Prvé IVF - máj 2019 - chystáte sa niekto tiež?

bodka1234
18. apr 2019

Ahojte, konečne sa ľady pohli a po úplne zbytočne premrhanyvh 6 mesiacov v ISCAR sme v novom CAR konečne a hneď po prvej navsteve našli príčinu nášho neúspechu a spôsob liečby. V máji sa chystám na svoje prvé IVF a keďže neviem čo mám presne od toho očakávať hlavne kvôli mojej práci aby si nič nevšimli, už len časté chodenie k lekárke je dosť podozrivé. Počas obdobia stimulácie sa to na vás nejako prejavovalo? Po OPU ste sa koľko dávali dokopy? A po ET/KET nejaká dovolenka alebo PN? Prípadne je tu niekto kto tiež ide na IVF v máji? Ja začínam stimulovať od cca 29.4. vdaka

bodka1234
autor
6. máj 2019

@veronika_07 jasne rozumiem a čo znamená zle reagovala na stimuláciu resp ako sa to prejavovalo? Nejaké vedľajšie účinky alebo príliš málo alebo veľa folikulov? Ja už 5 deň pich gonal 225 a cítim sa mimoriadne obycajne.

veronika_07
6. máj 2019

@bodka1234 pri Decapeptyle ma strasne zacala boliet hlava, mala som nevolnosti, az take, ze som viackrat vracala. Z krvi mi pozerali hned hormon.profil, ale aj HCG, ci nahodou motyka nevystrelila 😊 ja dnes 12.den s Gonalom, uz mam podbrusko dost citlive a pobolieva ma raz vlavo raz vpravo. Zajtra 3.kontrola sono + krv. Snad posledna.

bodka1234
autor
16. máj 2019

5 embrii mám oplodnenych. Jaj tak sa teším 🤗 v pondelok ET

veronika_07
16. máj 2019

@bodka1234 skvele blahozelam❤ aj my tak mame🍀🙏 ale mam OHSS, my az KET niekedy v juni. Drzim prsty🤞😘

bodka1234
autor
16. máj 2019

@veronika_07 ďakujem, strašne ma to potešilo keď mi to volali, pi veľa vody, ja som sa celú simuláciu nalievala vodou a paradoxne sa mi spravila cysta ktorá bralá výživu so stimulky že som mala len 7 oocytov dostatočne dorastenych ale kvalitných a oplodnilo sa 5

veronika_07
16. máj 2019

@bodka1234 ja som pila 4 litre vody a jedla vela bielkovin ako sa doporucuje. Vsetko bolo ok. Minuly stvrtok som mala OPU. 12 vajicok vybrali, 10 bolo zrelych, 6 oplodnili a 5 vydrzalo PK🙏❤ cez vikend sa mi tak prihorsilo, ze manzel mi volal rovno sanitku a doteraz som na infuziach. Stale su vajecniky prestimulovane. Dalej vela pijem a mam tu bielk.dietu. uz mi je lepsie a hlavne, ze mame 5 mrazacikov. Stalo to za to. Drz sa v pondelok. Nam ET inak velmi neodporucali od zaciatku. Vy ste s tym ok?

bodka1234
autor
16. máj 2019

@veronika_07 nerozumiem prečo by ET neodporúčali? Ohss sa u mna zatiaľ neprejavil dúfam že sa ani neprejavi

veronika_07
16. máj 2019

@bodka1234 kvoli hormonom a dlhej stimulacii.. ze radsej pockat mesiac na MS a telo, aby sa trochu vycistilo. Ja ti nechcem sposobit nejake obavy, je to individualne. Mozno ty si nemala tolko hormonov a nepotrebujes to. Na klinike vedia, co robia.

bodka1234
autor
16. máj 2019

@veronika_07 tak ja som stimulovala len 12 dní gonalom, krátky protokol, na uplne vyčistenie od hormónov potrebuješ aj tak aspoň 3 cykly ktoré budeš mať teraz úplne rozhádzané kvôli stimulácii. Je úplne zbytočne sa čistiť len mesiac práveže to môže uskodit, lebo si telo začne stimulovať vlastne hormóny. Hlavne by som nechcela v žiadnom prípade riskovat že sa niečo nerozmrazi a stratím šancu na vklad.

veronika_07
16. máj 2019

@bodka1234 tak nech sa len podari🍀😘

bodka1234
autor
16. máj 2019

@veronika_07 ďakujem tiež držím palce. Ale už len ten pocit že sa nám podarilo niečo splodiť je pre mňa zázrak po tých mesiacoch snaženia sa som tomu ani neverila a teraz tam mame 5 oplodnenych embriog strašne sa tesim 🤗🤗🤗

ronaldoboss
16. máj 2019

@bodka1234 ahoj nech vám to vijde želám to. Čakám na to iste ivf

bodka1234
autor
16. máj 2019

@ronaldoboss ďakujem už si po OPU? Tiež ste dali PK?

ronaldoboss
16. máj 2019

@bodka1234 prepáč ale ja sa vtom vobec ne viznam. Čo znamená opu a pk? Mne len spravili iba ultrazvuk a zistilo sa že mám slabé vaječniki a poslali ma na genetiku a ked budem mat vysledi až potom ivf

ronaldoboss
16. máj 2019

@bodka1234 aha vdaka už chápem. Nie ešte mi ne odobrali vajicka ani lieki na stimulaciu mi ne dal.naj prv geneticke višetrenie musim mat až potom mi nasadi stimulacne lieki. Ale bojim sa že žiadne sa ne musia vytvoriť lebo vaječniki mam slabe.

rami27
17. máj 2019

Ahojte,
ak by mal niekto zaujem, predam za vyhodnu cenu Prolutex injekcie (2,5 bal.) za vyhodnu cenu, ja mam alergicku reakciu na to.
ja cakam na KET v juni tiez kvoli OHSS, mame 12 zamrazenych :D

semisa
17. máj 2019

Ahojye baby uz aj niektora mate oplodnene vajicka, mne ich oplodnili vcera

semisa
17. máj 2019

@ronaldoboss ja man tiez velmi slabe vajecniky, uz vraj koncia a podarili sa 4 vajicka a 4 su aj oplodnene ale mali sme tu metodu isci a Macs

ronaldoboss
17. máj 2019

@semisa dakujem za info tak si ma potešila.a podarilo sa vam otehoniet? V ktorom centre chodite?

bodka1234
autor
17. máj 2019

@semisa ja mám už uplodnene 5 kúskov sa kultivuje v pondelok idem na ET

bodka1234
autor
17. máj 2019

@rami27 to je pekné čislo 12 embrii, mne sa 5 kultivuje, dúfam že ostane nieco aj na mrazenie

semisa
17. máj 2019

@ronaldoboss do heliosu v martine ... najprv som chcela do brna ale je to moc daleko a narocne na cestovanie, ale v martine som spokojna a hlavne nie su nasilni na vsetky metody ze musime mat a maju bozsku trpezlivist na moje nekonecne otazky. Este som nebola tehotna mam problem s inunitou, vzrasty na maternici a nizke amh a nedozrievali mi vajicka takze habadej toho ... teraz sa idem liecit na inunologiu a verit v to ze mi embryjka vydrzia az do blastocysty.

semisa
17. máj 2019

@bodka1234 jej, to je super, drzim palceky a mozem sa opytat z kolkych je 5?

ronaldoboss
17. máj 2019

@semisa aha chapem tak drži. Palce nech vam ro vijde.želam to

bodka1234
autor
17. máj 2019

@semisa zo 7 oocytov. Ako naschvál sa mi počas stimulky spravila cysta čo som už veľmi dlho nemala, takže som za 450€ čo som dala za stimulky vyzivovala cystu 🤔 tak stihlo dorast len 7 folikulov do normálnej veľkosti ostatné malé. Mala som krátky protokol stimulovala som len gonalom 225ui. Všetkých 7 som dala napichat ISCI tak 5 sa oplodnilo a teraz sa 3 deň kultivujú resp 2 deň, v stredu som mala OPU.

semisa
17. máj 2019

@bodka1234 no tak to ozaj ako naschval, to mi je luto. Inac tie injekciu su riadne drahe .. ja son mala konske davky, to mi vravel aj doktor ale nastastie kratky protokol, a mala som meriofert dipheriline a fraxik ... a ja som bola na OPU vcera, tak dnes je asi prvy den alebo ako to rataju. Som zvedava, ze co z toho bude a aj ty mas PK?

rami27
17. máj 2019

@bodka1234 urcite ostane aj na mrazenie, drzim palce aj k ET ;)

bodka1234
autor
17. máj 2019

@semisa jj 5 dňový PK v pondelok idem na ET, tak ty pôjdeš asi v utorok ak ste dali tiež predĺženú PK, strašne sa teším ❤

semisa
17. máj 2019

@bodka1234 tak uz nech je co najskor v brusku 🙂 no a my este nie,, ja budem mat KET kedze idem este riesit tu imunologiu ... nechcem to subezne

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre