Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

ivka3901
13. jún 2012

@lubkaeck ahoj já som 2 deň od ET tak čakám na testík 🙂

gelinka75
14. jún 2012

@ivka3901 @given no takze dnes na kontrole povedali, ze mam drobne folikuly a pravdepodobne mi zvysia davky, neviem co to znamena, ci to este moze narast alebo co 😖

given
14. jún 2012

@gelinka75 Urcite to moze narast. My s Ivkou sme mali tusim rovnake davky - 225 IU, takze este mas co dohanat 🙂 .

ivka3901
14. jún 2012

@gelinka75 no tento problém som pri 3 ivf mala aj ja oni ti zvýšia dávku a folíky dorastú tiež som nevedela čo si mám o tom myslieť neboj dorastú a potom budeš mať veľapekných vajok bude to v pohode 😉

michelitta
14. jún 2012

Baby caute,rychlo som sem zbehla..kamoska ide do Gynfiv a zaujimalo by ma ake lieky sa na IVF predpisuju..vo FC je to Gonal,Merional,Cetritide..a plus ovitrelle,alebo pregnyl..diki moc za info..

ivka3901
14. jún 2012

@michelitta ahoj to je individuálne tie všetky čo si napísala ešte puregon,menopur a ostatné som mala aj ja 🙂

jomini
14. jún 2012

@michelitta ahoj, ja som mala dipherelin, gonal a luveris - pregnyl a utrogestan na dlhy protokol, lieky stali 250,-€..no kazdej babe nastavuju lieky inak v zavislosti od vysledkov.

maruskaaaa
14. jún 2012

@gelinka75 Ahoj moja, tak čítam, že už máš po kontrole, neboj vajká určite dorastú keď zvýšia dávku, neboj, bude to dobré 🙂 Ja som sa teraz vrátila z GH a mám za sebou SIS. Trvalo to naozaj krátko, dosť som sa bála, všetko prebehlo ok, len som cítila dosť silnú bolesť, keď púšťali tekutinu. No výsledok je, že nevie vylúčiť úplnú neprechodnosť, alebo prechodnosť, ale pokiaľ sa mi nevytvára sactosalping, tak nevidí dôvod na laparoskopiu. Už mi vypísala aj žiadosť o IVF. Nevieš, čo je sactosalping? 🙂

gelinka75
14. jún 2012

@maruskaaaa no vsak snad dorastu, budem volat po 2 co dalej 😉 ten sactosalpinx spominala aj mne, ze to je rozsireny vajickovod a vytvara nejaku tekutinu, ale to by asi videla ci to mas, takze teraz budes cakat na suhlas poistovne 🙂

gelinka75
14. jún 2012

@michelitta ja mam diphereline, fostimon a menopur

maruskaaaa
14. jún 2012

@gelinka75 ten sactosapinx nemám. Len ma prekvapilo, že nevie, či sú prechodné, alebo minimálne prechodné. Vraj nevidí, či sa tam minimálne tá tekutina nedostala, vraj ten úkon SIS má svoje limity, čo môže a nemôže ukázať. Ale snáď vie čo robí. Tebe jasne povedala že má prechodný?

mortiiss
14. jún 2012

Ahojte fešandy.

@gelinka75 dorastu, neboj nic, dolezite je ze su, a vies kolko ich je? Inak, tento cas od 08.00 do 14.00 su nervy , ze ? 🙂 Ja som nikdy nevedela dockat a volala som tam obcas aj za pat dve 😅 .

mortiiss
14. jún 2012

@gelinka75 a ake mas davkovanie fostimon a menopur?

dadenka111
14. jún 2012

@maruskaaaa Ahojky, tak si cela a prezila si. Mne tusim sactosalping zistovali pri laparke ako aj ine veci... Podpisovala som suhlas na odstranenie vajcovodov ak by mi ho nasli. Vsetko bolo v poriadku 🙂 .
Ak by si mala sactosalping, tak sa ti hromadi tekutina vo vajcovodoch a moze to nepriaznivo vplyvat na hniezdenie embrya v sliznici. Predtym ako by si isla na IVFko musela by si ich mat vyoperovane.

gelinka75
14. jún 2012

@mortiiss neviem nehovorila, len ze su drobne, kukala obe strany ale ved ona mi predpisovala davkovanie, mam 150 fostimon a 75 menopur, tak neviem co a ake maju byt velke na 6 den stimulacie 😠

gelinka75
14. jún 2012

@maruskaaaa hej, mna to vobec ani nebolelo, a hned povedala, ze vidi tekutinu v brusku, tak asi jasne bol priechodny 🙂

given
14. jún 2012

Tu je celkom pekne popisany postup po oplodneni : http://www.emimino.cz/encyklopedie/oplodneni-de...

maruskaaaa
14. jún 2012

@gelinka75 hm, ale keď povedala, že jej to stačí na IVF cyklus a nevidí dôvod na laparoskopiu, tak hádam to je v poriadku. A kedy sa dozvieš, nakoľko ti zvýšia dávky?

mortiiss
14. jún 2012

@gelinka75 to sa Ti vyvija dobre, istotne. Keby to nebolo v poriadku, tak by to zastavili a isla by si do ineho cyklu. Neriskovali by neuspech. Len Ti zvysia davku (ja som mala od zaciatku 3 fostimony a 1 menopur) a o tyzden znesies hotove kraslice.
Ver tomu a nenechaj sa zneistit .. to je teraz velmi dolezite.

gelinka75
14. jún 2012

@mortiiss dakujem moja, na chvilu ma to trocha vykolajilo, ale ked sa nad tym tak zamyslim, tak hlavne, ze nejake vajka su, uz ich len dopestovat 😀 som v pohode, isla som do toho s tym, ze sa moze stat hocico 😉

gelinka75
14. jún 2012

@maruskaaaa no vidis, bud rada, ze nepovedala, ze mas ist na laparoskopiu, to by bol ten horsi variant 🙂
mam volat o 2hej a povedia mi co dalej pichat

maruskaaaa
14. jún 2012

@gelinka75hej, to som rada 🙂 a čisto teoreticky, keby boli neprechodné tak to bráni IVF ISCI?

mortiiss
14. jún 2012

@gelinka75 ja Ta uplne chapem, ze Ta to vykolajilo - clovek prirodzene dufa, ze je vsetko v poriadku. Asi tu vazne len treba sa uplne zverit do ruk lekarom. a svojmu osudu 😉

A buduci tyzden uz asi ides na OPU ? Alebo zrejme zaciatok toho dalsieho tyzdna...pondelok. A ako ste sa rozhodli z embryoscopom. Davate?

gelinka75
14. jún 2012

@mortiiss xixi no o OPU zatial mozem asi len snivat, podla mna este aspon tyzden stimulacie ma caka tak najskor buduci vikend, ano embryoscop davame, uz som to hlasila na prvej kontrole, dnes sa nato nepytala 😕

gelinka75
14. jún 2012

@maruskaaaa nie v podstate su ti pri IVF vajcovody nepotrebne 😉

maruskaaaa
14. jún 2012

@gelinka75 a nehrozí potom mimomatern.oplodnenie? 🙂

gelinka75
14. jún 2012

@maruskaaaa stat sa moze hocico, nikto ti nezaruci kde sa zarodok uchyti 😅

maruskaaaa
14. jún 2012

@gelinka75 tak už len myslieť pozitívne 🙂 už ti volali z GF?

gelinka75
14. jún 2012

@mortiiss @maruskaaaa @given @dadenka111 @ivka3901 no tak volala som a mam nechat diphereline tak ako je, potom pridat dalsiu ampulku menopuru, takze dokopy budem mat 300 IU plus ten diphereline 😅

mortiiss
14. jún 2012

@gelinka75 no a už to pojde jak po mááááásle .... a takto o mesiac uz budes mudrovat tym kockam, co zacnu az v juli, jak ja teraz Tebe ... 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre