Podarilo sa vám otehotnieť s oligoteratozoospermiou?

lucmm
25. jan 2017

Ahojte žienky.Viem že tu bolo už mnoho diskusii o tejto diagnóze oligoteratozoospermia ale našla som len staršie príspevky.Chcem vedieť ci sa niekomu podarilo otehotnieť či už normálne alebo umelým oplodnenim s touto diagnozou.S mužom by sme mali ísť na druhé Ivf užívame aj vitamíny,zmena stravy.Teraz mu brali krv na FSH.Zevraj je to naša posledná nádej😕Ďakujem každej jednej za príspevok

petajan
26. jan 2017

Ahoj,tak odpoveď na túto otázku by zaujímalo aj mňa nakoľko máme ten istý problém ☹

lal
26. jan 2017

Nam sa podarilo, mali sme oligoasthenozoospermiu, podarilo sa prirodzene, ale az po tom, co sa nasla a vyriesila pricina. Lebo stale sa opakujem, ale zly spermiogram skratka musi mat nejaku pricinu, nie je to len tak. A este dodam, ze sa nam podarilo v case, ked manzel mal stanovene len 0,92 mil/mL spermii, ale na druhej strane boli velmi vitalne. Takze ani maly pocet neznamena ze sa to nemoze podarit, ale je tam dolezitych viacej aspektov. Treba porobit kompletne vysetrenie muza.

petajan
26. jan 2017

@lal my máme morfológiu aj pohyblivosť veľmi zlú :( sme iba na začiatku,a ja na IVF nechcem isť. Aké vyšetrenia treba ešte dať spraviť mužovi?? Ďakujem

lal
26. jan 2017

@petajan komplet krvne testy - biochemia, krvny obraz, mikrobiologicke vysetrenie na chlamydie, ureaplazmy, mykoplazmy, genetika, poriadne sono semennikov, hormonalny profil, reprodukcna imunologia.

petajan
26. jan 2017

@lal Ďakujem ti za odpoveď. A tieto všetky vyšetrenia sa dajú urobiť v nejakom centre naraz,alebo treba chodiť jednotlivo po lekároch? Nevyznám sa v tom tak preto sa pýtam. Nám odporučili rovno IVF, ale ja nejako nie som s touto jedinou alternatívou stotožnená ☹

lucmm
autor
26. jan 2017

Petajan-Tak na tuto otázku aké vyšetrenia som ani ja od doktorky nedostala.Vraj to je varikokelou u nás ale čítala som si diskusie mužov ktorý ju majú a po dočítani som si nebola až taká istá.Teraz mame ísť druhý krát na ivf ale mužovi odobrali krv na FSH hormón.Ale okrem toho nám nič iné nerobili.To som rada že sa aspoň niekomu podarí mat detičky normálnou cestou..❤

petajan
26. jan 2017

@lucmm Vy ste už boli na IVF? A čo znamená FSH hormón? Ja som z toho všetkého jeleň 😒 a ani veľmi nechcem študovať veci tu na MK. Stačí vedieť najzákladnejšie veci, lebo potom zbytočne stresujeme a predstavujeme si najhoršie scénare 🙏

lucmm
autor
26. jan 2017

Áno my sme boli minuly rok na ivf a nakoniec nám museli dopomôcť technikou icsi čiže ihlou v ktorej sú spermie priamo do vajíčka.Ale aj tak neúspešne.Uz na 5 deň vkladu sa jedno embyjo prestalo vyvíjať a tie ďalšie dve boli take akoby prispate.Tak mi tam šupli obe s nádejou že aspoň jedno sa uchytí.A FSH hormón to som ani ja najprv nechápala že čo mi to zasa hovorí nové 😅ta doktorka ale je to folikuly stimulujúci hormón ktorý spôsobuje rast semennikov a podporuje tvorbu spermií.Ak je v tomto hormone problém tak spermia nedokáže vraj prejsť cez stenu maternice a oplodniť ju.A na toto je hormonálna injekcia ktorú podávajú mužom.Este neviem kam mu to budú pichat ale aj keby som vedela mu to nepoviem lebo odpadne skôr ako tam príde 😂Inak pozeranie si všetkého možného nie je dobre ale keď človek sa boji že mu nepovedia lekári všetko.Teda aspoň ja to tak mám..

petajan
26. jan 2017

My máme morfológiu iba 1 % 😢 , vady hlavičiek 54%, vada kčka 40% a vada bíčikov 5%. Takže dokopy 99% zlých. a celkový počet spermošiek iba 42mil. Ja som v poriadku po zdravotnej stránke. Keď sme boli minulý týždeň na klinike tak sme dali urobiť aj fragmentáciu DNA spermií. Zajtra by nám mali poslať výsledky. Tak som zvedavá 🙏

lucmm
autor
26. jan 2017

Ja Vám držím palce aby to dopadlo dobre.Ved už hádam raz sa aj nám zadarí.Inak na tieto výsledky čakáme aj my tak som tiež zvedavá.

lal
26. jan 2017

@petajan tieto vysetrenia by vam mal urobit bezny urolog, ale treba dupat, lebo kaslu zial na to...a co si clovek nevydupe a nepovie, tak to nema.

@lucmm ak mate potvrdenu varikokelu, tak jednoznacne odporucam operaciu, aj ked slovenski lekari vas od toho budu odradzat s tym, ze to nema uspesnost a zmysel. No Ma! Bol to presne nas pripad, 4,5 roka nic a zrazu, ked sa zistila a zoperovala varikokela, tak do 8 mesiacov som bola prirodzene tehotna. Ale samozrejme, ten hormonalny profil treba urobit. A nie je dolezity len FSH, ale vsetky hormony - LH, testosteron, prolaktin aj FSH, dokonca aj pomer FSH a LH. Ak bude hormonalny profil v poriadku, tak je velka sanca, ze je to len tou varikokelou, to sa zoperuje, je to zakrok na cca 20 minut. Ak vyskoci testosteron alebo nieco, da sa to riesit, len sa o tom musi vediet. No s tym FSH si nie som uplne ista - injekcie skusaju, ale podla mna to efekt nema. Mam znamu, ktorej manzel ma tusim vysoke FSH (alebo nizke - jedno z toho) a povedali mu, ze sa s tym nic robit neda, ze toto je nezvratne a je to dosledok spackanej, pripadne neskoro urobenej operacie semennikov v detstve. No hormonalny profil je urcite velmi dolezite vysetrenie a vela povie o tom kde je chyba.

petajan
26. jan 2017

@lucmm a vy ste v ktorom centre boli?

lucmm
autor
26. jan 2017

My chodíme do iscaru v Ba.Urolog mimo tohto centra nám povedal že on by to neoperoval takze ja neviem.Lebo že keď nemá bolesti tak by do toho nezasahoval.Je to take že sa bojíme aby to nebolo ešte horšie stretli sme sa aj stym že nedopadla operácia v poriadku..A to by sme už nerozdychali..

lucmm
autor
26. jan 2017

Mimochodom čakáme ešte na tie výsledky z krvi DNA fragmentácia..Tak som zvedavá aký bude výsledok.Vraj keď toto nebude dobre ta krv že mám zostava len darca potom a to sa mi zdá na nás vek strašne skoro povedať take niečo.,Ved ja som Ok manžel berie vitamíny tak hádam šancu mame ešte.,

lal
26. jan 2017

@lucmm dajte si to operovat v Cechach, tam to robia mikrochirurgicky - to na Slovensku nerobia zial. Mikrochirurgia je najucinnejsia na to. Operacia varikokely ma uspesnost okolo 80% do dvoch rokov, co jemyslim dost slusne. Plus fakt, ze s vekom sa to zhorsuje a raz na tu operaciu bude musiet ist....mna osobne by kleplo zistit za 10 rokov, ze za tym bola len varikokela.

lucmm
autor
27. jan 2017

Dnes sme sa o tom rozprávali žeby sme to ešte skúsili v tých Čechách.Ved stratiť už nemôžeme nič len získať.Dakujem za rady a verím že sa tu stretneme pri inej diskusii už ale ako tehotné 😘

petajan
27. jan 2017

@lal Ahoj,môžem sa ťa opýtať vy ste boli na tej operácii varikokely? A po tom zákroku si ostala tehotná? A tvoj muž má taktiež oligoteratozoospermiu? A ináč gratulujem k tehotenstvu 👶

petajan
27. jan 2017

@lucmm Vám už vyšetrovali varikokely?

lal
27. jan 2017

@petajan moj manzel mal tazku oligoastenozoospermiu, morfologiu nemal uplne katastrofalnu, ale ta vacsinou ani nesuvisi s varikokelou. Ano, bol na operacii v aprili a v novembri som zostala tehotna.

lucmm
autor
28. jan 2017

@petajan Áno môj manžel bol vyšetrení na varikokelu a vraj to spôsobuje neplodnosť.Ale tak mal aj zlu životosprávu ktorú sa snaží teraz napraviť a obmedziť niektoré veci ktoré by mohli škodiť spermiam.Zistili sme aj že táto varikokela je dedičná.Co som nevedela.Za mesiac ma ísť na spermiogram takze sa vlastne dozvieme aj aký ma teraz ten spermiogram lebo naposledy nám ho robili minuly rok v apríli.

lal
28. jan 2017

@lucmm to kto vam povedal ze varikokela je dedicna? Nie je.

lucmm
autor
28. jan 2017

V iscare že to ma môj muž dedične aj jeho brat to ma.

lal
28. jan 2017

@lucmm tak to je nahoda, nie dedicnost 🙂 Varikokela urcite nie je dedicna, je to funkcne cievne ochorenie. Skor je to tak, ze ak ma varikokelu, tak ma celkovo predispoziciu na krcove zily aj na inych miestach.

lucmm
autor
28. jan 2017

No paráda.Takze bude nosiť pančuchy😅V pondelok nám povedia čo je nové u nás podľa tej krvi a uvidí sa čo ďalej.Naozaj sme hlboko začali zvažovať tie Čechy a operáciu varikokely tam..Po akom čase sa Vám podarilo otehotnieť po tom zákroku?

lal
28. jan 2017

@lucmm no daj potom vediet ake budu vysledky a aku liecbu vam navrhuju. Nam sa podarilo za 8 mesiacov od operacie.

petajan
28. jan 2017

Aj ja som zvedavá akú liečbu Vám navrhnú.... A ja toho môjho pôjdem v pondelok ihneď objednať na vyšetrenie varikokely. Len som zvedavá či mu niečo zistia,nakoľko bol na urológii v decembri a akurát mu dal antibiotiká, že si má preliečiť nejaký zápal, lebo že ho pichá tam dolu...

lucmm
autor
28. jan 2017

Dám vedieť určite.sama som zvedavá lebo mám pocit že sa tocime v bludnom kruhu.Chcela som ešte napísať že odkedy beriem ten Inofolic mám take pobolievanie vo vaječníkoch pred ovuláciou čo som predtým nemavala takto citeľne.

petajan
28. jan 2017

@lucmm vy idete v pondelok do CAR alebo k urologovi? Kvôli liečbe sa pýtam. Lebo v CAR navrhujú iba IVF, pre nich hľadanie príčiny zlého spermiogramu nemá význam,žiaľ... sme pre nich iba zákazníci ☹

lucmm
autor
28. jan 2017

My ideme do CAR..Áno aj ja mám z toho taký pocit že sme len zákazníci.To aj ako zo zubárom tiež je rad keď majú ľudia pokazené zuby lebo on ma z nás peniaze.Ale do akého centra iného?Na každé jedno som počula niečo zle.Kazdy žena by mala normálne otehotnieť a nie rozmýšľať čo spraví ešte preto aby mohli mat dieťa keď sa nedarí.

lucmm
autor
29. jan 2017

Chcela som sa ešte spýtať či ste počuli o hormonálnych injekciách pre muža?Mojmu mužovi to majú pichat v prípade že bude mat narušený hormón.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre