Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

ludinka
6. okt 2011

@sachiko myslim ze v centrach robia tieto zakroky bez ohladu na to ci je par manzelsky alebo nie,
na prvom pohovore vypisete papiere kde uvediete vase mena, k zakroku by teda mal stacit podpis tvojho terajsieho partnera- ale nie som si ista ci sa tam uvadza aj vas rodinny stav.....najlepsie bude ked sa informujes v nejakom centre, ved kludne im napis na mail, iste ti odpovedia

sachiko
6. okt 2011

@ludinka Ahoj , prvm rade ti dakujem za odpoved.Len neviem ako by som sa ich to mala opytat.Ak sa to opytam tak ak tu,tak bude jasne , ze budu chciet manzelov suhlas 😒
Akoby som mala sformulovat otazku?

ludinka
6. okt 2011

@sachiko podla mna mozno ten suhlas nebude treba.........ved napis mail do takeho centra kde nechces ist, a uvidis ako sa zachovaju, podla toho potom oslov centrum kde aj chces ist na iui.......urcite tieto pravne veci maju rovnako

sachiko
6. okt 2011

@ludinka jj , tak diky moc , ja to teda vyskusam 🙂

adaq
13. okt 2011

Ahojte,chcem sa opýtať kolko ste doplácali za IUI?
Viem že je to asi individuálme podla liekov ale tak cca.
Mi sme začali chodiť do Heliosu v Martine.

slavka32
17. okt 2011

@adaq Ahoj cena je 100 eur za zakrok. plus sa plati za lieky a test cca 20e. tiez chodime do Heliku.

freecoolinka
22. okt 2011

@adaq Ahoj my chodíme s manželom do Reprofit v Brne, teraz 17.10 sme boli prvý krát na IUI a platili sme 2600CZK. Ja stimulujem s clostilbegytom + deň pred zákrokom som si pichla Pregnyl na vyvolanie ovulácie. Cenu si presne nepamätám ale bolo to určite do 200 CZK. Centrum vrele odporúčam, sú tam perfektní ľudia od sestričiek na recepcii až po lekárov a lekárky. Chodíme tam od apríla a nemám žiadnu negatívnu skúsenosť.

erin365
8. nov 2011

@bibi11 Ahoj, čítam, že si absolvovala IUI v GynFive...my ešte počkáme do konca roka či sa nezadarí "normálne" a ak nie, tiež ma dajú do laty v GynFive. Aký je postup? Koľko sa čaká do samotného zákroku? A cca ťa koľko vyšlo celé IUI? Ďakujem za odpoveď 🙂

bibi11
9. nov 2011

@erin365 Ahojky, my sme mali prvú návštevu v gyn five v polke mája. Na začiatku júna sme absolvovali IUI, to nevyšlo a vlastne hned potom nám vypísali žiadosť do poisťovne na preplatenie IVF. Na schválenie žiadosti sme čakali 1 mesiac, potom nám doktor dal lieky - teda len mne🙂 Mala som dlhý protokol, injekcie som mala celkovo 29 dní, potom som bola na odber vajíčok a dva dni po odbere som mala samotný vklad embryí. Budem ti držať palce aby sa vám podarilo prirodzene, ale ak by to nevyšlo, tak budem držať palčeky aby vám vyšlo IVF🙂 A možno ani nebudete potrebovať IVF, možno vám pomôže IUI-🙂 Daj potom vedieť, ak nezabudneš ako sa vám darí🙂 Budem rada🙂

erin365
9. nov 2011

@bibi11 IVF neriešime a ani riešiť nebudeme, aj podľa lekára je to zbytočné, keďže 2x sa mi podarilo prirodzene otehotnieť ale bohužiaľ som 2x potratila...naposledy v januári a odvtedy nič 😠 Díky za odpoveď 😉 a prajem krásne a bezproblémové tehotenstvo 😵

tatinka
12. nov 2011

@adaq ahoj v heliose bola cena za iui 100e plus lieky akotrolne testy ale tam uz si cenu nepamatam a v iscare v mt je cena 75e a tusim ked sa prve tri iui nezadaria na 4.mas polovicnu cenu len

lisian
12. dec 2011

ahojte, chodi sem niekto este? 🙂

mia29
24. jan 2012

Ahojte babulky som tu tak trošku nová akurát sa chystám na KET neviem máte niekto skúsenosti ?Keďže tam máme len jedno embrijko mám z toho trošku obavy že je to málo ☹
Ďakujem a želám pekný dník 🙂

mia29
24. jan 2012

@lisian ahoj lisian,no vyzerá to,že už asi veľmi ani nie,posledné sme tu len my dve asi 🙂

lisian
24. jan 2012

@mia29 a za tu dobu sa pre mna tato tema stala nedosiahnutelnou ☹

adaq
27. jan 2012

@slavka32 Dakujem za odpoved davno som tu nebola,už to máme uspešne za sebou🙂

adaq
27. jan 2012

@tatinka Dakujem za odpoved 🙂

tatinka
27. jan 2012

@adaq nieje za co aj ked uz neviem o com bola rec ze na co som tiv lastne odpovedala 🙂

tatinka
27. jan 2012

@mia29 ahoj a kedy mas ket?mna caka priprava od polky februara

tatinka
27. jan 2012

@lisian ahoj, co je pre teba nedosiahnutelne?iui?ci ako si to myslela ?

lisian
27. jan 2012

@tatinka ano IUI,,,,po laparke je jasne, ze musim ist na IVF

tatinka
27. jan 2012

@lisian mas nepriechodne?ja som bola na ivf,,,ale nepomohlo

lisian
27. jan 2012

@tatinka ano mam ... oba vajcovody nepriechodne ☹ . nerozumiem tomu, ze ti nepomohlo IVF,,,akoze sa ti neujalo alebo ako?

tatinka
27. jan 2012

@lisian ja mam vsetko priechodne ale mam polycysticke vajecniky, ano ivf sa nezdarilo, neujalo sa nevieme preco,,caka nas ket

lisian
27. jan 2012

@tatinka to mi je luto ☹ my sme boli vcera v centre vypisat ziadost na IVF a vraj mozem zacat stimulovat az na treti cyklus ☹ myslela som ze to bude skor....ale ze po laparke sa musia aspon dva odmenstruovat ☹

a kolko vajok mas zmrazenych resp. kolko sa vam podarilo nastimulovat? mne vcera povedal, ze mam AMH slabsi ako by som mala mat vo svojom veku, ze mozno bude horsi pocet vajok potom po stimulacii ☹ zasa ma len vyplasili ☹

tatinka
27. jan 2012

@lisian ja som mala laparku minuly rok v maji, mali sme aj trikrat iui a raz ivf, z ivf nam ostali len dva mraziaciky, ale dufam ze sa na ket ujmu , mala som 20 vajek, 15 zrelych a podarilo sa im oplodnit 11, mali sme metodu icsi a pk , vyselektovali sa nam z toho len tri kvalitne ackove vajicka , ale som vdacna aj za ne,jedno vlozili a dve zmrazili,,,vies co inak ti poviem ze kym vybavis ziadost a kym dojde schvalenie z poistovne tak ti tie menzesy prebehnu, ja som zacala vybavovat minuly rok v augute a schvalili nam to az o tri mesiace

lisian
27. jan 2012

@tatinka a aku mas poistovnu, lebo vraj vo vseobecnej to trva maximalne mesiac,,,,,co mam kamosky alebo tu baby na forach pisu ze uz aj po dvoch tyzdnoch......ale ved je to jedno, aj tak musim cakat 🙂

ja sa zatial nevyznam moc v tej problematike co nas caka a veru,,,,strasne to uz chcem, ale som z toho uz dopredu unavena. vy mate asi aj zly spg, ked ste mali ICSI nie?

tatinka
27. jan 2012

@lisian ano mame aj slabsi spg, ja som vo vseobecnej, ono to schvalili tak asi za dva mesiace ale bol tam treba este podpis veducej a ta ho tam dala az ked mala milion ziadosti na stole a ked som tam velkrat volala a tlacila na nich ze konecne nech uz sa zobudia tak po troch mesiacoh mi zavolali z centra ze uz konecne to tam maju,,,do akeho centra chodis? ja do iscaru v mt

mia29
8. feb 2012

@tatinka ahoj ahoj,dlhšiu dobu som tu nebola 😒 No ja mám teraz prípravy,teraz v paitok idem na sono a naplánovanie KETu na bud. týždeň tak sa už aj trošku obávam viac a viac ako to všetko dopadne ☹ a Ty ? kedy máš mať Ty ?

mia29
8. feb 2012

@lisian ahoj no veľmi am to mrzí,ale tak máte veľkú šancu aj pri IVF ku nie ? je to trochu zdlhavejší proces,ale čo nespravíme pre tie naše vysnívané ratolesti 😀 Mne žiadosť schválili do 30 dní,bolo to rýchle celkom,ale to je asi individuálne... už ste od tej doby aj dáko pokročili ? Držím palce 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre