Retrogenesis alebo RetroFit

veronika8989
15. máj 2018

Ahojte baby premýšlame nad centrami asistovanej reprodukcie v Brne. Ktoré sanatórium by ste miodporučili? Retrogenesis alebo Retrofit? na Slovensku sme už absolvovali dvakrát v IScare a nič...

veronika8989
autor
15. máj 2018

@xxxxxnnnnn dakujem Ale ja potrebujem recenzie co najnovsie...

catherinah
15. máj 2018

Je to RePro ako reprodukcia, nie retro.

veronika8989
autor
15. máj 2018

@catherinah ano viem len som to nezmenila. Dakujem ze ste ma nato upozornili

katkatop
17. máj 2018

Mám skúsenosť s obomi centrami a v oboch som otehotnela. Ale Reprofit je neosobný, neprofesionálny v komunikácii s pacientmi- mna možno brali ako skúsenú. Reprogenesis =viac času na pacientku, viac vysvetľovania- tam len pozor aby ti nevnucovali čo nie je nutne- napríklad asistovaný hatching alebo embryoskop.

veronika8989
autor
17. máj 2018

Ak sa smiem spYtat co je to asistovany hatching?

catherinah
17. máj 2018

@veronika8989 tu je to dobre vysvetlene. Takychto vyrazov je vela, postupne sa zoznamis.
https://www.fertility-ivf.eu/metody/asistovany-...

srnec
18. máj 2018

Ahoj,
za mňa určite Reprogenesis. Je to menšia klinika, nie "veľkovýrobňa", ktorou sa tak trocha Reprofit po čase stal. Držím palce!

veronika8989
autor
18. máj 2018

@catherinah dakujem

veronika8989
autor
18. máj 2018

@srnec dakujem

katkatop
19. máj 2018

@veronika8989 keď embrya vznikajú metódou Isci to znamená spermia je cielene vložená do vajíčka tak je potrebné tie vajíčka umývať kyselinou hyalurónovou. Výsledok je že embryo má ako keby tvrdší povrch a ťažšie sa prilepí na stenu maternice. Preto ho pred transferom trochu narežú. V Reprogenesis za to pýtajú peniaze v reprofite to robia v cene a len vtedy keď je to treba. Mne to nerobili a normálne som otehotnela- myslím že je to zbytočne.

srnec
19. máj 2018

myslím, že odnedávna aj v reprogenesise je to v cene, neviem, ako s poisťovňou, či to prepláca, lebo kamoška tam bola ako samoplátca..ale hatching bol v jej prípade v cene.

veronika8989
autor
19. máj 2018

@katkatop dakujem za vYsvetlenie

ffilmuska
22. jún 2018

Reprofit mi vobec nepride neosobny, kazdy lekar msl vzdy na mna dostatok casu, ci som skusena alebo nie. Moj osetrujuci lekar navyse so mnou komunikuje e-mailom, takze mu mozem nasypat vsetky otazky, co ma napadnu neskor do mailu. V BA vsetko len osobne, chodila som fo Gynfivu ako na klavir a neprisli na celkom zasadne veci. Reprogenesis nepoznam, za mna Reprofit top v pristupe a sposobe. Musis sa tam hlavne dobre citit. V Gynfive bola mila pani recepcna a tam to zhaslo.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre