Plnenie snov v splne 3

ixi
2. apr 2009

Takze dievcata sup do novej temicky robime nabor na tehulky 😀 😀 😀 😀 a mamicky ktore budu nanas plut tehu vyrusiky 😀 😀 😀

jespera
29. sep 2009

Lyndus - no neviem ti odpovedat, to ci som bola ockovana v 12.tich - netusim, a zatial mi gyn. testy na rubeolu nerobila, aspon o tom neviem, nemam to nikde v teh. knizke napisane...Ale pupocnik ten test vyzaduje - takze teraz ked pojdem na poradnu, tak mi budu robit nejake testy, dufam ze aj toto...
A ty si im nevravela - ze si na to bola ockovana za mladi?

lyndus
29. sep 2009

jespi ale jasne ze som hovorila, lebo ja som hned po tych prvych vysledkoch volala obvodacke, nech mi kukne kartu a ona mi uz vtedy hovorila, ze je to z ockovania, lebo ked si bola ockovana, tak uz rubeolu chvala bohu nikdy nedostanes...aj som to hned volala sestricke na gyndu a ona furt len to svoje, ze pojdete na infekcne, lebo my vas tam zo zakona musime poslat... tak neviem, ci si stoja na vedeni, alebo co ale ja tam urcite nepojdem, nech sa aj na hlavu postavia... ale dufam, ze doki to pochopi, zvykne byt celkom rozumny, tak snad 🙂 zajtra mu idem volat, vrati sa z dovolenky 🙂

lenuliatko
29. sep 2009

Ahojte kočky 🙂
Deny, ďakujem za ochotu, aj Ixi má jednu ampulku v chladničke, tiež mi ponúkla, ale pokiaľ doki v tom nevidí problém, tak pichnem to, čo mám 🙂 nebudem to už komplikovať. Už ťa tu minule zháňali, kde si, že si sa dlho neukázala. Užívaš si posledné týždne? 🙂
Som rada, že som vás s tými pančuchami pobavila 😀 Mne včera veľmi do smiechu nebolo, s troškou predstavivosti si viete predstaviť, ako som bežala k auto ako posr... Kolená tlačila k sebe, nech mi nespadnú úplne dole, taška pred sebou, nech je čo nejmenej vidno, no nič moc ... Ale nebrala som to tragicky, ani tie deravé pančuchy, sranda musí byť 😅

A mám ďalšie otázočky. Až večer mi došlo, že zatiaľ mám pichať len Puregon. Kedy sa začína brať Estrimax, Duphaston a Utrogestan? D a U asi tesne pred transférom, logicky, ale čakala som, že Estrimax sa začne brať hneď, je na rast sliznice 😕 Alebo prvé dni len puregon a po ďalšej kontrole aj E?
A ešte jedna vec ma napadla, zas premýšľam, nad čím nemám, ale napadlo ma, že tým decapeptylom sa odstavili vaječníky, aby sa netvorili folikuly, to znamená zrušili FSH. A čo LH? Puregon je FSH na tvorbu vajíčok, Pregnyl LH na prasknutie. A už sa dostávam k podstate, bála som sa, či náhodou vajíčka nepopraskajú skôr prirodzene. Že či vlastne podávaním puregonu a rastom vajíčok, sa automaticky nezačne zvyšovať aj LH, alebo v tomto prípade (po dekáči) je jedinou možnosťou na prasknutie pregnyl? Dúfam, že som to nenapísala ako hotentot a pochopili ste 🙂

kukulik30
29. sep 2009

ahojte!
lenka, pokial si dobre pamatam, tak estrimax az na dalsej kontrole zacnes brat 😉 neboj dr ti povie a co sa tyka tvojich obav ohladom popraskania, tpresne tak som nad tym uvazobvala, ze ci teda nepopraskaju prirodzene ale naozaj neviem ako to funguje 😅 ...podla mna moze vajko prasknut aj prirodzene, lebo tiez tam je rozne mnozstvo, roznej velkosti a teda ak je tam vajko, ktore uz pred pichnutim pregnylu ma 22mm, tak nemusi vydrzat po pichnuti az do odberu, nie?ci ?

zajacik...
29. sep 2009

Katy to mate dnes krasne vyrocie 🙂 A ja som dnes takto presne pred rokom bola prvykrat v SPLNe 😵
Lenuliatko tato Deny je ina Deny nez ta co je pred porodom 😀 K tomu Estrimaxu, utrosu a duphastonu, myslim ze to sa uziva az po OPU, v den OPU ti da doki rozpis liekov ako ich mas uzivat, a beru sa az do krvicky a v pripade pozitivneho vysledku potom doki povie co a ako. Ale tam som zatial nedosla 😅

kukulik30
29. sep 2009

katy, veri , ani sa mi nezda, ze to uz rok ubehol, ako si tu cakala a testovala 🙂

kukulik30
29. sep 2009

zajko, vidis, je to mozne, ze ten estrimax az po OPu, ja uz si nepamatam, znacila som si to na Wunschkinder, ale nejde mi prihlasit, asi som doplietla heslo, tak teraz neviem, ako to presne bolo 😅

zajacik...
29. sep 2009

Kukulik ani ja si presne nepamatam, bud po OPU alebo po ET, ale urcite nie pred OPU. Ja to mam poznacene presne, ale teraz niesom doma, takze to nemozem kuknut 😎

weronika131
29. sep 2009

lenuliatko
mozem sa opytat na tvoj nazor?
Rozmyslam na sancami, ci mi poistovna uzna preplatenie zakroku, kedze mame taketo problemi - manzelove spermie su celkom v poho, je tam ale znizena pohyblivost a ja mam len jeden vajickovod, o ktorom mi lekar povedal, ze nieje prave najlepsi, nechce pracovat a preto je tam iste riziko mimomaternicoveho........znova
No nerobili mi HZG, vraj nieje potrebne.....a okrem toho to v Mi je dlhodobo pokazene
Co si o tom myslis??

kukulik30
29. sep 2009

no moze byt, nieco sa mi mari 🙂

petronelka77
29. sep 2009

Ahojte splniecka 🙂 .
Lyndus, ja som podstatne starsi rocnik ako ty, ale uz si nepamatam, ci som bola zaockovana. Ale teraz nikto nic po mne neziadal, tak asi je to v poho 😉 .
Ako sa citis? Ja som sa objednala 07.10. na UTZ k Dankovcikovi, chcem video zaznam babatka, tak uz som zvedava 🙂

taella
29. sep 2009

mimusa a deny3 sa tu už dávno neukázali 😨 žeby už mali svojich chlapčekov na svete ? 😕 😵

zajacik...
29. sep 2009

Mimusa vcera pisala do temy "Porod: Nova nemocnica v KE", takze ak sa od vcera nic nezmenilo, tak mamickou este nieje. Ale Deny sa tu teda ozaj dlho neukazala 😕 Podla mna je uz mamickou 😉

dalida
29. sep 2009

Dobre popoludnie, splnieckovo. 😉 V brusku mam dve pekne bublikny. 5 nam ostalo na surodencov 😀 ( su zmrazene v stadiu zygoty - jednodnove). Idem lazkat a oddychovat. 🙂

ixi
autor
29. sep 2009

ahojky dalidka gratulujem drzkajte sa 😵 😵 😵

ixi
autor
29. sep 2009

zeny poslite dajake vyrusiky nech sme vsetky tehu 😀 😀 😀

kukulik30
29. sep 2009

dalidka, akurat som na teba myslela, stala som v kuchyni a rozmyslala, ci uz mas bublinky v brusku 😵 telepatia 😀
blahozelaaaaaaaaaaaaam, opatruj si ich 🙂

zeby uz deny porodila, este ma 2 tyzdne 😅 ale mozne to je, ked tak dlho nepisala 🙂

kukulik30
29. sep 2009

ja som strasne zvedava,ako sa tie nase budu rozmrazovat, hlavne tei blastocysty...hmmm..no uvidime na buduci tyzden...
dalidka, takze zacinas tehu vlnu...tfuj tfuj tfuj 😵

ixi
autor
29. sep 2009

ahojcek kukulik ty ides zajtra som zvedava kedy budes mat ket ja som mala raz myslim na 18dc a raz na 14ci15dc?

ixi
autor
29. sep 2009

no nato rozmrazovanie som zvedava aj ja 🤐 mam uz len 3 😉 keby sa chceli vsetky rozmrazit aj ujat 🤐

zajacik...
29. sep 2009

Dalidka blahozelam 😵 😵 😵 a drzim palce aby sme ti mohli blahozelat aj o 2 tyzdne 😵 😵 😵

kukulik30
29. sep 2009

ixi, ja som stale tusim mala na 17dc...takze ked som v stredu zacinala 1. uzv, tak o 2 tyzdne v stredu aj transfer..zajtra sa dozviem 😉

katy2
29. sep 2009

ahojte 🙂
dalidka, gratulujem k fazulkam 😵 😵 😵 presne ako u mna... nech ti to prinesie stastie a junove babenko.... 😵 😵 😵
ja som uz po kontrole po porode.... vsetko ok, do roka od porodu mozeme ist po surodencov 😵 😵 😵

kukulik30
29. sep 2009

ixi, neboj 🙂
ja este stale nie somrozhodnuta, ci 2 alebo 3 vlozit 😅 ...opytam sa dr zajtra, ked na to nezabudnem 😀

kukulik30
29. sep 2009

katy, super, tak to uz bude coskoro a pojdete do Splnu 😵 v lete uz budu dalsie bublinky v brusku 😉

zajacik...
29. sep 2009

Katy super ze je vsetko OK 🙂

zajacik...
29. sep 2009

Babulky chcem sa vas opytat, ci sa niektora davate ockovat proti chripke (alebo ci ste sa v minulosti dali a ci vam to pomohlo). A myslite si ze je dobre dat sa zaockovat este pred ET? Lebo ja som nikdy este nebola ockovana, teraz zvazujem, ale neviem ci je to dobre... 😅

kukulik30
29. sep 2009

zajko, ja som sa nikdy nedala ockovat proti chripke, kedze som chripku mala iba zriedka, ak niekedy tu ozajstnu chripku...ja som skor anginovy typ...vakciny odporucaju haĺavne, ak si nachylna na chripku, nie?

ixi
autor
29. sep 2009

zajacik ja sa nedavam hoci to mam zadarmo lebo vecsinou to dopadne tak ze si po vakcine ajtak chora a este to ma aj horsi priebeh a pri mojej imunite by ma to isto neobislo 😠

ixi
autor
29. sep 2009

kukulik ja tak strasne chcem aby to teraz uz konecne vyslo neviem si predstavit zeby sa nerozmrazili a ja by som prisla na ket a sestricka by mi povedala ze bohuzial...to je ako nocna mora ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre