Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

denis19
13. dec 2009

cukotka,
byla jsem doma od první stimulační injekce až do ted,nebyl by žádný problém zustat na PN až do porodu,ale já se zeptala jestli mohu do práce, on nenamítal s tím, že pokud neco, hned se ozvu a opet budu doma....tak jsem s DR uzavrela dohodu a je....zkusím to v práci a uvidím jak to pujde....a v CARu nebyl žádný problém s PN ba naopak,jsou rádi, když jsi pri stimulaci a i potom doma v klidu
tak to máte s kajtičkou super, bude podpora jedna druhé, pozdrav ji...... 😀

cukotka
13. dec 2009

pozdrav odovzdám, spolahni sa. No u nás v centre neboli nejako naklonený PN, ale ja som doma momentálne. No teraz už len čakať aby sa podarilo oplodniť veľa vajičok, aby pekne rástli a hlavne nech sa udržia. Z toho mám trošku stres.

denis19
13. dec 2009

ten máš zbytečne, ješte máš na to čas na ten stres.........ted jen dobre stimulovat,aby rostli folikulky plné vajíček a potom aby embrijka rostla,ale neboj ony budou, budeš na ne mysĺet a bude hotov, já také na ne myslela...ješte máme i dva snehuláčky 🙂

cukotka
13. dec 2009

aj ich plánujete využiť?

mariamaria
13. dec 2009

baby tak vy tu uz i stretka mate 🙂))no super 😎 to je dobre ,ze sa denis citis famozne 😅 a cukotka takze ides na IVF aj ty teda?ty si uz predtym podstupila IVF??ci nie?ja sa trochu bojim.ale vacsia je tuzba po surodencovi pre dcerku 😎

cukotka
13. dec 2009

mariamaria idem na to prvykrát, ak to výjde tak to bude naše prvé dieťa 🙂

mariamaria
13. dec 2009

to je kraaasa ,ze SNEHULAAACKYYY 🙂

cukotka neboj vsetko dobre dopadne !!drzim palce ,aby sa vam babo podarilo!!kolko mas rokov?ak mozem vediet?jasneee ,ze vsetko dobre dopadne!hlavne nestresuj,jasne je to na psychiku zataz a tiez po fyzickej stranke...tolko daviek hormonov atd...ale co neurobime kvoli babu.ze?tak drzim silno palce ,aby si uz coskoro nosila pod srdcom babo..je to uzzzaaaasnyyy pocit...ze denis? 😉

denis19
13. dec 2009

cuki
nechci se rouhat,ale asi je nevyužijeme, verím, že toto v domečku zustane až do juna a potom tu s námi bude už na furt a vzhledem na muj vek na další se už asi nedáme.....preci jen......i ted mám nekdy obavy

figurka.m
13. dec 2009

ahojte bambulky 🙂 pekny zvysok nedele prajem a zdravim aj nove pichacky xixi 😀

cukotka
13. dec 2009

mariamaria
ja budem mať v apríli 28 rokov, a strašne si želám aby to vyšlo. zajtra mám volať do centra tak uvidím, aký bude ďalší postup

denis
tak ostane určite v domčeku, to si piš 🙂 a čo sa týka veku, havne že si mladá duchom 🙂

denis19
13. dec 2009

cukotka
no to snad jsem , jako mladá duchem a muj mnž je asi ješte mladší 😀 😀 😀
a začínáš stimulovat až po novém roce, či po novém roce bude ET a to vše kolem?

cukotka
13. dec 2009

no ak to správne chápem tak ja mám asi len ten krátky protokol, pretože ja mám len injekcie. V centre začínajú robiť až 11 januára, takže až vtedy. Dostanem teraz antikoncepciu na upravu cyklu.

mariamaria
13. dec 2009

vyjde vyjde neboj nic moja 🙂 cukotka!!!!musis verit!!!a aky mate zdravotny problem vy ,ze ides na IVF?my tie spermosky...ale prve babo bolo normalne..len teraz to uz 2roky skusame a nic..tak uz idem na stimulku...

denis jasne ,ze si mlada..moja mamka mala poslednu sestru v 40.rokoch a to je nas trosku viac deti..cize to este stihas aj 1snehuliacika 🙂 ak budes chciet..ale ver mi..budes!!!ja chcela hned po roku dalsie babo...mala ma teraz 3roky 🙂

mariamaria
13. dec 2009

cukotka aj ja mam antikoncepciu..takze to sa dava na upravu cyklu?sak ja mam cyklus ako hodinky 😲 no nevadi..a od 26.12..ten sprej do nosa..na stimulaciu vajicok ci coho..a potom injekcie od januara...asi od 7.alebo 8.1.,kedze 7.1.idem na sonograf a dalej sa rozhodne co... no a vraj v januari mame spachat ten ET 😅

cukotka
13. dec 2009

u nás su tiež problém spermie, ale nasadili sme vitamíny a lekárka chválila, že výsledky sú lepšie. Ale preventívne sme priebežne dávali zmrazovať, aby bolo z čoho oplodniť 😉

denis19
13. dec 2009

no holky já končím, jdu se nachystat do práce, najít neco k snedku a sčučnou TV. hezký večer vám preji a zítra ahoj a myslete na mne, jdu po trech mesících do práce!!!! 🙂

figurka.m
13. dec 2009

no tak dievcata, zistujem, ze v novom roku nas bude riadna particka stimulovat, tak dufam, ze nam to pojde vsetko hladko a s uspesnym koncom 😀

cukotka
13. dec 2009

densi tak držím palce a uži si to tam 🙂

cukotka
13. dec 2009

figurka takže aj ty ideš na to? kam chodíš?

figurka.m
13. dec 2009

ja do Heliosu a ty? no ja zacinam 20.12. s proverou a mam dlhy protokol

cukotka
13. dec 2009

ja chodím so Iscaru. Podľa čoho rozhodujú či bude dlhý alebo krátky protokol? Nejako tomu nerozumiem.

figurka.m
13. dec 2009

no ja tomu tiez nerozumiem ako to urcuju, mozno podla hormonov z krvi, neviem, to mi nevysvetlili

cukotka
13. dec 2009

prečo idete na UO?

figurka.m
13. dec 2009

ja mam endometriozu a tlaci ma uz vek takze posledny pokus a vy aky mate problem?

cukotka
13. dec 2009

spermie :( takže dúfam, že oplodnenie prebehne v poriadku

figurka.m
13. dec 2009

urcite to bude v poriadku, takze pojdete ces ICSI, vsak, my mame SPG v poriadku tak dufam, ze to pojde aj bez ICSI, no uvidime

andysok
13. dec 2009

no aj ja budem druhy krat ale asi az na jar , len teraz minuly tyzden sme sa dozvedeli ze sa nepodarilo, spermijky mame lenive, ale nasadili sme od tohot mesiaca profetril 🙂

cukotka
13. dec 2009

hej ICSI, už aby to tu bolo. Pozrela som si fotoalbum, ty už máš nejaké deti, resp. dieťa. 😉

andysok
13. dec 2009

cukotka ty chodis do Iscaru, aj ja tam chodim k DR.Durechovej 😉

figurka.m
13. dec 2009

ano mam syna, takeho betara 😎 ten sa podaril po liecbe, no a vlani nam vyslo IUI, ale zle to skoncilo, tak sme tam , kde sme, vy sa snazite o prve?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre