Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

annamary27
9. jún 2010

@minka,to asi kvoli časovému posunu 😀 😀 😀 😀 ,tebe to robili v Čechách ak si dobre pamätám.

annamary27
9. jún 2010

@minka051,mna manžel zas furt upozornuje ,ked sedím skrčená pri laptope,aby som si normálne sadla,ako keby som mohla tých zatial micromilimetrových krpcov utlačiť 😀 😀 😀 😀 😀

minka051
9. jún 2010

@annnmary27 nie ja idem na krv ku mojej doktorke, a výsledky sú vždy až na druhý deň po 10tej hodine. Skôr ani nemám volať. To už poznám. No neboj krpci majú miesta teraz ešte dosť. 😀 😀 😀

annamary27
9. jún 2010

@minka051,ale je to fajn,ked sa o nás má kto báť 😀 😀 😀 😀 Len ,ked mu nakážem čo má kúpiť a urobiť,tak by bol asi radšej keby som mohla ťažké dvíhať v tom momente 😀 😀 😀

minka051
9. jún 2010

annamary tak to máš pravdu.. 😀 Aj mňa bol práve drahý skotrolovať ako sa mám. 🙂 Totiž robíme spolu v jednom podniku. A ešte mi prišiel oznámiť ako sa pokračuje na stavbe našeho domčeka. takže tam to ide super len nech vydrží počasie a o chvílku bude aj strecha. 🙂 😎

annamary27
9. jún 2010

@minka051,tak gratulujem a nech sa prácam na domčeku darí. 😉

minka051
9. jún 2010

annamary dík idem rýchlo dokončiť tie papiere nech idem čím skôr domov 🙂

ozvem sa neskôr 🙂 😉

matakrok
9. jún 2010

ahoj kamosky!
minka, Marika, sme viacere nespiace tuto noc ☹ ja by som radsej brala toho psa, aj to teplo a wc. al e tato moja dusnost v prieduskach, no o 3.30 s a mi podarilo usnut. a to uz taham 4 noc,ked zaspavam takto nad ranom. esteze som doma 😅 lebo inac...si neviem predstavit fungovat v praci. pridavam sa k vasim bolestiam, mam sta predmenstruacnu bolest.no mna zase nelame od bolesti tak ako Mraiku...dnes by mala prist mrcha podla rozpisu mojho tela,tak som zevdava co bude.... 😔 zrejme nic, bo hormony mi cely rozpis rozhodili... 😅
Marika, xixi,ja moj muz pobehuje kolo mna. ale ked treba varit alebo ist na nakup...skoro hluchy a slepy 😀
Minka, mate super pocko na domcek! pojde vam to od ruky,uvidis...

brmbolcek
9. jún 2010

pekny dnicek

@minka051- hod foto do alba, domceka .... 🙂 🙂 🙂a hlavne zachovaj klud a ziadne lakanie, ber to tak ako to ide ......

ostatnym cakatelkam , prajem skore // 🙂 🙂 🙂

Denis- hod foto nasej Karolinky 🙂 🙂 🙂, uspesne graulujem k pozitivnemu kakanicku 😀 😀 😀

VIerka- Romy- tak na vas sa tesim ktora skor porodi, 🙂 🙂 🙂

Krivka- ako sa mas ? ako maly sebastianko ?

denis19
9. jún 2010

ahoj brmbi...dyť jsem tam už nejaké dala,ale mám i neco z dneška, tak jdu na to,ale to budeš mít pocit, že je to stále dokola, ona se moc ze dne na den nemení 😀 😀
jak se ti vede?

brmbolcek
9. jún 2010

denis servus mamina, ale album mas prazdny, tak ak sa ti da hod mi do IP.....
u mna vsetko ok 🙂 🙂 🙂 , som zvedava na karolinku po kom sa podoba 😀 😀 😀
ako spinkava ? kolkokrat ju kojis ? ako sa citis ty ?

brmbolcek
9. jún 2010

lucim sa a zelam pekny dnik 🙂 🙂 🙂

Denis prosim posli mi ip Foto karolinky 🙂 🙂 😉 dakujem

annamary27
9. jún 2010

@matakrok,detto s chlapom u mna,2hodiny som mu včera vravela,chod vysypať smeti,po dvoch hodinách sa postavil od PC,to už bolo skoro 22.00 a pýta sa, tak čo mám ísť urobiť? 😀 😀 😀 No idem ešte poliať záhradu,kým mám vychádzku,aby ma potom neprekvapila nejaká kontrola. 😎 😎 😎

denis19
9. jún 2010

brmbi..nekojím 😖 behem dne spí ukážkove 😀 😀 v noci je to kapánek horší,ale žádná katastrofa a nejvíc nás trápí kakání..jinak parádička dítko...a je dosti citlivá jako na okolí a vnímavá....až to zaráží......máš teda IP 😀

brmbolcek
9. jún 2010

@denis19- nekojis z akeho dovodu ? , ak mozes napis.... prikrmujes cim ? a to kakanicko je uplne normalne je to u novorodeniatok uplne v pohode, ono by sa to malo postupne zrovnat , Dik za ip , a ozaj stihla si to DNP i napriek takemu skoremu porodu ?

minka051
9. jún 2010

brmbolcek fotky hodím ale ešte sme nenafotili ,lebo syn doma nieje a nemáme foťák. Ale hned ako nejaké fotky budú tak ich sem dám.

brmbolcek
9. jún 2010

minka super, uz sa tesim, a v akom stave to uz mate ? zakladna doska , mury vytiahnute ? okna su uz osadene ?
a ty sa ako citis ? kolky den si po ET ?

krivka5
9. jún 2010

ahojte dievcatka 🙂

@denis19 Karolinka je prekrasna, to bude riadna kocka ked vyrastie 🙂

krivka5
9. jún 2010

@brmbolcek ...dnes som bola zase na poradni a brali mi krv,lebo naposledy som mala horsie pecenove testy. som zvedava zajtra na vysledky, dufam ze to bude o.k.. strasne mi puchnu nohy, to asi z toho tepla. a tebe sa ako dari? 🙂
@minka051 ako sa maju fazulky? kedy sa odvazis urobit testik? 🙂
@matakrok ja trpim nespavostou od zaciatku tehu 🙂 tak mozno uz nejake tehu priznaky zacinaju 😉
@annamary27 no nech sa ten tvoj muzicek teraz o teba pekne stara. ty mas mat klud a pohodicku 🙂

matakrok
9. jún 2010

@krivka5 ...deze krivka, ja mam infekciu...rieisla som to ako nadchu pred 10 dnami tunak, lebo mi mali brat vajka a som sa bala ze ma nedaju do narkozy. teraz sa liecim zo zapalu priedusiek a kedze su zanesene, kaslem a preto neviem spat 🙄
ale to co pises nie je bohvieco...ved ktovie co nas este caka vsetko mozne, toto je mozno ta najbanalnejsia vec 😅

romy01
9. jún 2010

ahojte kocky

konecne nie je take teplo, ten den to bola katastrofa. Ja som behala po lekaroch vele doobedie - poradna obvodacka interne - no des.
vierka na pasy idem zajtra rano tak sa tam mozno stretneme.

matakrok - helios ma vlastnu internetovu stranku kde najdes statistiky od nejakeho 2005 alebo tak nejak. Verim ze su pravdive lebo ked som v sept stimulovala chodila som na temu snazilky zu heliosu a tam fakt co sme zacinali v tom obdobi takmer kazda otehotnela. Druha vec je ale statistika ci ta zena to dietatko aj donosi. Lebo to cislo je samozrejme nizsie.

minka a neprida ti lekarka k liekom aj nieco dalsie - duphaston napr ? Lebo mne pridali k utrosu ked sa objavilo spinenie

matakrok
9. jún 2010

ahoj @romy01, ano, mna zaujimaju narodene zive deticky po IVF. nic ine. a prepac,ale tomu,co pises, tym cislam, som neverila a neverim. nenasla som ziadnu vedecku publikaciu tohto pacoviska, ani ziadneho v SR s takymito vysledkami, ktory by tvoje cisla potvrdzoval.
aj tak ocenujem tvoju oporu,co davas tunak dievcatam...dufam ze si sa neurazila, len som chcela napisat, ze treba brat vsetko s rezervou a byt radsej realista a vyhnut sa potom sklamaniam . 😉 Heliosu fandim...aj vsetkym babenkam odtial 😉

romy01
9. jún 2010

matakrok ja to beriem. Jedna vec je uspesnost IVF ina vec je donosenie dietetka. To cislo je nizsie ako som pisala ale uz si nepamatam ake je, no da sa to tam najst. Pre mna ale toto nebolo podstatne, Ja som si centrum vybrala hlavne preto ze je blizko a ze mi ho doporucila moja doktorka. eviem si predstavit cestovat kamsi na druhy koniec republiky no na druhej strane som mala stastie ze to vyslo hned a ze som tam natrafila na odbornikov so skvelym pristupom. Keby mi to nevyslo a nebodaj by som nebola spokojna napr s pristupom lekarov alebo s tym ze by ma neinformovali, asi by som zvazila aj ine moznosti.
No ale toto je podla mna zbytocna diskusia, lebo ty, anna aj minka su nase uz skoro tehulky 😀

renka1801
9. jún 2010

Dobrý večer, môžte mi prosím Vás niektorá povedať kedy sa začína pichať prvá inj.pri stimulácii k IVF? Čakám na schválenie žiadosti o IVF, už je to mesiac od podania, a rozmýšľam, či to stihnem pred dovolenkou alebo to necám až po nej. Dakujem

romy01
9. jún 2010

renka ziadost by si uz mala mat kazdym dnom schvalenu. Ak mas dlhy protokol, tak zacnes brat na 16DC tabletky a prve injekcie sa beru od 23 dne cyklu. To su ale len " pripravne injekcie " K im zacinas brat tie stimulujjuce na zaciatku dalsieho cyklu t.j. na druhy treti den cyklu.

romy01
9. jún 2010

tak baby uz tu asi nikto nie je a ja ponocujem lebo som spala cez obed,
uvidime sa zajtra papa

annamary27
9. jún 2010

@renka1801,@romy01,ja som mala tiež dlhý protokol ,ale užívala som len injekcie /3typy/ a začala som s aplikáciou 24den cyklu,to bude mať asi každý nastavený individuálne podla zdravotného stavu a cyklu,si myslím 😉

renka1801
9. jún 2010

Dakujem Romy, žiadosť sme podali 5.5. tak čakám. Neviem ešte aký budem mať protokol a ani neviem aký je v tom rozdiel. Len som chcela približne vedieť kedy sa asi začína.

renka1801
9. jún 2010

aj tebe annamary27 dakujem za info. Takže to nebudem náhliť , V klude si vybavíme všetko potrebné a budem to mať pripravené po dovolenke. Dobrúúúúú nôcku ...

krivka5
10. jún 2010

@matakrok ...aj ja a aj brmbolcek sme tiez boli v heliose na ivf a zadarilo sa na prvy pokus 🙂 inac helios mi odporucil aj doki z prievidze a aj dokina zo ziliny, ze tam maju najvacsiu uspesnost. vraj az 40%! aj ked viem ze to je biznis, nam pomohli a som stastna 🙂 🙂 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre