Plánujeme 4. IVF. Ste na tom rovnako?

megynka
14. mar 2010

Ahojte 🙂
nájdu sa tu optimistky, ktoré plánujú tento rok 4.IVF a aj po troch neúspešných pokusoch stále veria, že sa to podarí? 😉

alex001
14. mar 2010

magynka: ahoj já se určitě přidám 🙂
snažíme aktivně 5let, mám za sebou několik inseminací a 4.IVF (1xstopnutá stimulace před OPU (2007), 1xneúspěšné IVF (2008), 1xúspěšné IVF (2009 - bohužel skončilo v 11tt zamklé těhotenství), 1xIVF bez ET (únor 2010), uvidíme co bude dál - nekspíš 5.IVF 🙂

strelka11
14. mar 2010

Ahojte snazilky,ja by som sa chcela opytat alex co to znamena zamkle tehotensvi?dakujem

megynka
autor
14. mar 2010

ahoj alex 😉 tak tu čítam, že teda máš toho dosť za sebou, my sa tiež snažíme už 5 rokov a preto že manžel mal dosť zlý spermiogram a ja zasa veľmi úzky krčok maternice a ešte tam mám aj nejakú prekážku,stenóznu bránku, nerozumiem tomu celkom, tak nám heď odporučili ICSI
boli sme 2xIVF - ICSI v Martine, z toho sme mali len jeden ET, a potom sme išli na tretie IVF - ICSI do Prahy, tam sa tiež konal ET, ale embryá boli vždy veľmi slabé a tak sa vždy prestali vyvíjať, takže som nebola tehotná ani raz
tento rok sem sa rozhodli, že to ešte raz skúsime 😉 🙂
tak alex hrozne moc držím palce 😉
a aké lieky si mala na stimuláciu?

dasah
14. mar 2010

ja sa pridam k vam ...mam za sebou tiez tretie IVF a neuspesne pred siedmimi rokmi som myslela ze este nie je taky pokrok tak sme sa dali teraz bohuzial v 9 den po transfere som zacala krvacat no neviem teda co bude dalej horsie je na tom ze poustovna uz nepreplati a neviem ale mala by som postupit IUI ☹ ☹ ☹

strelka11
14. mar 2010

ahoj dasah ti nevies nahodou co je to to zamkle tehotenstvo?

dasah
14. mar 2010

ahoj strelka ...no to ani srnka netusi 😉 😉 😉 😉 😉 moznoze sa nieco seklo neviem pozriem do gogla ci sa tam nahodou nieco neobiavy

dasah
14. mar 2010

no ak som to dobre pochopila zamkle tehotenstvo je ze zena je tehotna ale vyvoj sa zastavil ale samo to s tela neodislo tak neviem ci mam ptravdu snat nam to alex vysvetli 😉 😉 😉

strelka11
14. mar 2010

aha,takze dietatko sa dalej nevyvyjalo a mozno mu aj prestalo byt srdiecko ☹ a tak potom musi zena ist na potrat,no hadam sa alex ozve a povie blizsie

martineluska
14. mar 2010

ahoj dasah ja som mala zamlknuté tehu to je že sa sa plod prestane vyvíjat ale nepotratíš a musia ti spravit kyretáž 😔

dasah
14. mar 2010

neboj ale u teba to nehrozi 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

martineluska
14. mar 2010

normalne sa to volá missed abort

dasah
14. mar 2010

no tak nejak som to pochopila 😉 😉 😉 😉 to mi je luto a co planujete dalej?

martineluska
14. mar 2010

dufam že v maji 3 ivf 🙂

megynka
autor
14. mar 2010

ahoj dasa 😉
kukám, že si z PU 😉 ja z PB, tak to sme susedy 😉 🙂 no my sme boli ako samoplatcovia a Prahe, takže nám ostal ešte jeden pokus cez poisťovňu 🙂 my sme práve preto išli skúsiť do Prahy lebo sme tam mali známu, mysleli sme si sú tiež trošku dopredu v tomto a asi aj sú, no výsledky sme mali úplne rovnaké ako na Slovensku ☹ ono je to sklamanie keď sa nepodarí ani po tretí krát, ale u nás to už bude rok od posledného IVF a tento rok teda ideme skúsiť, ale asi až v auguste, chceli by sme trošku užívať nejaké bylinky a manžel vitamímy, možno to pomôže možno nie ale chceme sa pripraviť najlepšie ako vieme 😉
tak kočky, ja pevne verím, že sa nám to konečne tento rok všetkým čo tu budeme podarí 🙂

strelka, už som fakt veľa krát počula o zamlklom tehu ale presne neviem čo je to

strelka11
14. mar 2010

dakujem marineluska za vysvetlenie a nevies pricinu preco sa to stalo?

dasah
14. mar 2010

strelka!!!!!!!!!!!!!!!!! 😠 😠 😠 😠 😠 ty potom budes len rozmyslat teraz si uzivaj uplne nieco ine dobre? ja teraz musim cakat pokial sa moje telo da do normalu po tolkych hormonou a zacneme az za tri mesiace ,ale neviem veru co doky vymysli ☹ ☹ ☹ ☹

dasah
14. mar 2010

no magynka ja mam 2krat pokus v Kosiciach spred siedmimi rokmi a tento rok sme zacali v Martine a zasa neuspesne tak budem len cakat co dalej ☹ ☹

martineluska
14. mar 2010

strelka ja som mala mat dvojičky ale jedno som potratila doma v 6tt a potom som bola v nemocnici a v 8 tt sa to druhé prestalo vyvíjat mala som zapalenu maternicu a babetko nemalo dobré prostredie na vývoj takto som to mala vysvetlené od dr 😔 ale ideme bojovat dalej už sa teším na dalšie ifko 🙂 strelka ty sa bojíš že to budeš mat? prečo 😕 ? ja som mala od začiatku problémy neboj budeš ok 🙂

strelka11
14. mar 2010

no dobre dasah,to ja len tak aby som vedela,keby nieco,kedze 11tt mam este len pred sebou 😉

martineluska
14. mar 2010

strelka nestresuj a uživaj si tehu tak ako hovorý dasah 😉

dasah
14. mar 2010

no fajn si ma potesila netreba sa teraz fakt znepokojovat ale si uzivat krasne dni 😀 😀 😀 😀 😀 😅 😅 😅 😅

megynka
autor
14. mar 2010

strelka, hlavne kľud 😉 aj ekď ja keby som bola tehu tak som taká istá, tiež by som sa bála 😉

no marti tak ty si si tiež užila ☹ ale bude aj lepšie 😉 ja sa už tiež teším na naše IVF, neviem sa dočkať 😉 🙂

alex001
14. mar 2010

strelka11: to znamená že se prdolka prestane vyvíjet...gratuluju k těhu 😉 nám při posledním pokusu všechny přestaly vyvíjet a ET vůbec nebyl

alex001
14. mar 2010

příčina u nás byla v imunologii můj imunitní systém vyhodnotil že mimísek je vetřelec a prostě ho zabil....(obrazně řečeno) při zamklém těhu se dělá kyretáž (něco jako potrat) nikomu bych to nepřála je to šílené hlavně psychicky.... ☹

megynka
autor
14. mar 2010

alex, tak mi sme to mali takto pri druhom IVF ☹

alex001
14. mar 2010

strellka: užívej si těhu a nemysli na špatné věci !!!

alex001
14. mar 2010

megynka: je to o nervy pořád člověk čeká jak to dopadne jestli se posune dál a nebo to skončí abude muset začít znovu od začátku, je to boj a musíme bojovat nic jiného nám nezbývá!!! 😝

alex001
14. mar 2010

holky uděláme tabulku ať máme torchu přehled? 🙂

alex001
14. mar 2010

tabulka:
alex001 (32 let): 6/2010 - 5.IVF (mezitím možná IUI)

dasah
14. mar 2010

dasah:(36rokov):2/2010-3IVF-neuspesne(6/2010-mozno 1IUI

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre