!!! Zázraky sa dejú! 😀

figurka.m
13. dec 2012

Ahoj, my sme sli bez PK, vkladali sme dve,viac ich nebolo a z je dneho je teraz 26 mesacny nezbednik 🙂 drzim palceky 😉

lucia2505
autor
13. dec 2012

@figurka.m Jééé to je super, tak gratulujem 🙂

dahra
13. dec 2012

My sme mali jedine oplodnene vajicko, takze mi vložili na 3. den po OPU. Bolo to bez PK. Malo 8 buniek, hodnotenie ako jednotkové a dnes má čosi viac ako 2 roky 🙂

nelly3
14. dec 2012

@dahra
ty cakas uz druhe bejby? velka gratulacia, my sme kedysi chodili do temy endometrioza, ak si pamatas, ja som este ta co necaka zatial ani jedno, ale dufam a verim (uz tolko rokov) ze aj mne sa to podari 🙂 a v akom stave mas endometiozu? mam za sebou 2.IVF neuspesne, ze ci predsa ta endoska nema moc zly vplyv nato.

dahra
15. dec 2012

@nelly3 - ahoj, vdaka, prvé dieta mám z 1.IVF a teraz toto z 2.IVF (ET nám nevysiel, teda vysiel, ale komplikácie na zaciatku a v 8tt koniec). Nastastie sme mali este jedno zmrazene, takze KET nam vysiel z 2.IVF. Ja si myslim, že moja endoska nie je taka agresívna. Nikdy som nemala nejake bolesti, nic z toho, co si mnoho žien s endo vytrpi. My sme IVF museli mat, lebo manzel mal katastrofalny spg - 100% patologickych spermii. No a ja mam len jeden vajecnik kvoli endoske. Moja mladsia sestra ma agresivnu endosku (o babo sa snazili od jej 27 rokov, takze este pomerne mlada) a jej muz to iste co moj, absolvovala 3 neuspesne IVF, tak sa na to vykaslali a sli do Brna po darcovske embryo, otehotnela na prvy sup, uz je v 20tt (ziadne problemy, ani nevie, ze je tehu a babatko krasne rastie). Ona mala nekvalitne vajicka, to emryologovia v CAR-e videli ako sa rozpadali a este muzove zle spermie, takze aj to malinko, co zazrakom bolo oplodnene, uz na druhy den vyzeralo beznadejne. Teraz je spokojna, na krpca sa tesi. Drzim palce, nech sa vam uz konecne zadari!

nelly3
15. dec 2012

ved aj ja som presidlila do Brna, zial nam nevysiel druhy pokus tam, ale mam tam mrazacika, pevne verim, ze si domov donesiem raz moravaka 😀 manzel ma spermiogram oki, ja vajicka oki, aj sa pekne oplodnia, vyvijaju, mavam aj PK a potom to cakanie a nic 😢 tak fakt neviem kde je chyba, ale snad sa podari aj nam. takze ty mas 100 % uspesnost v IVF.

barbora2112
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tu začni písať odpoveď...

Odošli