Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

romy01
23. jan 2010

pekny vecer kocky, tak trosku som vas pocitala ale uz sa mi to zas poplietlo.

kajka super ze sa vsetky oplodnili, len tak dalej.

minka drzim palce vajkam a drzim palce na et

denis ako dopadla prechadzka ? Takze drobcek sa hra na plavca ? To je super.

maria - ty si tusim tehulka 😀 Su baby co skusili test aj na 6 -7my den po ET a boli // aj ked je to riziko falosnej pozitivity, ale zas sa to nestava casto.

Brmbolcek - 😀 😀 😀

dani - tusim stracas nervy, len pekne klud, nadej umiera posledna, drzim palce

a drzim palce aj ostatnym cakatelkam na //

a stimulantkam posielam TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

kajka39
24. jan 2010

Krááásne nedelne ranko!!!
Kde ste vsetky? Mate nieco nove, sup sem? 🙂 🙂

mariamaria
24. jan 2010

dobre rano,kajka nic nove 😢 akurat prsia ma bolia a vcera podbrusko a i v noci akoby na mrchu 😢 dufam,ze to nevesti nic zle 😉 a ty akoooo?

romy skor tomu verim,ze je to este ostatok po pregn 😒 yle no cas ukaze....

minka drzim moc moc palce

😵

kajka39
24. jan 2010

maria-a menzes si uz mala dostat? Ak si uz testovala a testovascia ciarka bude silniet, tak to je tehu // a nie pregnyl 😀 Skus novy testik, ja si myslim, ze si tehu 😵 😵 😵

Ja sa mam ok, len mi je po kazdom jedle na bléééééé. Asi mam nieco so zaludkom. ☹

mariamaria
24. jan 2010

kajka no 4z 5 odisli pri PK 😔 nevadi mame iba 1mrazacika za 700eur 😖 dufam,ze ak sa mi toto nepodari ,tak sa mi aj rozmrazi chudatko moje jedine same smutne 😨 😔 😢

brmbolcek stale rovnako je ako?nic nijake zmeny necitis?ja neviem potlacit chcenie ale dnes som akasi nijaka. 😕

brmbolcek to o tom deleni si vravela po OPU alebo uz v maternici delenie?alebo ako?dakujem zaujima ma to

mariamaria
24. jan 2010

kajka dakujem ,ze si taka optimistka,ale mrcha ma dorazit az okolo 28.-29.-30. 😒
neviem ale fakt mam pocit ,ze nic z toho.mam presne priznaky ako minuly cyklus pred mrchou 😢 ale jasne budem verit do posledneho dna 😉

wodanka
24. jan 2010

dobre rano dievcata 🙂
kajka, kedy budes volat? az zajtra?
maria aj ja mam stale pocit na mrchu.. tuto noc bol taky silny, ze som sa normalne na to zobudila, a stale sa mi to nejako stireda, chvilu sa mi zda, ze uz-uz zacne a potom zasa nic, ziaden prejav... ale co je super, este stale nedorazila a ani nedorazi 😉 treba tomu verit..

mariamaria
24. jan 2010

kajka a co to preco ta boli zaludok? ☹

kajka39
24. jan 2010

wodanka- volam zajtra o 8hod bude to 3-ti den. Potom uvidime co dalej, dam vediet. Opatruj sa! 🙂

maria- to som dost prekvapena, ze nevydrzali PK ostatne bsambulky, ale isto tu pravu mas v brusku. 😉

Dievcata moje drzte sa vsetky, viem si to predstavit, ako kontrolujete kazde auu..auu a letite sa presvedcit ci mrcha nerdorazila. Musite verit a podari sa, drzim palceky, velmi velmi prevelmi!!!!!!!!!!!! 😉 😉 😉

brmbolcek
24. jan 2010

pekne nedelne ranko dievcatka 🙂 🙂

mariamaria - musis byt silna , pozor na to ze je to este skoro na test, ano stava sa ze uz ukazu ale nie kazdej, tak aby z takeho silneho tesenia nebolo sklamanie... tak pockaj este chvilocku, ale samozrejme, ze rozhodnutie je na tebe 😉 , prsia ta mozu boliet aj z toho ze mas mat cas na menzes , ale to mavas asi kazdy messiac pred prichodom menzesu, ale verme ze nepride 😉

Wodanka- ahoj kolko uz meskas ??? 😉

mariamaria- Prvé dva týždne po oplodnení
Po splynutí vajíčka a spermie vzniká zárodočná bunka, zárodok, ktorý sa začína deliť veľmi rýchlym tempom už počas prechodu vajíčkovodmi, teda ešte pred usídlením v maternici. Najskôr na polovicu, čo sa deje asi 36 hodín po oplodnení, potom každá polovica na ďalšiu polovicu, a každá nová časť sa opäť delí. Delí sa celá bunka presne na polovicu, teda aj chromozómy sa delia, pričom každá nová bunka má 46 chromozómov.Bunky sa delia rôznym tempom, až vznikne útvar, ktorý sa podoba maline, hovoríme mu morula. Ďalšie štádium vývoja je blastocysta, vo vnútri má dutinku vyplnenú tekutinou, ktorá je to základom placenty. 6.-7 deň po oplodnení dochádza k usídleniu blastocysty - zárodku v maternici a od tohto času sa môže organizmus ženy a zárodku vzájomné ovplyvňovať. Usídlenie je ukončené 12. deň po oplodnení. Pri usídlení sa začínajú tvoriť látky typické pre tehotenstvo (choriogonadotropíny), ktoré sa dajú zistiť v močí napr. aj babytestom.V tele ženy sa vytvárajú hormóny potrebné na udržanie zárodku v maternici a na zabránenie menštruácie. Drobné krvácanie v tomto období môže byť prítomné, a je výsledkom cievnych zmien počas usídlenia, ale rozhodne nie je takej intenzity ako normálna menštruácia.

mariamaria
24. jan 2010

wodanka som kludnejsia .ked mas aj ty taky pocit 😀 ano nedoraziiiiiiiiiiiii mrcha ,nech dorazi tam ,kde to chcu 😵 😀

mariamaria
24. jan 2010

kajka aj ja som prekvapena.embryologicka povedala ,ze to bolo chybou spermii na 100% ,tak ale to je jedno.Uz nie su chudatka moje ☹

brmbolcek dakujem uz mi jasnejsie 😉 takze ani test skor ako 12.den nemoze nic ukazat podla mna 😒

gubik
24. jan 2010

Ahojte dievcata,
to mame krasny slnecny den, vsak? Teda aspon u nas. Ako sa mate?

Maria- a dnes si test skusala? No mne po Pregnyle nabehla pozit. ciarka 5. deň, potom uz nie. Ale asi to moze byt aj dost individualne, aku davku si dostala a tak.

Kajka- dufam, ze uz Ti je lepsie. Najblizsie volas v pondelok? Kajticko- az 7 mrazacikov? Ty jo, tak to je pekny pocet 🙂

Dievcata, ako ste sa citili pocas pichania Menopuru? Mna strasne boli hlava. Picham 3. den a od vcera je to des. Ani Ibalgin nezabera. Inak nic ine

brmbolcek
24. jan 2010

maria..... radsej este chvilocku pockaj, oplati sa 😉 😉 😉 😉

denis19
24. jan 2010

ahoj holky!!!!

gubik......piješ dostatek vody, aspoň tri litríky????? je to nutné i proti OHSS a i aby se ti vyplavovly toxiny z tela ven...možná proto a ibalgin u stimulky by si už nemusela konzumovat,maximálne paralen.....redí ti to potom krev a muže nastat probplém pri OPU, dej si na to pozor!!!! jen dobrá rada.....

wodanka...to vypadá na super príznaky uhnízdení...já na tom byla podobne a lítala celou noc na wc a kontrolovala se 🙂

kajka39
24. jan 2010

gubik-ano,volam v pondelok. 😵
Ja som tiez poichala menoppur a prve tri dni to bolo tiez nie najlepsie, aj hlava ma bolela, ale potom sa to akosi upravilo,asi telo si na to zvyklo. Posledny den stimulky mi chybala jedna davka tak som ju kombinovala s merionalom a okamzite asi do 15min. mi bolo zle+bolest hlavy. Od vtedy /t.j.stredy/mi je divne... No neviem ci to sposobili lieky, ale zmena nastala prave vtedy.
Ty neboj nic, zvyknes si a prejde to, 🙂

maria-nevadi, len nech sa ta drzi ten v brusku, tak ako ma!!!!! 😉

brmbolcek- dik za info. Ty sa citis dobre? Tebe by uz testik hadam aj nieco ukazal, nelaka ta?? 🙂

mariamaria
24. jan 2010

gubik mna tiez prve dni bolela hlava neskutocne 😒 pi vela vody,denis ti dobre radi

denis a ty ako po vcerajsej prechadzke?ako sa mas?

brmbolcek veru cakam uz budem len cakat.a spravim si najskor 26.1.testik 😀

gubik ano aj dnes tam je z ranneho mocu ciarka a silnejsia ako vcera ,ale nemusi to nic znamenat ,este neverim.

denis19
24. jan 2010

maria...ty nestresuj a hezk yhlad bríško...uvidíš, že budou //TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

kajka...já take poslední tri dávky prokombinovala s merionalem....na nás zrelé ženušky asi používají tuto kombinace v prídpade, že dojde menopur 🙂 🙂 🙂 ,ale nic jsem nepocitovala...možná to byl nejaký stresový faktor????

kajka39
24. jan 2010

denis- vitaj, ty dnes meskas rasnne vtacatko!! Ako sa mas ? drobec kopka??? 😀
Mne chybala uz len jedna ampulka menopuru a v lekarni by mi predali len cele balenie, tak preto sa to dokonbinovalo s merionalom. Pri prvej stimulke mi po cistom merionale navieralo neskutocne brucha ale pri menopure nie. Teraz som pribrata aj bez toho ... 😀 😀 😀

maria- ak je silnejsia tak je to jasne // , uz len oddychuj a vychutnavaj si to bez stresov! Ak by to bol pregnyl tak ciarka slabne a nie naopak. Ale gratulovat budeme az neskor,OK?? 😉 😉

Dievcata papa ideme k rodicom na obed.... 😵

kajticko
24. jan 2010

ahojte bambulky 🙂

je zaujímave,že ja nemám ešte žiadne pocity??? 😲 jedine čo cítim su prsia

brmbolcek
24. jan 2010

kajka- ci ma laka testik no uz po tych vsetkych minulorocnych sklamaniach som trosku z toho vytriezvela , tak tentokrat nejdem nahlist silit, budem testovat az den pred navstevou do holekia nech som v klude, zatial ked meska menzes tak je to dobre znamenie........

maria...- spravne ides na to 😉

A ZELAM DOBRU CHUT KU NEDELNEMU OBEDU aj ked je este skoro ale ja uz mam po nom 😀 😀 😀

denis19
24. jan 2010

kajticko i to je pozitivní...vitaj!

kajka...konečne se opet bublinka ozvala...šimrá mi bríško 😎

maria pregnyl je po peti dnech z tela ven.... 🙂

kajticko
24. jan 2010

dakujem denis a ako sa cítiš,??, mna inak len tak občas pichne v podbrušku ,ale málo.

denis19
24. jan 2010

brmbolcek...držím palec,aby jsi to vydržela🙂🙂🙂🙂: já nechtela vubec testovat a nakonec pod emocema z koníka, jak holky testovaly, jsem testla i já 🙂

kajticko...je mi dobre, už ani nevím, že jsem byla na amnio, díky bohu a verím, že vše je ok, bublinka, jak jsme ríkala, mi šimrá bríško...tak je mi veselo 😀

kajticko
24. jan 2010

hovorila som Ti ,že to nič není super tak už to teraz len priviesť do uspešneho konca držím palčeky 🙂

ani ja to nevydržím ,ale testík si spravím až 10 den. 😉

denis19
24. jan 2010

desátý den je rozumné rozhodnutí......držím palečky!!!!!
také máte tak krásný den???? tu je super slunečno...všude se asi lyžuje, tak pujdeme snad opoledne nekam mrknout....

kajticko
24. jan 2010

tak tak trošku prechádzky nezaškodi. nie u nás nesvieti dnes slniečko. ved nemôže byť všade ked je teraz u Vás 😀

mariamaria
24. jan 2010

brmbolcek tak nech ti obedik padne na uzitok 😉
ja som stale hladna len jem a jem a jem.a ak nemam v sebe nieco je mi neskuttocne zle 😝

kajka este nehovorim nic ani neverim ,ze som tehotna,ved vies ako to moze byt moj osobny pocit alebo chcenie ta vidina silnejsej ciarky na teste

😀

denis a budes vediet aj pohlavie?z amnio?

katjicko joj uz nech je ten 10.den ,ze 😀 😝 😅

idem jest aj ja .tak pekny den tehulky,cakatelky,stimulantky 😅

denis19
24. jan 2010

maria...ano z amnio je pohlaví na sto procent,tak aspoň jedno pozitívum, když jsem už na tom byla 🙂 my totiž chceme vedet pohlaví....hurá už jen 16 dní a víme výsledek 🙂

wodanka
24. jan 2010

ahoj denis...dik za pozitvnu spravu, ze si na tom bola podobne s tou mrchou... ja som dnes piaty den po ET a mrcha by inak dorazila medzi dneskom a utorkom.. a dnes tu zatial nie je, jupiiiii 🙂 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre