Poisťovňa Union a schvaľovanie mimotelového oplodnenia

leontinka27
4. apr 2012

Ahoj Baby ako dlho ste čakali na schvalenie ivf z poistovne Union????alebo aj nikede inde?

eeffka
4. apr 2012

moja kolegyna mesiac, poistovnu neviem.

jana2505
4. apr 2012

@leontinka27 ahoj,poistovna union schvaluje do 2 tyzdnov,to je asi najrychlejsia poistovna co sa toho tyka 😀 ,ostatne poistovne mesiac aj viac..,

vvia
4. apr 2012

3tyzdne uplna parada

leontinka27
autor
4. apr 2012

no baby ja mam zajtra mesiac v Union a uz som dost nervozna......

leontinka27
autor
4. apr 2012

@jana2505 no baby ja mam zajtra mesiac v Union a uz som dost nervozna.... zeby mi to neschvalili????

jana2505
4. apr 2012

@leontinka27 tak to mi je divne mne to prislo presne za 2 tyzdne a to zakazdym

leontinka27
autor
4. apr 2012

@jana2505 no tak to si ma potesila.......uz mam bobky asi je to v prdeli....

jana2505
4. apr 2012

@leontinka27 neboj sa schvalia ti to preco by neschvalili,ked mas diag.,tak musia,mozno ze maju dovolenky a nestihaju,ved si tam skus zavolat

leontinka27
autor
4. apr 2012

baby prave mi volali schvalili mi to.......

jana2505
4. apr 2012

@leontinka27 no vidis..,tak super,prajem vela stastia.., 🙂 😉

leontinka27
autor
4. apr 2012

@jana2505 dakujem...len mam teraz taku dilemu neviem co mam robit.....na konci maja ma statnice a do centra mam ist uz teraz pri najblizsom menzese.manzel ma prehovara aby som isla az po statniciach lebo ze ked budem v strese mozem potratit......a tak. co mam robit?????

jana2505
4. apr 2012

@leontinka27 ziadost ti plati dlho takze to kludne mozes odlozit,myslim ze manzel ma pravdu stres by ti neprospel,ja mam v centre taktiez schvalenu ziadost a to od konca februara a na ivf sa chystam v maji skor mi to nevihovalo,ale rozhodnut sa musis sama.,kludne zavolaj do centra a povedz lekarovi ze to chces odlozit neni s tym problem..,a do akeho centra chodis ked sa smiem opytat

leontinka27
autor
4. apr 2012

@jana2505 no este musim hodit rec s manzelom.....fakt neviem co a ako.ja len nechcem stracat cas..uz mam po 30 tke a 7 rokov sa nam nedari.....chodim do ferticentra a ty????uz vies aj kolko budes doplacat? a uz mes recept doma na inekcie?

jana2505
4. apr 2012

@leontinka27 no ja uz mam tiez dost 37 v maji, 😝 ,a trapime sa uz 10 rokov,ja chodim do gyvcare Kosice,recept doma este nemam az ked sa rozhodnem ze pojdem na IVF,tak hned v prvy den ms mu mam zavolat a on mi povie kedy prist,presne kolko sa doplaca neviem ale lieky a inj.,cca 300 e,tusim,lebo on sa ma pytal ci chcem z tych drahsich alebo lacnejsich,tak som dala drahsie kedze toto je moj posledny pokus,tak nech uz je kvalita,ci to zaberie akoze netusim..,Na ten ferticen.,som tu na fore citala len dobre odporucania,no skoda ze som daleko od BA,nemam moc na vyber..,ale som spokojna.

jana2505
4. apr 2012

@jana2505 tam ma byt ze gyncare KE 😀

eva76
4. apr 2012

My sme po podaní žiadosti do poisťovne, zhodou okolností do Unionu čakali cca 1 mesiac.

leontinka27
autor
4. apr 2012

@jana2505 aha no to je dost ze 3pokus to sa asi ani raz nezadarilo?????do paroma. no mna sa nepytal ze ake chcem ci drahe alebo lacne len viem ze niektore baby doplacali aj 500 eur. vo ferticentre je fain ale mam pocit ze ani lekar to nechce moc odkladat lebo moj stav co sa tyka oplodnenia je dost zly bola som aj na laparoskopoii mala som dost zle vysledky tajne som verila ze do pol roka otehotniem a nic. ja som tiez z NR ale mas to dost podstatne dalej. no ked tak ratam keby som to dolozila za po statniciach tak menzes dostanem az v polovici juna a teda ivf az niekde na konci juna zaciatkom jula. a to by som si mohla az by sa to nepodarilo vybavovat druhe ivf.....jaj aka som nerozhodna.a to este ako sa bojim a stale dufam ze nedotanem. aj tebe drzim palceky aby sa ti to konecne podarilo a rovno dve...🙂))) či?

eva76
4. apr 2012

@leontinka27
ahoj spýtaj sa lekára či im neprišla odpoveď, lebo môže byť že oni dostanú odpoveď skôr ako to príde tebe domov

leontinka27
autor
4. apr 2012

@eva76 ahoj dakujem prave mi dnes volali ze je to schvalene. 🙂

eva76
4. apr 2012

@leontinka27
super a teraz hurá do toho, prajem aby Vám to vyšlo tak ako nám, síce na 4 pokus ale teraz máme ročného chlapčeka. My sme chodili do ISCARU a podarilo sa to až keď som bola na vyšetrení na hematologii, kde mi povedali že mám vrodenú trombofíliu a preto som si musela cez cele tehotenstvo pichať fraxiparin. Keby mi to zistili skôr, mohli sme mať babätko už dávno. Takže držíme palce všetkým babám aby sa každej splnil sen o malom uzlíčku šťastia. 😉

jana2505
4. apr 2012

@leontinka27 no nezadarilo sa ani naznak poz.,testu som nemala ale predtym som chodila do splnu,je to tiez v KE,tak som sa rozhodla zmenit centrum no a uvidim ci to bude daco platne,samo zeby som brala hned 2 😀 ,vsetkymi desiatimy,ten doplatok 300 eur sa mi vidi ze su to len inj.,uz fakt nepametam co mi vravel,ale suma sumarom co som pocula od dievcat co tam chodia tak by to malo vijst takych 1200e.,no uvidime,mne tiez povedal aby som necakala kvoli veku aj dg.,ale nemam na vyber neda sa mi ist skor.,

leontinka27
autor
4. apr 2012

@eva76 no to je fakt sila a to sa ti nijak neprejavovalo???ta trombofolia??blahozelam a to znamena ze 4 si si hradila. ak mozem vediet koko si dopolacala????

leontinka27
autor
4. apr 2012

@jana2505 no ono sa este doplaca za zmrazenie ak chces a za uskladnenie sa plati. no to mi je fakt luto ale teraz pevne nervy a uvidis ze sa to podari....hlavne to chce klud a verit tomu. no ja dufam ze sa to podari lebo neviem ci budem mat na dalsie ivf. no jasne ved ked sa neda tak sa neda. ale ako sa hovori nikdy nieje neskoro.......a vsetko sa mozno deje tak ako ma byt.......drzim palceky maj je tu coskoro....april ubehne a sup sa nato

jana2505
4. apr 2012

@leontinka27 ved prave tie peniaze su najvecsi problem aj ked to preplaca poistovna je to horibilna suma,tiez mam nachylnost k zahustovaniu krvy,a idem po vysledky na buduci tyzden som zvedava ake budu ci si budem musiet pichat inj,alebo nie,uz som si pichala ale len na upravu pred 2 rokmy ale to uz bolo po tych 2 neusp.,pokusoch,a asi je to tak ako vravis ze vsetko je tak ako ma byt,len je tazke sa s tym zmierit., 😒

omnia23
5. apr 2012

Ahojte kocky,ja pracujem v Union,podla zakona ma Union poistovna na schvalenie preplatenia IVF 3 tyzdne-ak to trva dlhsie(sviatky,PN...) kludne si zavolajte a informujte sa kde je problem 😉

jana2505
5. apr 2012

@omnia23 ahoj a mozem sa ta opytat ako dlho plati uz schvalena ziadost?dakujem

omnia23
5. apr 2012

@jana2505 ahoj je to minimalne 6 mesiacov,po 6 mesiacoch si moze vyziadat revizny lekar dokumentaciu

mary86
5. apr 2012

@leontinka27 ahoj ak môžem prispejem aj ja - my sme čakali v unione tri týždne - a podľa toho čo mi dr. vravela, tak s unionkou majú najlepšie skúsenosti - aj čo sa rýchlosti schválenia týka - že tie páry zbytočne dlho nečakajú ale aj doplatky za lieky a injekcie vraj sú nižšie... a čo sa týka toho či si to máš odložiť po štátniciach, ja osobne by som to určite odložila, ja som mala štátnice pred dvomi rokmi a viem čo je to za stres - to určite dieťatku neprospeje, a myslím, že ak ste toľko čakali, ten mesiac - dva navyše ti neublížia 😉

eva76
5. apr 2012

@leontinka27
cez poisťovňu boli hradené dva pokusy, nakoľko pri prvom mi odobrali tri vajíčka a len 1 bolo ok - neujalo sa,
druhý krát mi odobrali 19 vajíčok z toho bolo 10 ok a z tých sa to podarilo na 3 krát.

omnia23
6. apr 2012

@mary86 je to pravda,u nas su najnizsie doplatky za lieky a stimulaciu celkovo co sa IVF tyka

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre