Progesteron tbl pocas ivf

kulumulu123
11. jan 2019

Ahojte zienky ako ste uzivali progesterone pocas ivf Mali ste ho AJ pred et alebo az po et? Ake lieky ste uzivali (progesterone myslim utrogestan ci duphastone alebo nieco ine )? Dakujem zaujima ma cerstvy transfer AJ ket

kulumulu123
autor
11. jan 2019

Nikto nic? 😐

marfa012
11. jan 2019

@kulumulu123 zacala som ho pouzivat asi tyzden pred vkladom cca do 13tt 🙂 potom sa postupne vysádza a mala som progesteone

kape05
11. jan 2019

V deň odberu vajíčok si večer davas prvú dávku a berie sa do 12tt. Mne dali utrogestan.

methexis
11. jan 2019

Ja tiez od odberu cca do 8tt, potom postupne vysadzanie(to som mala 3xdenne progesterone). Potom som v 16tt trochu spinila, tak mi ho predpisali zase cca do 21tt (vtedy uz len 2x denne)

kulumulu123
autor
11. jan 2019

@kape05
@methexis dakujem mozem sa Este opytat Kam ste chodili do car? A ale davky utrogestan ste Mali? Dakujem moc ☺

methexis
11. jan 2019

@kulumulu123 gyn fiv BA a davky som pisala vzdy po 1 tabletke 3x/2x denne

ikuska187
11. jan 2019

@kulumulu123 v RG Brno, pri KET, cca 10. ty deň až 12-ty deň stimulácie Estrimaxom USG kontrola sliznice, ak ôk, Progesteron 4 x ráno, 4 x večer.

evaachesa
11. jan 2019

@kulumulu123 ahoj, prvy krat progesteron LP 3x1 par dni pred vkladom a pri dalsom pokuse om si vybrala crinone gel kedzd ten staci aplikovat len 1x denne ... ak by si potrebovala ostalo mi 13 aplikatorov z 15 v krabici...povodne 38, predam za 20eur...zaruka do konca marca 2019

04tancita07
12. jan 2019

Ahojte, takže včera som mala konečne transfer (odložený z 19.12. na 11.01. Kvôli OHSS) ja beriem od stimulácie progestanelle do pošvy a brala som estrimax preroralne, už beriem Lenzetto správy, pretože od estrimax mi bolo veľmi zle.
To všetko beriem 3x denne + fraxiparin 0,3ml 1INJ denne. Akurát včera pred transferom som mala užiť všetky ranné lieky, po transfere mi pichli injekciu a mala som užiť len správy Lenzetto a fraxiparin. Na krv mam ist 21.01. 😊

04tancita07
12. jan 2019

@04tancita07 nie správy ale spray

kulumulu123
autor
12. jan 2019

@04tancita07 mozem sa opytat fraxiparin uzivas pre konkretny dovod alebo preventivne? Dakujem ☺

kulumulu123
autor
12. jan 2019

@04tancita07 a Este am mozem Kam chodis do car?

kape05
13. jan 2019

@kulumulu123 brno reprofit, 4 ráno, 4 večer vkladať.

04tancita07
13. jan 2019

@kulumulu123 vieš čo ja sama neviem prečo 😏 akurát, že som mala troška hustejsiu krv a užívam ho od odberu vajíčok az do teraz 2 deň transferu a mam este 11 injekcií, ktoré este musim vybrať 😔 chodím do Gyncare KOŠICE. 😊 kľudne da pýtaj na co chceš 😉 inak s krvou nemam problem tak sama neviem 🤔 ale vraj ak užívaš fraxiparin vraj je lepšia pravdepodobnosť uhniezdenia tak som zvedavá 😁

voja30
13. jan 2019

@04tancita07 ahoj ja som bola na vklad 19.12 taktiež v Gyncare Košice, nelezali sme náhodou spolu na izbe po odbere? Na odber som bola 14.12

kulumulu123
autor
13. jan 2019

@04tancita07 tebe robili nejake specialne krvne testy alebo ako zistili ze mas hustejsiu krv? Toto ma fakt zaujima ak ti robili nejake vysetrenia kvoli krvi mozem sa opytat ake? Dakujem moc

kulumulu123
autor
13. jan 2019

@04tancita07 a velmi drzim palce nech to to vyjde ✊✊✊ je to tvoj prvy pokus?

04tancita07
13. jan 2019

@kulumulu123 tak najprv mi povedal internista vo VT, kde som si robila predoperacne vyšetrenie kvôli odberu vajíčok, že mám hustejsiu krv a viac bielych krviniek, ale vraj to nie je nič strašne 🤔 no a potom v Gyncare len klasické odbery krvi a hormonalny profil mi brali nic špeciálne 😏 a odpoveď bola stručná, že mám hustejsiu krv 🙁

04tancita07
13. jan 2019

@voja30
@voja30 ja som mala odber tiež 14.12. A transfer som mala mať 19.12 ale nevyšiel 😏 no ležala som na izbe s Jankou tak možno si to ty 😊

04tancita07
13. jan 2019

@kulumulu123 ďakujem krásne 😊 Áno prvý a dúfam, že úspešný 🙂 aj tebe držím silno prsty ✊✊✊

voja30
14. jan 2019

@04tancita07 ahoj áno som to ja môj transfer bol úspešný, hoc to bolo trocha napínavé z 3 nám ostalo len jedno vajicko tak sme išli na istotu a vyšlo to 15.1 idem na kontrolu do Košíc tak dúfam, že bude všetko ok myslela som na teba keď som bola na vklad ci tam stretnem a netušila že na teba na trafím takto 😉, držím palce nech to vyjde

04tancita07
14. jan 2019

@voja30 čoze? 😀 to sú super správy!😀 teším sa s tebou, no vidíš a taká sklesla si bola a vsetko krasne vyslo 😊😀 I ja som na teba myslela ako ste dopadli a v kútiku duše som dúfala, že ťa stretnem a budes mat dobre správy a stalo sa 😃 Z mojich 23 vajíčok prežilo 20 No zmrazených máme 10 teda už len 9😊 Ja som dostala ten OHSS II.stupňa , bolo mi veľmi zle tak sa transfer preložil, potom som tiez zle reagovala na estrimax kým mi ho doc. Nezmenila. Konečne som sa dočkala transferu a teraz čakám ako na ihlach 🙄

voja30
14. jan 2019

@04tancita07 aj ja beriem estrimax, progesteron, prednison a fraxiparin na ten som si ešte nezvykla😉, nech vám to vyjde,mňa na tretí deň strašne bolelo brucho ako keby som mala dostať menštruaciu, cele Vianoce sme boli na ihlach az kým som nesla na krv, a tam ďalšia rana hcg 0,2 ked som to vídela tak si vravím tak to nevyšlo a môj manžel sa do toho pozeral ako by sa rozumel a predstav si dali mi zle výsledky z pred roka som myslela ze odpadnem a nakoniec hcg bolo 62 😊

04tancita07
14. jan 2019

@voja30 Čo???? Mňa by asi drblo 😮😯😒 ako sa môžu tak pomýliť?! Síce na jednej strane dobre, že sa zmýlili a že čakáte bábo 🙏👼😍 No mne estrimax zmenila na spray Lenzetto a ten mi už tak zle nerobí, fraxiparin neznášam 😏 mňa to neskutočne bolí 🤨 už neznesiem bolesť, asi so už rozmaznana 😂
Mne po transfere bolo zle, zrejme po tej injekcií čo mi pichli na zvracanie a tak nijako mi bolo 😕 mňa sem tam poboluje v podbrusku ale hneď od transferu ako keby vajecniky a sem tam také minutkove bolesti ako keby na krámy.... a sem tam mi je zle hlavne na žalúdku, ale to si myslím, že od tých hormónov to mám od vtedy čo beriem 3x na deň 🙁 Veď to by som nebola ja aby som nejako nereagovala 🤣 Tak dúfam, že sa mojej šošovici (embryjku) u mňa zapáči a uhniezdi sa 🙂 a ty si na pn ci chodíš do práce?

voja30
14. jan 2019

@04tancita07 som na PN povedala som si ze v žiadnom prípade do prace, no ak ta boli v podbrušku a máš pocit jak na krámy tak to som mala aj ja a veľa vody pi, curat som chodila v kuse, mne našťastie zle nebolo a ešte ani nie je😉

04tancita07
14. jan 2019

@voja30 napíšem ti SS 😉

frl
7. feb 2019

@04tancita07 ako pravidelne beriete to lenzetto? Ja totiž nie na minútu presne, niekedy ani na hodinu... proste si to rozhodol aby som mala 2x2 dávky denne. Robím to dobre? S tým utrogestanom tiež tak cca posledný až keď idem spat. Jo a tiež trpíte nespavosťou? Ja to občas dospim až cez deň :(

04tancita07
7. feb 2019

@frl no ja som Lenzetto užívala 3x denne a tiež nie presne na čas, hlavne vždy pomedzi jedlo som si to strieľal nakoľko som sa bála aby mi zasa zle nebolo ako od estrimaxu... pýtala som sa aj v CAR ci to musím bravat na čas tak že nie len si to rozložiť.... a ten utrogestan neviem čo je ale zrejme asi progesteron, že? Tak to bolo to isté pekne som si to rozdelila a tiež 3x som to bravala ... no progesteron ma divne účinky to je pravda😁😊 ja beriem aj mávne b6 to musím od tepu a to je i od nadmernej únavu tak sa to nejako vyvazilo 😂

04tancita07
7. feb 2019

@frl nie strieľal ale striekala 🤣
Ja beriem aj magne b6, nie mávne 🤣🤣🤣
Telefón si prepísal sám 😀

petravep
3. júl 2019

@ikuska187 a podarilo sa ? Ja som 7 dni po Ket uzivam estrimax a cakam do pondelku na krv ci sa podarilo

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre