Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

sasko25579
autor
2. sep 2009

DENIS
tak co dovolala si sa dnes na ten ULTRAZVUK?kedy ides? 😉

sasko25579
autor
2. sep 2009

SOFIA
kedy si davala do poistovne ziadost?uz vies výsledky od nich?

cukotka
2. sep 2009

Ahojte, môžte mi prosím napísať čo nás všetko čaká pri umelom oplodnení. Aký je vlastne postup? Budúci týždeň ideme na konzultáciu. Ďakujem

kajticko
2. sep 2009

Ahoj sasklo už som myslela ,že ani neprídeš dnes?? 😉

sasko25579
autor
2. sep 2009

ale uz som tu KAJTICKO
mala somv robote dlhý den,potom so psikom von,potom na chvilu k našim, vyčistit korytnačke akvarko a uz som tu. ac o ty?aky bol den? 😎

sasko25579
autor
2. sep 2009

CUKOTKA
pekne ta u nas vitam.no ja ti asi moc neporadim.som len v štadiu, že po konzultacii, som bola 3x na krv.testoch u gynekolgicky, muž u urologa a v pondelok som daal žiadosť do poistovne.ale určite ti tu niekto poradi aj viac.

sasko25579
autor
2. sep 2009

CUKOTKA
skus sa opytať DENIS, ta je tu z nas najdalej.je velmi mila a ochotna s apodeliť o skusenosti.držím palce nech ti poradi........

denis19
2. sep 2009

Sasko, dovolala jsem se do MArtina, jdu 14/09 a doyvím se jak si brát,jako v jakém množsství, FSH a kdy kontrola vajíček, jsem z teho celá roztresená,když to tak píšu🙂)))

kajticko
2. sep 2009

😉 ja som mala dnes volno pracujem na zmeny 🙂 a nič chodíla som po kávičkach a po obede som umývala okne. ☹ musím to stihnut kým otehotniem 🙂 super teším sa že si rozbehla túto temu pozri ako sa to rozrástlo normálne sa tu namotávam 😀

cukotka - vítaj a deni ma najviac skusenosti čerpame od nej 🙂

sasko25579
autor
2. sep 2009

KAJTICKO
vidim ze mame rovnake myslienky aj casovo sa zhodneme/myslim tu odpoved pre cukotku/,.Ked tak umývas tie okna,nechces zbehnut aj k nam? 😀
A kde robis ked robis na smeny?ak to nei je tajne,,,,,,

denis19
2. sep 2009

Kajticko,práve jsem Ti chtela ríct, že okna si ješte myj, potom užnebudeš moci a ani už pri píchání DECAPAPTYLU to už nedoporučují,aní rychlé a točivé pohyby,aby se nezacuchaly cesty na ET(Embryonální transfer)
Cukotka, pokud si prečteš chat pred Tvým vstupem, již jsem tam neco opsala,ale pokud chceš ješte neco navíc a má mozková kapacita bud stíhat poradím Ti.

denis19
2. sep 2009

Holky, začíná tu býti veselo,co??? Moc se mi to líbí🙂))

sasko25579
autor
2. sep 2009

ahoj DENIS
ved aj som cukotke vravela že si ochotna a rada jej poradis.BABY som rada ze vas tu MAM 😀 😀 😀 😀 😀

kajticko
2. sep 2009

je tu fakt úžastne baby ešte tu vydršte mne prišla návšteva. 😒 ja mám tak ydosť pestri život 😀 a pracujem v centralnom sklade billa v Senci .ako asistentka expedicie. 😉 ešte sa ozvem je mi luto

sasko25579
autor
2. sep 2009

DENIS
tesim sa s tebou.149 budem na teba mysliet.To budem mat dovolenku a budem na chate.neboj všetko bude ok.....

denis19
2. sep 2009

Tomu verím, že to dobre dopadne.
Teším se z Tebe i vás všech. Pokud to vše pujde jak má, tak budu asi první po této velké zkušenosti a budu na vás mooooc myslet a posouvat energii a zkušenosti. Ale už ted vám ríkám, že 70% úspechu je klid a žádný stres a žádné težké pohyby. Tak i pozor na težké náklady a to už i ted, pred prípravou a nenechat se ničím a nikým nasr... teda pardon, vytočit. To mi kladli na srdce v CARu v Martine! Jíte kyselinu listovou????

sasko25579
autor
2. sep 2009

DENIS
No s tym nas....v robote sa to snad zvladne ,tie tažkeveci snad tiez a na co mam jest kyselinu listovu?to su tabletky?alebo caj?alebo co?
dufam, že ked sa sz teba stane ,,tehulka,, tak sa na nas/nase forom/ nevykasles.

denis19
2. sep 2009

Sasko, bud v klidu, nevykašlu, neboť z tohoto fóra se stané forum tehulkovské a príprava na minkovství a následne se uvidí.
kyselina listová - výživový doplnekjsou tabletky pre tehulky čekatelky, je to jeden z vitamínu rady B, nevyhnutný pro tvorbu červených krvinek a syntézu nukleových kyselin, které napomáhají bezchybnému delení bunek pri repredukci. Doporučil mi je Dr. v CARu a i sestrenica a švagrová, tak je beru. Dobré je ješte i calibrum babyplan

sasko25579
autor
2. sep 2009

DENIS to calibrum babyplan som brala ked sme sa snazili este len ,,normalne,, o babo.potom som s tym prestala.a ta kyselina listova mi nemoze ublžit?mylsim ked budem brat ten MERIONAL.alebo sa mam radsej opytat lekara_?
Vies niektore lieky si mozu navzajom skodit.

sasko25579
autor
2. sep 2009

je to zvlastne ale ja sa bojim aby som nieco nejakymi liekmi nepokazila.asi mi uz sibe,ale je to tak. 😖

denis19
2. sep 2009

Nešibe, Sasko, kyselina listova i babyplan se muže součastne s touto hormonální prípravou na IVF, mám to potvrzena a vlastne doporučeno z CARu. Jediné čeho se z bylinek vyvarovat je echinacea a z léju vče co muže obsahovat chinín. Babyplán beru také a ješte to doplnuji zinkoselem, protože u téhormonální prípravy se oslabuje organizmus a muže to ovplyvnít játra/pečeň a toho se bojím. Proto je dobré i hodne pít čistou vodu anebo ovocné čaja ,ale to já nerada:(((

sasko25579
autor
2. sep 2009

DENIS no ovocne čaej ja pijem na litre a hned zajtra idem kupit babyplan.echinaceu nastastie nepijem a ten chinin to dam bacha.Je to super že si tu takto radime.Normalne sa tesim každy den na Vas všetky....

denis19
2. sep 2009

Podobne se teším,ale ted už končím, jdu si lehnou, chodím do práce na šestou, tak jsem už pred desátou celá lemravá. Všem dobrou noc a ahoj zítra.🙂)))teším se !!!!!

sasko25579
autor
2. sep 2009

DENIS
aj aj uz pojdme spinkat len este s Wendy /nas yorkshirak/ musim von.maj sa krasne a tesim sa na zajtra. 😀 😀

sasko25579
autor
2. sep 2009

všetkým dobru noc ............

denis19
3. sep 2009

Dobré ráno, všechny zdravím z pracovního procesu🙂))) Jak se vede v nešní už ted teplý den? Já si doladuji make-up, uvarila jsem si čaj a hurá do práce!

romy01
3. sep 2009

Ahoj cukotka

predovšetkým ti budú brať 3 - 4 krat v mesiaci krv ( povedia ti presne v ktoré dni tam máš prísť na odber ) aby zistili ako sa ti pohybujú hladiny jednotlivých hormónov a tvojmu drahému urobia spermiogram - preveria množstvo, pogyblivosť morfológiu a potom ti este urobia jeden test na krcku maternice, ci je hlien pre spermie dostatocne priechodný ( to sa robí akoby ti robili ster, neboli to )
Dalsi postup ti navrhne lekár az po výsledkoch. Ak to nebude nejak hrozné, navrhnú Vám plánovaný sexix - budu ti sledovat ovulaciu a poviedia - teraz sup na to 😀 😀 😀
Ak sa to po nejakom case nepodari, zrejme Vám navrhnú iui ( INSEMINáCIA ) a ak by výsledky vysli tebe alebo tvojmu zlé, tak ti navrhnú IVF. Ale to je už hudba ďalekej budúcnosti Mne to trvalo 3 roky súhlasiť s IVF a nakoniec som sa k tomu odhodlala aj ked nám celú dobu vraveli že to síce nie je úplne OK ale aj tajk by to malo vyjsť normálnou cestou ☹

kajticko
3. sep 2009

Dobré ránko všetkým 🙂 🙂 aj j auž sa pomaličky preberám. a tiež do práce ,ale na 12 tu.

sasko25579
autor
3. sep 2009

caute BABY
No ja som konecne doma a 2krat obedujem.ked dojdem z roboty som hladna ako vlk.Konecne uz len zajtra a je tu viikend.

KAJTICKO
zase robis do noci?skoda.tak sa drz a nech ti to ubiehaaaaaaaaaa 😀

sasko25579
autor
3. sep 2009

DENIS vies co som si dnes bola kupit cez obednu prestavku?????????BABAPLAN a šup do seba nech mám v sebe dost vítaminov.......... 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre