Predpísaná antikoncepcia pred mimotelovým oplodnením

gennara
9. jan 2014

Ahojte.
Čaká ma prvé IVF. Dnes sme šli k lekárovi s tým, že poisťovňa nám už schválila žiadosť a ideme do toho. Bola som nastavená na to, že dostanem injekcie a začnem stimuláciu. Lekár však videl malú cystu a celé to odložil, mám najskôr jeden mesiac brať antikoncepciu. Som z toho nešťastná, chcela som to už mať za sebou. Stalo sa vám niečo podobné? A bolo potom u vás IVF úspešné? U nás je chyba u manžela, ja by som mala byť v podstate okrem tejto komplikácie v poriadku. Vopred vám ďakujem za odpovede a vaše skúsenosti.

lilac
9. jan 2014

Ahoj, aj ja beriem antikoncepciu, tiež kvoli cyste a až teraz idem k lekárke či od dalšieho cyklu môžem začať. Tiež môj prvý pokus a chcem to už mať za sebou ...

gennara
autor
9. jan 2014

To čakanie je na tom najhoršie, už od októbra sa to u nás naťahuje. Držím palce, nech je to už v poriadku. Ja si ani nepripúšťam možnosť, že sa to môže oddialiť na dlhšie ako na ten jeden mesiac, to už by som fakt ťažko A do ktorého centra chodíš?

dz
9. jan 2014

ja som tiez brala antikoncepciu mesiac pred IVF, lebo nemam cyklus ako hodinky tak aby si ma doktor vedel nastavit presne a aby mi nenarastla sliznica prilis vysoko, zial zatial mame 2 IVF neuspesne za sebou, problem nemame ziadny, len geneticku predispoziciu viazanu na pohlavie, otehotniet mozem, uz som aj prirodzene otehotnela akurat MA v 12.tt, takze bojujeme dalej a snad v tomto roku aj dobojujeme do uspesneho konca 🙂 drzim palce aj vam 🙂

lilac
4. feb 2014

do iscare. Uz som po ET tak teraz čakáme : )

gennara
autor
9. feb 2014

@lilac Ahoj, tak ako to dopadlo, vieš už niečo viac? Veľmi držím palce 🙂 Ja tiež chodím do Iscare, konečne sa to rozbehlo, tretí deň pichám menopur, mám krátky protokol, tak dúfam, že všetko pôjde ako má a o týždeň sa to celé začne 🙂

lilac
9. feb 2014

Ahoj, vo stvrtok idem na krv. Robila som si test uz som nevydrzala 🙂 je tam duch ale moc zatial nesilnie tak som zvedava. Ale moc tomu neverim. Drz sa najhorsie je to cakanie ostatne sa da vydrzat. Drzim palce. Ku komu chodis?

gennara
autor
9. feb 2014

@lilac Držím palce! Neviem, či by som mala nervy na to robiť si doma test, strašne by som sa bála pozrieť sa naň 🙂 Ja zase idem v utorok na kontrolu, či rastú folikuly a je všetko ako má byť. Dúfam, že bude všetko v poriadku. Chodím k Valkymu. Počas stimulácie si chodila do práce, či bola na PN? Ja zatiaľ chodím do práce, ale uvažujem, či už radšej nezostať doma...

lilac
9. feb 2014

No ja som sa bala ale uz som mala take nervy ze som chcela vediet na com som. A aj tak to neviem 🙂 nebola som pn ale po et mi nafuklo brucho tak som doma. Mam OHSS ale len mierny. No neobleciem si vobec nic. Ja chodim Reismullerovej.

gennara
autor
12. feb 2014

Ahoj, ako sa máš? Už vieš viac? Verím, že vám to vyšlo? Budeš pre mňa krásny príklad, že sa to dá aj na prvý pokus 🙂 Ja idem zajtra k Valkymu na ďalšiu kontrolu, vraj sa zatiaľ vyvíja všetko v poriadku, a zrejme už určí deň odoberania vajíčok. Písala si, že najhoršie je to čakanie po vklade, ale mám pocit, že toho pichania injekcií mám už plné zuby. Nech už mi tie vajíčka konečne zoberú a nech si môžem oddýchnuť. Najradšej by som to už mala za sebou... Ale človek všetko vydrží, len nech to má ten správny koniec 🙂

lindush123
17. feb 2014

no ja tiez beriem jeden mesiac antiku, chce vediet, ako na nu reaguju vajecniky a potom by sme mali zacat IVF, ja som na prve zle reagovala, potom som ostala tehu prirodzene, 9 tt. kyret - anembryomola, minuly tyzden genetika, cakame vysledky a teraz antika... no uvidime, co z toho vyjde

gabiii22
5. nov 2016

@lilac ahoj, čítala som,ze si mala IVF v Iscare u dr. Reismullerovej ako vam to dopadlo?dufam,ze pozitívne..my ideme teraz na IVF bud v novembri alebo pred vianocami.

lilac
5. nov 2016

@gabiii22 ahoj, podarilo sa, otehotnela som. Vlastne uz 2x. Ale ja mam len pcos a vzdy na prvy krat sa podarilo. Inak nemam ziadne tazkosti.

gabiii22
5. nov 2016

@lilac tak to vam gratulujem 👏😊 my sme mali dve mimomaternicove a uz nemam vajcovody,tak verím,ze bez nich uz to pôjde 🙏😊 máj sa krásne pa

lilac
5. nov 2016

@gabiii22 drzim palce, urcite sa podari

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre