Prečo sa nedajú zmraziť moje embryá?

sekynka
24. aug 2012

Ahojte, prave som po 2ET a zaujimalo by ma, ci som tu jedina, ktorej nechcu dat zmrazit embryjka...? Nakolko som v zahranici, tak nemam sa ani hoho opytat. Ako sa musia embryjka vyvijat, kolko buniek za den, ci ako to je?? 😨

sekynka
autor
28. aug 2012

@cecil36 moja nie. Ja som zacala s pychanim injekcii 21 den. ET som mala dva dni po odbere vajicok. Tuto temu som zalozila, lebo sa mi nezdalo, ze aj ked mi odobrali 14 vajok, tak len dve boli dobre..... 😒 Co citam na forach, tak ked odoberu, tak aj vela vedia nieco zamrazit a mne stale nic... Kazdu cyklus nieco stoji, preto som dala taku otazku, ci na tom "nahodou" nezarabaju, lebo je lepsie platit cely cyklus ako z rozmrazenymi-myslym pre doktorov. A zase podstupovat vsetko to dokola, je velmi narocne :(

cecil36
28. aug 2012

@sekynka ano na Slovensku je to tvrdy biznis. V CZ (presla som dvomi centrami) sa ti snazia pomoct. Najmä v Reprofite dr. robil vsetko mozne aby sme v tom cykle otehu. A aj sa podarilo 🙂 Na Sk som mala pocit, ze vycicat a odkopnut, v GF nedat ani dokumentaciu nic.... Kamoska bola ako tehu v GF na uzv a ja som bola s nou. Vosla do dveri a v zapäti (naozaj to trvalo cca 3 minuty) vysla von. A ja ze co, dr. tam nebol ci poslali ta inam? A ona, ze nie uz mi spravil uzv. A tak ten uzv aj vyzeral.Pristup otrasny, ziadne foto a rychlo zaplat a vypadni. A do 36 tt je tvrdili, ze maly je KP, lenze ona chodila aj k svojmu gyndovi na uzv a ziadne KP tam nebolo. Ja som bola v CZ na uzv asi hodinu, co vsetko popozerali.

sekynka
autor
28. aug 2012

@cecil36 ja mam skusenosti iba v iscare. Bola som tam 2x a nemali sme z nich dobry pocit. Mozem porovnat len 2 centa nase a v zahranici a je to uplne o inom. V BA je iny pristup, doktor nervozny, len aby sme uz vypadli, ked som bola na prehliadke a ked nam vycislil sumu, ze som uz pripravena na zakrok, tak ja ze dobne, nabuduce-Preco nabuduce, ved uz budete mat 30!!!! Citili sme tlak z jeho strany. Ked som isla na kozu, sestricka tam na mna cumela, ako na nu leziem. Nebolo mi to prijemne, ked hatky som mala dole, ved nie?? Tu ked idem na kozu, tak sestricka ide za zaves, aby som sa mohla v klude vyzliec aj obliect. Dam si na seba taku plachtu, aby som bola zakryta, az ked jej poviem, pride. Len vonku je jedna nevyhoda, ked nieco nerozumies, mas smolu a pozeraju sa na teba, co tu vlastne chces :( . Inak som spokojna. No ved uvideme, ako dopadneme. Ja som prave v obdobi menstruacie, tak uvidim, ci ju dostanem, alebo nie. Bodbrusko ma vsak stale boli, ako pred menstruaciou :(
Mozes mi prosim povedat, co je to kp?

evickav
28. aug 2012

@sekynka ak môžem, tak KP je koncom panvovým, čiže bábatko má hlavičku hore a nie dole,,, vtedy sa robí cisársky rez, lebo bábatko by sa narodilo nožičkami dopredu, čo je riziko,,,
aj mňa pobolievalo podbruško, síce nie stále, ale pri uhniezďovaní určite,,, a pichalo ma tam

aduskatt
28. aug 2012

@sekynka suhlas, pristup horzny, z ISCARU som doslova usla....napchali mi lieky tak, aby mi blokli ovulku ( co som samozrejme nevedela) a mohli tvrdit, ze inak ako IVF to nepojde( ved kazde euro je dobre, no nie?).............nastastie som ich prekukla, sice az za mesiac, ale prisla som na tu spinavost.....

cecil36
28. aug 2012

@sekynka aj ma bolelo podbrusko ako na ms, dokonca v den ked som zakrvacala som chodila stale na vecko, ze uz mrcha pride. A este dlllho ma pobolievalo 😉 Co sa tyka ISCARE eeeee to bolo hrozne, dostanes ciselko a odvtedy si stale iba cislo, ktore viac ci menej plni kasu. A radsej viac ako menej 😠 😀

sekynka
autor
28. aug 2012

@evickav dakujem, tolko tych skratiek je, ze az 🙂 Ja teraz velmi caka, ci menstruacia pride, alebo nepride. Este k tomu mam take nafuknute brucho...

sekynka
autor
28. aug 2012

@aduskatt kamsi potom isla na ivf? Este som nepocula nic dobre na iscare, zaujiimave . Ja som tiez tento krat velmi reagovala, ale oni tiez len skusaju, lebo 1x som nereagovala skoro vobec

aduskatt
28. aug 2012

@sekynka nesla som nikam, nechali sme to uz tak.........

sekynka
autor
28. aug 2012

@cecil36 veru veru, na sk je to uz raz tak, nepaci sa mi, ze je to cele zkorumpovane... tak by to nemalo byt, ale my si mozme za to, lebo keby ludia nedavali uplatky, bolo by to vsetko inak

sekynka
autor
28. aug 2012

@aduskatt preco? alebo sa vam podarilo normalnou cestou?

aduskatt
28. aug 2012

@sekynka nepodarilo sa nijako.....bola som na ceste do Gynfive a dosli vysledky AMH..........a tie boli take, ze skoda reci...davka hormonov, ktoru by mi museli davat je neunosna, tak sme sa na to vykaslali............

sekynka
autor
28. aug 2012

@aduskatt tak to mi je luuto :( ale aspon uz mate redno dietatko 🙂

aduskatt
28. aug 2012

@sekynka dakujem no, to som rada, aj to je nejakym zazrakom a po 5 rokoch snazenia............toto druhe sme vzdali po 7ich rokoch............

sekynka
autor
28. aug 2012

@aduskatt je to vase zlatiicko.Ale oplatilo sa pockat 🙂 taky je super film na markiize, zase o babatku 🙂

aduskatt
28. aug 2012

@sekynka hej, som ho vypla, nebavilo ma to...no, oplatilo sa.......................aj lekari sa divia, ze som vobec otehotnela, ale sme velmi radi.....uz tiez sme zacali chodit do centra vtedy a zrazu ze tehu..........a to mam PCO, AMH mam 15,6 a jeden vajecnik mi vobec nepracuje, plus otocena maternica........takze som velmi rada, ze ho mame a uvedomujem si, ze sme na tom omnoho lepsie ako ine pary, ktore maju problemy.....akurat teda, aby sme sa vratili k prvotnej otazke, tak v ISCARE mi nastavili liecbu tak, ze Utrogestan mi dali 14 den uzivat a vedeli, ze ovulku mam az 18.samozrejme ale utogestan ju zablokoval, takze keby som pokracovala dalej ich sposobom, tak by ma boli presvedcili, ze mi ine ako IVF nepomoze a mali by prachy z toho zakroku.......smutne, co dokazu urobit...........a vraj pre dobro buducich mamiciek........skor si myslim, ze pre dobro ich vreciek......aj ked teda netvrdim, ze vela mamickam k tehu nedopomohli........

evickav
4. sep 2012

@sekynka myslím na teba 😉
ako sa cítiš? je všetko v poriadku?

evickav
4. sep 2012

@aduskatt viem, že si tu písala, že ste to už vzdali,,, ale Brno si neskúšala? aspoň napísať do centra email, aby sa vyjadrili k tvojmu prípadu, že čo by ti odporučili,,, tam je úplne iný postup liečby ako u nás a zázraky sa tam dejú skoro na počkanie 😉

sekynka
autor
5. sep 2012

@evickav ahoj evicka, mile od teba, ze na mna myslis 🙂 Chcela som Ti napisat, ale az v piatok, ked pojdem k lekarovi. No neuveriis mi, ale prvykrat v zivote som si nasla 2 ciarky!!!! Normalne tomu nemozem uverit, ale mam strach, aby to nebol falosny poplach. Kupila som si aj clearblue testik a ten mi ukazal, ze by som mohla byt 4-5tyzden. Menstruacia mi "zatial neprisla". Inak take mam velke brucho, akoby som bola nafuknuta a uz som 2kila pribrala :( . Tak som velmi zvedava, ako dopadnem. Spinit som nespinila, ani nezvraciam. Troska mi je nevolno,prsia mam tiez bolave. Uz sa neviem dockat, co mi povedia 🙂)) Taka by som bola stastna, ako blcha 🙂))))))

evickav
5. sep 2012

@sekynka jéééj, až zimomriavky po mne prešli 🙂
aj mne bolo tak zvláštne zle, akoby mi netrávilo, ani ja som nezvracala,,, po neúspešných pokusoch ma vždy prsia prestali bolieť,,, a teraz naopak ma začali bolieť bradavky, teda najskôr jedna a po pár dňoch už aj druhá,,,
to ti budú brať krvičku a aj sono robiť?
držím všetkých 20 prstov nech je HCG poriadne vysoké 😵

sekynka
autor
5. sep 2012

@evickav no to prave neviem, ako budeme postupovet dalej. Vceza som si robila rano test a bol slabsi ako pred dvomi dnami (to bol taky lacnejsi). Rano som sa testla z prveho mocu a ten predtym (to bolo asi poobede) mal silnejsiu ciarku ... Preto som utekala kupit drahsi, lebo som sa obaavala. Dnes netestnem, az zajtra a skusim zavolat k lekarovi o den skor. Neviem, ako budu postupovat dalej... Zatial som doma a od buduceho tyzdna pojdem do prace. Neviem ako to chodi. Povedali mi vsak, ze prve sono bude az 12 tyzden. Asi mi zoberu krv, ale neviem ako budem dlho cakat na vysledky. Citala som, ze podla hladiny HCG uz vedia urcit, ci bude 1, alebo 2 deticky, alebo aj ci je mimomaternicove. Taka som plna ocakavania 🙂
Dakujem za podporu Evicka 🙂 Mna praveze boleli aj predtym prsia, aj ked sa to nepodarilo. No to pred kazdou menstruaciou, tak u mna nebudu tie prsia taky podstatny priznak. Inak vedela si spavat ako predtym? Mne robi problem ulozit sa do dobrej polohy 🙂 xixi

evickav
5. sep 2012

@sekynka ano čím je vyššie HCG, tým je väčšia pradepodobnosť, že sú tam dve bambuľky 😉 hcg sa zdvojnásobuje každé dva dni, tak by bolo aj zbytočné testovať každý deň,,,
no ja si myslím, že by to mali urobiť sono aspoň v 7-8 tt, aby zistili či je tam jedno alebo dve bábenká,,, aj keď viem, že tam sono robia až v tom 12 tt ako si písala,,, ale ja by som to nevydržala a asi by som šla na pohotovosť akože mám nejaký problém a tam by sono urobili, či?
ja spávam ešte aj teraz na bruchu, teda mám pokrčenú jednu nohu pri tom, ale málokedy mám problém,,, to skôr občas nemôžem spať,,, aj túto noc som bola hore od 1.15,,, tak som si potom už aj čítala a nakoniec som zaspala až okolo 5.30,,, ešteže som doma a môžem to dohnať cez deň 😀

sekynka
autor
5. sep 2012

@evickav tu je komplikovane dostat sa k lekarovi, alebo na pohotovost. Ved uvidim, zajtra budem volat, co mi povedi, hadam mi nepride menstruacia 🙂 . Inak jedna znama tiez cakala babetko, ale pred sonom potratila a vravela, ze este dobre, ze nebola na sone, lebo viac by bola z toho vsetkeho smutna......
ja sa tiez niekedy zobudim, ale len ze musim ist na wc. Inak skoro rano vstavam a vecer uz o pol jedenastej zalahnem. Tiez si nieco precitam, par stranok v knizke ale nevidrzim dlho 🙂 Ako vidim, ty si uz v druhej polovici 🙂 Super, inak sa citis dobre? Kolko si doposial pribrala? Ja som uz teraz dost velka, nie este s brusiskom, budem sa potom kotuulat 🙂

evickav
5. sep 2012

@sekynka zajtra daj vedieť, budem čakať správičky
no ja som zatiaľ pribrala asi 1 kg, ale pribrala som dosť pred otehu, tak som rada, že sa mi to drží 🙂 ja som dosť aktívne pred tým cvičila v posilke, ale zo zdravotných dôvodov som musela prestať a váha sa mi pekne vyšplhala hore, teda skôr nepekne 😝 aj tak som bola vždy silnejšej postavy, tak dúfam že priberiem iba málinko,,,

sekynka
autor
5. sep 2012

@evickav oki, dam ti vediet ak budem vediet nieco nove 🙂 a to 1kilecko, to je super, aj ja chcemeeem 😉

evickav
5. sep 2012

@sekynka veď ty už máš 1 kilečko x 2 😀 to je jedno na jedno bábenko 😉

sekynka
autor
6. sep 2012

@evickav ahojky, no tak o 3 tyzdne idem na prve sono 🙂) Evicka, ako to je u nas na SK? Dnes som bolo u lekara a ten mi dal na zaklade toho, ze som mala pozityvny TT len papier do prace. Myslela som si, ze mi budu brat krv, ale nic.......Dost som bola prekvapena... 😖 Musim dalsie 3tyzdne cakat :(

evickav
6. sep 2012

@sekynka tak to je divné,,, mne kázali ísť po IVF na 14 deň na krv do centra,,, a je jedno či je test pozitívny alebo nie,,, potvrdí to len krv,,, keby si si chcela dať súkromne zobrať krv na HCG bolo by to drahé?
ja som bola na 15 deň po vklade na krvi a robili mi aj sono,,, krvička mi potvrdila tehu a na sone videli výšku sliznice 2 cm - tehotensky zmenenú,,, potom som šla zase na sono za dva týždne, tam bolo vidno už bábenko,,, a potom som šla ešte raz do centra na sono, kde mi potvrdili činnosť srdiečka,,, a od vtedy chodím len môjmu gyn. dr.,,,
to ty pôjdeš zrovna na sono na srdiečko,,,
tam majú fakt divný prístup k tehotným 😒

cecil36
6. sep 2012

@sekynka jeeej ja som verila, ze ti to tento krat vyjde. Drzim palce nech je vsetko ok 😵 😵 😵

sekynka
autor
6. sep 2012

@evickav moja ja neviem, aj tak som prekvapena, lebo u nas je uplne iny priebeh.... Musism asi tie 3tyzdne pockat, ak to tak ma byt, bude to tak a babatko bude. Ine mi neostava. Mozno lepsie tak, akoby si mola ist na sono a potom stratit malinkeee, ked som ho uz videla. Ani neviem, kolkuy to bude tyzden, ani nic. Nevies mi prosim povedat, odkedy sa rata tehotenstvo, ci od odobratia folikulov, alebo od zabedenia embryjka?? Jaaj, tolko nezodpovedanych otazok maam :( . Toto je u nas na sk ovela lepsie, ako tu!!!!! Oni sa tak nespravaju iba k tehotnym, ale tu je cely pristup uplne inyyyy ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre