Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

cikyta
13. sep 2010

@kuspitka tak v tom prípade ju musí niečo bolieť. (to je len môj odhad.Neber ma vážne.Niesom dr.)

Ja len ked si minule písala,že nespí a napísala si,ako spí.........tak mi to prišlo,že spí až moc dobre 😉

kuspitka
13. sep 2010

@cikyta nic ju neboli ,len trucuje

cikyta
13. sep 2010

@orsulka No vidíš 😀 Tak ti pospali beťáry 😀 Daj si colu a uvidíš ten randál 😀

speranza1
13. sep 2010

dievcata mozem sa vas opytat... mala ste niektora problemy pred a pocas tehu s upchatym nosom..alergiami a podobne? ako ste to riesili?

cikyta
13. sep 2010

@speranza1 kvapkami do nosa a naparovaním nad harmančekom.

kuspitka
13. sep 2010

@speranza1 ja som mala.ked som mala upchaty nos tak som pouzivala vincentku....

speranza1
13. sep 2010

@cikyta a mozu sa pouzivat kvapky do nosa pocas tehu? pretoze ja som dost tazky alergik a stale mam upchaty nos a bez kvapiek uz vlastne neviem ani existovat...a vraj pocas tehu sa nesmu uzivat kvapky do nosa na uvolnenie..okrem myslim pinosolu, ktory vsak mne vobec nepomaha...

speranza1
13. sep 2010

@kuspitka ty si sa naparovala nad vincentkou? alebo si si vyplachovala nos ... mne nepomahaju ziadne morske vody a ani vincentka a som z toho dost zufala...neviem si predstavit, ked navstivime to centrum a ja budem tehu, ze nebudem moct volne dychat je to otrasne...viem, ze si mozno myslite ze predbieham udalosti, ale je to pre mna dolezite vediet na co sa mozem pripravit...

kuspitka
13. sep 2010

@speranza vyplachovala ,ale da sa kupit aj ako sperj.tak skus si ten nos vyplachovat ja som to robila,ked som bola velmi chora a zabralo to

fopardi
13. sep 2010

nuž ciky ale ty si to chcela

žena cvičí doma naha gymnastiku a ked urobí šnuru pricucne sa s mušličkou ku podlahe tak čaka kedy pride muž že jej pomože , muž prišiel no akokolvek sa snaží nedokaže žene pomocť a tak jej vraví no nič hamba nehamba zavolame suseda možno nam to dvom nejako pojde tak pride sused ale žiaden zazrak sa nekona nedokažu ju postaviť a tak suseda napadlo že vyrežu kus s podlahy a potom ženu otočia a vyvrtaju dierku a podtlak sa uvolmi nato muž reaguje velmi prudko či je normalny že to je drevena podlaha a že bola draha a tak rozmyšlaju dalej ako by jej šlo pomoct nato muža napadne nech jej draždia každy jednu bradavku až žena zvlhne a oni ju odtlačia do kuchyne ako slimaka že tam je linoleum a to stalo iba 200korun

speranza1
13. sep 2010

@kuspitka tak vyskusam ten sprej.. ja mam doma physiomer a vyplachujem si nos morskou solou, ale vobec to nezabera 😖 .. je to strasne vobec kvoli tomu nespim a nemozem sa ani poriadne najest, preotze neviem dychat aj jest ustami zaroven.. 😔

speranza1
13. sep 2010

opravujem morskou vodou...uz ani pisat neviem 😲

speranza1
13. sep 2010

@fopardi 😀

cikyta
13. sep 2010

@fopardi ježiš 😅

cikyta
13. sep 2010

@speranza1 No len pinosol som si davala,kedže ine sa v tehu nesmeli,no myslím,že najviac mi pomohlo to naparovanie.

orsulka
13. sep 2010

@fopardi hahahahahahahahaha 😀 😀 😀 😀 😀

ja poznam zas taky.....
že štvera sa slimak po zabradli smerom nahor.....tyžden, mesiac, rok....druhy rok....a ked je tesne pre koncom zábradlia tak spadne a skotula sa po schodoch zas na začiatok. Zdvihne a zamrmle: Práce chvatná, máálo platná... 😉 😀

fopardi
13. sep 2010

@orsulka 😀 veru chvatna

kuspitka
13. sep 2010

to poznam velmi dobre.

cikyta
13. sep 2010

@orsulka 😀 😀 😀 😀 😀

clostilka
13. sep 2010

ahojte babule @speranza1 - ja som si dávala počas tehu detské kvapky do nosa pomohlo a babatku neuškodilo, veď je to pre bábatka to mi poradila moja gynekodoky

cikyta
13. sep 2010

No Nasivin kvapky,aj olinth su od 0 veku bábätka.....no neviem,či všetky,ale tieto kvapky sa velmi nesmu skrz to,že stimuluju žlazy či čo....napr.ked sme chceli v nemocke,aby sa nám rozprudilo rýchlo mliečko,dali sme si pár nos. kvapiek do nosa.(neviem názov.Bolo to v striekačke)

No a len tak medzi rečou:
-Viete prečo nemôže slimák bežať???
-Lebo by mu viali oči 😀

clostilka
13. sep 2010

@cikyta ciky to bol oxytocín a to je hormón ktorý spôsobuje kontrakcie a tiež napomáha k vylučovaniu mliečka 😉 to nemá nič spoločné s kvapkami do nosa. V striekačke to bolo preto lebo je to vyrábané iba v injekčnej forme.
@speranza1 ja som tiež alergik a morská soľ mi nezaberá no zadusiť sa nenecháš a je to podľa mňa výber najmenšieho zla ☹

cikyta
13. sep 2010

@clostilka No len zároven z kopou soplíkov sa spustilo aj mliečko.Dívali sa na mna čudne,že či neviem,že ked si dám do nosa kvapky,mliečko pojde lahšie-že to neviem....(a je to pravda.Už to mám teda odskušane)
Preto som myslela,že sa nesmu kvapky v tehotenstve,aby sa teda už ako píšeš...nespôsobovali sťahy maternice-kontrakcie.

clostilka
13. sep 2010

@cikyta no ved každý si urobí po svojom 😉 ja som fakt musela si niečo dať
ty si bola dobrá mliečková mamina, mne nezaberalo na mlieko nič ani do nosa kvapky ani všetky rady starých materí ☹ ☹

cikyta
13. sep 2010

@clostilka Ved ja to nemyslím zle.Určite si urobila dobre a na tvojom by som urobila to iste.Vážne ☹

cikyta
13. sep 2010

V tej nemocke mi nutili kvapky preto,že Sisa ležala jiske pod uv lampou so žltačkou a ak som ju chcela čím skôr mať zdravu,musela som ju čo najrýchlepšie nakrmiť,aby sa mohla čo najdlhšie vyhrievať a čo "najmenej zdržiavať mimo lampy".

speranza1
13. sep 2010

@clostilka zrejme vies presne o com hovorim..je to strasne .. nemozem ani dychat ani jest ani spat nic..poom ma z toho upchateho nosa boli hlava a som nervozna.. ja naozaj uz neviem co mam robit moj krciar mo povedal ze ked budem tehu, tak to budem musiet vydrzat.. tak dakujem za taku super liecbu 😔

cikyta
13. sep 2010

@speranza1 ☹ Viem,aké je to hrozne......práve teraz pár dni dozadu mi Sisa mala nádchu,ale to,aké boli noci a ako nemohla chytiť ani cicík do pusy,lebo automaticky nemala čím dýchať ked jedla............................to bolo niečo,z čoho som veru už aj ja plakala.............Presne tak,že to už aj hlavička bolí,ani sa nenaješ,nevyspíš atd... 😔

speranza1
13. sep 2010

@cikyta 😒 je to strasne..mne nezaberaju ziedne antihistaminika ani rino kvapky..vyskusala som ich asi uz takmer vsetky..a to nie som ani tehu..a pytala som sa kvoli tomu, ze ked by som nahodou otehu, tak samozrejme ze nechcem ublizit babuliatku a nechcela by som uzivat tie lieky..ale zrejme sa tomu nevyhnem... 😢

cikyta
13. sep 2010

@speranza1 hm ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre