Reprodukčná imunológia

lev1
15. okt 2012

Absolvovali ste v Bratislave reprodukčnú imunológiu, alebo aj iné imunologické testy, ktoré majú vplyv na plodnosť? Ak áno, tak prosím kde? Robili Vám nejaký súbor imunologických testov, alebo testy závisia od konkrétnej diagnózy páru? Aké máte skúsenosti s imunologickými testami v Tkaninovej Banke v Košiciach? Kde na Slovensku je možné absolvovať reprodukčné imunologické testy?

cheeky82
7. jún 2016

@gabika2015 mne Dr kazala pichat 48 hodin pred vkladom. aj mna stipe miesto vpichu. Picha mi to muz, ja by som to nedokazala. som posero co sa tyka injekcii 🙂 Mam dve embrya HB/1 a jedno FHB/1. vkladat by mali jednu HB/1. raz som mala embryoglue, ale nepomohlo. si po vklade a cakas na vysledky??

gabika2015
7. jún 2016

@cheeky82 podla mna to je dobre, ze si to zacala pichat uz pred KET, mne neviem preco kazali az v den vkladu. Ja nastastie nemam problemy s injekciami, uz som si na ne zvykla 🙂 U nas naopak, ked mi partner mal pichat Agolutin do zadku, pripravoval sa na to asi dve hodiny, bol z toho uplne mimo 🙂 Ano, som 12. den po vklade. Na 8. den som mala bolesti ako pred MS, 9. den som kratko a slabo krvacala, potom som este spinila, tak som to brala tak, ze dosla MS a ze je uz vsetko stratene. Na 10. den som si urobila prvy test, normalne som cakala, ze bude negativny, uz som ho chcela zahodit a odrazu som si vsimla, ze sa na nej nieco rysuje. Bola som z toho v soku, lebo som bola presvedcena o tom, ze nam to nevyslo. Teraz uz kazde rano testujem, aby som sa uistila, ci je tam ciarka, a nastastie je, len je dost slaba a mne sa zda, ze velmi nesilnie ☹ Vcera som bola na krvi, vysledok bude dnes, ani neviem, kedy tam mam volat, ale uz som brutalne nervozna, bojim sa, ze HCG bude nizke 😒 Stale len stresujem...

cheeky82
7. jún 2016

@gabika2015 jaaaaj, rada by som si to s tebou vymenila🙂 to spinenie bolo uhniezdenie. no ja sa chystam na krv cca 9 den po vklade. ked som raz otehotnela, tak som bola na krv po 7 dnoch od vkladu. lebo som si myslela, ze to nevyslo a nechcela som zbytocne brat utrogestan. takze uz tyzden po vklade z krvi zistis ci to vyslo alebo nie. a chystam sa tak urobit aj teraz. asi nie 7.den, ale 9.den urcite, lebo injekcii mam zatial len 10. ja ak pojdem na krv rano, tak okolo 12-13 budem mat vysledky.
ja tiez stale stresujem, je to normalne, ved je to obrovska psychicka zataz. uz si nepamatam co si pisala, ale kolky vklad to mas?
a volaj vysledky!!!!!! a daj vediet samozrejme🙂

gabika2015
7. jún 2016

Ja som sa na krv dostala zial az o 11tej, boli sme az v Brne, lebo som potrebovala aj lieky. Toto bol moj 5. vklad, doteraz som nikdy nemala pozitivny test, ja este stale nedokazem tomu uverit, ze dokazem otehotniet 🙂 Len aby babo vydrzalo a pekne rastlo. Urcite dam vediet vysledok 🙂 Ach jaj, len aby som nedostala infarkt!!! Srdiecko mam od Teba? 🙂

cheeky82
7. jún 2016

@gabika2015 ano, odo mna 🙂 ja ti poviem ako to bude, budes sa smiat a zaroven ti budu tiect slzy po tvari....

gabika2015
7. jún 2016

@cheeky82 dakujem pekne aj za srdiecko aj za psychicku podporu :*

gabika2015
7. jún 2016

@cheeky82 Mala si pravdu 🙂 Uz som sa aj vyplakala 😀 Potvrdili mi pozitivny vysledok, mam HCG 207 🙂 Je to neuveritelne!!! Som dost tazky pripad a napriek tomu sa to podarilo 🙂 Dufam, ze uz vsetko bude OK. Dufam, ze sa coskoro pridas 😉

cheeky82
7. jún 2016

@gabika2015 no vidis!!!! ja som ti to predpovedala uz pred par dnami🙂))) a v com si tazky pripad ak sa smiem opytat? nech ti to takto dobre pokracuje a dotiahnes to do uspesneho konca.

gabika2015
7. jún 2016

@cheeky82 dakujem, budem sa snazit 🙂 No ja uz dlhe roky mavam problemy s MS, predtym som ju mavala kazdy treti tyzden a vzdy som krvacala cca 2 tyzdne. Potom som uz zacala mavat velmi slabe MS, moje brucho si robilo, co sa mu zachcelo. Moje AMH je 0 (mame embryjka z darovanych oocytov, lebo vlastne uz vobec nemam), takze som uz pravdepodobne v predcasnom prechode. Minule mi MS dosla az na 42. den cyklu, aj to len po dvoch injekciach a bola slaba, kratka. Mam problemy aj s imunitou, konkretne s embryotoxickymi cytokinmi, aj so stitnou zlazou. Vzdy som mavala aj nizku sliznicu. Mne sa zdalo, ze som strateny pripad, ale chvala Bohu sa to podarilo 🙂

cheeky82
7. jún 2016

@gabika2015 zazraky sa predsa deju🙂 ja tiez potrebujem jeden. inak sme na tom dost podobne, len obratene. My mame embryjka z darovanych spermii. Tiez mam problem s imunitou, konkretne NK bunky a Annexin, preto injekcie clexane a zajtra idem na imunoglobulinovy infuziu. modlim sa, aby to zabralo, lebo mi povedali, ze embrya uz vyssej kvality byt nemozu, takze u mna len ta imunita. coho sa bojim asi najviac je to, ze sa budem pozorovat, porovnavat ci sa citim tak, ako ked sa to podarilo. ale kazde tehotenstvo je ine, takze mozno sa budem citit uplne inak. v kazdom pripade ma cakaju najdlhsie dni v zivote. a ake lieky si si sla zobrat do Brna? to ti neda tvoj lekar? mne ich dava imunologicka no a ked sa mi minie utrogestan (mam dve balenia a beriem len dve tabletky denne, takze to mam na mesiac), tak mi ho predpise moj lekar. a pojdes k nim aj na prvy ultrazvuk? prepac ze ta bombardujem otazkami🙂

gabika2015
7. jún 2016

@cheeky82 kludne ma bombarduj, som doma 🙂 bola som si po Utrogestan a Estrofem. V nedelu mi este povedali do telefonu, ze mi urobia aj sono, pre istotu, lebo som v sobotu krvacala. Ale vcera mi povedal Dr., ze by to bolo zbytocne. Utrogestan a Estrofem mi moze predpisat aj gynekolog? Nie len v CAR? Ja potrebujem denne 10 ks Utrogestanu, je to obrovska davka, ale co uz. Urcite k nim pojdem aj na prvy ultrazvuk, uz nechcem nic riskovat. Aj ja som sa stale pozorovala, tri dni som aj revala, lebo som 3., 4. a 5. den po KET mala bolesti brucha a krizov a myslela som si, ze to uz nevyslo. Potom som zasa revala, lebo som v sobotu zacala krvacat. Dnes som si spomenula na svoju babku, a zas som len revala, som hrozna 😒 Aj Ty to mas teda zaujimave, ta imunita je zakerna, vzdy som mala nejake infekcie, dokonca aj HPV, az na repro imuno mi pomohli, po liecbe som vsetky stery mala negativne, aj cytologia dopadla vyborne 🙂 Urcite pomozu aj Tebe 🙂

cheeky82
7. jún 2016

@gabika2015 fuu, tak to mas riadnu davku. neviem ako estrofem, ale utrogestan ti urcite vypise tvoj gynekolog. verim ze aj ten estrofem. nemusis zbytocne chodit do Brna. inak po takej davke utrosu by som ja isto len spala a revala 😀
oni teraz na utz by aj tak videli len gestacny vak, takze naozaj by to bolo zbytocne. srdiecko bude vidno najskor cca v 6tt. kedy ides na kontrolu? dufam, ze sa od teba nakazim tehu stastim 😉

cheeky82
7. jún 2016

@gabika2015 joj a samozrejme moc moc drzim palce

gabika2015
7. jún 2016

@cheeky82 prepac, mala som navstevu, potom som zaspala 🙂 na ultrazvuk by som mala ist 21.6., aj sa bojim, co ma caka, dufam, ze srdiecko uz bude pekne silno bit. A dakujem pekne 🙂 Budem na Teba mysliet, aby aj Tvoj vklad dopadol dobre a aby si nas coskoro potesila skvelou spravou 😉

cmudlo
8. jún 2016

Tak už aj ja mám výsledky. Preukázaná špecifická celulárna odpoveď voči trofoblastu ľahkého stupňa, Hranične zvýšené zastúpenie NK buniek v periférnej krvi, Hypovitaminóza vitamínu D 25 (OH). Čo poviete? Nie je to až také zlé? Mám brať Dexamed inj 10*2 ml/8 mg. 2*týždenne počas prvých 2 týždňov a následne znížiť na 1*týždenne intramuskulárne. Aký D vitamín si mám kúpiť a kde? Aký je najlepší? Vďaka 😉

chelly
8. jún 2016

@cmudlo aku mas hladinu toho Dcka? ak nie je moc znizeny, tak od jamiesonu 1000ka, ak hej, tak swanson 5000.
inak ake mas presne cislo pri tom trofoblaste? snazim sa prist na to, ako to vyhodnocuje.

cmudlo
8. jún 2016

@chelly veľmi sa v tom nevyznám. ..posielam výsledky. ..

chelly
8. jún 2016

@cmudlo dakujem. no Dcko mas dost znizene, kup si zo swanson stranky tu 5000ku a treba urcite kazdy den uzivat. nie je pravda, ze v lete netreba brat Dcko. inak mas vysledky krasne, az na ten trofoblast teda.

cmudlo
8. jún 2016

@chelly no len swanson má to d-čko vypredané...kúpim ešte niekde inde?

cmudlo
8. jún 2016

@chelly a s tým trofoblastom to je veľmi zlé, alebo celkom ok? Bude to ok keď budem brať ten dexamed?

chelly
8. jún 2016

@cmudlo skus mimibazar. myslim ze ten trofoblast nie je az taky zly, mas 66 norma je 75, dexamed by na toto mal pekne zabrat.

anaba1
8. jún 2016

@cmudlo ahoj..ja som dostala vysledky z nitry pred 2 dnami..a mam zistene presne to iste co ty..okrem decka..predpisala mi medrol..tiez som sa zamyslala ci je to take zle..ale caru mi napisali zeby som radsej brala medrol a tak isla na soft..neviem zistit co prirodne znizuje tu imunitu..ja som zacala brat aj matersku kasicku a propolis na kvalitu vajicok ale vraj aj vit. D a aj kasicka este zvysuju imunitu..tak neviem co dalej..ty si bola tiez v nitre? A ides brat tie injekcie? Sranda aka rozdielna liecba..

anaba1
8. jún 2016

@cmudlo zavolaj di swansonu kedy hi dostanu..ked som ho ja chcela tak di tyzdna naskladnili..

anaba1
8. jún 2016

@cmudlo inde ho nekupis

fatma1
8. jún 2016

@cmudlo cauko. To mas vysledky z Nitry ci tu z BA z Imunovitalu?

chelly
8. jún 2016

@fatma1 trofoblast robia iba v Nitre

miuska49
8. jún 2016

Ahojte baby, som tu uplny zaciatocnik co sa imunologie tyka, snazim sa otehotniet cca rok a pol, som po dvoch neuspesnych iui. Jediny problem o ktorom viem je ze mam nepriechodny hlien krcka matwrnice pre spermie, preto mi dojtor navrhol iui, ze ak je problem iba tam, tak prostrednictvom iui sa to da pekne obist. Bohuzial neotehotnela som. Ziadne imuno testy mi nerobil ani ma nikam neposlal, preto sa chcem spytat, ci si to mam riesit sama po vlastne rezii, alebo ci ma na imunotesty musi poslat moj gynekolog? Robia sa tieto testy este pred ivf, co by mi davalo zmysel lebo ja som niekde citala, ze to robia az po neuspesnom ivf, ale ja chcem najprv vyskusat vsetky mozne dostupne vysetrenia predtym ako sa rozhodnem podstupit ivf.

monka30
8. jún 2016

@miuska49 vsetko je uplne na tebe ak chces podstupit dake vysetrenie musis vediet ake a mat vymenny listok.
Mna tiez nikto nikam neodporucil sama som si riesila co som chcela a co som uznala za vhodne.

martuska2
8. jún 2016

@miuska49 vymenny listok ti moze napisat hocikto, ak mas s nejakym lekarom dobre vztahy. Aj vseobecna lekarka aj gynekolog. Mne ho npisala gynekologica ku ktorej vobec nechodim...

cmudlo
8. jún 2016

@fatma1
@anaba1 Áno V Nitre sme boli. Neviem prečo má jedna medrol a druhá dexamed. ...skúsim teda volať do swansonu o tie vitamíny

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre