Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

annamary27
29. nov 2010

@adrika610 no v GF v Blave sa chodí na krv 10ti a 14ti den po vklade a až ked su 2negat výsledky sa končí ivf,alebonpri pozitívnej sa ešte ide k nim na sono,kým ťa odovzdaju späť k tvojmu gyn.

makovicka53
29. nov 2010

Ahojte...trochu som vas pocitala...vidim ze ste uz dost krokov predomnou...ja som zatial len vypisala ziadost na IVF ale ci je schvalena este neviem...ale napriek tomu som sa rozhodla podstupit 1x IUI...mala som ju mat tento mesiac ale zial som ochorela..nevychadza nic, co uz....takze bud mesiac sa pojdem na IUI a potom ak to nevyjde tak pojdem na IVF...katyka10 tebe narastie sama sliznica maternice ale sa dopujes liekmi..ja mam problem s rastom sliznice...na 13DC som mala len 5 mm a to je fest malo...mozno aj preto sa nedari...okrem toho ze moj mm ma zlu morfologiu ☹

katyka10
29. nov 2010

@annamary27 juj moja to mi nehovor nebudem moct sediet v robote haha.snad mi to drahy dobre pichne haha konecne posledna injekcia jupiii.len aby nam to vyslo dievcata.

katyka10
29. nov 2010

@makovicka53 ja som mala injekcie na stimulaciu.mozno aj tie hormony mi dopomohli k maternici ale ja som mala vzdy dobru maternicu.drzkam ti palce nech poistovna schvali a nech ti vsetko dobre dopadne.

makovicka53
29. nov 2010

@katyka10 ..si zlata...podobne aj tebe...ako ste to risili s tym injekciami kto ti to pichal?.u nas bude zrejme problem xi...mas klasicke injekcie alebo tie pera

katyka10
29. nov 2010

@makovicka53 no mne to pichal priatel do podbruska.Ja mam tu vyhodu ze robi v nemocnici tak som sa nebala.zohnal mi inzulinove ihli aj striekacky takze ma to menej bolelo.akurat gonal je pero.a ty kde chodis do centra?

katyka10
29. nov 2010

tak ja uz mam pregnyl uspesne za sebou.na polke zadku citim akoby som tam mala hrb haha sa bojim sadnut ci lahnut.zajtra antibiotika a sup v stredu zniest vela vajicok.ete sa musim prihovorit bicikovcom nech su svizne,silne a bojovne aby sa predrali haha.

annamary27
30. nov 2010

@katyka10 😀 😀 😀 😀 😀 😀

katyka10
30. nov 2010

je mi strasne ze dievcata.mam silne bolesti v podbrusku a od vcera vecera vraciam.neviem ci to moze byt tym.

annamary27
30. nov 2010

@katyka10 ahoj,kukla som na nete nežiaduce účinky pregnylu a je tam bolesť,vracanie,hnačky,takže môžeš to mať z toho.na vracanie je dobré chlipkať pomalilinky pepsinku.

majda27
30. nov 2010

@makovicka53 A Kedy si podpisovala žiadosť na IVF? My sme ju podpisovali v Heliose 4.11.2010 a manžel to už nevydržal a volal do poistovne že žiadosť na zákroky máme už schválenú - túto už posielali 25.11. do Heliosu a žiadosť na lieky ešte schvaľujú( doky povedal, že to trvá zhruba cca 1 až 1 1/2 mesiaca. )Teraz čakám kedy sa mi ozvú z Heliosu čo bude nasledovať ďalej. . Poisťovnu mám dôveru.
Potešujúca správa je, že už máme výsledky z genetiky, v piatok si ideme pre ne, krv nám brali 30.8. Snáď budú dobré, a nič nám už nebude brániť v ceste za našim babetkom.

majda27
30. nov 2010

Oprava žiadosť máme schválenu, poslali ju do CAR. Čakám kedy sa mi ozvú odtial.

katyka10
30. nov 2010

keby ze neviem ze mam problem si myslim ze som tehotna.to uz pred pregnylom mi bolo tak.aj teraz to je na pip az na odpadnutie hlava sa mi toci neviem co sa deje.

adrika610
30. nov 2010

@majda27 ahoj ja som podpisala ziadost 14.9. a mala som to schvalene 13.10. a hned na druhy den som isla doheliosu na pohovor ako sa pichaju inekcie mam doveru tak si myslim ze sa ti ozvu tento tyzden aked nie tak urcite vpondelok drzim palce

annamary27
30. nov 2010

@katyka10 nemôžu to byť príznaky toho hyperstimulačného syndrómu?skús zavolať do car či je takáto reakcia v poriadku.

katyka10
30. nov 2010

@annamary27 ja som tiez nad tym rozmyslala.dojdem z prace dom a lahnem si.dnes ma prcek meniny ale nemam ani naladu na oslavu.budem sa psychicky pripravovat na zajtrajsok hi.

annamary27
30. nov 2010

@katyka10 držím silno palce,aby si zniesla pekné vajíčka a nech je všetko v poriadku. 😵 😵 😵 a aby si na Mikuláša dostala krásny darček do bruška.

makovicka53
30. nov 2010

@katyka10 .ahojky ja chodim do heliosu...juuj tak to mas fajne ze mas chlapa odbornika...moj je zas citlivka ten odpadne ked vidi krv a ihlu 😀....nuz budem si musiet nejak poradit...inak ste vsetky zlate...som rada ze sa mam s kym porozpravat ...a hlavne co zdolavaju to co ja 😉

makovicka53
30. nov 2010

@majda27 ahoj...no my sme to vypisovali cca 27.10. ale bola som u dr.24.10. a este nevedel nic...ale tak schvalit schalia urcite aj dr ma ubezpecil....ja mam všeobecnu ZP...a ake vysetrenia treba pred IVF?ja som mala ist tento mesiac na IUI ale nevydalo zo zdrav. dovodov...takze to idem skusit bud cyklus a ked to nevyjde tak IVF...i ked neviem ci to ma vyznam IUI ked mame zlu morfologiu...a mne zas sliznica nedorasta dobre ...

makovicka53
30. nov 2010

@katyka10 ...ty ides zajtra na odber?teeda silno drzim prsty 😉

denis19
30. nov 2010

@makovicka53 osobne bych na Tvém míste na IUI nešla pri zlé morfologii a co na to ríkají v Heliose, oni Ti ji doporučují? To bych se divila...... 🙂

katyka10
30. nov 2010

@annamary27 dakujem moja dufam ze budes mat pravdu a aj ty aby si mala tiez taky krasny darcek.neskusala si testovat?

makovicka53
30. nov 2010

@denis19 ,,,prave na ich odporucanie idem skusit ale uz som raz pri tejto morfologii otehotnela prirodzene,ale skoncilo to zamlknutym no a jedna znama mali tiez 99% morfologiu a otehotnela pri IUI...chodim do heliosu

katyka10
30. nov 2010

@makovicka53 dakujem moja si zlata.aj my sme radi ze nas tu pribuda.ja som sa tiez velmi tesila ked som sa spytala a dievcata mi vysvetlili comu som nechapala a hlavne dakujem annamary27

denis19
30. nov 2010

@makovicka53 tak potom ano..... pokud Ti to oni doporučují,asi jsi mladá co???..jo už to vidím 28 tak to potom ano, já si nejak myslím, že každý je starý jako já 😀 😀 😀 😀 😀 Ale já osobne si nejak myslím, že IVF je jistejší,ale samozrejmne náročnejší a dražsí...já také chodila do Heliosu......byla jsem pri zrodutéto témy s babama a vyšlo nám to , tak držím palec!!!!

katyka10
30. nov 2010

@denis19 denis a myslis si ked ma zena zrasty a nepriechodne vajcovody ze sa moze ivf podarit?

denis19
30. nov 2010

@katyka10 určite, IVF ano, tam je už v zásade jedeno jestli jsou priechodné či nepriechodné vajcovody, to je podle mne pohoda, jen nevím ...tie zrasty.....jako kde? S tím nemám zkušenost 🙂

katyka10
30. nov 2010

@denis19 ja som mala po porode silny zapal malej panvy.moja gynda v ziline to neriesila a tak mi vzdnikli zrasty ktore mi poskodili vajcovody tak ich mam nepriechodne.aj koli tomu idem na ivf.a koli zrastom ma bolievaju vajecniky a maternica no ale take bolesti ako mam teraz som ete nemala.ale to asi zo stimulky.

denis19
30. nov 2010

@katyka10 ahá , už rozumím, tak to fakt jedine IVF, tak už jsi na stimulce?..počkej nepicháš ty už pregnyl???? já mela pri stimulce také bolesti vaječníku a po OPU to trvalo do ET a potom ješte asi dva týdny.....to te nestraším, to byla moje realita......jen ješte pozor na OHSS!!!!

katyka10
30. nov 2010

@denis19 vcera som mala pregnyl a zajtra idem na odber rano uf tak uz mam pokoj z injekciami.len zadok boli s pregnylu haha.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre