Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

viera6
5. nov 2009

Ahojte romy,denis

romy pridavam sa s tim spanim je to aj u mna rovnake.
Tento rok je fakt poriadne naročný.

viera6
5. nov 2009

Denis aka melancholia tu odožen 😠 teš sa 😵
drobec si to nezasluži 😉

denis19
5. nov 2009

Ahoj vierka, já vím, zaslouží,ale nekdy te i pozemské starosti pemužou 😀 😀 😀 😀

viera6
5. nov 2009

Ja viem denis mam podobny problem,no teraz potrebujeme byt silné 😅
tak ideš kupovat rifličky?,mne sa dnes nechce nikde, zajtra idem behat s mamou po lekaroch a potom po otca do nemocnice tak dnes idem oddychovat.

denis19
5. nov 2009

Dobrý nápad s oddychem. a jak je otcovi????
ne nebudou to rifličky,ale kalhoty, rifle asi budu mít po sestrenici

viera6
5. nov 2009

Včera aj predvčerom som poridne premrzla ked som s mamou chodila po lekaroch tak zato to oddychovanie 😵
Otec sa ma už dobre, snazi sa,len nam začne perno.

denis19
5. nov 2009

jako perno když se vrátí domu??????

viera6
5. nov 2009

Začne vymyšlat zo somarinama a potom ho musime obskakovat. 😒 nemame ten svoj klud

romy01
5. nov 2009

denis, ako to ? Manzelovi neplatia? Som myslela ze robite spolu pre armadu , ci nie ?

cisielko
5. nov 2009

Ahojte žienky 😀 😀 😀 😀

Ja totálne nestíham ale potrebujem radu aj s Katkou...zistili sme, nejaké nezrovnalosti pre IVF..jej povedali, že aj jej manžel musí ísť na krv kvôlli predoperčnému vyšetreniu a dostala aj pre neho papier, mne zase nič také nepovedali a mne zase kázali aby mm išiel na Trial Wash test čo zase jej nepovedali..máme v tom hokej ako to teda vlastne je...obidve máme Sydney protokol, začíname spolu s rozdielom 4 dni..to pri každom je inak, že ide na iné testy aj keď asi obidve pôjdeme na ICSI?a ešte jedna otázka,mm je objednaný na ten test 04.12. ale ja už mám niekdedy vtedy podla mňa výber vajíčok, nebude stým problém ak sa to do vtedy nestihne? ďakujem vám vľmi pekne, neotravovala by som ale fakt neviem čo teda stým všetkým, ešte raz vďaka 😉

romy01
5. nov 2009

ahoj ciselko, to som prekvapena ze katke dali papiere pre mm. Muzi nepotrebuju predoperacne - ale zeny, ved zeny idu na OPU v narkoze. U muza sa robia predoperacne len ak nema v TESE - to je vyberanie spermii priamo zo semenika a to myslim ze sa asi robi v narkoze. Ale to by im hadam povedali, Pripada mi to tak, ze sa niekto riadne pomylil a na predoperacne ma ist Katka nie jej mm.
ten wash test sa robi uz pocas pripravy, ked beries proveru alebo aj pocas stimulky aby sa urcilo ci pojdete na normalne IVF alebo na ISCI ak by ho mal absolvovat tesne pred OPU nema podla mna vyznam lebo POZOR pred OPU nesmie pustit ani jednu mrsku 3 dni z rybnicka -

katti77
5. nov 2009

romy tak ani ja tomu nerozumiem, lebo fakt môjho muža poslali na vyšetrenie ale nie komplet predoperačné, aby som nerobila paniku, ale na krvé testy na HIV a neviem ešte načo...ale o TESE nebola ani zmienka, a zase tých pár bojovníkov sa určite nájde, iba ak by nám niečo zamlčali, čo nepredpokladám...takže nechápem, na čo sú im tie mm vyšetrenia...no neva...
a mne tiež povedali, že sa ešte uvídí či bude ICSI ale o žiadnom washe nehovorili ani nám nekázali sa objednať, tak neviem , môžu robiť ICSI aj bez toho washu?

romy01
5. nov 2009

no katti neviem presne. my sme na tom teste boli niekolko krat za dva roky a ten posledny tesne pred OPU dopadol najhorsie. Pred tym sme pocitali s tym ze budeme mat normalne IVF no po tom teste nam doporucili ISCI ale tiez sme sa dohodli ze sa rozhodneme po odbere. Ak by bolo dostatok vajicok a spg by sa aspon nezhorsil, tak by nam nechali normalne IVF s tym ze by sa mozno neoplodnili vsetky tie vajicka, no kedze bolo iba jedno vajicko tak sme neriskovali a mali sme ISCI aj ked bol spg dobry nakoniec.

katti77
5. nov 2009

no tak nič na ten testa si zavolám do heliosu, však nič sa nedeje...
a tvoj muž bola na tom vyšetrení na krv?

cisielko
5. nov 2009

Romy dik..Ktaka no je v tom raidny bordel..ja tomu teraz už fakt nerorzumiem 😖 asi naozaj budeme musieť volať do helisou 😠

viera6
5. nov 2009

To ja vam dievčata ani poradit nemožem moj žiadne taketo testy neapsolvoval okrem spermiogramu.
Tak to si radšej zavolajte do heliosu.

denis19
5. nov 2009

Ahoj holky, volejte do heliku, neboť je v tom neporádek, normální je,pkud je ICSI, že žena predoperační a mnž trial wach test,ale ten se delá pred OPU,aby vedeli jak jsou na tom spermoníci!!!!! tak si jeto tam treba skoordinovat!!!

Romy, ne mnž pracuje pro soukromníka,ale v podstate delá to samé jako já, jen on sám si v teréne merí a sbírá údaje a potom zpracovává, já je u armády už dostanu nasbírané!
A ano problém je v tom, že jim zadavatelé neplatí a oni potom následne na to nemají výplatu, neboť jsou placeni podílem ze zaplacené zákazky!!!! A je to ted celkem blbé, neboť od léta nemel výplatu!

miminap
5. nov 2009

ahojte. tak ja sa mozno pokusim vam to objasnit. ja sice nechodim do heliku, ale syste pred IVF je taky, ze zena si robi predoperacne vysetrenie, ale uz si musi ak je inak ok, urobit krvne testy - a to na HIV, hepatitidu a syfilis. (neviem, ako sa tam pisu y alebo i 😀 ) no kazdopadne, ak by sa diagnostikovalo nieco z toho u jedneho z vas, lebo tieto testy vlaste robia aj z krvy zeny, ak IVF odmietnu urobit. a to ze druhej z vas kazali urobit ten spermiotest suvisi s konkretnym pripadom, teda vami dvoma - asi predpokladaju problem, resp. chcu mu predist. tak si myslim teda ja.

kajticko
5. nov 2009

čaute baby tak aj ja to už máááááám 😎 😎 dnes som to dostala písomne potvrdené od poistovne objednalá som sa k lekárovi 19.11 a 24.11 by som mala mať ms a doktor povedal,že druhý den ms sa začína pichať 🙂 🙂 povedal ,že to do vianoc stíhame tak sa teším 😉 😉 😉

cisielko
5. nov 2009

ďakujem za objasnenie ale budem olať do helíku..aby som si bola na istom... 😀

Kajtičko..vitaj medzi pichandami..ja začínam zajtra prvou tabletkou 😀 😀 😀 😀 😀

miminap
5. nov 2009

viaaaaaaaaaaaaanoce salalaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.. dalsia tehu vlna zacalaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😀
mn dnes volal osobne pan doktor, ze radsej este pozru manzelovi spg, pre istotu, aby sa nic nezanedbalo. tak dfam, ze bude vsetko ok.

kajticko
5. nov 2009

tie viaaaaaaaaaaaaaaanoce salalaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa sa mi páčia aj s Iscaru mi dnes volali a sestrička povedala,že bude to aspon pekný darček 🙂 🙂 🙂 🙂

miminap
5. nov 2009

ja som tiez v iscare. 😉 ale v novom. no dufam, ze tentoraz budu vianoce s // 😉

kajticko
5. nov 2009

ja v BA.už nevch to máme za sebou 😉 ja tam mám ísť 19 a 24 mám mať ms povedal ,dr že to stíham . vy máte aj dosť tabletiek a ja si asi hned za picham dúfam ,že budu stačiť 5 dni iba na tabletky 😎

miminap
5. nov 2009

cize ty mas kratky asi, vsak? ja mam dlhy. ale uz som zacala s pichanim a mrska by mala byt okolo 14.11. a potom uz aj gonal picham. a OPU asi okolo 28 -30.11. neviem presne

cisielko
5. nov 2009

budúúúúúúúúúúúúúúúú..šalala ja sa teším a zajtra sa to všetko začne 😀

miminap
5. nov 2009

hej. drzime si prsty. hned je svet krajsi, ked sme sa zas o kusok pohli. 😀

kajticko
6. nov 2009

bréé ránko 🙂 🙂 kde ste všetky tehulky a netehulky , pichačky a nepichačky 😎 😎

romy01
6. nov 2009

ahojte babenky, kde ste kto ? Denis ja som zabudla prist, nehnevaj sa. Ale dame si stretko niekedy pred vianocami - to by som rada isla pozriet bystricu a nejake baby shopy. Ako si dnes dopadla ?
Inak baby ja som dnes riadne zastresovala, lebo rano ked som vstala som mala intimku spinavu. Ale na wc na papieri nic nebolo. Potom som si dala utros, chvilu lezala a ked som sa postavila, tak spinenie sa vratilo. Volala som do heliku a kazali mi prist na utz. Takze babatko je OK, srdiecko bije pravidelne a vraj je vidiet chrbtica - ja som videla len svetlu machulu 😀 To spinenie je vraj z hemotomu co sa vytvoril - ma 8 krat 2 mm - je to ako odlupena sliznica. Prisdali mi k utrosu duphaston a v pondelok uz idem k svojej doktorke.

romy01
6. nov 2009

halo, nikde nikto ?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre