Prvé IVF - máj 2019 - chystáte sa niekto tiež?

bodka1234
18. apr 2019

Ahojte, konečne sa ľady pohli a po úplne zbytočne premrhanyvh 6 mesiacov v ISCAR sme v novom CAR konečne a hneď po prvej navsteve našli príčinu nášho neúspechu a spôsob liečby. V máji sa chystám na svoje prvé IVF a keďže neviem čo mám presne od toho očakávať hlavne kvôli mojej práci aby si nič nevšimli, už len časté chodenie k lekárke je dosť podozrivé. Počas obdobia stimulácie sa to na vás nejako prejavovalo? Po OPU ste sa koľko dávali dokopy? A po ET/KET nejaká dovolenka alebo PN? Prípadne je tu niekto kto tiež ide na IVF v máji? Ja začínam stimulovať od cca 29.4. vdaka

ronaldoboss
27. apr 2019

@bodka1234 tak to nám povedal lekár lebo som sa spytala že koľko penazi mám prichistat tak povedal že okolo 400 eur mám si zobrať zo sebou do lekárni.tak uvidím čo bude.ani ja nie som si istá z ničím ničomu sa ne viznam.povedal mi že mi bude spraviť inseminacia ale on mi chce odobrať vajíčka lebo ich mám troška slabšie ale pri inseminacia vajíčka ne odoberú len pri ivf tak neviem ako to funguje.

bodka1234
autor
27. apr 2019

@ronaldoboss no tak to sa treba pýtať v CAR, informovať čo ide robiť aky postup zvolili a hlavne na ceny všetkých ukonov. Prekvapuje ma že ideš do seba pchať množstvo hormónov za čo vysolite množstvo penazi a o ničom si na neinformovala ako čo prebieha. Dr. Maršik je veľký odborník ale on sám od seba moc nevysvetľuje, treba sa pýtať na všetko aj sestričiek, tie sú veľmi milé na všetko ti radi odpovedia. Na konikovi ti odborne rady nikto nedá. Vypisovali ste žiadosť na poisťovňu? Ak nie tak zrejme IVF to nebude. Resp neviem či si poistena, teda či pracuješ alebo si poistenec štátu. Alebo si samoplatca do ZP.

gennara
27. apr 2019

@bodka1234 ahoj. Ja len na margo tej statistiky uspesnosti IVF, co si spominala. Ono to zdaleka nema taku uspesnost, ako centra na svojich strankach uvadzaju. Oni to totiz pocitaju z prvych tehotenskych testov 14 dni po vklade. Realnych porodov z tychto tehotenstiev je ovela ovela menej.

ronaldoboss
28. apr 2019

@bodka1234 Asi ivf to ne bude lebo dr maršik mi spomenul inseminaciu ale viacej mi povie ked pojdeme pre vysledki buduci tyžden lebo mi bral krv. Niesom samo platitel sme riadne poisteni v dôvere. A teraz sa budem viacej sa vypitovat musim byt zo všetkim informovana lebo ani neviem o cene skoro nič len tolko že v lekarni budem platit 400eur za lieki. A ako vieš že maršik je odbornik? Poznaš ho?

ronaldoboss
28. apr 2019

@gennara Tak čo je uspešnejšie ako to budem vediet či sa podari alebo nie?

bodka1234
autor
28. apr 2019

@ronaldoboss chodím k nemu od stredy začínam stimuláciu na IVF. Keď som vyberala kliniku hľadala som čo naviac recenzií na kliniky a lekárov som si všetkých preklepla aby som vedela s kým mám tú česť. Po fiasku v iscare už len tak ľahko lekárom obalamutiť nedám. Na ferticent ako aj na Dr. Marsika som našla množstvo pozitívnych recenzii a úspešných IVF. Samozrejme boli aj negatívne ale to sa väčšinou týkalo žien vo vyššom veku s veľa zdravotnymi diagnózami ktoré chcú za každú cenu úplne nepochopiteľné otehotnieť prirodzene lebo nejakej sesternici z piateho kolená sa to v 42rokov podarilo 😂 a majú pocit že ich do IVF tlačil lebo biznis. Áno točia sa v tomto neskutočne prachy ale niekedy mi logika uchádza prečo preboha majú tie ženské také sklony k seba poškodzovaniu a namiesto IVF podstupujú drastické liečby kortikoidmi s množstvom vedľajších účinkov, a neviem akými ďalšími hormonami, ktoré trvajú aj viac ako rok. Takže len toľko

bodka1234
autor
28. apr 2019

@ronaldoboss či sa to podarí alebo nie budeš vedieť keď ocikac tehotenský test a ukáže ti dve čiarky. Čo sa týka tej úspešnosti je to vec uhla pohľadu.IVF je umelé oplodnenie nie umelé pôrode nie dieťaťa. Ak k oplodnenie došlo je IVF úspešne, úspešne donosenie dieťaťa je vec druhá a týka sa aj pri iui či prirodzenom tehotenstve. Ak klinika uvádza 60% úspešnosť IVF ale k pôrodom došlo pri oveľa nižšom percentné je to isté ako keď uvádza 10-15% úspešnosť pri IUI tiež tam hrozí rovnaká pravdepodobnosť potratu. Dokonca by som povedala že aj vyššia, nakoľko pri IVF je v tele zeny viac stimulovanych hormónov ktoré by mohli zamedziť potratu. Ja som iui nechcela ani len vyskúšať nakoľko sa bojím mimomaternicoveho tehotenstva keďže mám jeden vajcovod nepriechodny, kde je o niečo vyššie riziko ako pri IVF kde sa vkladá blastocyta teda už oplodnené bunka.

ronaldoboss
28. apr 2019

@bodka1234 aj ja si potom porozmýšľam že na iui ne pôjdem.piviem lekarovi že by som chcela hneď ivf

ronaldoboss
28. apr 2019

@bodka1234 ďakujem ty za info.tak dúfam že sa nám to podarí .ja som poriadku len troška mám slabé vaječníkov tak neviem či to bude problém.preto mi bral krv aby zistil viac.abty kedy ideš na spet?ja 10.5.idem

bodka1234
autor
28. apr 2019

@ronaldoboss na IVF musíš mať zdravotný dôvod taký ktorý poisťovňa preplaca, sú zverejnené na stránkach ZP vygoogli si. Ak dovod nie je zatiaľ skúšajú sa iné metódy a tým je iui. Až po 3 neúspešných iui vie ZP schváliť IVF aj bez známej príčiny neplodnosti

Ja čakám na menzes, keď dostanem začínam si pichať injekcie na stimuláciu a o 5 dní od prvej mám prísť na kontrolu takže mi to vychádza možno na nedeľu alebo pondelok že tam pôjdem

simulienka22
28. apr 2019

@bodka1234 môžem sa spýtať že kde si bola v Iscare?

ronaldoboss
28. apr 2019

@simulienka22 . V bratislave ferticent

ronaldoboss
28. apr 2019

@bodka1234 ale mi mame dovod na ivf .manzel ma azoospermiu a ja mam slabšie vaječniku a ne pravidelni menzes

bodka1234
autor
28. apr 2019
bodka1234
autor
28. apr 2019

@ronaldoboss to stále nemusí byť dôvod na IVF aby ho ZP schválila treba sa informovať v ZP majú to uverejnené na web stránke aké dôvody na IVF preplácajú

ronaldoboss
28. apr 2019

@bodka1234 ok veď sa opytam

ronaldoboss
28. apr 2019

@bodka1234 V ktorom centre?

alana882
29. apr 2019

Zostali mi Bemfola a cetrotide ak mate zaujem☺

katka2488
2. máj 2019

@kvietocek1989 Ahoj, práve pozerám, že máme približne rovnakú hodnotu AMH hormónu a môj manžel má len 1% morfologicky dobrých spermií. My sa chystáme v júni na naše prvé IVF, mám za sebou 2 neúspešné IUI, takže nám ostalo toto..Prepáč, asi som prehliadla, ale ty máš krátky protokol či dlhý? My chodíme do Gyn-fiv v Žiline, čaká ma o týždeň koordinátorský pohovor, tak som zvedavá, čo mi odporučia a povedia..

ronaldoboss
2. máj 2019

@katka2488 ahoj prepac a co to znamena dlhi protokol?nehnevaj sa ale vobec sa vtom ne viznam

katka2488
2. máj 2019

@ronaldoboss Dlhý protokol máš stimuláciu cez dva cykly, krátky protokol - stihneš stimuláciu, odber aj vklad v jednom cykle.

ronaldoboss
2. máj 2019

@katka2488 hehe vobec neviem ako to funguje .ja teraz idem pre krvne visledki a lekar mi na pise lieki asi na stimulaciu .lebo nas caka iui.

kvietocek1989
2. máj 2019

@katka2488 dali mi krátky protokol - decapeptyl a gonal...ja by som mala zacat teraz od prveho dna MS...tak cakam kazdu chvilu..uz ma dnes aj pobolievalo podbrusko, hlava ma bolela..takze ocakavam zajtra alebo v sobotu..hned mam volat do CAR (Helios v MT) aby si poznacili a kedy na prvy ultrazvuk a krv mam prist.

busybumblebee
2. máj 2019

@katka2488 drzim palce, my sme tiez chodili do Gyn-fivu (aj ked NR) 😊

bodka1234
autor
2. máj 2019

Ja som dnes začala gonalom zatiaľ všetko. V utorok idem na kontrolu a ak všetko pôjde ako má tak 12.-13. odber

ronaldoboss
2. máj 2019

@bodka1234 ahoj a koľko dní máš užiť final? A prosím ta koľko si za ne platila?

ronaldoboss
2. máj 2019

@ronaldoboss prepáč gonal mislim do kedy ich máš brat? A koľko si za platila?

bodka1234
autor
2. máj 2019

@ronaldoboss gonalam zatiaľ 8 dávok doplácala som 250€

pettrisa
3. máj 2019

@bodka1234 Baby ja som za gonal doplacala 57€ to ako kvoli comu je taky rozdiel? Dokonca koncom maja ideme na IVF a ziadnu ziadost sme nepodavali o preplacanie a nam to cele preplatia..

ronaldoboss
3. máj 2019

@pettrisa a final sa načo užíva?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre