• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

7. mája 2017 
Kati, chodím do Heliosu v Martine,proč?
6. sep 2009 o 19:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
To som sa len tak pýtala, lebo sa mi to celé nejako motá :slight_smile: A ako to máš s poisťovňou?
6. sep 2009 o 19:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Já už mám vše potvrzeno a vlastne jsem už týden na prípravné léčbe.
6. sep 2009 o 19:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
A akú máš tu poisťovňu? Ako dlho sa čakala na potvrdenie? A čo si si musela všetko sama hradiť? :slight_smile:
6. sep 2009 o 19:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Takže,mám union a je jedno jakou máš,si myslím, že se hradí stále stejne, jako ze strany pacienta.Pojištovna platí stimulaci ovulace,odber oocytu a transfer embryí,ostatní si platím sama. A bude to tak se vší neco kolem 1000€. To je za spermiogramy(1500skk),léky(7100skk)ICSI (10000skk),kultivace(5000skk),mražení embryí(3000skk), co mne tak napadá, jo a ješte trial-wash-test (1500skk). Tak asi nejak tak....ty jsi v jakém stádiu rozpracování? Vstupní pohovor už konkrétne na IVF?
6. sep 2009 o 20:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
To ostatné čo si platíš sama, je všetko to čo si tu rozpísala? :unamused: No my ideme vo štvrtok ešte len na prvú prvučičkú konzultáciu, tak som zvedavá. Myslím, že budú robiť manželovi spermiogram /na to ma upozornili, keď sme sa objednávali/ a mne neviem čo.
6. sep 2009 o 20:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ano, to je všeco si platíme sami, co jsem Ti rozepsala.
Tak víš, že manžel musí mít trídenní sexuální abstinenci, že??? :slight_smile: Tebe si asi jen omrknou sonem a uvidí co a jak a udeláte vstupní pohovor na téma sexuálního života,prodelaných nemocí a tak.
6. sep 2009 o 20:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Kurnik šopa to vôbec nie je lacná záležitosť. To som nečakala, že je to až toľko.
6. sep 2009 o 20:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som si teraz pozerala cenník toho ISCARU kam ideme, a nejako som sa tam nevedela vymotať. Ak sa Ti chce tak pozri http://www.iscare.sk/financovanie/cennik .
6. sep 2009 o 20:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ne??? Já si práve myslela,že to bude ješte horší, z doslechu!!!! Ale je fakt, že ceny v CARu jsou i odlišné,treba možná nebudete potrebovat metodu ICSI,ale pokud má manžel pomalé spermoníky, tak vám á nezustane na výber. neboj to nejak zvládnete....
6. sep 2009 o 20:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jasné, že zvládneme, som ochotná obetovať čokoľek :slight_smile:
6. sep 2009 o 20:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
či má šampiónov pomalých nevieme, ale má ich strašne máličko
6. sep 2009 o 20:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No Kati, tak je to presne jak jsem ríkala, jen je to dražší,treba ICSI u vás stojí 13500skk pri daném odberu oocytu a v helios 10 000skk,ale zase prodloužená kultivace je u vás levnejší, tak to si asi nevybereš.
V podstate Te zajímá bod II. celý a bod III. jen vybrané úkony co podstoupíte
6. sep 2009 o 20:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
takže to čo je uvedené v bode II. a III. si cvakáme? inak sorry, že sa tak vypytujem, ale vôbec neviem čo nás čaká a čo je čo z tých pojmov
6. sep 2009 o 20:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No pokud je jich málo tak treba není nutná metoda ICSI,ale to vám vše rekne doktor,toto nevím, my jich máme hodne,ale jsou to lenošíci :slight_smile:
6. sep 2009 o 20:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no veď teda uvidíme
6. sep 2009 o 20:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
platíte celý bod II. a v bodu III. jen úkony , které budou nutné a to predpokládám, že 1. anebo 2.,4. a 5. pokud budete chtít, určite ješte jednou 11., ikdyž tu si i jednu pravdepodobne zaplatíte pri vstupním pohovoru a nevím co je 14. . :frowning2:
6. sep 2009 o 20:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no ty berieš, teraz tie lieky a injekcie a potom príde čo?
6. sep 2009 o 20:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
potom ...no mela bych kolem 12/09 dostat menstruaci, 14/09 máme termín v CAru a tam zjistí jak jsem na tom s cyklem,vezmou mi krev, udelají sono a ješte v ten den mi určí dávku MENOPURu(také injekce) a ten to celé rozbehne,ovulku, prasknutí a tak mi udelají odber vajíček ,, oplodnení jak já ríkám na petriho misce a za šest dnu tam s nimi zpet a jen budu čekat jak se uhnízdí. puveodne mi chteli dát dve embrya,ale pokud se ujme na misce jedno na 100%, tak mi vloží jen jedno.
6. sep 2009 o 20:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a na toto všetko si čakala asi koľko od prvej návštevy v CARu
6. sep 2009 o 20:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to se radeji ani neptej!!!
6. sep 2009 o 20:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Poprvé jsme do Heliosu šli začátkem apríla!!!!
6. sep 2009 o 20:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dosť dlho
6. sep 2009 o 20:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
inak to som celkom nepochopila, po tom dvanástom septembri Ti zoberú vajíčka, a o nejakých šesť dní Ti ich dajú späť?
6. sep 2009 o 20:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jo a to se snažili urychlit vzhledem na muj vek.
pekný večer kočandy.. čitkala som čo ste tu teraz popísali.. a aj my ideme vo štvrtok prvý krát cukotka.. a to čakanie ma riadne desí..
ahoj, vitaj. No ja tu zožieram Denis a vyťahujem všetky informácie, už len čakám kedy ma pošle do kelu :wink:
6. sep 2009 o 20:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte

denis ty si to uz konzultovala s doktorom? Ja este nie, len som sa pytala koordinatorky, ci by mi vlozili dve ked o to poziadame a ona ze podla nej by to nemal byt pb, ze to závisí od fyzickej kondicie buducej mamicky
6. sep 2009 o 20:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj, vitaj
6. sep 2009 o 20:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Cukotka, klid, do žádného kelu nepujdeš, klidne se ptej,pokud vím tak odpovím.
Romy, ano Krajkovič nám navrh dve , vzhledem na vek, že radeji dve než žádné,ale koordinátorka je zastánce jednoho, ppokud bude stoprocentní.
Wodank, tak se ti to také blíží.
6. sep 2009 o 20:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok