Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

katika125
24. okt 2011

@annamary27 to áno, už aby to bolo 😵 , nie to zhodenie kíl, ale bábo, koľko sa už snažíte?

annamary27
25. okt 2011

@katika125 vieš čo?už to ani neviem porátať kolko rokov máme nechránený sex...najprv to bolo,že šak ked sa zadarí tak bude...až z toho bolo pomaly pár rokov...tých 7-8určite,ale nikdy som si nemerala BT,nikdy som z toho nerobila šport,že teraz treba tak hop na to,proste to robím iba ak sa nám chce obom. 😀 😀 😀 😀 😀

katika125
25. okt 2011

@annamary27 to je pekné 🙂 , pre mňa bolo strašne nepríjemné, keď nám v Heliose naplánovali styk, my sa snažíme takmer 5rokov, ja som tiež nikdy nemerala BT, aj som nad tým rozmýšľala ale nechcelo sa mi a ani sa mi to neoplatilo, lebo mi začal haprovať cyklus pre cystu a od vtedy sa vlečie ☹ , ale hádam bude lepšie, už ani nevnímam, že menzes nedostanem, manžel by chcel hneď robiť testy, ale ja už na nie negatívne nemám nervy(už som hádam minula aj výplatu 😀 )

mackom
4. dec 2011

Ahoj Annamary ako sa máš? Už si si bola pre zmrzlinky? Ja všetko po starom. Bola som v Lubochni na testoch a mala som zvýšený TSH hormon štítnej žlazy - žena , korá chce otehotnieť jeho hladina by mala byť pod 2,5 a ja som mala 3,2 tak tam by mohol byť problém. Robili mi tam aj hormonálny profil a bol v poriadku tak uvidíme keď sa budeme cez vianoce snažiť či sa náhodou nezadarí. začala som brať kvapky gynex tak uvidíme ake budu mať účinky. pa

annamary27
4. dec 2011

@mackom ahoj moja,bola som 18.11.pre zmrzlinky a bohužiaľ sme zas skončili negatívny,takže ideme vypísať tretiu žiadosť o IVF a v novom roku skúsime všetko odznova,u mna su všetky vyšetrenia o.k.,dnes som kupila mm vitamíniky Selezin ACE a pre oboch materskú kašičku v kapsliach,tak si trochu popapáme a môžno aj u nás motyka vystrelí. 😉

mackom
4. dec 2011

Ahoj Annamary to ma mrzí že to nevyšlo myslela som na teba aj ke´d som tu nebola.Skús si pozrieť na nete ten gynex či by si to neskúsila počula som len samé pozitíva naň tak keď som už všeličo vyskúšala tak som zas toto skúsila.Ja viem že si mi to už písala a teraz ťa to asi koľko vyšlo myslím ten vklad a to ostatné. Ja som bola u svojho gyn. a mala som aj folikul ok len manžel nie je doma tak zas nič.Ale od toho apríla začneme choidť opätovne do Martina teraz na zimu sme tam nechceli ísť predsa aké budu cesty a ešte aj z toho mať nervy. papa Spýtam sa a materská kašička má aké účinky?pa

mackom
4. dec 2011

Ahoj pozerala som tu včeliu materskú kašičku na nete a vyzerá to dobre opýtam sa ťa Annamary tyk berieš v kapsulách od akej firmy? Už si brala alebo len teraz začínaš s ňou?To berie aj partner?pa

annamary27
4. dec 2011

@mackom trochu so mnou v lekárni vybabrali a dali mi len propolis,ale šak ani to nám nemôže uškodiť,aspon imunitu budeme mať v poriadku,inak mali sme kašičku aj z Billy normálne v prírodnej forme a papávali sme ju ráno-večer po 1čajovej lyžičke,len to bolo sakra sladké. 😀 😵 😉

annamary27
4. dec 2011

@mackom skús mi písať,tak že stlačíš odpovedz,lebo potom sa mi to hned neukáže,že mi píšeš.Celé ivf nás vyšlo cca 1000eur a teraz vklad mrazákov 120eur.nabuduce to bude asi 1300eur,lebo v GF majú nový stroj ,embryoskop a k tomu poisťovna nepripláca ,čiže dalších 300eur navyše.

katika125
26. dec 2011

@annamary27 ahoj dávno som tu nebola, ale chcem ti napísať že ma mrzí, že ti to nevyšlo, my ideme 28.12. na odber vajíčok, ale máme dozreté iba 3, čo ma strašne sklamalo, mám ich viac, ale neni sú dozreté, asi sa im nechcelo, alebo potrebujú u mňa dlhší čas, lebo aj pri clostilbegide mi dozrievali tak na 17.-20. deň. Normálne som dnes z toho mimo, ale čo veď na otehotnenie stačí jedno, ak sa uhniezdi. Uvdíme ako to dopadne, či vôbec budú dobré. A ty sa držkaj a prajem ti pekné sviatky a veľa trpezlivosti do dalšieho boja o bábenko. 😉

annamary27
26. dec 2011

@katika125 ahoj,ano-ano,stačí aj to jedno ak to má vyjsť 😵 😵 ,držím palce,nech to dotiahnete do zdárneho konca 🙂,my teraz homeopatujeme a máme tretie IVf v štádiu schvaľovania.Šťastný nový rok aj Vám 😀

katika125
28. dec 2011

@annamary27 ahoj, tak odber máme úspešne za sebou, všetky tri sú dobré a uvidíme ako sa budú vyvíjať 🙂 , ale povedali že sú výborné, tak hádam to bude OK. Fakt skúšate všetko to je super a určite to 3. IVF výjde a bude z teba šťastná mamina

mackom
31. jan 2012

Ahoj Annamary dávno som tu nebola čo máš nového? Už začínate s prípravou na IVF? pa

hanka286
1. feb 2012

ahojte..chcela by som sa opýtať..nepotrebujete niektorá momentálne injekcie GONAL?..ostali mi neotvorené a su do apríla..je mi ich luto ak by mali prepadnuť.

drobcek99
13. feb 2012

..pekny vecer , prosiim vas je tu nejake dievca ..zena s turnerovym syndromom..ktora maa dietatko ..alebo sa snazi otehotniet ?

tinna333
14. apr 2012

Ahojte baby, najde sa tu nejaka ktora absolvovala IUI alebo IVF zo zahranicia? teda ze domov prisla len ne jeden cyklus kedy sa IUI alebo IVF vykonalo? my to chceme s manzelom absolvovat a rada by som popisla, pocula nejake rady a skusenosti. 🙂

cisielko
26. jún 2012

Ahojte

Babulky skúsim aj tu, možno sa niekto vyznáte,počuli ste čo sa deje? VŠZP a lekári? znamená to, že ak sa nedohodnú tak som v prdeli? teda mám poslanú žiadosť do poisťovne na schválenie ohľadne 2IVF, môžu mi to neschváliť?

dreamer1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrejta
19. júl 2012

@cisielko ahoj, aj ja som mala podanú žiadosť práve v tom období (od 14.5.) a z centra mi volali okolo 4. 7, že to mám schválené. No treba ich uháňať, lebo oni na to kašlú, že vraj posudková doktorka mala dovolenku, pritom im to tam trčalo asi dva týždne pred údajnou dovolenkou. Takže u mňa to trvalo asi dva mesiace

cisielko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dreamer1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrejta
20. júl 2012

@cisielko ahoj, to je divné, aj kvôli tvojej diagnóze. ale môže to byť aj tým, že je leto, dovolenky a v poisťovni to majú na háku 🙄 , ale určite volaj aj do poisťovne a otravuj, držím ti palce.

cisielko
20. júl 2012

@dreamer1
@andrejta
včera som tam volala, tak panička je na služobke, mám si zavolať v pondelok..ako super fakt prístup úžas, kým ma poprepájali ma skoro drblo

dreamer1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrejta
20. júl 2012

@cisielko som si myslela, že to zahrajú takto nejako 🙄
@dreamer1 ... a máš pravdu, tam zjavne nikto nikoho nezastupuje, keby panička odíde na pol roka, tak hold smola, a čia? no naša 😖

cisielko
20. júl 2012

@dreamer1
@andrejta
platíte si celý život do zdravotky a čo z toho? ked sa niečo deje a potrebujete aby poistovňa niečo zaplatila tak nie len, že o to musíte dobre, že nie žobrať ale ešte aj čakáte kým sa vôbec niekomu uráči si pohnúť zadkom 😠 😠 😠 😠 😠 😠 načo je to vôbec dobré, že si platíme ked aj tak za všetko musíme platiť 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

andrejta
20. júl 2012

@cisielko no ako by som to slušne zhrnula... no na h***o 😀

cisielko
20. júl 2012

@andrejta 😀 😀 😀 😀 😀 😀 to si fakt slušne povedala ja by som to vedela inak 😝 😀

dreamer1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cisielko
24. júl 2012

@dreamer1 nuž ale je to tak, bohužial 😠 je to smutné ale my stým nič neurobíme..ja som tam včera volala a mám to schválené takže konečne po týždňoch čakania sa to pohlo 😝 🙂
ideš už na dober? a kde si v akom centre?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre