Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

renka1801
30. jan 2011

@iaia nie do Martina do Heliosu.

adrika610
1. mar 2011

ahojte baby aj ja som po ivf aj sa to podarilo na prvy krat ale zacala som silno krvacat a bolo potom ... mam este tri zamrazene ale prosim vas neviem ako to teraz bude stym vkladom to mam este tri pokusi alebo to rozmrazia vsetko naraz a pokus mam len jeden ak stym ma niektora skusenost tak prosim o radu

tuzba
1. mar 2011

@adrika610 ahoj to je na tebe kolko si das vlozit... 😉 mozes si dat dat aj jedno a dve nechat zmrazene...to je len na tebe....aj ja mam zmrazene uz druhy mesiac...platim si za to zmrazenie...mesacne ma to stoji 4,-E... 🙂

adrika610
2. mar 2011

@tuzba dakujem ti za odpoved ja to mam preplatene na cely rok tak som to pochopila tak ze mam este tri pokusi takze tri sance na otehotnenie mozem si to davat vkladat kazdy mesiac po jednom ....ale snad nebudem musiet a uchyti sa mi to hned a ty kde chodis ja chodim do martina bola som v decembri pvy krat na ivf aj sa to podarilo ale som zacala krvacat po styroch tyzdnoch....tak planujeme ist znova

tuzba
4. mar 2011

@adrika610 ahoj ja chodim do BA do ISCARE a tento mesiac idem na IVF..... 🙂 len este neviem kedy presne...... 😀 vela stastia...... 😀 😀 😀

makovicka53
5. mar 2011

ahojte dnes picham 5 injekciu diphereline a pomalicky cakam na mrchu....je tu nejaka holka co je na tom podobne? 😉

zuzancek22
24. mar 2011

ahojte, chcela by som sa spýtať, ako dlho platí ked mi schvália žiadosť na ivf ? som poistená v apole. dik

alabu
24. mar 2011

@zuzancek22 rok🙂

zuzancek22
24. mar 2011

@alabu takže to zmenili? lebo ja som si začala vybavovať žiadosť v decembri, len potom som šla na konizáciu krčka, tak sme to nechali tak , lebo dr. v centre mi povedala že žiadosť platí len 3 mesiace

petuska123
30. mar 2011

bre rano baby ....tak a uz mam termin na ziadost ohladom ivf a ide sa do toho

romy01
1. apr 2011

ahojte kocky

krivka caf - ale to leti ked nam deturence rastu, ze?
matakrok, annamary ahojte. dlho som tu nebola a vidim, ze bojujete. Len bojujte, Na konci kazda vitazi. Posielam vam ttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt

a zdravim aj nove snazilky a drzim kazdej palce

a takto to vypada, ked krpec v 8mych mesiacoch preveruje zemsku pritazlivost 😀

romy01
1. apr 2011

no tu to moc nie je vidiet ale nos ma odrety

krivka5
5. apr 2011

@romy01 ahojky 🙂 🙂 🙂 teeeda Timko je uz riadny chlap. aky blondacisko je z neho,ako nas Adinko 🙂 a ta odreninka nevadi,este ich bude mat ,ked sa bude ucit chodit. Adko uz mal tiez uraz,ale nastastie sa to zaobislo len hrckou na hlave.padol z gauca, lebo mama nevedela,ze sa uz vie pretacat. to bolo pred mesiacom,teraz uz lobzuje v choditku 🙂

romy01
22. jún 2011

ahojte kočandy. Čo sme tu všetky zaspali ? Ako sa mi máte?

Krivka ale to letí čo ? Aj Vy ste nejaký do blond, či sa mi to len zdá ?

krivka5
5. júl 2011

@romy01 ahojky 🙂 no veru,nejak sme zblondaveli 🙂 vlasky mu zbledli a ocka zhnedli 🙂

petuska123
6. júl 2011

ahojte baby.tak po predlzenom vikende som tu zas. takze sme rozhodnuty co dalej.nas nasledovny postup bude takyto. hladame dovolenku asi do bulharska cca o 2 tyzdne odlietame zregenerovat sa nabrat nove sily a sup do 2 ivf.medzi tym chceme podstupit geneticke a imunolog.vysetrenia a dohodnut si konzultaciu v MT preco to tak dopadlo ako to dopadlo.potom sa pripravovat na 2ivf a ak zas nic tak sme aj my rozhodnuti ist do brna

mamartinka
6. júl 2011

Caute baby.Trocha sa vam sem zamiesam.Navrhli nam asistovanu reprodukciu.No ja vobec netusim o co ide?8.06 sme v Iscare v BA podpisali ziadost na umele ale zatial sa nikto neozyva.Neviem kolko trva schvalenie.Gyn v Car mi povedala ze najprv si budem pichat inekcie a 3 razy pocas umeleho ze musim prist potom k nim do centra.Po vklade ze si mozem uz potom test spravit aj v zahraniciu.Viete mi niektora vysvetlit co je to ta asistovana reprodukcia?Vobec neviem o co ide a ako to vsetko prebieha.Mozete mi to niektora popisat?Ked aj do posty.Dakujem moc.A za aku dlhu dobu schvalia ziadost a kolko trva schvalenie?

horalka2
26. aug 2011

ahojte. ostal mi Gonal 900 aj Gonal 450, nemáte niekto záujem? nepoužité, neotvorené, uskladnené v chladničke.
dík.

ulicnica
20. sep 2011

ahojte, chcem sa spýtať, aká je príprava pred samotným IVF - teda pred odberom vajíčok...treba sa aj úplne oholiť?...nejak som sa na to zabudla v centre spýtať...prosím poraďte

annamary27
20. sep 2011

@ulicnica ahoj,pred odberom vajíčok sa tam dole upravíš ako chceš 😀 😀 😀 to nie je ako pri pôrode,môžeš to mať hocijako 😵 treba byť hlavne v pohode 😉

petuska123
5. okt 2011

ahojte baby....takze idem sa vam rozpisat a citajte vsetky poriadne .dnes sme mali ist na konzultaciu ohladom druheho umeleho plodnenia kedze som mala dostat mrchu v pondelok a dnes je streda pred odchodom do martina som si spravila test a boli tam dve palicky.oznamila som to aj v centre v martine a tam ma dali hned na sono a vyzera to ze je to na dobrej ceste sice nic nevideli este ale sliznicu som mala 12.5vysoku bolo tam aj zlete teliesko a dokina povedala ze sa tam daco crta a rovno mi aj zablahozelala.zajtra idem na krv dnes mi uz nestihli zobrat a na dalsie sono pojdem o tyzden vo stvrtok a ze tam by uz malo byt daco vydno. takze som stastnaaaaaaaaaaaaaa

annamary27
5. okt 2011

@petuska123 gratulujem a držím palce,že aká náhoda a zázrak v jednom ,super 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

katika125
6. okt 2011

Ahojte, pridám sa k vám. Dnes mi volali z Heliosu v MT, že mám schválenú žiadosť na umelé oplodnenie. Bude prvé a mám obavy ako to prebehne. Máme dohodnutú konzultáciu tak som zvedavá čo nám povedia. Môj manžel má trošku pomalšie spermie a ja mám obezitu a štítnu žľazu. Ja sa liečim, ale aj tak mám strach, že to nevíde ako 5xIUI. petuska123 blahoželám k toľkému šťastiu, aspoň vidíme že aj zázraky sa dejú. super 😀

majda27
7. okt 2011

@katika125 a ku komu chodis?

annamary27
8. okt 2011

@katika125 držím palce,aby Vám prvé umelé vyšlo na výbornú,nemaj boja a ver si 😉

katika125
10. okt 2011

chodím ku Krajkovičovi. Je to super doktor. Annamary27 ďakujem, dúfam, že to zvládneme a skončíme úspešne. 🙂 . Ja si ako tak verím, ale nznesem, že moja, aj manželova rodina je proti. Rozhodli sme sa nič nepovedať. Teda vie to moja mama a drží palce, čo je fajn. 😉

annamary27
10. okt 2011

@katika125 a prečo sú proti?ja som sa chvalaBohu s takouto reakciou nestretla.

katika125
11. okt 2011

to máš šťastie, ja som s tým tiež nepočítala, ale opak je pravdou. Otec je tak veriaci, že nás presviedča, že nám pomôže iba Boh a svokra, neviem kde to vzala, ale že počula že z umelého sú len postihnuté deti, tak aby sme neskúšali ísť na umelé. ☹ No tak radšej držíme ústa a keď sa podarí a všetko by dopadlo dobre potom by sme to povedali.

annamary27
11. okt 2011

@katika125 no tak keby sa prihlásili na koníka,uvideli by koľko zdravých detičiek je z umelého oplodnenia 😵 ...ja naopak mám v okolí veľa postihnutých detí z normálneho otehotnenia.Držím palce,aby Vám to v tajnosti super dopadlo.

mackom
11. okt 2011

Ahojte baby prosila by som Vás o radu. S manželom sa snažíme už 4 roky o dieťa. Raz som potratila a su tomu 4 roky anič.Bola som aj na laparoskopii a prefuku vaječníkov všetko v poriadku.Aj genetika bola v poriadku.V Martine sme absolvovali IUI ale neúspešne tak rozmýšlame že na jar by sme skúsili IVF.Chcela by som Vás poprosiť keby mi môžet opísať celý proces IVF až do zákroku.Napr aké vyšetrenia ste absolvovali,ako dlho sa pichu injekcie , schválenie poisťovňou a kolko celý proces trvá. S manželom máme výsledky obaja v poriadku. ďakujem pekne.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre