Reprodukčná imunológia

lev1
15. okt 2012

Absolvovali ste v Bratislave reprodukčnú imunológiu, alebo aj iné imunologické testy, ktoré majú vplyv na plodnosť? Ak áno, tak prosím kde? Robili Vám nejaký súbor imunologických testov, alebo testy závisia od konkrétnej diagnózy páru? Aké máte skúsenosti s imunologickými testami v Tkaninovej Banke v Košiciach? Kde na Slovensku je možné absolvovať reprodukčné imunologické testy?

patriss87
4. nov 2022

@jana_435 dakujem pekne

janie7
11. nov 2022

@zibi Ahoj, neviem či ešte na MK, no žasnem nad informáciami od teba😉 Ak sem ešte chodíš, poslala by si mi IP?

zibi
12. nov 2022

@janie7 chodim malo,vacsinou bazár 🙂..mozes napisat..

janie7
12. nov 2022

@zibi Dik moc, poslala som ti IP😉

majla87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mini_muffin
15. jan 2023

Ahojte. Chcem sa spytat ci je tu niekto s podobnou skusenostou. Snazime sa o babatko takmer 7 rokov, nikdy som nevidela pozitivny tehotensky test, spravili nam vsetky mozne vysetrenia (hormonalne profily, hycosy, hematologia, endokrinologia, spermiogramy, halosperm, genetika, protilatky proti vajickam, spermiam) a vlastne ziadny problem nenasli. Absolvovali sme 2x iui neuspesne, 1x ivf so ziskom 2 blastocyst..2x neuspesny ket..momentalne cakame na vysetrenie na reproimuno do nitry..ale z toho co viem vacsinou tam najdu problem pri zenach, ktore su po potrate..a vo svete gynekologov maju na repr.imunologiu skepticky pohlad. najde sa niekto kto mal podobne dlhorocnu nevysvetlitelnu pricinu neplodnosti a repr.imunologia mu dala odpoved? Vdaka

monik84
15. jan 2023

@mini_muffin ahoj. Ja som bola na tom podobne 8 a pol roka, tiež som nevidela nikdy pozitivny test. 1IVF z toho 2 embrya robený čerstvý vklad a nič. Potom KET a zase nič. Potom sme išly do 2IVF tiež z neho boli 2 embrya robený 2xKET a zase nič. Všetki vyšetrenia boli v poriadku. Išly sme na reproimuno a tam doktorka zistila, že si vytváram protilatky na maželove spermie a nasadila medrol. Po pol roku uživania medrolu, sme išli na 3IVF, lekár v centre zhodnotil, že tie hodnoty na maželove spermie nie sú také strašné ako to zhodnila doktorka a nasadila medrol. Doktor, ešte povedal, že na základe nasích výsledkov sme zdravý pár, ktorý by nemal mať problém s tehotnením. Tak sme postúpili 3IVF, boli z neho 3 embrya potom po odbere o mesiac som mala KET a už mám doma zdravú 2-ročnú bábiku. Ešte nám zostali 2 zmrazené tak pojdeme tento rok vyskúšať či sa podarí súrodenec. Malú mame po 8,5roku. Držím palčeky aby aj Vám to vyšlo a podarilo sa.

gabu_lienka
15. jan 2023

@mini_muffin ano, my sme boli 5 rokov zdravy par a ani raz pozitivny test. Na reproimuno sme nasli problem. A teda ja som do ivf nechcela ani ist bez tohto vysetrenia a dobre sme spravili.

03235136
15. jan 2023

@monik84 otázočka - a po treťom ivf a pri úspešnom tehu si musela užívať medrol, či všetko dopadlo dobre bez neho?

monik84
15. jan 2023

@03235136
medrol som užívala stále aj počas IVF a tehotenstva do 14tt. Potom mi ho už vysadili.

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kvietocek1989
16. jan 2023

@mini_muffin my sme sa tiez roky snazili o babatko a nic.absolvovali sme vsetky vysetrenia v reprodukcnom centre.podstupili IVF, z ktoreho sme mali 3 embrya.cerstvy vklad nevysiel.mesiac na to som zazracne otehotnela ale v 3 mesiaci sme o babo prisli.tak sme absolvovali nakoniec hematologiu,genetiku,reprodukcnu imunologiu.na reprodukcnej imunologii mi zistili ze moje telo sa snazi zabit vsetko cudzie .takze nasledovala liecba medrolom pokym krv nebola ok a nebol dovoleny KET.este pred Ket som brala anopyrin z hemato,nasledne po akcii srdiecka,pichanie fraxiparinu.medrol som uzivala do 18tt a postupne vysadzanie a kontrolovanie kazde dva mesiace.mame 2 rocnu dcerku.takze za mna RI urcite ano,pre mna bol medrol zachranca 🙏

mini_muffin
17. jan 2023

@bilberryday netestovali, viem ze tam by este mohlo vselico vyskocit, ale nie sme zatial rozhodnuti pre toto vysetrenie

mini_muffin
17. jan 2023

@kvietocek1989
@gabu_lienka
@monik84 vdaka za odpovede baby

marhulka2022
18. jan 2023

Ahojte, prosim vas vcera bol 14 den po ket potvrdene hcg z krvi, dnes som to pisala do Adly dr Estokovej a od zajtra mi napisala znizovat medrol.mala som ho preventivne 8mg 2-0-0 a od zajtra mi napisala ze mam brat 14 po 1-0-0 a potom 7 dni uz le 1/2tabletky. Nieje to skoro? Mam po MA v 11tt. Dakujem krasne

butterfly333
18. jan 2023

@marhulka2022 podľa mňa to je skoro vysádzať

bytcanka10
19. jan 2023

Ahojte...z imunológie mám zvýšené intracelurne cytokiny - zvýšená prevaha Th1 profilu a dala mi liečbu prednison a omegaven ? Mali ste niektorá tento profil zvýšeny a liečba zabrala ?

jarrys
23. jan 2023

@bytcanka10 ja to mam. Nasadeny prednison a 1xomegaven plus vit. E 800MG/denne. Toto nasadene v mesiaci ked mal byt KET, bol neuspesny.

bytcanka10
23. jan 2023

@jarrys presne to iste aj ja 😔😔 tú istú liečbu a teraz ako pokračujes? Stále berieš ten prednison či ? Teraz som akurát začala s prednisonom v pondelok omegaven

jarrys
23. jan 2023

@bytcanka10 no teraz som rovno po neuspesnom vklade s MS co prisla zacala novu stimulaciu a kedze by mal byt cerstvy vklad tak pokracujem ale vsetko vysadila a nechala len 1/2tbl prednison denne.

bytcanka10
23. jan 2023

@jarrys to je hrozne len čakať či to vyjde alebo nie..ja mám mať vklad cca za dva týždne

zuza00
30. jan 2023

baby nepotrebuje niekto intralipidy ? lipoplus

lena2022
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucyas3
1. mar 2023

@janie7 len na margo toho omegaven v lekarni nekupis, kup si ho priamo u Dzurilovej … ja som sa spoliehala na recept a nepomohol mi …nakoniec som musela ist k nim pre to

janie7
2. mar 2023

@lucyas3 Ahoj, vďaka za info, no mením lekára, tento mi vysvetlil, že intralipidy môj prípad neriešia a musíme príčinu hľadať inde.

pietrula
23. mar 2023

@alaza Ahoj, co myslis tym, ze zle hlavicky? To vyslo zo spermFlow? Myslis narusena integrita akrozomu? V kolkych tyzdnoch si mala tie potraty? A inak, ako ste to poriesili? Icsi vyslo?

janickamalicka1988
23. mar 2023

Dievcata ahojte. Mam zvysene nk bunky a naordinovane Intralipidy pred vkladom, po vklade a kazde 2tyzdne po pozitivnom teh.teste. Aktualne som 3DPT. Posledne tyzdne beriem Femibion 1 a zistila som, ze neobsahuje ziadne Omega3. Chcem sa spytat, ked beriem Intralipidy, ktore obsahuju esencialne mastne kyseliny, mozem do toho brat omega3? Citala som, ze tehotne by mali max 350-400mg, nasla som take od Jamieson, ktore maju 300mg. Skusim napisat aj dr.na imunologiu, len ci teda mate s tym niektora skusenost…

hochi
24. máj 2023

@junyk ahoj Junyk, citam ze si brala intralipidy na zaciatku tehotenstva, brala si ich kvoli zvysenym NK bunkam? Od kolkateho tyzdna ti ich zacali podavat?

sjusiquatro
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
junyk
24. máj 2023

@hochi ahoj mala som zvýšené ak sa pamätám ale nebolo to nejak výrazne zvýšenie a myslím že som začala už v 8tt až do 16tt. Bolo to pred dvomi rokmi musela by som sa pozrieť do papierov

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre