Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

majda27
3. jan 2011

@makovicka53 Volaj hlavne do poistovne. Mne to trvalo cca ani nie mesiac, kým to schválili len to dlhsie trvalo kym to došlo do Martina. takto to bolo u mna 3.11. sme to podpísali, 3.11 este poslali vysledky mailom, 15. 11 poslane do poistovne, poistovna dostala 18.11.2010, 25.11. som mala schválene výkony, a 7.12.2010 lieky. do heliosu prislo cca 15.12. a konzultácia u koordinátorky bola 22.12. Ja som do poistovne poslala aj mail, a ze sa budem stazovat. A potom mi dali odpoved aj do mailu, aj kedy to schválili aj kedy to poslali poštou. Ešte mi povedali, že pokiaľ to v CAR nedostanu do konca týždna, mám zavolať a oni to pošlu ešte raz.

zabka228
5. jan 2011

Ahojte dievcata.Po vylieceni chlamydii sa chystam do centra, nakolko mam aj endometriozu a len 1 priechodny vajcovod. Predpokladam, ze mi navrhu IVF. Uz teraz mam vsak obavy , nie z IVF, ale ako to casovo zvladnem kvoli praci, nakolko najblizsie centrum mame od nas cca. hodinku cesty. Chcem sa spytat, ako ste to zvladali vy? A injekcie sa pichaju len raz denne vzdy v rovnaky cas?

ivankakov
6. jan 2011

@zabka228 ahoj, ja zatiaľ čakám na schválenie žiadosti, teda schválená už je, ale ešte neprišla do Martina, aby mi mohli zavolať. Chodím do Heliosu v Martine a cestujem vždy 1,5 hodiny. Čo sa týka návštev, dr. povedal, že ich bude okolo 7, nerátam do toho návštevy pred podpísaním IVF, keĎ som musela ísť na krv dvakrát, manžel na spg a potom ešte konzultácia k výsledkom a podpísanie žiadosti. Dá sa objednať na hodinu, posledná možná hodina na objednanie je 13.30 h., takže som si nemusela brať celodenné péčka.

ivankakov
6. jan 2011

@zabka228 ešte som zabudla, že na krv sa musí prísť ráno do pol deviatej a to bol pre mňa zabiják, pretože muž nebol doma a autobus mi išiel ráno okolo štvrtej, hrôza.

majda27
6. jan 2011

@ivankakov ahojky. No nás objednali aj na 16:00. hod. Nám to trva cca 2,5 hodiny do martina. Takze budem musieť skoro stavať. ☹ ale potom to dospím zasa ked prídeme domov.

ivankakov
6. jan 2011

@majda27 no vidíš, a nám povedali, že sa musíme zmestiť do 13.30.Asi to záleží od dňa v ktorom konkrétny dr. vyšetruje. Ja chodím dr. Krajkovičovi, zatiaľ som vždy natrafila naňho i keď viem, že sa striedajú.

majda27
6. jan 2011

@ivankakov ved ja chodim tiez k nemu, a je fajn.

annamary27
6. jan 2011

@zabka228 ahoj,tak aj my máme cestu do car asi tak na hodinu.vstávali sme počas kontrol asi o piatej ,aby sme boli vždy prvý,zobrali mi krv a trielili sme späť domov,aby som z roboty vela nevymeškávala.v práci začínam o 7.00 a okolo 8.30 sa mi vždy podarilo nastupiť.ked boli zasa konzultácie u lekárky,to bývalo väčšinou neskor,tak to som si brávala volno,alebo návštevu u lekára.a taktiež na tie dni kedy sa vyberaju vajíčka a vkladaju embryjká.

alabu
7. jan 2011

@makovicka53 ahoj...to je dost 2mesiace...u mna to trvalo presne 6tyzdnov...a bol oktober 2010 ked sa to posielalo 😉

makovicka53
7. jan 2011

@alabu ...no vidis to...ja musim mat vzdy smolu...ale asi sa to skomplikovalo tym dodatkom co este zasielali a neviem aky to bol...ale nech to uz schvalia a hor sa na to 🙂

alabu
7. jan 2011

@makovicka53 jasne...drzim palce nech sa do toho cim skor pustis...vsetko pride v pravy cas 😀

makovicka53
7. jan 2011

@alabu ..v to pevne verim...hlavne nech to uz vyjde...a ty tiez cakas na schvalenie ci?

alabu
7. jan 2011

@makovicka53 nie...ja som po neuspesnom IVF v decembri 😒 takze ja mam teraz prestavku minimalne do maja juna....uvidim 😉

natalia80
7. jan 2011

ahojte baby 🙂 prosim vas ked ste tu niektore pisali ze ste volali do poistovne kvoli tomu ci uz mate schvalene ivf to ste volali do poistovne v mieste bydliska alebo na nejaku centralu?aj ja cakam tak som zvedavaaaa 😀

majda27
7. jan 2011

@natalia80 ahojky ja som volala na zákaznícke číslo čo má uvedené dovera na nete. Ja som v dôvere, Kazdá poisťovna myslím má zákaznícke číslo kam sa može volať a informovať

natalia80
7. jan 2011

@majda27 Dakujem 😉 Aj ja mam doveru.a to ti tam hned povedali take informacie?aj ci je schvaleny zakrok aj lieky?

tremonti
7. jan 2011

ahojte dievcata je tu aj niekto kto ide alebo chodi do gyncare v kosiciach?

majda27
7. jan 2011

@natalia80 áno, a ešte ked to bolo schválene aj kedy to poslali. Posta im trvala ccc7 dní. Ku koncu buduceho týždna by si už aj lieky mala mat schválene. Ja som im ešte aj písala mail. A tiez mi nan odísali. Mala som to schválene ani nie za 30 dní čo majú lehotu.

ivankakov
7. jan 2011

@natalia80 ja som volala do všeobecnej 0850 003 003.

ivankakov
7. jan 2011

@natalia80 sorry máš dôveru, neskôr som to prečítala.

natalia80
7. jan 2011

@ivankakov aj tak dakujem 🙂 uz som tam volala.zakrok mam schvaleny este lieky...tak cakaaam 😉

deni73
8. jan 2011

@tremonti Ahoj, aj ja tam chodím, ale je tu zvlásť téma pre nás, čo tam chodíme.

tremonti
8. jan 2011

@deni73 a kde ako sa vola???

deni73
8. jan 2011

@tremonti Tu v Snažilkách : Kategória Snažilky,Tehulky a Mamičky z GYNCARE KE III. 🙂

ivankakov
8. jan 2011

@natalia80 ja to mám už všetko schválené od 4.1., ale ešte je problém s poslaním do Martina, nestíhajú.

tremonti
8. jan 2011

@ivankakov ako to ze nestihaju? chcela som sa opytat ci sa to im osobne neda odniest teda ze to vyzdvihnes v poistovni a odnesies do centra?

ivankakov
8. jan 2011

@tremonti na takúto možnosť som sa nepýtala, ale vidím to ako komplikáciu

tremonti
8. jan 2011

aha a ako dlho trva schvalenie ziadosti ? da sa to nejak posurit, ci bez sance? ja mam union nevies ako to je tam?

ivankakov
9. jan 2011

@tremonti ja neviem či sa niekomu ozvali skôr ako za 3 týždne, dr. povedal, že 30 dní je taká klasika.Neviem, baby nespomínajú, že by sa dalo posúriť inak ako stálym telefonovaním do poisťovne. A Union? Nemám info, skús sa popýtať tu dievčat čo sú tam poistené.

diva1902
12. jan 2011

@tremonti Ahoj, neviem ako je to tento rok, ale ja som si pred rokom v januári podala žiadosť do unionu a o týždeň mi prišlo schválenie, ale keďže mi v tom čase vyšlo KETko, tak to bolo zbytočné 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre