Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

sonulienka13
27. júl 2016

@levisa to je take krásne.presne ako u mna.ja mam tiez uz len dvoch mrazacikov a mam dilemu ☹ vložiť jedno,alebo dve?neviem.ale asi........neviem.necham to na náhodu 🙂

leelloo
27. júl 2016

@levisa gratulujem zo srdca 🙂 ja mam tiez za sebou jeden neuspesny ET a ostali mi 2 mrazaciky, tak rozmyslam, ci to risknut naraz 🙂 odporucili ti vlozit dve alebo si sama chcela?

dagaz
27. júl 2016

@levisa gratulujem😁zeby dvojicky pri takom hcg?

levisa
27. júl 2016

@sonulienka13 ja som mala jasno hned ako som dostala mrchu, ze prestavku nerobim -idem hned do KETu a idem davat obe naraz - hlavne obe boli v rovnakom stadiu vyvoja. Aj embryologicka suhlasila s mojim rozhodnutim a kedze by som sa dvojickam potesila 🙂, nemala som nad cim rozmyslat... Bola som pripravena aj na to, ze to nemusi vyjst a budem musiet na dalsie IVF, ktore mam uz inak schvalene 🙂, ale uz som sa toho nebala ani to nebrala tragicky

levisa
27. júl 2016

@leelloo dakujem 🙂, sama som chcela, a embryologicka mi to aj odporucila - zvysuje to sancu ze sa aspon jedno uchyti. Test som si urobila 9 den po vklade (povodne som sa vobec nechcela testovat) a hned boli // - rovnako farebne - ziaden duch, alebo slaba ciarka.

leelloo
27. júl 2016

@levisa verim, ze je to vsetko o pozitivnom pristupe, tak ako pises. Zo zaciatku som bola v hroznych depkach (kto obcas nie je), ale zistila som, ze sebalutost mi nepomoze. Nech je to akokolvek tazke, da sa to zvladnut, hlavne, ked vidi na takychto peknych prikladoch, ze sa to da. Velmi si ma teraz "nakopla", dakujem 🙂

levisa
27. júl 2016

@leelloo nemas za co 🙂, netreba to vzdavat a bojovat! Teraz sa uz len modlim, aby bolo vsetko v poriadku najblizsich 8 mesiacov 🙂

dagaz
27. júl 2016

@levisa kedy po ET sa najblizsie robi ket? A aky je postup prosim

levisa
27. júl 2016

@dagaz Pokial nemas nejake komplikacie, mozes aj hned - dalsi cyklus. Po 1. ET (16.5.) som dostala ms :(. Po odbere krvi a potvrdeni neg. vysledku som si hned dalsi tyzden dohodla konzultaciu, kde mi Dr.predpisal co treba na KET a povedal, ze je na mne kedy sa na to budem citit. Ze si mozem, ale aj nemusim urobit pauzu, takze som hned na dalsi cyklus zacala uzivat od prveho dna estrofem,12.den som bola na usg aby videli ako rastie sliznica, od 14.dna progesteron a na 18 DC bol vklad (7.7.)- ja som nestracala cas :D

dagaz
27. júl 2016

@levisa aha. No moja dr.v centre ma dovolenku. Tak ja to necham asi az na september.

lilyianka
29. júl 2016

@19lilly tak ako si dopadla,podarilo sa?
my sme dnes boli pre vysledky na protilatky a muzske hormony a bola som aj na hyfosy a odkonzultovat co s nami dalej

miuska49
29. júl 2016

@lilyianka ahoj, akurat mi ides do rany😉, potrebujem vediet ci na hyfosy je podmienkou mat negativny vysledok na ureoplasmu. Dakujeeem

ria294
29. júl 2016

@miuska49 z vlastnej skúsenosti musel byt výsledok na ureoplazmy nagativny, ja som brala pred hyfosy antibiotiká, lebo som mala pozitívne ureoplazmy

miuska49
29. júl 2016

@ria294 aj som si myslela, lebo mi doktorka povedala. Ja v aprili pred hyfosy negativna a teraz v juni pozitivna, nechapem..

ria294
29. júl 2016

@miuska49 ja som mala u svojej dr v januari všetko negatívne a v máji v car ureaplazma pozitívne......tuším dr mi hovorila, že pred hyfosy musí byť všetko v poriadku. Nakoĺko pred zákrokom sa podávaju antibiotika, aby nedošlo k infekcii. Ale , že ja som antibiotiká musela brať na tie ureaplazmy, tak už nepotrebujem užívať druhé.

baby24
30. júl 2016

Baby prosim vas mne z toho dipherelinu nejde nabrat vsetok roztok na dne mi trochu ostava ta imjekcia je kratka aj vam tak ostava??

lilyianka
30. júl 2016

@miuska49 urcite ano,mne robil testy na ureo a mykoplazmy moj gynekolog a jednoducho uplne vsetky vysetrenia dovtedy som mala negativne alebo proste dobre vysledky,,,,a kedy ides na hyfosy?

janula2003
30. júl 2016

@baby24 tekutinu naberas tak,ze mas ampulku hore nohami a ihlu teste za gumenym uzaverom? kvapka dve moze zostat, s tym sa rata

19lilly
30. júl 2016

@lilyianka ahojky no my sme dopadli tak ze je to negativne mimvmca sa neuchytili :( 18.8 idem na konzultaciu a v septembri na KET hadam.. Uz som sa objednala aj na reprodukcnu imunologiu pre istotu bo tam sa caka dlho na termin volala som tam stvrtok a mam termin na konci septembra. Cize si nakoniec stihla tu hyfosy to je super 🙂 aa co vam povedali vysledky su dobre?

sonulienka13
31. júl 2016

@19lilly ahoj.a kam ideš na reprodukčnú imunologiu?? Ja som volala tento týžden a na budúci týžden som aj objednaná 🙂 a rak isto aj na hematologiu🙂

19lilly
31. júl 2016

@sonulienka13 ahojky do nitry som sa objednavala bo len tam robia protilatky proti trofoblastu a ty si kam objednana?

sonulienka13
31. júl 2016

@19lilly no ja do Trnavy.na oboje.lebo idem este len prvý krát.

lilyianka
31. júl 2016

@19lilly....výsledky mam vsetky ok....všetko priechodné a aj test na protilatky negativny....tak sme vyplnili ziadost na umele.....ale mam trochu z toho zmätok lebo na žiadosti bolo pisane IVF a nám doktorka odporucila ICSI....a chcela som sa spytat kolko cca vsetko stojí....viem ze icsi si hradime cele my.....cize lieky...injekcie...odber vajicok...nasledne oplodnenie a zmrazenie....kolko to asi financne vychadza? Nech vieme na co sa mame nachystat....
Inak je mi luto ze vam to nevyšlo

janula2003
31. júl 2016

@lilyianka vsetko zalezi od liekov, ale aj s mrazenim aj s jednym ket 2 tisicky

lucka222
3. aug 2016

Dievcata v gyn fiv daju pn ked poziadate?

janula2003
3. aug 2016

cauko..prosim vas len otazocka...pred druhym IVF, kt. nasleduje par mesiacov po prvom cykle ste boli tiez na predoperacnom? lebo mi dali len papierik na krv, vyskrtkala skoro vsetko z neho a povedala, ze tie serologicke vysetrenia netreba...az teraz ma napadlo..vsak ak nic, zavolam, len ma zaujima skusenost...dakujem

henika14
3. aug 2016

Ahojte,mám jednu otázočku...priateľ ide na spermiogram...daju mu výsledky hneď alebo sa čaká na to?...
Ďakujem. 😉

chelly
3. aug 2016

@janula2003 predoperacne urcite, to plati len 2-3 tyzdne. serologia plati pol roka.

clarissa77
3. aug 2016

@chelly vidis, a toto som chcela aj ja vediet. Takze staci ich spravit tak 2 tyzdne pred OPU?

chelly
3. aug 2016

@clarissa77 hej tak, cca. ja som sa vzdy objednavala ked dorazila ms a cca hned po nej som to naplanovala. ale da sa to v pohode stihnut aj pred, nerobia problemy s platnostou.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre