Prvé IVF - máj 2019 - chystáte sa niekto tiež?

bodka1234
18. apr 2019

Ahojte, konečne sa ľady pohli a po úplne zbytočne premrhanyvh 6 mesiacov v ISCAR sme v novom CAR konečne a hneď po prvej navsteve našli príčinu nášho neúspechu a spôsob liečby. V máji sa chystám na svoje prvé IVF a keďže neviem čo mám presne od toho očakávať hlavne kvôli mojej práci aby si nič nevšimli, už len časté chodenie k lekárke je dosť podozrivé. Počas obdobia stimulácie sa to na vás nejako prejavovalo? Po OPU ste sa koľko dávali dokopy? A po ET/KET nejaká dovolenka alebo PN? Prípadne je tu niekto kto tiež ide na IVF v máji? Ja začínam stimulovať od cca 29.4. vdaka

bodka1234
autor
21. apr 2019

@avxavx tak dôvod IVF je že prirodzene to nejde, bez zdravotného dôvodu ti poisťovňa žiadosť na iVF neschvali a celý proces si platis sama ako samoplatca.

avxavx
21. apr 2019

@bodka1234 zajtra idem do centra tak sa ich opýtam ale ďakujem za odpoveď

busybumblebee
21. apr 2019

@avxavx my sme vadu nemali a odber a transfer sme neplatili. Dovera a Gyn-fiv v NR (OPU a ET boli v BA) aj @bodka1234 ti pisala, ze poistovna plati odber oocytov... a nasledny vklad 😊

veronika_07
23. apr 2019

@avxavx nam stacili 2 spg pre poistovnu a hned sme mali schvalenu ziadost. Obaja mame VSZP a ta preplaca zakladny odber a transfer vo vyske myslim 1100 €, vsetky ostatne metody sa doplacaju navyse /zavisi to od vysledku halospermu zo spg, kde ti embryolog navrhne naj metodu/, u nas to vyzera na vsetky - ICSI, PICSI, MACS, budeme chciet aj inkubator GERI plus mrazenie vsetkych stastnych 🤗 a plus sa doplaca aj za tu kultivaciu 5 dni. Nam povedali, ze 1500 az 2000 € nas to bude stat. Za lieky, prve odbery krvi, spg, halosperm na vysetrenie fragmentacie DNA sme doteraz zaplatili cca 500 eur. 2.tyzden som v stimulke, mam dlhy protokol. Vcera som dobrala 10 dni Duphaston a od soboty si picham do brucha Decapeptyl /dievcata, ktore ste mali tieto injekcie - aj vas tak stipalo, ked ta latka ide do koze? Dost neprijemny pocit a aj chvilu potom/, po menzese mam ist na sono a krv a podla toho mi nastavia davky dalsej injekcie Gonalu. Odhadovany cas na OPU mame zaciatkom maja a vklad jednoznacne odporucaju KET. Vraj maju lepsie skusenosti, ked si nase telo trochu oddychne po stimulke a vycisti sa. @busybumblebee blahozelam, ze vam vyslo uz ET a drzim prsty az do konca🍀🤞❤

busybumblebee
23. apr 2019

@veronika_07 dakujem Veronika, si velmi mila 😊

kvietocek1989
23. apr 2019

Ja začínam krátky protokol cca od 6.mája. Čakám na MS. Mám nasadené injekcie decapeptyl a gonal. Mne koordinatorka vravela že ten decapeptyl treba 10 min. nechať z chladničky vytiahnutý a potom to, že vraj neštípe.

bodka1234
autor
23. apr 2019

@kvietocek1989 ja idem zajtra na konzultaciu čo a ako budem brať a 29-30.4 a čakám na MS. Len ako naschvál práve teraz keď na ňu čakám nemám vôbec žiadne priznaky. Vždy ma aspoň 1.5 týždňa pred bolia prsia kríze, brucho všetko čo sa len dá len teraz vôbec nic. A máš predpísaný aj medrol? Čítam tu už 2 hod rôzne diskusie niekomu ho dávajú niekomu nie, Ja už som tu z toho úplne zblbnuta. Neviem čomu už veriť či ešte urobiť. Aký je u teba dôvod na IVF?

kvietocek1989
23. apr 2019

@bodka1234 nemám medrol. Koordinátorka spomínala, že ešte možem pichať luveris, ale to zistia až po prvej kontrole (krv, ultrazvuk) ako reagujú folikuly. Obdivaja s manželom máme problém. Mne v CAR zistili, že vytváram látky proti spermiám a mám nižšie AMH (ovariálnu rezervu), mám 30 rokov a mužovi 3xkrat potvrdili na spermiograme oligoteratospermiu + bol robený halosperm v CAR a vyšla zlá fragmentácia DNA, muž má tiež 30 rokov. Takže nám odporučili IVF ICSI+MACS (magnetická separácia spermíí). Inak mám pravidelný cyklus, dominantný folikul sa tvorí každý mesiac...ja už som tiež prelúskala celého MK a nenašla som nikoho s rovnakým protokolom...

pettrisa
23. apr 2019

Ahojte baby...Navstevujem gyncare Ke..5.4.2019 som bola prvy krat na IUI...a pred troma dnami som dostala mega MS....dnes som volala do centra, ze co dalej tak mi docentka povedala, ze po roku stimulacie mojou gynekologickou a neuspesnym IUI by som na dalsi mesiac mala ist na IVF...myslite, ze mam ist este vyskusat IUI? Ci rovno sa vrhnut na IVF? A este sa chcem spytat, nemame ziadnu diagnozu na papieri preco nemozme mat deti, to budeme platit plnu sumu za IVF? Ako to funguje prosim vas🙏🙂

bodka1234
autor
23. apr 2019

@pettrisa mne povedali že 3x neúspešne IUI a poisťovňa žiadosť na IVF schváli a že možno už schváli aj pri 2x neúspešnom mne našli ale protilátky proti spermiam a to je autoimunne ochorenie to poistovna hneď schválila.

bodka1234
autor
23. apr 2019

@kvietocek1989 koľko máš AMH? s tým medrolom si ma potesila, to nebudem brať ani za svet. Ja mám tiež 30 rokov aj muž. Jemu zistili nezavaznu terazosmermiu tak som mu nasadila vitamíny a druhý spermiogram mal úplne v norme všetko v poriadku. Ja mám protilátky proti spermiam, preto IVF, ešte pri hyfosy zistili jeden nepriechodny vajcovod ale to že nie je problém keďže z IVF to úplne obídeme. Asi začnem veriť dr. Že vie čo robí, je to konateľ a majiteľ kliniky 20 rokov to robí píše odborné publikácie, tak snáď by nepriehliadol nejaké iné zle protilátky že by trebalo brat niečo pred stimuláciu.

pettrisa
23. apr 2019

@bodka1234 doktorka kvoli tomu hned povedala ivf, lebo rok som uz stimulovala a nic a teraz iui a nic tak si vypytat este jedno IUI?

bodka1234
autor
23. apr 2019

@pettrisa Veď skúste podať žiadosť a uvidíš, ak si lekárka myslí že by to mali schváliť tak by som to podala ona musí vedieť ako čo schvaľujú, mne to takto povedali môj dr.

bodka1234
autor
23. apr 2019

@pettrisa a robili ti pred iui hormonálny profil? Repro. Imuno a genetiku máš spravenu?

pettrisa
23. apr 2019

@bodka1234 hormonalny profil mam... a ostatne ani netusim...teda este aj stitnu mi robili...a imuno ak robia v centre tak asi nerobili...mala by som to najst v nejakych skratkach v papieroch od dr?

kvietocek1989
23. apr 2019

@bodka1234 AMH mam okolo 1,0 (10 antralnych folikulov videla doktorka),ze vraj spodna hranica ci co..my sme boli 2xna spermiograme u gynekologa a treti robili uz v CAR...Aj po vitaminoch,mace,folandrole este horise vysledky a k tomu este zhorsena fragmentacia...ja som ani nebola na prefuku,zbytocne ked idem na IVF....mne ked brali krv,robili mi testy hormonalny profil,Amh,zona pelucida,trofoblast,latky proti spermiam,celiakia,chlamydie,toxoplazmoza..dalej som nepatrala co este by viac mohli zistit..ja sa psychicky nastavujem ze to proste vyjde..dufam ze budem dobre reagovat na stimulaciu a folikuly budu rast..a potom.v nich aj nieco bude..a potom.budeme mat az KET...ani neuvazujeme ihned nad vlozenim..nech sa telo trochu ukludni

bodka1234
autor
23. apr 2019

@kvietocek1989 ja určite chcem ET nevidím dôvod čakať ak nebude OHSS rozmýšľam aj nad dvoma embriami že by s si rovno dala vložiť, ale to ešte uvidím dúfam teda že ich budeme mať čo najviac embrii na mrazenie na ET dáme asi len teda jedno a keď sa to nepodarí tak potom si dam mesiac pauzu nech sa telo precisti, dovolenku niekde pri mori a na KET dáme dve embria už.

kvietocek1989
23. apr 2019

@bodka1234 a na klinike nemaju problem s vlozenim 2 embryi?ja by som chcela tiez vlozit dve,ale nam povedali ze len jedno.

veronika_07
24. apr 2019

@kvietocek1989 dakujem velmi pekne za radu. Dnes to takto skusim. Mozno to povedala aj mne koordinatorka, no pri tolkych info som asi zabudla. Vcera mi inak bolo prvykrat tak zle, ze som az vracala. Bolela ma hlava a napinalo ma dost dlho. Dnes mam dostat MS, no zatial necitim ziadne kliasicke prejavy, tak uvidime. S tym gonalom sa snad nebudem citit este horsie. Rada by som chodila do prace, kym sa bude dat.

tinuska0502
24. apr 2019

Ahojte zienky mam na predaj diphereline a meriofert ak by ste potrebovali

simulienka22
24. apr 2019

Už mám aj výsledkypo prvej konzultácii.
mam 22rokov a Ťažký syndróm PCOS, liečba IVF. Najskôr mi idu pichnúť agolutine na vyvolávanie m. Keďže naposledy som ju mala pred 8mesicmi. Tak na to aby som mohla začať stimulovať na 3-7DC. A to liekmi, Letrozol a Metformin. Čiže žiadne injekcie čo som prekvapená. Potom má objednajú na ultrazvuk a pak odber vajíčok.
Čo vy na to baby.

ronaldoboss
26. apr 2019

@bodka1234 ahoj.ja sa chystám v máji na inseminaciu vo ferti centre ale bojím sa že sa to ne podari neviem ktori je úspešnejší inseminacia alebo ivf?alebo je to jedno?

bodka1234
autor
26. apr 2019

@ronaldoboss a ku komu v ferticente chodíš? iui má okolo 10-15% úspešnosť a IVF okolo 60% samozrejme záležitosť od veku a zdravotného problému percenta sa potom znižujú

ronaldoboss
26. apr 2019

@bodka1234 chodím Maršikovi a som veľmi mladá mám 21rokov.a iui to znamená inseminacia?vieš vôbec sa v tom ne viznam ale asi by bol lepšie keby som išla hned na ivf.ja už neviem .ale dakujem za info.

ronaldoboss
26. apr 2019

@ronaldoboss
@bodka1234 ja som zdrava len troška mám slabé vaječniki a teraz mi brali krv že ako to vizera a v máji sa máme vrátiť pre výsledky a potom mi na piše injekcie na stimuláciu.ale ideme na darcovske spermie moj manžel má azoospermiu.

bodka1234
autor
26. apr 2019

@ronaldoboss iui je inseminacia. tak v tvojom prípade je to správny postup vyskúšať najskôr iui s darcovskymi spermiami, keďže si zdravá budú ťa ten jemne stimulovať hormonami aby sa ti vytvoril jeden folikul a došlo k ovulacii, ktorú vyvolajú s ovitrelle injekciu alebo inou a následne ti do maternice zavedú očistené darcovské spermie. Potom je to už na prírode či splinie spermia s vajíčkom. Je to lacnejšie a menej zaťažujúce pre organizmus. Aspoň 2-3x by som to vyskúšala ak sa nepodarí potom IVF. Minimálne by som ti odporúčala dať si vyšetriť priechodnosť vajcovodov, či sú oba priechodné.

ronaldoboss
26. apr 2019

@bodka1234 dakujem ty za info a za radi.teraz mi brali krv ale neviem čo tam budu zistovat možno ža tam zistia aj priechodnost vajcovodov mislim.a kolko sa plati za iui?a ked sa ne podari a rozhidnem sa ist na 2 iui kolko je tam doplatok nevieš?

bodka1234
autor
26. apr 2019

@ronaldoboss priechodnosť vajcovodov je vyšetrenie ktoré sa robí väčšinou ambulantne napr hyfosy doplácas zaň tusim 110€

Každé iui platíš samostatne nie je to doplatok ale celý proces platíš všetko zakazdym.
120€ je sledovanie cyklu - folikulometria
120 € iui
Cca 100€ lieky na stimuláciu
Cca 200-300€ darcovske spermie

ronaldoboss
27. apr 2019

@bodka1234 ale lekár mi toľko povedali že lieku v lekárni má budú stáť 400 eur

bodka1234
autor
27. apr 2019

@ronaldoboss tak potom toľko stoja keď to hovoril. Ja len odhadujem cenu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre