Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

denis19
1. sep 2009

AHoj Sasko,
to nepochopím také, porodit a nechtít.......tomu skutečne nerozumím a vubec nerozumím tomu, že delají potom okolky i s možnou adopcí. Kamarádka z ČR si adoptovala dcerku a pro okolky biologické matky čekali až 6 mesícu od narozeni malé!!!

sasko25579
autor
1. sep 2009

DENIS
No ja mam teraz nieco podobne.Manželova bývala žena sa k ich dcere 11r sprava podobne.došlo to až tak daleko že malu zobrala socialka a teraz je u babky kym nebude sud.a potom sa uvidi.sud je 28/9 aj preto nie som uplne ok.chzba mi taka pohoda.ale ved snad to bude ok.

denis19
2. sep 2009

Sasko,
musí to být težké,ale takovéto stresy Ti určite nic dobré neprinesou, tak pokud to jen trochu jde, tak se od toho distancuj. Mažel v tomto nemohl zasáhnou, treba aby malá prišla k vám??? Nebo je to už príliš osobní otázka??? Jsem ted už v práci a nerada bych to tu rozebírala, ozvu se večer z domova.Ok?

kajticko
2. sep 2009

Ahoj sasko,,

tak ako to teraz čítam mýslim , že ty tieto problemi čo máš vôbec nepotrebuješ. tak len pozítivne myslenie 🙂 a zvládneme to. Včera som bola v práci a vôbec som sa nesústredila. Myslím teraz viac na bábo a hlavne aj kvoli tomu , že máme s niekým rovnaký problém.Dosť ma to ťahá do predu.Zajtra mám volať lekárovi a konečne ma má objednať 😉

denis , sofia ste trošku viac v predu budete ma aspoň informovať ako to prebieha 🙂 dúfam,že za pár mesiacov budeme čítať tieto stranky od znovu. Všetky tehotne a byviť sa na tom čo sme písali 🙂 🙂 🙂 🙂

denis19
2. sep 2009

KAJTICKO,
ted jsi mne rozesmála, prý jak se budeme bavit na tom co jsem psali a k tomu ješte i tehulky,huráááááá, už se teším, je to svetlý bod dnešního dne!od rána se dnes snažím dovolat do CARu a nikdo mi to tam nebere, jsem z toho nervozní,ale chápu, že nečekají jen na muj telefonát. Chtela jsem se objednat na krev a ultrazvuk pred začátkem užívání FSH, taka se objednám zítra, mám do 14/09 čas,ale jsem nedočkavá. Tak aspoň predstava, že jsem objednaná, mne žene vpred!!!! Tento stav mne učí trpelivosti🙂))
A holky, skutečne jen klid, no stres a úsmev!!!!

romy01
2. sep 2009

Ahoj denis, sme na tom asi podobne. Ja som začala s proberou v pondelok a tiež mám ísť do heliose niekedy od 14 do 16 septembra - možno nám to vyjde na rovnako čo povieš? 😀

denis19
2. sep 2009

Ahoj Romy,
tak to zní fajn a chodíš teda také do Heliosu v Martine???? To se tam tedy určite uvidíme.A možná jsem se tam už i videli🙂))

kajticko
2. sep 2009

denis teším sa ,že som ťa pobavila 😀 . niekedy som to brala dosť tragicky myslím,že sme tým všetky prešli a neraz sme si poplakali. ale je čas na to hlavu hore a konečne myslím pozitívne a začínam veriť ,že do konca roka do dotiahnem do konca.!!!!!!!!!!!!!!!! dúfam,že všetky spoločne 🙂 😉

denis19
2. sep 2009

Kajticko,
také mám takové šimrání, že tento rok to vše dobre dopadne!!!!Ani nemyslím opačne, jako že ne!!!!!! V mém veku mi užani nic jiného nezustava, jen optimismus, pozitivní myšlení a fakt, že medicína je rok od roku dokonalejší.

afrika
2. sep 2009

ahojte, smiem sa pridať? 😉

afrika
2. sep 2009

tiež ma čaká prvé IVF, asi od 16.9. idem užívať proveru. neviete načo to je dobré?

denis19
2. sep 2009

Ahoj Afrika,
provera je na nastavení výšky hormonu,proste aby si doktori vytvorili cyklus a aby Ti dozravala vajička do vetších rozmeru,laicky rečeno. Je to takové hormonální vybičování organizmu. Já ji beru dnes pátý den.

denis19
2. sep 2009

Jo, a jasan Afriko, že se mužeš pridat, víc hlav víc rozumu? Kam chodíš do CARu? Pokud to není impertinetní🙂))

afrika
2. sep 2009

denis po dobratí provery ešte dostanem menzes? chodím do Heliosu v Martine. 16.9. máme aj konzultáciu a rovno začnem s Proverou, preto nič neviem 😀

afrika
2. sep 2009

denis koľko dní budeš brať proveru? pri stimulke budeš na PN? býva ti z Provery zle? mám strašne moc otázok...

denis19
2. sep 2009

Afriko, takže,PROVERA je na 10dní, ano, po ní práve musíš dostat menstruaci, potom od sedmého dnes braní provery nastupují injekce do bríška DECAPEPTYL na dost dlouho, ty zabezpečí max činnost vaječníku a asi po 7 dnech od první injekce dostaneš, teda mela by jsi dostat, menstruaci, to je kontrola v Heliose a nastupují další injekce, já mám MENOPUR asi na 14 dní a ty stymulují oocyty. Potom následuje odber vajíček, kultivace cca 6dní a následne na to transfer embyjka do maternice. Hotová veda,co????

denis19
2. sep 2009

Od začatí brání MENOPURu doporučují PN,ale pokud se máš nejak zbytečne stresovat v práci a tak, tak Ti dají PN už od prvního dne PROVERY. Také navštevuji Helios Martin.

soni1
2. sep 2009

Ahojte baby, ak vám nebude prekážať, tak aj ja sa zapojím do tejto témy.
Tiež čakáme na schválenie žiadosti z poisťovne. Teraz v piatok bude tomu tretí týždeň.
Ja chodím do Iscare v BA.

denis19
2. sep 2009

Soni,
chce to trpelivost s pojišťovnou,potom to jde jak na drátku🙂))) Držím palec, teda všechny.

afrika
2. sep 2009

no s tou PN si ma moc nepotešila...ty si už na PN? nepochádzaš z CR?
soni ahoj-na štvrý týždeň ti to určite pošlú 😉

denis19
2. sep 2009

Afriko, nejsem na PN, dumám nad ní až od toho 14/09, teda od MENOPURu. jen pro klid v duší,abych neco nezanedbala a potom si nemlátila hlavu o zed. Ano , pocházím z Moravy,ale z velké lásky jsem se vdala na Slovensko, mluvím slovensky dosti dobre, už asi lépe jako česky,ale slovenská gramatika mi zatím nedorazila do hlavinky. Ono se to spraví s prckem, když pujde do první trídy. Budeme se učit společne🙂))

afrika
2. sep 2009

denis chodíš ku Krajkovičovi alebo ku Gaťovej? idú vám robiť ICSSI?

denis19
2. sep 2009

Afrika, chodím ku Krajkovičovi a ideme na ICSI,ano.

soni1
2. sep 2009

Baby, keď už budem mať schválenú žiadosť, ako to potom ďalej pokračuje?
Je to tak, že tam budem chodiť na 2.DC,4.DC... budú mi pozerať, ako rastú folikuly a potom sa robí ten zákrok s oplodnením?

denis19
2. sep 2009

Soni, tak nejak to je,ale záleží od toho jaký budeš mít protokol, zdali zkrácený či prodloužený. My vetšinou máme prodloužený a to znamená, že nejdríve jsi 14 dní na hormonální príprave tabletkové a injekční a potom Ti nasadí FSH a v tomto období se potom chodí časteji na kontroly,aby zjistili v jakém jsou stavu vajíčka, udelají odber,potom již zmínená kultivace a následne na to trasfer embryjka a uhnízdení a hurá, dve čárky na testu!!!!! to je ten nejideálnejší výsledek!

soni1
2. sep 2009

Lenže ešte stále nechápem rozdiel medzi skráteným a predĺženým protokolom. Prečo je jeden taký a druhý taký?

denis19
2. sep 2009

Prodloužený je s , v mém prípade, PROVRou, je to , jak to já chápu, dokonalejší rozhašení organizmu,aby potom zabíral na FSH a mel dobré oocyty, tak jsem to Soni pochopila já a tak si to vysvetluji. Je to o ty dva týdny delší protokol, je v Martine certifikovaný a má 47% úspešnost, v metode ICSI.

kajticko
2. sep 2009

😉 Soni aj ja idem do Iscare prvý krát možno sa tam aj stretneme.

denis si ako na učiteľka všetko už ovládaš 🙂 🙂

denis19
2. sep 2009

Kajticko, to jen proto , že jsem o jeden malý kruček vpred, jinak jsem na tom stejne🙂 Bud v klidu🙂)) Co jiank holky deláte????

sasko25579
autor
2. sep 2009

caute BABY
nejako sme sa tu rozrastli.uz ani nestiham vsetko citat.Som rada že sme sa opat rozrastli.Tak vitajte SONI a AFRIKA 😀 .
DENIs a KATJICKO, dik za tu vcerajsiu oporu kvoli manželovej malej, možno vybojujeme že bude za chvilu u nas.Ved uvidime.Hlavne klud.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre