Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

tremonti
13. jan 2011

@diva1902 jeeej diva1902 velmi si ma potesila lebo ked uz to rozbiehame tak aspon nech necakam dlho a to si posielala na nejaku centralu alebo si ju niesla sama na nejaku miestnu pobocku?

petuska123
13. jan 2011

@diva1902 ahoj ja som tiez v unione to by bolo skvele keby to tak rychlo schvalili 😉

tremonti
13. jan 2011

@petuska123 a uz ste boli v care? alebo sa este len chystate?

aduskatt
13. jan 2011

stretli ste sa uz s tym, ze poistovan schvalila IVF pri PCO aj ked uz mate jedno dieta, ktore ste pocali prirodzene?(aj ked nejakou nevysvetlitelnou zahadou? 🙂 )

bibi24
13. jan 2011

@aduskatt Do ziadosti sa neuvadza, ci mas uz jedno dieta, alebo nie. Ziadost vypisuje lekar a je len na nom, co tam uvedie. Bohate staci aj diagnoza PCO. Neuvadza sa tam nic ine, ziadne podrobnosti, udaje o tebe, ci roky snazenia a pod. 😉 Takze klidek 🙂

katy213
13. jan 2011

ahojte babulky...tiež čakám na schválenie IVF. Pracujem vo Viedni, takže mám EU preukaz poistenca / inak VZP/ a predpokladám, že aj to ovplyvní dlžku schvaľovania...Gynekologa mam zatial len v Ba, pretože som sa nedokopala k tomu, aby som si nejakeho nasla aj vo Viedni. Stale nemam dosť dobru predstavu,ako to budem kombinovať ak sa mi podarí otehotnieť-myslím tým lekárske potvrdenia a ďalšiu starostlivosť...Je tu niekto, kto by mi vedel poradiť? bola by som veľmi vďačná🙂

katy213
13. jan 2011

ahojte babulky...tiež čakám na schválenie IVF. Pracujem vo Viedni, takže mám EU preukaz poistenca / inak VZP/ a predpokladám, že aj to ovplyvní dlžku schvaľovania...Gynekologa mam zatial len v Ba, pretože som sa nedokopala k tomu, aby som si nejakeho nasla aj vo Viedni. Stale nemam dosť dobru predstavu,ako to budem kombinovať ak sa mi podarí otehotnieť-myslím tým lekárske potvrdenia a ďalšiu starostlivosť...Je tu niekto, kto by mi vedel poradiť? bola by som veľmi vďačná🙂

aduskatt
13. jan 2011

@bibi24 no parada, to si ma potesila, dakujem🙂)len ci si to poistovan nezisti.podla mna asi ano.......ved uvidime🙂....dufam, ze to nebude treba, ze hormonalna liecba zaberie

petuska123
14. jan 2011

@tremonti ahoj uz sme boli mame za sebou vysetrenia a uz len zopakovat krvne testy a potom budeme vediet na com sme

tremonti
14. jan 2011

@petuska123 ahoj🙂 ake krvne testy myslis?v centre ci hematka? do ktoreho care chodis?

petuska123
14. jan 2011

@tremonti chodim domartina do iscare bol mi zisteny zvyseny hormon fsh -ovarialne zlyhavanie vajecnikou nieco ako predcasny menopauza ☹

tremonti
14. jan 2011

@petuska123 neboj petuska ked ta nadopuju hormonmi aby sa vyvynuli vajicka bude vsetko okej a potom uz ajecniky nebude treba🙂 len pekne hrubu sliznicu 🙂 ja som v gyncare v kosiciach a som zvedava co take nam este najdu lebo mam tych pricin viiac...

deni73
17. jan 2011

@petuska123 Ahoj, ja som na tom tak isto, mám 37. Na schválenie vo Všeobecnej som čakala prvýkrát 3 týždne, to prvé ivf nevyšlo, a na druhé schválenie som čakala asi mesiac, koncom januára začínam so stimulkou.

diva1902
18. jan 2011

@tremonti Ja so podala žiadosť v Heliose a o nič viac som sa nestarala, prepáč, že píšem tak neskoro, ale malý mi dáva poriadne zabrať, nemám na nič čas, ani žiť ☹

matakrok
22. jan 2011

ahojte baby, nebola som tu od svojho nestastneho posledneho IVF. mam otazku, ak niektora viete odpoved, sem s nou... 🙂 po IVF sa mi vdak astimulacke nanestastie vyrobil myom na maternici. webka o myomoch na MK neposkytla pre mna dostatocne info o bolesti. iba ze su a sa zvladaju.
ak ste mali pred tt myom na maternici, sposoboval vam sustavne bolesti? zaviselo to od hormonov v cykle? co ste robili? okrem laparky?

krivka5
24. jan 2011

@matakrok ahoj 🙂 tak ja som pred ivf myom nemala a pri porode sekciou mi ho na maternici nasli. mala som to v prepustacej sprave. nikto mi na to nic nepovedal a tak som sa opytala mojej gynekologicky co s tym a ona ze pokial nemam problemy nic. neviem co pod pojmom problamy mysli 😒 nikdy som tak silno prve dni menzesu nekrvacala ako teraz,ale bolesti nemam. som z toho jelen,o rok mam prist na normalnu preventivku a dovtedy nic.ani sledovat mi to nebude. tak si myslim ze myom neni nic strasne.

strelicia
26. jan 2011

ahojte, ja som sa tiez dnes rozhodla, ze idem na svoje prve IVF, ziadost uz mame schvalenu. Zatial este nemame nic ani dohodnute, zajtra sa mam dohodnut na pohovore. Prosim vas baby, vyslo to niektorej aj na prvy sup? Som po dvoch neuspesnych IUI a dost ma to vzalo, neviem si predstavit co by bolo po neuspesnom IVF..

zlatanka30
26. jan 2011

@strelicia ani ivf nezaruci,ze to vide.ale treba verit.mne sa aj chytilo po ivf ale potom to odislo.ale treba verit. 🙂

annamary27
26. jan 2011

@strelicia ahoj,tak bohužial nám zatial nevyšlo 2krát ivf,máme ešte mrazáčikov,ale neviem kedy si po ne pojdem,furt sa niečo komplikuje.

strelicia
26. jan 2011

@zlatanka30
@annamary27
a neviete, to po kazdej absolvovanej IVF treba posielat znovu ziadost o schvalenie dalsieho cyklu IVF? ci to plati raz to schvalenie na 3 cykly IVF?

a druha otazocka....koli comu ste isli na IVF? Koli muzovym spermiam, ci mate aj vy nejake komplikacie?

annamary27
26. jan 2011

@strelicia ked ti ostanú zmrazené embryjká,tak môžeš chodiť na ich vklad až kým sa ti neminú,to sa berie stále ako 1cyklus.keby si už nemala žiadne zmrazené tak sa musí podať žiadosť na další cyklus a zasa stimulku absolvovať od znova.

My sme tam išli,lebo sa nedarilo pár rokov,tam vysvitlo,že manžel má zlý spermiogram,ale embryjká počas IVF sa podarilo urobiť,len u mna sa nejak neudržali a teraz vraj potrebujem hematologa,lebo mi prišli na niečo z krvi.Tkaže možno bude niečo aj u mna.fasa.

strelicia
26. jan 2011

@annamary27 a nebude to iba ta porucha zrazanlivosti krvi co tu ma par bab? to neni nic strasne, to vraj byva celkom bezne a da sa to celkom v poho napravit liekmi. no otrava, chapem. ono aj u nas je to o tom, ze vzdy ked sa niecoho chytime ze tak, a teraz to vyjde, tak sa vyskytne volaco ine, nejaka ina prekazka o akej sme predtym ani nesnivali. tak som rada ze su tu aj druhi co maju podobne problemy a ze nie som s tym sama na svete. tak ty uz si naskocila na prvu jazdu toho IVF?

annamary27
26. jan 2011

@strelicia ja mám 1ivf za sebou a vrámci druhého mám ešte tých mrazákov v centre,ale popátram po všetkom čo mi je a až potom si po nich pojdem.Neviem čo konkrétne našli,lebo k papierom som sa dnes nedostala,pošlú mi ich poštou a ked som bola doma volaju mi,že keby som mala cestu okolo ešte mi chcu zobrať krv na protilátky proti trofoblastom,či čo,teraz som tu po tom pátrala.No dnes som mala cestu tam,lebo manžel išiel inde na vyšetrenia a dalšia cesta nám neviem kedy vyjde.Sme hodinu cesty odtial,obaja robíme a nie je lahké len tak si tam odskočiť.

dada55
26. jan 2011

@annamary27 bud rada ze sa niečo našlo, kôli čomu to možno nevychádza. možno je to fakt len v tej zrážanlivosti... čo nie je problém odstrániť. ja som momentálne v 2.IVF v GF. v piatok mám OPU. už 6 týždňov beriem prednison. ja som si ho naordinovala sama. vlastne my ho predpísali v GF,ale na moju žiadosť. Dr s tým nemala žiadny problem.. v Prahe som na genetike nebola... je to predsa len od ruky 🙂. A všetky iné možné vyšetrenia sme absolvovali a boli ok. no spermiogram nebol ukážkový ,ale ani tragický. skús sa pred KET na ten prednisom spýtat, či by ti ho preventívne nemohli nasadiť...vlastne aj uvidis ako ti dopadne ten test na tie protilatky. ja momentalne tajne dúfam, že mi prednison pomôže. ani mi nič iné neostáva 🙂 🙂 držím ti palce. 🙂 som trochu jasnovidec 😀 a u teba to vidím veľmi pozitívne 😀

strelicia
26. jan 2011

@annamary27 no to mi hovor. my sme z BA a tam aj pracujeme a dochadzame do Heliosu v Martine. ale co uz, ked sme inde nechceli ist. ale fakt je to dost tazke sklbit.

annamary27
27. jan 2011

@dada55 ja viem,že je dobré,ked sa príde na to kde to viazne,ale na imuno som bola medzi sviatkami,tak prečo mi nemohli zobrať hned všetko a ked som volala o výsledky spomínali len hematologiu,keby povedali,že chcu ešte jednu krv,tak by som tam šla včera,lebo v BA som trčala už od rána.Ja sa spýtam ešte mojej gyn,či mi to nevie zobrať aj ona,ona je súkromníčka,tak možno bude mať aj na to páky.Držím palce na OPU,daj vedieť kolko si ich vysedela 😀 😀 😀 😀

majda27
27. jan 2011

@strelicia ahojky aj my chodime do heliosu a tiez nebanujeme. Pricom do blavy by sme to mali ovela blizsie. Ale s manzelom sme sa zhodli na Heliose, a aj mi ho tu odporucili.. Velmi mily personal, a aj doktori

matakrok
27. jan 2011

@krivka5 ahoj,
dakujem ti,ze si si ma precitala a odpovedala mi.
ano, i ja som v zivote tak nekrvacala silne,ako po ivf, ale to su komplikacie,ktore sa stavaju asi po stimulke. kedysi,pred 15 rokmi,ked mali zeny vacsi myom, robili rovno hysterektomiu. moja mama nemala maternicu uz ako 40 rocna. strasne...kazda druha baba ma vraj myom, sleduje sa,ci nerastie.ak nie, tak sa zije s tym. aj mnohe rodia s myomom. ako ty,napr. 🙂 keby ale nebolel od ovulacie po menzes, tak si ho ani nevsimam 😖 pomaham si autosugesciou, teda aktivnou imaginaciou,teda relaxacnou terapiou pred spanim🙂 a dufam,ze sa strati 🙂

iaia
29. jan 2011

Ahojte,
poprosila by som vas o odpoved,
idem na druhe ICSI do ISCARE BA, ale zo zdravotných dôvodov manžela musime na určitu dobu odložiť. Žiadosť o umele oplodnenie už máme schválenú vo VŠZP od decembra 2010. Neviete koľko je platná žadosť?. Volala som do poisťovni ale presnou istotou mi nevedeli povedať, povedali mi že do 3 mesiacov, potom že do 6 mesiacov. Nevedela som sa dovolať celý týždeň pani ktorá schvaľuje žadosti. V roku 2010 bola platná za 1 rok. Za odpoveď ďakujem pekne,

renka1801
29. jan 2011

@iaia ahoj, ked sme my vypisovali žiadosť v novembri tak nas lekár upozornil že v poisťovniach robili zmeny. A schválená žiadosť platí 6 mesiacov a 3 mesiace injekcie na IVF. Neviem ale na 100 % či to stále platí takto. Mám tiež vo VŠZP. Nám ju tiež schválili koncom decembra. Tak sa pomaly chystáme na naše druhe IVF.

iaia
29. jan 2011

renka, ďakujem pekne,
tiež chodíte do Iscare Ba?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre