Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

romy01
7. okt 2009

zdeja tak si uzi pekny vecer - aj ked dlho sama.
No ja viem ze testy niekedy nemusia hovorit pravdu ked nad tym tak premyslam, tak zacinam trosku pochybovat, ci to robit alebo nie, ale uz mam dva kupene tak zrejme aj tak neodolam

denis19
7. okt 2009

odoláš, jestli si ho očúráš 🙂 v nedeli,nebo pujdeš v pondelí na krev je už jedno ne???? 😀

romy01
7. okt 2009

no je to jedno to je pravda, ale zas ked som bola predtym na IUI alebo ked sme mavali planovany sexik, tak som si testy robila v den odberu a ked mi volali uz som vedela ze testy su negativne a nebola som potom taka sklamana - neviem asi mi to tak lepsie vyhovovalo. AJ ked je pravda ze aj ked som v den testu nikdy este nemala ms, tak uz som nejak vzdy vycitila ze ms pride a testom som si to len potvrdila

minka051
7. okt 2009

Ahojte prajem pekný večer 🙂

Tak tu sa už začína pomaly testovať....Velmi držím palce všetkým nech vidíte len dve// 🙂 🙂

denis19
7. okt 2009

tak uvidíš jak to budeš cítit 18/10 a podle toho udeláš, také se vypínám, preji hezký večer a zítra ahoj

romy01
7. okt 2009

denis papa
aj ja sa vypinam, nech nešušim na nete cely den
baby dobru noc

sisi30
7. okt 2009

ahojte babulky, tak to už ste riadne popredu. 😀 😀 😀

denis, romy, zdeja držím Vám palce aby ste mali konečne // 😀 😀 😀 ste strašne super, tak to predsa musí konečne výsť.

Kajka tak to mi je moc ľúto ☹ ale "nádej umiera posledná". Svojim spôsobom ťa aj obdivujem, aká si silná. čo si všetko musíme prežiť,aby sa nám splnil náš najtajnejší sníček 😲

minka051
7. okt 2009

sisi30 ahoj ty si ako natom.

cisielko
7. okt 2009

Tak ja vám chcem len pvedať, že som v tom s vami...bola som dnes v centre a je to potvrdené...ICSI..teraz sa čaká na schválenú positovňu a ide sa nato..všetkým, ktré ste v štádiu testovania držím palce aby ste si tam našli // a čkakteľky veľa síl a energie v tomto ťažkoom boji 😉

minka051
7. okt 2009

cisielko aj my máme potvrdené ICSI. Tak prajem vela šťastia.

sisi30
7. okt 2009

ahoj Minka,
my sa snažíme cez 1 rok s mm. máme zlý spmg, a navrhli nám IVF. tak sme dostali riadnu facku, povedali sme si, že počkáme do konca roka a keď nič nepríde tak budeme riešiť. Dosť sa toho bojím, keď to tu všetko čítam... je to dosť ťažké. 😒

cisielko a aký je rozdiel medzi ICSI a IVF? nevieš mi povedať?

minka051
7. okt 2009

sisi ICSI je napichnutie vajíčka ihlou aby sa oplodnilo lebo spermie to samé nedokážu. Takto im treba pomôcť ak je zlý spermiogram A IVF to je to oplodnenie v skúmavke. Tam to prebieha.

angie267
7. okt 2009

ahoj Sisa, mame ten isty problem tiez nas caka IVF-ICSI kvoli spmg., ziadost mame schvalenu uz len genetika ale Drabek povedal ze uvidime po kontrolnom spmg. ktory nas caka v pondelok a mozme ist na to. Ani netusim aka je sanca pri zlom spmg., neviete to niektora?

minka051
7. okt 2009

angie267 myslím že to nieje až také dôležité určite to schvália a mmôžte íst na to.

sisi30
7. okt 2009

tak to ti neviem povedať, ale už som počula, že aj zo zlým spmg sa to podarilo aj prirodzene. 😉

angie v akom centre ste boli?

angie267
7. okt 2009

minka, ziadost mame uz schvalenu len sa tak trosku uz zacinam toho obavat, teda vlastne z neuspechu, bojim sa

sisi30
7. okt 2009

angie a ako dlho sa už pokúšate o tehu?

cisielko
7. okt 2009

Sisi..Minka ti to pekne vysvetlila, ete ak tak ICSI neprepláva ositovňa, bohužial 😠

Minka...tak aj vy..a kedy idete nato alebo už sa natom pracuje?

angie267
7. okt 2009

sisa- rok a pol ale pripada mi to celu vecnost...... a vy?

angie267
7. okt 2009

chodime do Gin-five dr. Drabek, ano tiez som o tom pocula ale na zazraky je stastie nemam....aj tak nechapem co sa mohlo stat kedze uz spolu jedno dietatko mame a to prislo ako blesk z jasneho neba, a bohuzial aj jeden spontanny potrat.....

cukotka
7. okt 2009

dievčatá ahojte 😉

sisi30
7. okt 2009

my rok a 3mes.tak sme na tom podobne.

mne to tiež pripadá ako celá večnosť. 😒

cukotka
7. okt 2009

tak ako pokračujeme v našom oplodňovaní? 😉

minka051
7. okt 2009

cisieko

Ja práve stimulujem dnes je to 6 den v piatok idem na kontrolu. Tak hádam bude vštko v poriadku trochu mám strach, lebo prvý krát to nedopadlo dobre stopli ma.

cisielko
7. okt 2009

Tak ja sa pridávam..my asi tak rok aj 10 meisacov tak vážne a pred tým 4 roky čo sme vysadili HA..no doba jak sviňa popravde 😉

Cukotka..ahoj

minka051
7. okt 2009

císielko tak to je doba teda najvyšší čas aby sa to už konečne zmenilo.

cukotka
7. okt 2009

cisielko tak ako to ide ďalej?

minka zatiaľ len lieky?

angie267
7. okt 2009

no ako vidim mame to tazke a dufam ze sa dockame //..............aj sa tesim na IVF ale zaroven sa bojim, budem vam vsetkym drzat palceky

cukotka
7. okt 2009

angie treba veriť, že to dobre dopadne

sisi30
7. okt 2009

tak ja sa pre dnešok lúčim

všetkým prajem len to naj naj a hlavne vela pozitívnej energie 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre