Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

dahra
26. aug 2009

vyssia recidiva - 😀, zvysuje sa pravdepodobnost recidivy

komarik
26. aug 2009

wodanka, ja som počula tiež že limit má len spoločná zdrav. poisťovňa. Ja mám dôveru a všetko prebiehalo celkom v pohode aj keď mi pri prvom IVF zapotrošili žiadosť ale dalo sa dohodnúť s revíznym lekárom že kým ju nájdu IVF mi Helios môže urobiť a schválenie dodatočne pošlú do Heliosu. S 2 žiadosťou na IVF som nemala žiadny problém.

Každá poisťovňa prepláca rovnako len musíš spĺňať podmienky - mať do 38r. a musia to byť tvoje prvé 3IVF. Cenník dostaneš pri prvej konzultácii k IVF. Každá baba platí inú sumu lebo každá reagujeme inak. Niektorá má 20 vajíčok a tie treba oplodniť a zamraziť - tam sa suma vyšplhá dosť vysoko ale napr. ja som mala 5 vajíčok a z toho ostalo na vloženie len 1. My sme platili cca do 20 000,-Sk.

wodanka
26. aug 2009

ja tiez nad tym rozmyslam.. nechcem cakat, ak nam to navrhnu, tak si to asi zaplatime.. a ak to nevyde, tak tie dalsie pokusy by sme dali cez poistovnu..
rozmyslali ste aj nad inou alternativou, ak by to nahodou nevyslo? (ale ja pevne verim, ze sa Vam to podari)

komarik
26. aug 2009

wodanka, zle si ma pochopila. Ak by ste si to platili sami tak vás to víde na 50 000 - 100 000,-Sk. My sme išli cez súhlas poisťovne a platili sme len za služby ktoré žiadna poisťovňa neprepláca. To budete aj vy.

komarik
26. aug 2009

A nám sa už nič podariť nemusí 😀 😀 😀 . Momentálne som v 15tt, podarilo sa nám to prirodzene pred 2 IVF. Po 7 rokoch snaženia. 😵

wodanka
26. aug 2009

to gratulujem komarik.. ja som reagovala na prispovek od dahry 🙂 ten Tvoj tu vtedy este nebol..

komarik
26. aug 2009

jáj, tak prepáč 😀

dahra
26. aug 2009

Wodanka,
keby si sla na prve IVF, co si zaplatis sama, tak neviem, ako to je potom, lebo v ziadosti musis uviest, kolke je to v poradi a neviem, ako to potom poistovna berie.
Inak, vies, ze pri patologickej morfologii je metoda ICSI - napichnutie vajcika spermiou. Zly tvar spermie, niekedy nesie aj zlu geneticku info. Takze je vyssie riziko potratu, lebo ak je vajicko oplodnene zlou spermiou, tak sa vobec nezacne vyvijat, ale sa vyvija a po nejako case prestane. Pytala som sa Krajkovica, aka je pravdepodobnost, ze sa narodi postihnute dieta. Povedal, ze nie vyssia, ako pri prirodzenom pocati, ale je dokazane, ze u chlapcov z IVF je ovela vyssia pravdepodobnost nezostupenych semenikov.

wodanka
26. aug 2009

nič sa nestalo.. 🙂 ale dik za ďalšie nové info..
a to je super, že sa Vám to podarilo prirodzenou cestou..

dahra
26. aug 2009

oprava- alebo sa vyvija a potom prestane

Uvidime v buducnosti, ako budu moct mat deti pocate cez IVF vlastne deti ci sa geny daju oklamat, alebo to bude u nich este horsie.

Komarik,
tiez gratulujem k zazraku po takom dlhom case cakania.

wodanka
26. aug 2009

dahra my by sme mali mat aj nejake zdrave spermie, tak dufam, ze to riziko bude co najmensie..
preco by mali mat deti pocate cez IVF nejake problemy s vlastnym detmi?

dahra
26. aug 2009

Wodanka,
to neviem, ale sa domnievam, ze clovek nieco prekona, co predtym nebolo mozne a otvoria sa ine problemy. Dokazeme za pomoci vedy, aj to co nejde prirodzene. V minulosti prezili taki, co boli silni. Dnes preziju aj slabi a ako na tom budu, uvidime. Vzdy prichadzaju nove choroby.
Napriklad aj taka endometrioza - urcite tu bola aj predtym (jej symptomy popisal aj doktor na sklonku 19.st.) Bolo vsak malo zien, co ju mali. V 60. rokoch sa ucilo, ze je to nahodna choroba. Dnes su studie, co ukazuju, ze je dedicna - uz zapisana v genoch a ako vieme - geny su "svina". 🙂 Studie hovoria, ze sestry endometriciek ju dostanu na 15% a moja jedina sestra ju tiez ma. Pise sa, ze dcery ju po mame dedia - 25% pravdepodobnost. A takto sa to siri.

Prve dieta "zo skumavky" sa narodilo v 1978. Je take stare ako ja - bolo by zaujimave vediet, ako zije.

dahra
26. aug 2009

Aha,
nasla som o nej info z minuleho roka vcelku pozitivne:
Dnes má 30-ročná Luise Brownová svoje vlastné potomstvo. Je hrdou matkou osemnásťmesačného Camerona, ktorý prišiel na svet prirodzenou cestou, bez umelého oplodnenia. Nepotvrdili sa tak obavy niektorých odborníkov, že deti zo skúmavky budú pri snahe o vlastné potomstvo potrebovať asistenciu lekárov.

wodanka
26. aug 2009

no to som rada... nie je čoho sa báť 😉

domika9
26. aug 2009

pozeram že naša tema je čoraz dalej tak len tak aby sme boli zase na prvej strane 🙂

liviaf14
26. aug 2009

ahojte baby 😎 chcem posunúť na 1. stranu 🙂
KOMARIK- ty si podobný prípad ako ja, ja som 17tt, otehotnela som tiež prirodzene, pred IUI a plánovaným IVF v Heliose. ale ako tu čítam, limit v spoločnej ZP je vyčerpaný na tento rok, tak paráda, ak by sme boli šli na IVF, tak až budúci rok. ale našťastie nie je treba 🙂
DAHRA - v niektorej téme si písala, že tvoj mužík nie je naklonený IVF, tak to ten môj tiež vôbec nebol, argumentovala som presne dva roky, než sme sa konečne objednali do Heliosu, stále mi vravel, že máme čas, že to pôjde prirodzene (čo nakoniec aj vyšlo). ale veľmi som sa bála endometriozy, lebo ako som časom zistila, je nás s endo veľmi veľa, či už v mojom okolí alebo tu na koníkovi som čítavala. lekári vravia, treba otehotnieť, ale poznám aj prípady endo po tehotenstve, takže si vyberme....
tak pekný deň vám želám, nech pribúdajú tehuľky aj v tejto téme....

dahra
26. aug 2009

Ahojte,
Livia,
hej pisala som asi v nasej teme u endo. On tomu nie je nakloneny kvoli svojmu spermiogramu. 100% zla morfa. Obava sa, ze dieta bude postihnute jeho vinou. Vraj priroda to chce tak, ako to je a nic netreba silit.

wolfskinka
27. aug 2009

ahojte .... dnes je tu akosi prazdno ...

mam ist v sobotu do heliosu, kedy tam otvaraju v sobotu ?

domika9
27. aug 2009

ahoj wolfi tak aspon ty si tu 🙂
v sobotu sa mi zda že otvaraju o osmej ale niesom si ista pozri na ich stranku

domika9
27. aug 2009

myslím že raz som tambola v sobotu a kazali nam prísť na sono medzi 8-9 hod

wolfskinka
27. aug 2009

no mne sa tiez zda ze o 8.00 pojdem asi na 8.00

domika9
27. aug 2009

ked sa vrati orsul bude pohoršena či sme tu driemali tak honečne som doma aj doobedu a nemam s kym písať a ked som bola v praci tak som to tu ledva poobede dočítala 🙂

wolfskinka
27. aug 2009

domika to tak byva .. orsul si teraz vala sunky v chorvatsku a tija na jachte ... kedy maju naplanovany navrat nevies ?

domika9
27. aug 2009

sa mi zda že orsul vravela že ide na 10 dní tak asi sa už bali na cestu domov 🙂
no a tija ? ani neviem som myslela že ide na víkend

wolfskinka
27. aug 2009

neviem netusim ...

nieco na pobavenie ...
Slovák má len tri želania počas dovolenky:
Jemný piesok.
Čistá voda.
A aby sa miešačka nedojebala.

domika ty kedy ides na dalsie sono ?

minka051
27. aug 2009

Ahojte
Nebola z vás dnes niektorá v Heliose?

Ja som dnes bola na krv a UTZ, cekom dobré správy mi doki povedal a jednu trošku zlú ale hned ma ulkudnil narástala mi vodová cysta ale v nedelu ked prídem tak mi ju odsaje.

wolfskinka
27. aug 2009

a ake boli tie dobre spravy ?

hava77
27. aug 2009

ahojte, kocky tiez som chodila do heliosu 🙂 a s uspesnym koncom 😉 .....len sa chcem spytat na ten limit SZP, to uz je tiez poradovnik s touto poistovnou? uvazujeme s mangelom ze by sme do toho hupsili na 3 ivf 😎
tak to aby sme si uz tento rok dali ziadost ak chceme ist na ivf niekedy v lete?
vsetkym kockam drzim velmi palce nech vam to co najskor vyjde 😵 😵 😵

dahra
27. aug 2009

Ahojte,
Hava77,
asi tak, my sme davali 17.6.ziadost, dosla mi schvalena uprostred jula a da sa uz ist iba narok. Ak sa positovne zlucia, vraj mozno este na jesen.

dahra
27. aug 2009

pisem, samozrejme o spolocnej zdravotnej

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre