Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

cukotka
13. dec 2009

andysok, ahoj aj ja k nech chodím 🙂 ale budem úprimná neviem čo si mám o nej myslieť

cukotka
13. dec 2009

figurka ano u nas to bude prve, tak snáď to výjde

andysok
13. dec 2009

cukotka : preco? no mne sa zda ze je profesional, vies ono kazda zena sme ina a aj telo reaguje na veci inak, teda ak som spravne pochopila 🙂 je v pohode, len sa jej treba na vsetko pytat, ja mam s nou len dobru skusenost, mala som u nej jedne odber, jedenu laparoskopiu, druhy odber a prvy transfer.......

cukotka
13. dec 2009

no je milá, ale niekedy mám pocit ako keby som ju otravovala. Ale je inak milá, to nemôžem povedať.

cukotka
13. dec 2009

kedy si mala transfer?

andysok
13. dec 2009

transfer som mala 23.11. ,

andysok
13. dec 2009

pozri sa oni su tam na to aby nam pomohli, nemozu kazdemu povedat vsetko, ale na otazky musia odpovedat 🙂 a nam sa to zatial vzdy snazila pekne vysvetlit, poviem ti pravdu, ze keby sa nebol pytal tolko moj muz, tak sa asi ani ja nedozviem to co chem 🙂

cukotka
13. dec 2009

A EšTE SI si nerobila test? či počkáš až do iscaru? 🙂

andysok
13. dec 2009

nie ved nepodrailo sa ☹ ja uz hovorim o dalsej stimulacii :-/

cukotka
13. dec 2009

aha prepáč nevedela som :( môžem sa ta spýtať v com bol problém? dúfam, že sa ťa nedotknem

andysok
13. dec 2009

ahoj nie nie v pohode napisem ti postou 🙂

cukotka
13. dec 2009

andysok budem rada

andysok
13. dec 2009

je to tam 🙂

cisielko
13. dec 2009

Ahojte 🙂

Minka..tak v januári už idete na to?

Cukotka...ahoj tak v januári idete nato? držím palce 😉

mariamaria..vitaj..vidím, že v tom máš chaos ako som mala aj ja ke´d som začínala..ale musím priznať, že ten psrej do nosa ma dostal..tomu nerozumiem načo to je dobré 😖

Denis..tak nech sa ti darí po dlhej dobe v práci 🙂

Figurka..veru v januári vás bude kopa...budem vám všetkým držať palce 😉

Andysok..to ma mrzí ale hádam 2 IVF bude pozitívne 😉

Viktorka..ako sa cítiš?

sobcek
13. dec 2009

Ahojte baby. No kvalitne ste sa mi v hlavicke pomiesali, teraz nemam ani potuchy kto kam a kedy ma ist a hlavne kvoli comu ☹ Budem si musiet vyrobit nejaku pomocku na vas.. 😉 V piatok som bola konecne v care. Vstupne vysetrennia a dostala som lieky, ktore mi zarucia, ze na mrchu nebudem musiet cakat pol roka 😀 . Medzi sviatkami mam prist dat krvicku na hormonalny profil a 27. januara mame prist aj so spermiogramom, potvrdenim z matriky. cerstvou cytologiou a vsetkymi doterajsimi spravami od gynekologa spat do centra. Zialbohu, chcu aj ten rontgen vajickovodu.. 😒 Takze ma to neminie. Konecne sa to vsetko pohlo vpred, tesim tesim...Idem si vas spatne citat, nech viem, co sa tu dialo 😀

viktoria77
14. dec 2009

Ahoj Čísielko,
no kedže tie kŕče sú už len mierne tak je to v pohode. Trápili ma celý víkend. Trošku som smutná že mi ostalo len tak málo vajíčok, ale snáď budú bojovať. Uvidím čo mi povie embriologička keď tam budem ráno volať.

cisielko
14. dec 2009

Ahojte 🙂

Volala som a nevyzerá to ružovo. zo 4 my ostalo jedno aj to je medzi 1-2 a jedno ešte počkajú do zajtra.. ☹ ☹ ☹ ☹ ideme na 10h dnes na ET tak držte palce nech ma aspoň táto jedna bublinka neopustí 😖

cisielko
14. dec 2009

Zabudla som, Katke zo 7 ostali 4, 3 jej odišli..musí čakať až do ahtra ako sa im bude dariť, ja verím, že aspoň jedno tam bude 😉

viktoria77
14. dec 2009

Čísielko ahoj, netreba sa vzdávať a ver aj ten jednej bublinke že bude bojovať. Aj ja akurát volala, zatiaľ ich ostalo všetkých 5, dve majú známku 1 a tri majú známku 2. Uvidíme ako to zvládnu do stredy. Tentokrát spermie mm dopadli dobre, aj napriek tej morfológii, problém bol v mojich vajíčkach. Nekvalitné, nezrelé ale aj tak verím tým piatym čo ostali. Čídielko držím ti na ET silno palčeky, nech to zvládnete.

afrika
14. dec 2009

ahojte, čísielko moc ti držím pršteky. do zajtra sa ešte môže nejaký vykľuť, ktorý bude dobrý. aj u mňa to tak bolo....
katy tebe držím tiež pršteky, aby to bolo ok zajtra a platí to isté, čo som napísala čísielku
viktoria zatiaľ to vyzerá pekne 😉

viktoria77
14. dec 2009

Afrika ahoj, snáď ma ti moji bojovníci nesklamú a nevzdajú to. 😉

romy01
14. dec 2009

ahojte baby, nebola som tu cely vikend tak vas budem citat postupne

takze k piatku

viktorka - gratulujem k vajickam. Skoda ze ich bolo tolko nezrelych, no na druhej strane tie co ostali - aspon jedno prave islo urcite do kvality na ukor ostatnych. Ja som bola este vacsia rarita - mala som 11 vajicok a oplodnovali iba jedno, lebo tych 10 nemalo vraj vnutro vyvinute a kukni som v 13tt. Drzim ti palce.

dana - je to pravda ze tripple test vyluci asi 60% podozreni ale v kombinacii so sonom v 12 tt a so zistovanim hladin krvi v 12 tt sa vyluci az 90 % postihnutych deticiek. Potom je to uz ozaj len na matke, ci chce riskovat pripadny potrat kvoli amnio aj zdraveho dietata. Poslem par dobrych clankov, kde su vyborne vysvetlene jednotlive vysetrenia. Je dobre si to nastudovat, lebo nie vsetci lekari vam im ponuknu automaticky - mnohy na to kaslu a potom nas nutia ist na amnio.

ciselko, 4 je dobre cislo, neboj, bude tam ten pravy

romy01
14. dec 2009

Vitam mariumariu - mas zlatu dcerku - juj ta bude rada ked dostane surodenca.
Inak denis ja neviem preco ale tiez si myslim, ze budete mat dievcatko - na sone fakt vypada ako baba. Ja tam tu fotku zo sona neviem dat ,lebo ma vela MB tak ju mm musi zredokuvat.

sasko - je mi luto ze mas doma take trable, ale snad sa to napravi casom.

roasha
14. dec 2009

baby,nasla som krasny clanok,tak som vam ho skopirovala.
vsetkym bojujucim drzim palec. 😉 😵
http://zivot.lesk.cas.sk/cl/100010/248559/asist...

romy01
14. dec 2009

http://www.forumzdravi.cz/clanek-123-screening-...
http://www.forumzdravi.cz/clanek-247-screening-...
http://www.forumzdravi.cz/clanek-329-amniocente...

baby tak toto su clanky o vysetreniach na zaciatku tehu, je dobre si to pozriet, lebo nie kazdy lekar vam to ponukne automaticky. Nie su povinne, ale je lepsie ich absolvovat ako potom utekat na amnio.

denis19
14. dec 2009

ahoj holky, hlásím se z práce!!!!!!!!!!!!

jak se vede????? a ty co chovají malé , kolik vám jich zustává a jak se vyvíjí?????

denis19
14. dec 2009

jo a kde je kuspitka?????? už šla?????

romy01
14. dec 2009

ahoj denis, vidis ja som dnes na kuspitku nikde nenatrafila, ale tusim spominala ze ma dnes kontrolu.
Ja som dnes cele doobedie behala po vybavovackacha a nic som nevybavila - okrem poistky na auto - ale ked treba platit, tak zarucene vybavite vsetko. Takze v stredu zase beham po socialke a poistovnach a tak

ciselko a kati drzte sa. pre istotu posielam TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

sobcek - a to ake potvrdenie z matriky ? Teda ty to tam mas nejak moc komplikovane na moj vkus. A nechapem naco im je ten rtg vajcovodov, ked ides na IVF - ja by som nesla ani za boha.

denis19
14. dec 2009

ahoj Romy.....no snad je kuspi ok a ozve se odpoledne 🙂
a co na sociálce vyrizuješ????? já teda v práci a je to celkem fajn, rádná zmena to ti povím....ale tri dny vydržím...
kdy dorazíte do BB?

romy01
14. dec 2009

denis bola som jednak na socialke, pre potvrdenie ze beriem nemocenske davky pre zdravotnu poistovnu. Tam mi povedali najskor, ze vsak zdravotka je prepojena pocitacovo so socialkou tak ze naco si to pytaju a do mna uz zacali tiect nervy. Tak jej hovorim ze ja nie som postarka, tak nech mi da to potvrdenie alebo nech mi da potvrdenie ze na zdravotke su blbci a nevedia ze sa maju kuknut do pc. Potom sa vyhovorila ze im nejde system ze aby som prisla inokedy - potom som volala do zdravotky tak oni hccu original potvrdenie zo socialky - no kocurkovo. Potom som sla do dveri 111 a tam som chcela nahlasit, ze mi dokina zmenila vychadzky a oni tak zase maju pravidlo, ze doktorka tam mala poslat nejaky papier, alebo im ho mam doniest osobne. Tak sa na to asi uplne vyprdnem a tu zmenu uz nahlasovat nebudem. Mam ich s prepacenim v r ..i vsetkych. No a potom som sla do poistavne, lebo sme zalozili mm nove poistenie índe a toto stare zivotne sme zrusili pred pol rokom a oni nam doteraz neracili poslat ani buuuu ani muuuu ze to beru na vedomie a ze nam maju nejake tie peniaze vratit. Tak v tej poistovni sice zrusili platenie ale poistku ako taku nie, ze sa tie peniaze budu prenasat. A ze ak to chcem zrusit aby som im doniesla tu ziadost - ale my sme ju poslali postou doporucene na ich centralu pred polrokom - no chapes ? Poistku na auto nebol problem zaplatit hned ale ked maju nieco zrusit, tak aby sa tam clovek s nimi hadal

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre