Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

viktoria77
16. dec 2009

Embrilogička sa vyjadrila, že s tou kvalitou je u mňa problém aj v prirodzenom cykle, takže môžem zabudnúť že by sa to podarilo a s nulovou morfologiou môjho manžela nehrozí. Šestnásť vajíčok bolo moc, ale to nevedia ovplyvniť.

ninajana
16. dec 2009

Fakt skvele vianoce............. das sa na to Viki odznova? ja uz v zivote.

viktoria77
16. dec 2009

..vieš dieťa chcem, ale je tu viac problémov. Moje manželstvo je na pokraji krachu a toto som chcela ešte podniknúť pre jeho záchranu. Podpora od manžela je minimálna a neviem či zostaneme spolu. Takže ďalšie IVF teraz neriešim ale skôr prikláňam k tomu, že nie.

ninajana
16. dec 2009

... a ja som pol roka vydata.... a dnes mozem vsetko zahodit za hlavu, muz je z 8 deti, mali sme sen mat aspon 4..... cele je to na h.....

ninajana
16. dec 2009

ale verim ze sa ti raz to dietatko podari, neboj....

viktoria77
16. dec 2009

skôr sa mi to po štyroch rokoch manželstva všetko zrútilo. Čo už, život býva aj krutý.

ninajana
16. dec 2009

Inak moja sesternica ma 12 rocne manzelstvo, su doteraz bez deti a ma 39 rokov. N umele by sa nikdy nedala. A su nenormalne stastni. Stale su ako cerstvo zalubenci, su takym prikladom lasky v nasej rodine, nechapem to, ze su stale taki stastni, aj ked nemaju deti. Asi sa to da....

viktoria77
16. dec 2009

u nás to zlyháva na nevere a nezodpovednosti ☹

ninajana
16. dec 2009

ach jaj, chlapom sa neda verit, asi ani jednemu!

viktoria77
16. dec 2009

ja už tú dôveru stratila definitívne a týmto neúspešným IVF aj akýkoľvek dôvod niečo chcieť ešte zachrániť.

ninajana
16. dec 2009

Viki nemozeme mat z tohto taketo depky, musime si urobit pekny den, aspon trosku!

viktoria77
16. dec 2009

Ešte že som v práci, tu sa aspoň navonok musím tváriť že sa nič nedeje a som v pohode. A doma budem piecť koláče, nech sa odreagujem.

dana10
16. dec 2009

Viktoria neboj možno sa tie dve oplodnené vajka ešte pozviechajú
Ono je pravda že by bolo lepšie menej vajok ale kvalitných to my povedala aj koordinátorka.Ja som si myslela že dr.to korigujú keď ste chodili na to sono+ krvk pr.2-3x do týždňa?Ja som sa pýtala koordinátorky že či je možné vybrať geneticky dobré vajíčko a aj spermiu pri IVF:odpoveď že oni to nedokážu ovplyvniť.Oni dokážu len pomôcť tomu oplodneniu a ako to telo potom príjme a príroda to je vo hviezdach.
Ja mám brata ktorý je ženatý 11 rokov,podstúpili 2xIVF-neúspešné, majú 35 rokov a sú bezdetný a tiež sú stále ako zaľúbení na žačiatku ich vzťahu.Oni si to vynahradia na krsňatkách a potom na spoločných dovolenkách spolu strávených.Neboj všetko sa na dobré obráti.

viktoria77
16. dec 2009

..už som to vzdala,sú moc slabé a nedokážu to. Doki bol rád, keď videl, že mám veľa folikulov, vraj bude dosť vajíčok, no asi sa sekol. Malo ich byť radšej menej a mohli byť možno kvalitnejšie. Aj keď tažko to takto povedať, nie som lekár. Ten počet folikulov nedokážu ani oni ovplyvniť.

ninajana
16. dec 2009

Vikus dobre ze si v robote, mala som aj ja ist, by mi ten cas usiel, za to pnapecenych mam uz 4 druhy... fakt odporucam 😉

ninajana
16. dec 2009

Viki pozri ja som mala iba 10, a len 8 zrelych. kvalitne boli vynikajuce, ale ked raz spermia je na figu, ani kvalitne vajicko to neovplyvni. Na vsetko musia byt dvaja.

dana10
16. dec 2009

Ninajana, to máš pravdu že stačí keď nesadne spermia alebo vajíčko tak to je na prd.Neviem koľko máte rokov a ak nechcete absolvovať IVF dajte si pauzu a možno to príde aj samo.

ninajana
16. dec 2009

dana10 mam 29 rokov, a uz vobec to nechcem skusit. a uz nemam chut na nic, ani skusat, ved naco, aj tak sa to nepodari.

viktoria77
16. dec 2009

Veru musia byť dvaja, u nás boi aj vajíčka nanič a spermie tiež.
Niake drobné pečivo už stihla popiecť aj ja, dnes budem len pokračovať.

cisielko
16. dec 2009

Ahojte 🙂

Mariamaria..drž sa, mylsíme na teba a daj nám potom vedieť ako sa máš 😉

Denis..mylím na Dafi 😀 😀 😀 😀 😀 stále sa sňou rozprávam a dohováram jej aby ostala pri mne 😉 moja bublinka dotsala meno Dafi...je to skrátene od mien Danielka a Filipko 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Kuspi..drž sa, nech ste rýchlo domka aj s Kamilkou 😉

Viktoria...je mi to ľúto...naozaj ☹ ☹ ☹ ☹ a mrzí ma ja tvoj manžel..najradšej by som ho prefackala 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠ale nádej tu stále je...musíš veriť..aj my s Kati sme volali na 5 deň a všetko sa zmenilo začali bojovať naše krásne bublinky..musíte veriť, baby nesmiete sa vzdávať 😉

Ninajana..aj tebe sa stalo to čo Viki..mrzí mato ale aj my máme 0%...a máme aspoň jednu bublinku v brušku...treba ešte veriť 😉

kajka39
16. dec 2009

ahojte dievcata ninajana a viktoria. Chcem vas len povzbudit, aby ste neboli z toho nestastne, myslim, ze kazda ktorej sa to nevydarilo na 1x rozmysla podobne ako vy, ale urcite o par dni to nebudete brat tak tragicky a novy ciel bude pred vami. Ked vas tak citam, v oktobri som dopadla rovnako. Isla som na 1IVF vsetko bolo ok, vajka 12ks OPU bez problemov, az po PK 5den mi vraveli, ze 7 embrijka ziju, ale sa slabo vyvijaju a na 6DK to stopli lebo nemali co vlozit. Citila som sa rovnako: nestastna, sklamana, rozhodnuta ze dalsi pokus ,,nikdy viac,, takze viem ako sa citite ☹ Par dni ten smutok potrva, lebo to tak musi byt a nikto vam v tom nepomoze!!! Ako sa hovori, vsetko zle je na nieco dobre..... Mozno budete mat cas prehodnotit svoj zivot, zamysliet sa aj nad tym preco to asi nevyslo, alebo urobit vo svojom vnutri poriadok a usporiadat si veci a myslienky, vztahy...

viktoria - myslim, ze moje posledne riadky patria prave tebe. Uvidis vsetko bude dobre, dobre porozmyslaj ci to stoji zato, ked clovek bojuje sam a za vsetkych! Mozno to nevyslo preto, aby si v buducnosti mohla byt stastnou mamou s niekym kto o to stoji................... drzim palceky 😉

ninajana - cas vela vyriesi a o par mesiacov sa isto budes nato pozerat inac. Musis si verit, aj ked sa to druhym hovori najlahsie,ze? Z toho vsetkeho si vyber len to pozitivne, myslim, ze to najvzacnejsie mas ,,svoju rodinku,,
vela stasticka!!!!!
😉

viktoria77
16. dec 2009

Ahoj čísielko .. ako sa ti darí aj s bublinkou?
V živote nie vždy všetko výjde tak ako si to človek plánuje, treba si vziať ponaučenie, čo nemá zmysel ukončiť a ísť ďalej.
Čo sa týka zajtrašku, už veľmi neverím, že by sa to zlepšilo, ale čo ťa nezabije to ťa posilní. Takže pôjdem ďalej..

kajka39
16. dec 2009

cisielko - ako sa mas, malo vas citam, ale ak sa nemylim tak mas bublinku v brusku? Drzim palceky, aby si nasledovala denis a romy, kuspi.... 🙂 Ktory den si po transfere?

Este by tu mala byt afrika,ale nic o nej neviem, ako sa jej dari?

viktoria77
16. dec 2009

Kajka ďakujem, mi tvoje slová vohnali slzy do očí.. Brala som toto ako poslené čo chcela pre manžela a aj seba v tomto vzťahu urobiť. Cestu späť k štastnému vzťahu nevidím, stalo sa strašne veľa nepekných vecí a radšej budem životom plávať sama ako pokračovať takto ďalej. A možno ma niekde čaká ten správny človek, toto bol omyl ale človek sa učí na vlastných chybách ☹

cisielko
16. dec 2009

kajka..ahoj...áno, ja mám bublinku Dafi v brušku od ponedlku takže taký 2-3 deň..cítim sa fajn, sem tam nejaké pichnutie ale nič iné..to čakanie je hrozné, mi už z toho brnká na hlavu ai pôjdem už v piatok do práce...Afrika sem tam zavíta..ona mám bublinku v brušku asi také 3-4 predomňou, neviem kde sa fláka aj mňa by zaujímalo ako sa má...a čo ty, ako si na tom?

Viki...ak tvoj manžel je taký aký je, mala by si si riadne rozmylsieť či chceš s takým človekom dieťatko...nehovorím, že život je ľahký, nieje ale je hlavne taký aký si ho sami spravíme 😉

afrika
16. dec 2009

kajka ahojky

afrika
16. dec 2009

ako sa mi máš? prepáč, že som sa neozývala. dnes som 10 deň po ET, som na pn. ako sa cítim? ani neviem, ťažko povedať-brucho bolieva, prsia tiež, ale to môže byť utroš.

afrika
16. dec 2009

čísielko mám nariadený od soboty kľudový režim na lôžku, tak väčšinou ležím. ale myslím na vás všetky 😵

cisielko
16. dec 2009

Afrika..no hurá...takže sa cítiš klasika..ideš testovať?

afrika
16. dec 2009

čísielko možno cez víkend, už ma to ťahá... včera som sa vyčúrala do nádobky, pozrela som na ňu a vyliala som ju do záchoda 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre