Reprofit Brno - skúsenosti, názory

diva83
16. mar 2017

Rozmýšľala som, či túto tému zakladať...či už niekde je alebo nie je... Ale potom som si povedala, že teraz je to pre mňa aktuálne.
Tak vás, žienky prosím o príspevky, či ste niektorá boli v spomínanom centre? Ako ste vnímali zdravotnú starostlivosť, ochotu všetkých zúčastnených a prístup? A teda hlavne, akú ste mali liečbu - stimuláciu a či to bolo úspešné...
Ja ešte len čakám na schválenie od poisťovne.., čo je dosť na nervy, ale snáď by nemal byť žiadny problém.
Zaujíma ma aj, kedy vám poisťovňa vrátila peniaze na účet. Viem, že celé to budeme platiť my, a potom nám majú určitú čiastku doplatiť.
Ináč, mala by som mať krátky protokol IVF, tak ak niektorá má skúsenosti práve s týmto, prosím napíšte.
Koľko vás to stálo (ak to nie je veľké tajomstvo 🙂 ) a koľko vám poisťovňa doplatila na účet? Čakali ste na peniaze dlho?
Všetko ma zaujíma, lebo Bohužiaľ je to tak, že nikto "nič nevie a nič vám nepovie". Mám VŠZP.
Ďakujem krááásne !!! <3

juliet86
26. máj 2018

@frolik12 ahoj. Prosim ta. Moj muz mal 0.8 percent normalnych spermii. A jedna lekarka v repre to oznacila ako slabsi ale ze he mozne pocat prirodzene a druhy mudr dokonca povedal ze to je v poradku. Ze to nie je nic tragickeho. Tak som trochu zmatena teraz ;) snazime sa casovanymi stykmi plus vitaminni a ak na 6krat nevyjde tak iui...

frolik12
26. máj 2018

@juliet86 no neviem nam neodporucali uiu lebo tam aj ta pohyblivosť bola u mojho slabšia cca 30 % ale my sme sa snazili 2 roky vitaminov a penazi co sme minuli dovtedy to ani neratam radšej 😟

juliet86
26. máj 2018

@frolik12 no u nas pohyblivost je viac menej ok. Po 3 mesiacoch vitaminov pojde na kontrolu som zvedava....ake vitaminy ste skusali? Kolko mate rokov? Je to cele zvlastne :/

frolik12
26. máj 2018

@juliet86 najskor dlhšie u nho folandrol, potom zinok maca q10 a neviem ešte co ale vždy ked bol na kontrole potom tak sa to nepohlo ani o kusok. On ma 32 a vzdy sportoval aj zamestnanie nema sedave, nikdy nefajčil a pije príležitostne iba

juliet86
26. máj 2018

@frolik12 moj ma 33 nefajci nepije sportuje. Sedi sice pri kompe ale to asi zmenit nevieme. Fu no som zvedava. Dava si macu kotvicnik ecko zinok cecko q10. Spodne pradlo ma volbe aj oblecko ziadne horuce kupele ani sauny. Prekvapilo ma ze nema dokonaly spermiogram.... tiez uz sme sa snazili viac ako rok a pol... a ty mas kolko rokov a mala si ake vysledky?

frolik12
26. máj 2018

@juliet86 hej to oblecko sauny ani moj. Ja som mala v tom case 26 a vysledky v norme aj amh ale vela vajíčok zo mna nikdy nedostali aj napriek tomu. Vitamíny aj ja inofolic femibion a podobne. Genetika dopadla dobre tak nevieme veľmi cim to je

juliet86
26. máj 2018

@frolik12 a ako zvladalo tvoje telo a hlava liecbu hormonmi? Gratulujem vam!

frolik12
27. máj 2018

@juliet86 musim povedať že celkom dobre. Jasne ze som pribrala ale to ma skor zavodnovalo ale inak som vobec nemala ani hyperstimulak ani nic. Co sa tyka hlavy tak snazila som sa ovladat take tie predkramove stavy ktoré pocas tej stimulacie obcas boli 😂 taku nervozitu a tak zbytocne som nebola podrazdena na ludi ktori za nic nemozu a hlavne, aj ked to je v podstate manzelova vina, nikdy som nechcela aby sa kvoli tomu citil zle robil aj on co mohol a proste to tak je a ja som to vsetko znasala ale on ma podporoval ponahal mi a to je dôležité. Nenechat to zabit vzťah. A inak nam z toho spermio ked sa nan doktori kukali tirz nikdy nepovedal nikto ze prirodzene sa nepodarí ale z 8 vajicok nam realne ostali 2 a vacsina odisla po 3.dni kedy je uz za vyvoj embrya zodpovedna spermia. Cize nieco na tom bude ze je to zle aj ked na prvy pohlad sa to az tak nezdá

diva83
autor
30. máj 2018

Ahojte....dlho som tu nebola...ale vidím, že k téme máte čo povedať,..že sa vás to priamo dotýka. juliet86, niečo na tom bude..lebo aj my sme mali veľa vajíčok a skončilo to celé dvomi kvalitnými embryjkami...a to min 5 vyzeralo veľmi dobre...Dosť som z toho bola zaskočená. A myslím si, že či už si to niekto pripustí alebo nie, zamáva to s psychikou partnerov, a to ako muža, tak ženy, ba dokonca by som povedala, že muži robia všetko preto, aby to na nich nebolo vidno, ale v skutočnosti to berú ako "osobnú prehru"..alebo zlyhanie. Je to ťažké, lebo na jednej strane túžite po deťoch, tak sa snažíte robiť všetko možné a skúšať,..a na strane druhej nechcete už robiť nič..lebo každým ďalším neúspechom to viac bolí. Ja už určite nepôjdem...sú aj iné naturálne možnosti,...alternatívna medicína a asi to treba skúšať,..ísť možno iným smerom. Ale je to individuálne. Ja všetkým držím palce, lebo viem čo to je, keď čakáte a zrazu znova príde menzes..je to ako zlý sen. Ale možno si aj treba uvedomiť, aká je tam reálna úspešnosť...a je to okolo 30-40 %, čo je smiešne málo na to, čo musíte podstúpiť a koľko to stojí..+ riziko ohrozenia zdravia. Všetkým nám tikajú biologické hodiny, ale asi naozaj netreba "tlačiť na pílu". pekný dnik....

evushka007
6. jún 2018

Kočky, máte niektorá skúsenosť s doktorom Frankom?

lucina1100
6. jún 2018

@evushka007
On je uplna topka , včera som bola prinom

lucina1100
6. jún 2018

@evushka007
Lepšieho človeka som nezažila , srandista uvolnení

juliet86
6. jún 2018

na pobavenie. moj manzel bol dnes na kontrolnom spermiograme.....
a kelimok s produktom sa mu vysmykol z ruky a spadol na zem 🙂)) tak pojde na vylet buduci tyzden :D

evushka007
6. jún 2018

@lucina1100 ju to si ma potešila 🙂 lebo čítala som na nete nejaké negatíva, tak som ostala taká neistá. Ale teším sa, že je taký pohoďák

evushka007
6. jún 2018

@juliet86 :D:D:D nuž aj to sa stáva, isto nie je prvý 🙂 ale pobavilo :D

lucina1100
6. jún 2018

@evushka007 on je fakt uzastny, hned nam povedal toto je zbytocne, teda zbytocne peniaze a tak, ziadne cucanie penazi, hned povedal toto v heliose bolo uplne zbytocne mohli ste mat vo vrecko 500 eur cez poistovnu, takze tak ale fakt super uvolneni pristup a mne ho zname odporucili a som rada ze mi dobre poradili🙂

evushka007
6. jún 2018

@lucina1100 tak to je fakt super, takéto kliniky sú neni lacná záležitosť.. my máme u neho termín 18. 7., dnes som sa objednala, tak som zvedavá ako dopadneme keďže ja som trošku komplikovanejší prípad 🙂

lucina1100
6. jún 2018

@evushka007
Aký komplikovaný ? Nápis do ip

lucina1100
6. jún 2018

@zjuzinka , mozem sa opytat pred zakrokom ste isli den dopredu? ak ano kde ste boli ubytovany?

zjuzinka
7. jún 2018

@lucina1100 chodime autom mame to 150km 🙂

lucina1100
7. jún 2018

Dievčatá, keď idete na zákrok kde ste ubytovane ak idete deň dopredu? A kedy ráno treba byť v reprofite?

ffilmuska
15. jún 2018

@diva83 ahoj, reagujem na pocet emriok, ja som chodila dlho do gynfivu v ba, ale po tom, ako som odisla do reprofitu, som sa niekolkokrat presvedcila, ze tam zo mna len tahali peniaze. 11 oplodnenych vajicok, jeeej tesila som sa a potom v brne 2 !!!! takze to bolo jasne, ze v ba oplodnili a neriesili, ci su dobre ci nie, hlavne sem chod a vkladaj, nech na tebe zarobime... ano zatrasie to , ale mas istotu, ze mas naozaj tie top kvalitne a je tam ovela vyssia pravdepodobnost, ze sa to podari. ja im po minulych skusenostiach uplne doverujem, navyse, v reprofite nenastoja na vklade, chcu su byt isti, ze je setko optimalne...sice to teraz chvilu trva, ale verim, ze aj ja sa dockam...zazila som uz vselico, takze sa tu na nich spolieham na 100% no a o pristupe ani nejdem hovorit, to je 100 bodove. v BA sa mozu hanbit.

simik411
15. jún 2018

ahojte, skusala som hladat v starsich spravach tuto, ale nenasla som tak na rychlo-- chcela by som vediet postup co sa tyka liekov atd. Treba vsetko kupovat v brne alebo na svk?? na stimulku myslim ... mam doveru neviem ci to nejako riesia ci je potrebne v cr ci aj na svk.. viete mi poradit pls dakujem

zjuzinka
15. jún 2018

@simik411 ahoj mne dali v Brne lieky a platila som to az vo fakture po vklade..utrogestan som si kupovala na slovensku poslali mi mailom recept

simik411
15. jún 2018

@zjuzinka aano? to sa plati az potom po vklade? teeda hmm no dobre vediet no uvidim co povedia mne ci nie v lekarni... trochu sa bojim ze ked mi poistovna schvali naor na pol roka tusim davaju len ziadost, ja idem na stimulku a mrazenie a preliecit repro imuno a az potom vklad ratam oktober november snad to stiham potom s tou poistovnou hmmmm..musim zistovat.. dik za info teda

lucina1100
15. jún 2018

@simik411
Ja som teraz teda minuly týždeň kupovala priamo v reprofite lieky a môžem povedať sú o 100% lacnejšie ako u nás v lekárni fakt , a môžeš zaplatiť buď vsetko naraz pri vklade , alebo mi sme zaplatili hneď aby sme potom toho nemali moc a v pohode vsetko môžeš platiť u nich kartou .

simik411
15. jún 2018

@lucina1100 a u nich to je kde na recepcii ci ta lekaren vedla to je akoze ich teda patri k RF? budeme teda tam urcite kupovat aj , ja sa hlavne kvoli tej poistovni pytam nieze my povedia ze preco som ta ze nepreplatia nic alebo co :D ved asi mi daju pokyny aj v rf kde.. ale bola som zvedava dakujem za odp.

lucina1100
15. jún 2018

@simik411 no ja som samoplatca a doktor sa ta hneď opýtať či chceš lieky od nich alebo z lekárne , keď povieš od nich tak si príde po teba sestrička a vsetko ti da a vysvetli , nám už vysvetľovať nemala čo keďže toto je naše 4 ivf , len nám nabalila lieky a sli sme snou do učtárne to zaplatiť a dali nám riadenie doklad o zaplatený .

simik411
15. jún 2018

@lucina1100 no super tak aj ja chcem od nich hned rovno daju a basta ,,lepsie aj lahsie... drzim silno prsty aby bolo 4. uspesne!!!

ffilmuska
22. jún 2018

@simik411 ahoj, ja som brala tiez vsetky lieky rovno od nich, teda nesla som do ziadnej lekarne a tu fakturu, kt. mi potom vystavili som davala poistovni. Preplatili v pohode. Dokonca som sa teraz dozvedela, ze si mozes uplatnit narok na preplatenie az rok dozadu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre