Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

brmbolcek
28. máj 2010

ano ano , deniska ma kranu karolinku uz su to asi cca 3 tyzdne 🙂 🙂 🙂 presne neviem,....
to je super s tym vasim spermiogramom, brali ste nieco na podporu lepsenia spermii ? a este lepsie by bolo keby vam to vyslo tak ze ani o tom nebudes vediet 😉 😉 😉 A musis ist na tu laparku ? je to nevyhnutne ?

Dakujem za opytanie ja sa mam fajn kvitnem ako kvietokcek 😀 😀 😀
Romy, Vierka- tie kocandy uz budu mat coskoro malych anjelikov v naruci , uz sa im to blizi a Kuspi ma zlatu Kamilku kuki si jej fotoblog 😵 😵 😵

cisielko
28. máj 2010

Kuspi..malá je nádherná, úplne čarovná 😀 😀 😀 😀 😀 som sa nevedela nanu vynadívať 😀

Romy, sa to už blíži a Vierke tiež 🙂

Tak ty kvitneš? ved to je usper, hlavne, že ste v poriadku 😉 nebrali sme vôbec nič, lebo ked mi nevyšile KEt tak som sa nato úplne vybodla..laprka je nutná, ked osm bola v Helíku tak mi povedal, že to vyzerá tak, že mi embryjká vyplavila tekutina čo je vo vajíčkovode, takže musí ísť preč aby sa to už neopakovalo, lbo ak si ho nechám tak sa nám to nikdy nemusí podariť a môže sa stať, že ak ánotak to bude mimomaternicové 😝

krivka5
28. máj 2010

dobre rankodievcata 🙂
@brmbolcek ...ano sme preobjednany, ved tento tyzden sme sebastianka uz videli a mozme sa tesilkovat ze ho uvidime aj na buduci tyzden 🙂 a uz viem preco sa cezomna tak tazko kuka. babjak mi tam napisal ze placenta PS ,co znamena ze ju mam z predu, tak preto ta zla viditelnost 😒
@sanris tak ty si este aj schudla? to su mi veci 😨 mne ked je zle tak zacnem tlacit a vtedy to na par minut prejde 🙂 ale uz mi tak zle nebyva 🙂
vcera som si volala pre vysledky z krvy a mam horsie pecenove testy ☹ o dva tyzdne mi znovu vezmu krvicku a ked sa to zhorsi pojdem na rizikove ☹ 50% mojich tehu problemov je kvoli strave, povedala dokina mojmu muzovi, tak mam dietu ☹ uz mi dovoli len malu zmrzlinku za den ☹
ciselko,minka,mirm, wodanka...vam strasne moc prajem nech vam to tentoraz vyjde a budete s nami tehulkovat 🙂

brmbolcek
28. máj 2010

ahoj @krivka- ale to neni problem ze mas v predu placentu ba naopak ved ona by mala tak byt, ved by to malo byt v poriadku , ked pojdes do helika na sono daj si pred nim pohar cocacoly, pomaha to v tom ze male mimino nespi a je ho vidno 😀 😀 😀 .Inak aj ta malinka zmrzlinka pomoze, lepsie ako nic 🙂 🙂 🙂

Ciselko - tak nech to vsetko dobre dopadne s tou laparkou a nech uz ste v stadiu // 😉 😉 😉

krivka5
28. máj 2010

@brmbolcek ...ved asi by som mala tu colu pit castejsie( ale mozem len light) ,lebo ten nas maly stale spi.iba na vecer sa trosku zahmiri a dost. co maly bombrlcek ,kopka poriadne?

brmbolcek
28. máj 2010

viesco, krivka mam to take ako ty 🙂 🙂 🙂 , take jemne , dnes rano si dal moj mm rucku na brusko a raz tak jemne koplo ale ozaj take ze dobre ranko tatino 😀 😀 😀 ale pocitujem to den co den castejsie, ved uz by sa aj patrilo 😀 😀 😀 ale vravim ze je 🙂 🙂 🙂 to velmi jemnucke, tesim sa ked pokjdes s helika so svojimi dojmami.....
a co dnes robkas ? ja som dala periny do okna vetram , utieram prach a periem , lebo zajtra ideme zase na domcek porobit co treba a dufam, ze nam pocasicko bude priat , at y co co planujete ????

krivka5
28. máj 2010

@brmbolcek idem sa pustit do umyvania okien,este ma cakaju dve a balkonik. dnes ideme s mm kuk na staromestske dni. bola si kuk?

krivka5
28. máj 2010

@brmbolcek inac aj moj mm ked vcera vecer mal usko na brusku povedal ze zacitil taky jemny pohyb 🙂 bolo to pre neho tiez prvy krat tak bol velmi nateseny 🙂

brmbolcek
28. máj 2010

tak to je super, ze zazil taky pocit,.... 😀 😀 😀 😀 ja nejdem na slavnosti ja som si dnes rano vyprevadila manzelika na poradu siel do BA tak mi pride az vecer 😉 😉 😉 a ty s tymi oknami neprehanaj , to by si nemala teraz robkat 😒 😒 😒

cisielko
28. máj 2010

Dakujem dievčatá, vy sa hlavne opatrujte a dávajte na seba pozor 😉

brmbolcek
28. máj 2010

ciselko na podobne , 😉 😉 😉

ja sa s vami pomaly lucim idem pokracovat v upratovani , navarim este polievocku a kuknem aj tu , a @krivka ty moc neprehanaj s tymi oknami , myslim to vazne aby si do vecra nemala nejake krce s tolkeho natahovania ..........

sanris
28. máj 2010

no dievčatka ahojte

som natešená lebo som dnes bola u dokiho a spýtala som sa či mám už výsledky z krvi z genetiky tak mám negatívne ale doktorka genetička mi tam napísala, že vzhladom na vek 35 a po IVF doporučuje doplnit presné dátumy atd....ako keby im to tam nikdo nenapísal nerozumiem tomu(asi biznis)môj názor, sestričke som povedala, že ked mám negatívne výsledky tak kvôli veku na amnio nejdem ale, že chcem íst na genetické sono ku dr.Grochálovi tak mi napísala odporučenie . Tak sa teším.

Krivka veru schudla... ja to mám zas opačne ako ty ja ked dám len kúsok niečoho do ust tak musím íst na WC, ale naštastie skoro všetko vo mne zostane, ale mi nechutí jest aj ked mi niečo zachuti tak mi aj prejde na to chut,

minka...držím ti palce
aj ostatným snažilkám

deniske a karolínke posielam pusinku 🙂

viera6
28. máj 2010

Ahojte dievčatá......všetky vas zdravím

Deniska a Karolínka sa máju dobre.Karolínka pene priberá ma 1710g a su už spolu na izbe 😵

Prajem vam krásny víkend 😎

sanris
28. máj 2010

vierka ...tak to je dobrá správička 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

sanris
29. máj 2010

kočky a kde ste? ☹

toto tu ešte nebolo od rána aby nikdo nenapísal 😒
asi sa opalujete, že? 😀
ňbudem si asi dopisovat sama so sebou 😀

romy01
29. máj 2010

ahojte kocky prajem pekny vikendik

ciselko to je super ze sa spg zlepsil, Drzim palce na laparku. Tfuj tfuj tfuj nech pomoze. Urcite sa budes voskoro tesit z // 😀
wodanke tiez drzim palce a tesim sa na pozitivne spravicky.
sanris ja som ako krivka- pravy opak teba. Mne ked bolo v prvom trimestri zle tak to bolo z hladu a musela som si nieco zahryznut. Tiez som priberala a dnes mam plus 17 kilov - a to len vdaka tomu ze som sa od polovice tehu snazila kontrolovat lebo by som uz mala aj 30. No dnes som baby zhresila - mm navaril taky fajnovy madarsky gulasik s haluskami ( tie som robila ja ) ze som sa doslova natrepala co sa do mna zmestilo az ma odvalilo na dve hodiny do postele a teraz si nadavam ze sa neviem ovladat. Zajtrra sa radsej na vahu ani nepostavim 😀
Inak aj ja som pisala s deniskou a malu uz vybrali z inkubatora ale este spolu ostanu nejaku dobu v nemocke. Mala musi pribrat na myslim 2200g.

wodanka
29. máj 2010

ahojte kocandy... 🙂 @cisielko som rada ze si sa ozvala 😉 kedy sa chystas ist na laparku?
@romy01 dakujem... budem sa snazit aby to teraz vyslo lepsie ako minule 🙂 teraz este cakame na vysledky z genetiky a asi niekedy po lete do toho pojdeme znova

matakrok
30. máj 2010

Caute baby, som 2 dni pred punkciou vajicok pre IVF v narkóze. včera som si pichla poslednú injekciu na stimulaciu vajicok. večer som však dostala zápal horných dychacich ciest. budem môcť podstúpiť zákrok?zažil to už niekto z vás ? mohli ste podstupit narkozu s infektom aj keď len krátku? som z toho celého nešťastná, smutná, po toľkých pripravach a injekciach. dnes je víkend. volať lekárovi môžem po vikende, teda deň pred punkciou.vďaka za akékoľvek odpovede.

annamary27
30. máj 2010

Ahoj matakrok,Ja som mala tiež zápal dýchacích ciest,ale asi 4 dni pred punkciou,tak sa mi to trochu podarilo vyležať aj so Zinatom,Bioparoxom a sirupom Stodal.Pred punkciou som ešte pokašliavala aj v tom dennom stacionári ako som čakala na zákrok,ale na stole ma všetko prešlo,asi za minútu ako mi napichli žilu som už spala a potom som sa zobudila už v posteli,bola to rychlovka.Uspávajú injekciou,takže do dýchacích ciest ti nezasahujú a malo by to byť podla mna u teba o.k . a skús sa vyliečiť za ten čas kým pojdeš na ET.

matakrok
31. máj 2010

ahoj Annamary🙂
dakujem ti za odpoved. vies, dost ma chytila panika. lebo doky nam pacientkam ani t.c. cislo nenechava, ked daco cez vikend. a nevedela som, ci si mam vecer pichnut Pregnyl alebo nie, ci pojdem alebo ma zrusia pred narkozou. nakoniec po 2 dnoch som sa dovolala cudzej gyndoske, co toto robia tiez a ta ma upokojila. za jeden den prebehla cezo mna nejak a viroza. rano hrdlo, na obed potenie, poobede zimnica a uz teplota 38´. pojedla som Modafen, vitaminy, kloktadlo...a vecer uz skoro nic. dnes som ostala doma a zajtra ideme na to. potom super, ze to ide cez zilu. bol pri tebe aj anesteziolog? este raz vdaka za odpoved, nebolo mi vsetko jedno.

brmbolcek
31. máj 2010

zelam pekne ranecko 🙂 🙂 🙂

aky sme mali vikendik ?

krivka5
31. máj 2010

ahojte 🙂

@brmbolcek vikendik bol super.mala som na navsteve sestru a maminu a v nedelu sme bolina oslavo osemnastin muzovej netere. bolo fajn 🙂 a ty si ako vikendovala? nejake to tu je opustene ☹
vitam matakrok a annamari a prajem im uspesne ivf 🙂

matakrok
31. máj 2010

ahojte,
dakujem, krivka5, to je mile privitanie 🙂 zajtra ma to caka....
niekto mi sem odpisal, ze ako viem, ci mam zapal...ale uz to tu nevidim,asi vymazal/a: to je jedno, cokolvek to je, ci zapal, ci infekcia, vsetko je to na prekazku. ci nie? ci slovka rozhoduju? 🙂

minka051
31. máj 2010

Ahojte
Tak máme 2 pekné embryjká a zajtra 12:45 je KET.

brmbolcek
31. máj 2010

ahoj @krivuska, teda vy ste pooslavovali , cize si sa aj prejedla na oslave 😀 😀 😀 ved ty to mas dovolene ved si tehuhu 😅 😅 😅 . Ako sa citis ? uz pocitujes mierne a jemne kopkanie , ci stale si myslis ze su to crievka ? 😉 😉 😉
No mi sme porobili na domceku co bolo treba , trosku sme upravovali terenne vonkajsie upravy , manzelik vymaloval uz farebne spalnu a zvysok este tahal do primalexu a dalsi vikenduz idu do farby vsetky miesrnosti, a vcera nam robili niku na stenu .... takze sa trosku bavime , 🙂 🙂 🙂

2.6 sa ti uz blizi sono, tesim sa s tebou 🙂 🙂 🙂

brmbolcek
31. máj 2010

wau @minka super, bodaj by s atak zahryzli ze sa ich uz nezbavis 😉 😉 😉 silno drzim uz teraz palce 😉 😉 😉 len sa setri po vklade a bud vklude 🙂 🙂 🙂

brmbolcek
31. máj 2010

matakrok- vitam ta , nie si sama .Dievcence ktore stimulovali maju oslabene organizmy a tiez sa na ne pochytalo to co nemuselo, poprechladali, ale prelezali to a punkciu absolvovali, tak sa nicoho neboj, ono to uz pri tych hormonoch tak chodi, jednemu pomahame a druhe oslabujeme. Dufam, ze uz ti je trosku lepsie ..... Zajtra druime palce 😉 😉 😉 Koko chcete vkladat ? uz ste o tom rozmyslali ?

minka051
31. máj 2010

brmbolček dík neboj budem sa šetriť ako sa len bude dať. 😉

brmbolcek
31. máj 2010

@minka- tesim sa ze sa po takej dlhej dobe nevzdavas 😉 😉 😉 , a pevne verim ze z 2 krasnyc embryok sa rozmnozia 3 😀 😀 😀

matakrok
31. máj 2010

@brmbolcek ahooj, vidim,ze vy ste uspesni od decembra...to je parada, blahozelam. tak to som potom este na tom asi dobre. bo pracujem v nemocnici,al e nie som lekar 🙂 mohla som chytit aj horsie potom 🙂 doky nic nespominal,ked som sa pytala n amozn ekomplikacie.
hej je mi lepsie.len mi to zislo na priedusky 😖
dakujem 😵 nie,nerozmyslali...zajtra chcem s dokym pohovorit trochu dlhsie, nie len 10 sekund 😠

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre