Reprodukčná imunológia po dvoch potratoch

13. sep 2022

ahojte, som po dvoch MA v prvom trimestri, gynekologicka ma poslala na reproimunologiu

kde odporúčate?
kde mate najlepšie skúsenosti?

dakujem 🙏

lena2022
20. sep 2022

Presne aj u nás ten istý problém. Otehotniem hneď na prvý krát, a proste 8 až 9 týždeň koniec. Ja som mala prvý krát MA plod mal 2mm a druhý krát to bola anembryomola. Tehotenstvo bez plodu. Máme výsledky z hematológie, genetiky, spermiogramu, proste všetko máme obaja ukážkové. Obaja sme zdraví.... Ale spolu nepasujeme. Moje telo vytvára protilátky proti tomu plodu. Preto sa nevyvíja. Tak mi hneď predpísala liečbu kordikoidmi, sex len s kondómom. A dúfať že protilátky klesnú.

autor
20. sep 2022

@lena2022 no u mna tie embrya aj rastli to prve malo takmer 2cm, druhe 5mm :( a inak na nic sa neliecim, tak neviem :( sama som zvedava kde bude problem

lena2022
20. sep 2022

U nás nerástli vôbec v úplnom začiatku sa niečo pokazilo. Myslím si, že je dosť možné že budete mať aj vy nejaký problém, čo sa týka reprodukčnej imunológie. Ale teraz je medicína úplne inde. Dá sa to pekne liečiť.

autor
20. sep 2022

@lena2022 alebo hematologicky..mame v rodine (moj oco) problem so zrazanlivostou...a prislo sa mu na to az teraz ked som uz bola druhy krat tehotna...cize neskoro..takze idem aj na hematologiu

lena2022
20. sep 2022

Áno aj tak môže byť problém. Ja mám našťastie hematológiu ok, mám tam len nejakú mutáciu mthfr 1298, ale tá by mala byť neškodná. Ale na hematológii mi povedali, že hneď ako ostanem tehotná, mám tam prísť že sa asi fraxiku nevyhnem....pre istotu.

autor
20. sep 2022

@lena2022 no presne aj on ma nejaku mutaciu..neviem uz aku ale tiez som mozno nieco podedila...joj skoda ale ze som toto nevedela skôr..by som sa mozno vyhla potratom ...🙈

lena2022
20. sep 2022

Úprimne, ani mňa by nebolo napadlo, že budem niečo podobné riešiť. Lebo s prvého vzťahu mám doma 12 ročného chlapca, zdravého, krásne ukážkové tehotenstvo som mala s ním. A teraz toto 😐

autor
20. sep 2022

@lena2022 ved to :/ clovek si mysli cely zivot ze je zdravy..a zrazu toto.. pre mna to bol obrovsky sok ten prvy MA, ako zly sen spamatavala som sa z toho asi 3 mesiace

autor
29. sep 2022

@e1i ahoj, ak mozem mam este otazku..som objednana uz do Adly, ale sestricka mi nejak neodpisuje a neviem sa dovolat..chcela som sa len spytat ci odber a konzultacia je v ten jeden den co som objednana? A este ci treba prist nalacno

marysibley
16. feb 2024

@e1i Dobrý deň prosím vás tam spravili všetko čo treba aj spermiogram? A dali vám hneď výsledky alebo ako to funguje tiež som zďaleka a nechcem tam chodiť dva krát

e1i
16. feb 2024

@marysibley boli sme v 2019 vysetrili oboch ale priamo spermiogram nie. Vysledky boli cca o 3t a museli sme prist osobne. Pri kontrolnom odbere pred ket v 2021 vysetrili mna a vysledky dr poslala mailom. Treba sa spytat,dohodnut

marysibley
16. feb 2024

@e1i ďakujem za odpoveď

snowflakenel
16. feb 2024

Hlavne skus hematologiu, ak si este nebola. Mne vyriesili problem

marysibley
16. feb 2024

@snowflakenel tu mám už poriesenu ešte tu lepivost krvných doštičiek mi majú robit ale radšej sa už popredu objednavam všade lebo to dlho trvá ..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre