Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

djera
8. feb 2018

@vivinka105 Ja si myslim tu chorobu, aj ked som nemala horucku... a 14 dni som lezala, niekedy som varila, Inac von som nesla z domu. Pri Ket som 3 dni lezala, potom som cestovala dve hodiny, potom som tiez lezala Ale viac som chodila von aj viac som sa pohibovala, vtedy sa to podarilo. Ale som nebola chora. To je jedno ako sa spravas len nerob tazke veci. Ked chce ajtak sa podari 😊

vivinka105
8. feb 2018

@djera ved totok 🙂 ja budem doma iba do konca tyzdna a potom šup pracovat, ked to ma vyjst vyjde to 🙂

vivinka105
10. feb 2018

@katarina372 Ahojcek, tak ako si dopadla 🙂

tobiaskababo
10. feb 2018

@skovarik Ahoj 😊 nie...vysledok 0,1

skovarik
10. feb 2018

@tobiaskababo to ma mrzí 😞...bojujeme ďalej 😇

katarina372
10. feb 2018

@vivinka105 strašne bolesti mam..prosim vas tie co ste boli na odbere je to bezne mat krce a nevediet cikat ako keby zapal mocovych ciest?dakujem

laurakrauz
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katarina372
10. feb 2018

@laurakrauz ja to mam od punkcie tu bolest ,krce a ked mocim..vcera hrozne dnes bolo.lepsie no zas.mi to zacalo a hlavne ked mocim mam bolesti inak tlak na cikanie,chodim.aj.pat krat do hodiny.no vela pijem..vobec neviem co.mam robit..v hyn five su od pondelka a na hotnline pocedsli ze mam.na pohotovost

marttina30
11. feb 2018

@katarina372 ja som mala tiez obrovske bolesti a pri moceni som az plakala ako ma vsetko bolelo.Trvalo mi to 2 dni a potom to pomalicky ustupovalo.Na tom hotline mi vobec nepomihli prave naopaj asi som ich velmi otravovala a tak ma vystrasila ta pani, ze som uz vobec nevedela co mam robit.Vela pi nech zo seba co najrychlejsie dostanes vsetko co tam nema byt.Ak sa ti to dnes nezacne zlepsovat, tak potom radsej ta pohotovost, ale ja som mala 2 dni uplne katastrofalne.drz sa

katarina372
11. feb 2018

@marttina30 ahoj Matka,no je to druhy den od punkcie a tak ako pises pijem vela aj cikam vela,len na wc ledva dojdema pri cikani take kŕče ako ked mas zapal..velmi sa bojim aby to neovplyvnilo transfer...na hot line to co píšes pani som zjavne vyrusila a rada ,ze ja.neviem co vam je,co chcete k nam dojst,je zavrete..pritom som sa pytala ci mam pockat a kedy sa k nim da dost na prehliadku ak vydrzim..u nas na.pohotovost sa bojim ist neviem ako dlho by som tam vydrzala cakat a co by mi naordinovali..ty si teda cakala tiez kym to.prejde?pri transfere si vydržala?dakujem

skovarik
11. feb 2018

@katarina372 ahoj daj si tabletku na bolesť kludne Ibalgin novalgin čo máš..mna to tiež tak bolelo asi dva dni potom to už bolo v pohode..hlavne naozaj veľa pi..na tretí deň sa ti už musí uľaviť ..držím palčeky

vivinka105
11. feb 2018

@katarina372 Ahojcek, vela pi tekutin nech sa to z teba vsetko vyplaví , ja som mala mierne bolesti, nebolo to az take ako popisujes ty. Ja som mala bolesti iba preto, ze som mala ten OHSS ale dalo sa to vydrzat. S mocenim som vobec problem nemala. Ale po odbere nejaky 4 den, som dostala mykozu, co ja vobec nemavam. Neboj sa bude to vsetko dobre. Kolko si mala vajicok? Uz mate urcite aj embryjka. Inak sprav si urologicka caj a brusnice papaj. Ja som to jedla hned po odbere 🙂

katarina372
11. feb 2018

@vivinka105 asi som.sa to uz pytala ale to ohss si si sama zistila ci na kontrole?vajíčok 20a embryi 12..a ty?

vivinka105
11. feb 2018

@katarina372 jeej tak super 🙂 gratulujem ony uz vedeli, dali mi aj fraxiparin a vklad bol prelozeny 🙂 u teba je kedy vklad? Ak v stredu vidime sa 🙂

katarina372
11. feb 2018

@vivinka105 po punkcii ti to zistili nejako ze chytila brucho ci ako?ano vmeno stredu len sa bojim aby sa mi polepsilo nie ze nebude vklad mozny...a tebe teda po kultuvacii zamrazili tie co kultivovali?a ides na ket?

vivinka105
11. feb 2018

@katarina372 hned ich mrazili, kultivacia este neprebehla. Ony to zistia podla vysledkov krvi ony uz vedia dopredu. Ak by si mala OHSS nedali by ti vklad v stredu 🙂 takze neboj sa pozitivbe mysli, mysli na to ako s kazdym duskom vody z teba odidu vsetky skodliviny. Kolko davate vkladat?

katarina372
11. feb 2018

Žienky davali ste si robit pgs alebo pgd embryi,?

katarina372
11. feb 2018

@vivinka105 no ja som sa pýtala ci by to zistili a sestra mi vravela ze oni netestuju krv na ohss ze to by som musela ist ku svojnu gynekologovi tak teraz som z toho zmätená?z akeho odberu krvi a kto ti zistil Vivi?davame jedno teda dufan ze preziju a vyvinu sa..neviem aky je tam postup co sa tyka vyberu toho ktore vlozia?citam teraz o pgd a pgs nam take neponúkali len na nete som to nasla a ako vidim aj gyn fiv to ma v cenniku?vy si davate take nieco robit?

vivinka105
11. feb 2018

@katarina372 Ahoj ani mi ziadne pgs ani pgd, sme si nedavali ani neviem co to je, ale predpokladam ze ked je to nase 1 IVF, tieto testy nam neponukli, ak by sa to nepodarilo, potom patraju po pricine. A krv? Ved kazde kontrolu pred odberom ti brali krv a robili sono 🙂 proste nemas OHSS a hotovo neboj sa 🙂 a ak chces byt kludnejsia, skoc zajtra ku gyndosovi nech ta kukne. Ja som tak tiez bola, mala som vajecniky 10cm a plavali vo vode tak mi to potvrdil a ja som mala skoro 40 folikulov a 35 vajicok.

vivinka105
11. feb 2018

@katarina372 Ahoj ja ani neviem co to je, takze nie 🙂

katarina372
11. feb 2018

@vivinka105 ano ale z tej.krvy som pochopila ze to nevysetruju..oni v gyn five z toho vysetruju len horm.hladinu tak mi to sestricka povedala a preto som sa pytala z akej.krvi (odberu)kto ti zistil

vivinka105
11. feb 2018

@katarina372 Ešte raz 🙂 1. Priznak mam PCO 2. Mala som viac ako 40 folikulov, co je extremne vela. 3. Vajecniky zvacsene na 10cm 4. Tekutina v oblasti vajecnikov. 5. Zvacseny obvod brucha az o 10 cm. 6. Odber krvi pri tychto priznakoch na potvrdenie OHSS.7. Uz po odbere pri predpisali fraxiparin. Ty nic z toho nemas tak sa tolko nestrachuj. 🙂

marttina30
11. feb 2018

@katarina372 ja som to mala presne tak isto.Prve dva dni som sa nemohla ani vystriet ked som chodila.Pri cikani mi takmer vzdy vyhrkli slzy ako ma to velmi bolelo ale od tretieho dna zrazu bum a zacalo sa to zlepsovat.Ja som mala punkciu v pondelok, dali sme si predlzenu kultivaciu a vklad mal byt v sobotu.Mali sme vsak embrya ktore sa vyvijali rychlejsie a vklad som nakoniec mala v piatok.Vtedy ma uz nic nebolelo, takze vklad uz bol uplna pohoda.

katatko351
11. feb 2018

Caute baby neviete ci sa da niekde zohnat estrofem ? V car mi povedali ze sa prestal vyrabat. Dakujem

katarina372
11. feb 2018

@marttina30 dakujem upokojila si ma..takže si len pila a lezala a treti den si uz bola schopná aj do prace ist,?to ti oni volali ze sa vyvinuli skor?aj my mame pk..mam ist v stredu..držím palce na teho teste..to pgd ci pgs ste si davali ci nie?

kristina6014
11. feb 2018

Ahojte mesiac do zadu som sem písala,že ideme s manželom na spermiogram.. tam nam povedali,že je toto ukážkové.. no ako sa zdalo nebola to pravda cca týždeň do zadu som bola u svojej lekárky a ulazala jej ho.. no keď mi povedala,že je zlý tak sa mi slzy do očí natisli :( Boli sme v gyn-fiv ZA

marttina30
11. feb 2018

@katarina372 ja som isla do prace az dva tyzdne po vklade.Chcela som byt v klude a oddychovat tak som sa a dr dohodla ze ma vypise na pn-ku.ja som uz v 11tt😊Ano, volala nam embryologicka, ze sa vyvijaju rychlejsie a bolo by vhodne presunut vklad uz na piatok.vklad som mala este zaciatkom decembra.Mali sme predlzenu kultuvaciu a individualne sledovanie embryi nic ine.drzim palce✊snaz sa mysliet pozitivne aj ked ja velmi dobre viem ze to vobec nie je jednoduche, ked nevies co ta caka, ci to co sa deje je v poriadku atd atd.

katarina372
11. feb 2018

@kristina6014 nemozes porovnavat dr.a gyn fiv mojmu manzelovi povedal urolog so smiechom na perach ze mozme sa snažiť no.nikdy nebudeme mať deti a bola som tehotna sice som potratila,no teraz mame 12embryok takze isto tam sanca je oni vajíčka napichuju a spermie nejak roztacaju rotacaju v turbine

katarina372
11. feb 2018

@marttina30 dakujem a gratulujem vam..davala si vkladat jedno?teraz chodis k svojmu gyn?neviem presne kedt sa to robi ale davala/budes davat trisomy test a nieco ine?ci ste mali to pgd?podla coho rozhodli kt embryjko vložia?dakujem za podporu😀💟

marttina30
11. feb 2018

@katarina372 dakujem.😊ano vkladali mi jedno.Vzhladom na to ze som este relativne mlada😂😂a ja som nemala zdravotny problem, viac ani vkladat neodporucali.Teraz uz som u svojho gynekoliga.V gyn-five sa po vklade este absolvuju dva tehotenske testy z krvi ak su oba pozitivne, po 3 tyzdnoch nasleduje este zaverecne sono a ak je vsetko v poruadku, tym sa v gyn-five konci a uz ides ku svojmu gynekologovi.Ja idem buduci tyzden na prvotrimestralny screening ku svojej dr ak bude vsetko ok podla jej merani a vysledkov z krvi uz nemam v plane ist na trisomy test ak by nahodou nieco vyskocilo zle (co verim ze nebude) tak pojdem na trisomy.A rozhodovala emryologycka, oni tie embryjka sleduju a vyberu to kt je podla nich najsilnejsie.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre