Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

domeska
13. jún 2014

@waitiekatie - ja to okukla. pojdem si pre autogram 😀
@usinko - ja ti poviem,ze som vobec nebola znechutena. do tak kratkeho casu ako maju sa neda ist do detailov a sama dobre vies, ze tych detailov je neskutocne vela a kazda zena je uplne inak. vsetky, kt. sme do toho sli alebo len sa na to chystaju vedia,ze kazdy ukon stoji neskutocne peniaze. ale o tom to je. bohuzial. a poviem ti, v praci sme ju pozerali a keby som kolegyniam nevysvetlila niektore veci tak dodnes nerozumeju o com ta reportaz je. nemozeme na vsetko pozerat negativne... 😀 nas stal druhy pokus 1700eur - a urcite by som ich vedela vyuzit lepsie - ale stalo to za to. v brusku je plno 😀

petkaa28
13. jún 2014

@blcha76 moj nazor - opytaj sa embryologicky nech ti povie ona svoj nazor 🙂 je jedina kto vie v akom stave je drobec :D my sme boli rozhodnuti dat si vlozit 2. Este na koze tesne pred vkladom som sa dohadovala s dr, ze ja chcem 2, dr ze len 1. Do toho vosla embr, ze nase vajicko je uplne ukazkove, ze tak presne sa deliace malokedy vidi..ze ona by dve neriskovala. A potom mi to s dr vysvetlili, ze ak je vajicko takto ukazkove, tak je celkom pravdepodobnost, ze z neho mozu byt jednovajecne dvojky :D tak, ze ci chcem riskovat v podstate stvorcata :DD a druhy argument - ak je jedno vajko take ukazkove, pri vklade 2 ho moze to druhe seriozne ohrozit a vyplavit so sebou von ak sa neuchytia spravne obe.. Ze to je viac pravdepodobne ako 4cata.. Ze oni mi kludne 2 vlozia, ale ich nazor je 1. A mali pravdu 🙂 takze odporucam sa spytat embr nech otvorene povie svoj nazor 🙂 a nase vajko tesne pred vkladom prasklo samo, takze sme nepotrebovali hatching na lepsie uchytenie...a hovorim, hlavne doma total klud a pohoda 🙂) zajtra na teba budem mysliet 🙂)

bubbbulik
14. jún 2014

@blcha76 no ja idem zajtra o desiatej,neviem kolko vložia.wčera my volala embriologička,tak som sa jej pitala ako sa tim šiestim embrijkam dari a povedala že sa vyvijaju že jedno tak slabšie ale ostatne v pohode,dufam že sa nam tentokrat zadary Držím palce nech vam to vyde 🙂

blcha76
16. jún 2014

@bubbbulik Ahoj tak ako po vklade? Koľko si si dala vložiť? Ja len jedno, tak ako som chcela, a teraz už len čakať 🙂 ...

bubbbulik
16. jún 2014

@blcha76 ahoj ja tiež len jedno.tak si držme palčeky,nech nam to vyde.aj to stebou niečo robí??lebo somnou vobec nič..

babo78
16. jún 2014

@bubbbulik Ahoj, chcem sa ta opytat ako prebiehal vklad? Mna to caka zajtra.

sofinkalv
16. jún 2014

Ahojte, Mám doma zbytočných 6 krabičiek ESTROFEMU. AK mate zaujem, tak napíšte 🙂

bubbbulik
16. jún 2014

@babo78 ahoj uplne v pohode nič ta neboli,najprv ti sprawia ultrazvuk ako natom si a potom sa dohodnete kolko embryok chceš,mne odporučili len jedno a potom po transfere ležiš a chviločku odpočivaš...a odchadzaš domou

babo78
16. jún 2014

@bubbbulik A to lezim priamo tam kde mi to vkladali ci idem na izbu? Treba si aj nieco brat? Ozaj ako je to s platenim, hned zaktra alebo potom? A da sa aj kartou?

blcha76
16. jún 2014

@bubbbulik Vôbec nič, tak neviem... Len strááášne dúúúfam, že sa to podarí 🙂 ...

blcha76
16. jún 2014

@babo78 Ja som platila v hotovosti u embryologičky, ale to preto, že som tam bola v sobotu a na recepcii nikto nie je. Pokiaľ ideš pracovný deň, dá sa platiť na recepcii aj v hotovosti aj kratou ale pred vkladom, čiže najprv to musíš mať zaplatené.
Po vklade si ľahneš vedľa na izbu. Brať si nemusíš nič, vyzlečieš sa od polpása dolu a dajú ti taký plášť. Fakt to nič nieje... Neviem, ak si bola niekedy na IUI tak je to podobné...
Držím palce 🙂 .

babo78
16. jún 2014

@blcha76 Aha tak. Ano bola son IUI,´. Preto sa pytam lebo ked som bola na odber vo stvrtok tak som mala mat kosielku ale nezobralasom si lebo som nevedela. Oni volaju predtym kedy mam presne prist zajtra? Lebo tak mi povedali a zatial mi dnes nikto nevolal.

ingrid0105
16. jún 2014

@bubbbulik ahoj aj ja som dnes bola na klade v gF okolo desiatej...

ingrid0105
16. jún 2014

@babo78 volaju poobede a do 16tej, aj mne volali az o tristvrte na 4, uz som bola nervozna ako pes

babo78
16. jún 2014

@ingrid0105 Teraz mi akurat volali🙂 mam to na 10.15.

ingrid0105
16. jún 2014

@babo78 citam ty ides na ET, vsak? drzim velmi palceky 😀

babo78
16. jún 2014

@ingrid0105 ET? Idem na vklad oplodnenych vajicok🙂

babo78
16. jún 2014

@ingrid0105 Ano ET🙂

ingrid0105
16. jún 2014

@babo78 ano ET budes mat, drzim palce nech sa zadari na prvy sup 😀 uz ti nejake zmrazili?

babo78
16. jún 2014

@ingrid0105 Dakujem krasne. Ano 8 mi dali zmrazit. Chcem sa opytat ako to je potom s pohybom, musim po vklade oddychovat v ten den? Da sa ist na druhy den na slniecko, alebo prechadzky popripade bicykel?

ragaca
16. jún 2014

Ahojte dievcata.Mám otázky.Tiez chodim do gyn-fiv.Je to normálne kde lekar chce rovno riesit umele oplodnenie bez liekov alebo ako to funguje.Mne tiez posielal ziadost o schvalenie do poistovne.tak cakam.styk ze asi priblizne v septembri sa to bude vsetko riesit.Mne budu musiet vybrat vajíčko a potom nazat vložit.Mal už niekto aj skusenost stakymto procesom? A ako to prebieha a ako sté sa po tom cítili? Dakujem za každou odpoved

bubbbulik
16. jún 2014

@blcha76 aj jaaaa

bubbbulik
16. jún 2014

@babo78 no ja som sla na izbu lebo sme tam boli 3 tak ja som sa na tu izbu ešte vošlaa ale tie dve baby dali inam neviem kak a le prvy krat ked som bola na umelom a bola som na transfer tak som v ten den bola sama tak ma nechali ležet na koze len ma prikrili dekou a ležala som,a splatenim je to tak že platiš tušim ked ides na transfer my sme boli v nedelu tak sme museli mat hotovost,cez tyžden myslim normalne na recepcii zaplatiš.

babo78
17. jún 2014

@bubbbulik kedy si isla naposledy predtym na wc cikat? Ja to mam o 10.15 aby bol tak akurat mocovy mechúr plny.

ingrid0105
17. jún 2014

@babo78 ja rano pojem vzdy kavu takze som si este aj tam v centre odskocila na wc a tak odhadom vycikala polovicku 🙂

ingrid0105
17. jún 2014

@babo78 drzim velmii palce a aj na ten pohyb a byciklovanie sa kludne spytaj pri zakroku 🙂

waitiekatie
17. jún 2014

@babo78 radsej plny, radsej vydrz..ja som pred jednym transferom isla cvrknut a nebol to dobry napad 😀

bubbbulik
17. jún 2014

@babo78 ja som tam išla ale dva krat llebo som mala pocit že už to nevidržím,ale potom som pila a stale pila a naplnil sa 😉

babo78
17. jún 2014

@bubbbulik tak som to vydrzala,nepocikala som sa.ten cipok nemal ziadny účinok na mna🙂 vlozili mi jedno.prisiel za,mnou embryolog a povedal mi doporucuje dve kedze mam uz 36 ale mozu sa rozdelit na dve co je mala pravdepodobnost,som mu povedala ze to necham na odbornikov ale ze Harbulak mi povedal jedno tak mi dali jedno.staci to? Inak ako je to s kiahnami? Segrina mala ich ma,tak sa jej vyhýbam ale bola s nou dnes mamina.nemoze to preniest na,mna odhliadnuc ci ich mala alebo nie?

blcha76
17. jún 2014

@babo78 Držím palce tehulka 🙂 ... Mne tiež odporúčali 2, ale dala som si len jedno 🙂 .

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre